Fórum - Zobrazit téma - A CO TŘEBA VĚK? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - A CO TŘEBA VĚK?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

A CO TŘEBA VĚK?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 01, 2007 8:36 pm    Předmět: x Citovat

Hehe jsou tací co zasvěcují všechno co vidí šuma fuk co to je....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 8:43 pm    Předmět: A co třeba věk? Citovat

Dobrý večer všem.

Ano, je jisté, že děti jsou vnímavější a hlavně mají někoho, kdo by je vedl.
Je mi 47 let, jsem zasvěcená do Reiki I teprve 4 měsíce, na dálku, aniž bych věděla do čeho jdu. Ateistka, poznamenaná režimem, výchovou, autoritami.

Nechala jsem se zasvětit, aniž bych se s někým poradila, aniž bych někoho znala, aniž bych měla tušení, že existuje nějaký Reikiwebík. Prostě se to takovou prapodivnou cestou stalo, s tím už nic neudělám. Snad mě nikdo soudit nebude, protože dnes už vím, že všechno je tak, jak má být a pro mě v ten daný okamžik nejlepší.
Můj avatar vypovídá o tom, jak jsem se cítila, když jsem se na RW registrovala. Vyplašená, zlomená, bez sebelásky, bez sebevědomí. To už ale není pravda. Největší zásluhu na tom má můj učitel, který se mě zde ujal, který mě ,,adoptoval" a z neskutečnou trpělivostí mě vede, vysvětluje, povzbuzuje. A já jsem mu za to neskonale vděčná a moc mu za to všechno děkuji.
Druhým nejlepším učitelem jsou mé chyby.Ty mi ukazují, čeho se mám příště vyvarovat. Ano, někdy mám pocit beznaděje. Udělám pomalu 3 krůčky dopředu a 10 kroků dozadu, ale pak se vzchopím a jdu dál.

Kromě sebedůvěry a sebelásky jsem se naučila víc vnímat sama sebe, ale i ostatní, silně prožívat všechny emoce, být šťastnější a vyrovnanější.Zbavila jsem se některých nánosů, která se hromadila desetiletí, pocitů křivdy, ale i viny. Zbavila jsem se 30 ti leté závislosti na cigaretách.
Za minulostí jsem udělala tlustou čáru a do budoucnosti nehledím. Mám radost ze všeho co se mi podaří a těším se na nové. Tuším, že jsem na správné cestě.

Je tohle všechno málo ?

Evík
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Akrij
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.1. 2005
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že odpověď na tuto otázku je zcela jednoduchá. "NEZÁLEŽÍ NA VĚKU, ALE NA DUŠEVNÍ VYSPĚLOSTI JEDINCE" Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:07 pm    Předmět: Citovat

Jo, lidičky touhle otázkou se zabývám už delší dobu, je to hodně složité, myslím, že nejkritičtější období je pro děti adolescence.. Každým dnem máte jiné tělo, ted myslím na energetické, ale taky na fyzické úrovni. Vše se ve Vás mění. Například já jsem byl zvyklý na jeden typ diagnozy, praktikoval jsem ho a šel mi báječně, až jednoho krásného dne jsem se vzbudil a cítil jsem se naprosto otupělý vůči energiím. Samozřejmě že mi nějáká citlivost zůstala, ale když porovnám den před tou osudovou nocí, tak by se dalo říct, že kámen měl větší citlivost než já(nevím jakou mají citllivost kameny, ale lidově se říká ,že máš srdce jako kámen...) A přišel jsem na to, a to mi to trvalo hodně dlouho Laughing , že jsem začal vnímat uplně v jiné rovině vnímání, dřív jsem měl pocit, citíl jsem hustší energii někd v těle, ale teď mi přicházejí myšlenky..... Je to jakási transformace, nevím jestli se to děje i vám, dospělákům..... Ale co jsem zaslechl, čím dřív začneš tím lépe...... Protože když někdo začne ve 40, tak toho za život nestihne tolik, jako ten kdo začal v 10... Docela logické. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

