Fórum - Zobrazit téma - Shanim ucitele magie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Shanim ucitele magie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Shanim ucitele magie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 12:11 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:


magie je práce, činnost (máš i nemáš pravdu že je jedno jestli bílá nebo černá, záleží jak se na to díváš)

reiki je energie, jenom energie která bez naší činnsoti nic neudělá, nezařídí, nevytvoří, prostě čistý "ležící spící" potenciál


Krabíku:)

k té magii to máš fakt z hlavy..