přeji všem krásný den,

byl jsem požádán, abych se podíval na toto téma. přečetl jsem si všechny příspěvky a rád bych též něco napsal. na věku nezáleží. není to tak, že ten, kdo je něco začne v 10 udělá za život víc než ten, kdo začne ve 40. má jen víc času, ale to neznamená, že toho také víc udělá. jsou lidé, kteří změní svět za pár dní a jsou lidé, kteří za celý dlouhý život neudělají vůbec nic. každý má svoji cestu a tou prostě jde. není na nás ani na nikom jiném, aby říkal, je-li cesta dobrá nebo špatná. prostě je. co se týče zasvěcování dětí, zde chci říct, že to je velmi žádoucí. děti jsou ke všemu (hlavně ke svému pravému já) daleko blíž než my, kteří jsme si za svá léta už stačili udělat mnoho nánosů a tím téměř ztratili kontakt se svým já. děti jsou čisté, bez nánosů. a tedy daleko vnímavější a chápavější. cítí víc než my s nánosy. my dospělí jsme také děti. nikdy nepřestáváme být dětmi. jen jsme se zabalili do ochraných obalů, které jsme si navlékli proti různým strachům ze života. ale tam uvnitř, úplně hluboko v nás je jen to pravé já, které se narodilo a nezměnilo se ani po 40 letech. nedělejme rozdíl mezi dospěláky a dětmi. jsme stejní, jen my starší jsme prostě obaleni nánosy strachů života. jakmile je odhodíme (a to není vůbec jednoduché), tak budeme zase těmi dětmi, tím jediným pravým já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 11:13 pm    Předmět: Citovat

Akrij napsal:
Myslím, že odpověď na tuto otázku je zcela jednoduchá. "NEZÁLEŽÍ NA VĚKU, ALE NA DUŠEVNÍ VYSPĚLOSTI JEDINCE" Cool


ahoj,já jsem tu relativně nová a i zasvěcená do 2. st. reiki jsem 21 dní dnes přesně,jak si tak pročítám vaše příspěvky zaujalo mě zde o tom věku,kdy je vhodné člověka zasvětit,doma mám reiki já,mamka a i moje sestra a hodně si i povídáme a je u toho přítomen můj 9ti letý syn a velmi ho to zajímá.Jednou na mě přiložil ruce a povídá,že mě léčí reiki,nevěřila jsem,ale opravdu jsem po chvíli cítila teplo a on jemné chvění v rukách.Informovala jsem se,zda je to možné u mého učitele a on řekl,že ano,ale předává energii svou a jeho to dost vysiluje a prý to nemá dělat. Jaký na to máte názor a bylo by dobré ho iniciovat na 1. st.??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Haniko - nejdriv bych zjistil, zda o to syn opravdu stoji. Mozna je to jen takova hra a zachvili ho to prestane bavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 7:47 pm    Předmět: Citovat

me by docela zajimalo, jaky je cca prumerny vek, kdy se clovek dostane k Reiki? a je mezi reikisty vice zen nebo muzu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

takhle dalece jsem s ním o tom nemluvila,zřejmě to byla dětská zvědavost jen mě zarazilo,že mu jde posílat energii jako iniciovaným,nedovoluji mu to,bojím se,aby se tím nevysiloval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

Syn je na Tebe ještě hodně energeticky napojený, proto může působit Reiki i jako nezasvěcený. Skončí to jakmile se začnete od sebe oddělovat. Pokud ho ale působení Reiki vysiluje, bylo by rozumější, kdyby byl zasvěcen také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
hanika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 10:51 pm    Předmět: Citovat

Damao, díky za odpověď,ale já nevím zda ho to vysiluje,mně to bylo řečeno mým učitelem,že to syn dělat nemá,protože vydává svou vlastní energii,zatím se v tom docela plácám a nemám ještě ve spoustě věcí jasno,učím se za pochodu a jsem ráda,že si tady mohu přečíst různé názory od vás,co zkušenosti již máte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

Proč tedy sina nenecháš zasvětit? POdle toho, co píšeš, to syna zajímá. Není třeba nic než zasvěcení a základní polohy rukou. Působení Reiki jej nemůže vysilovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.39 sekund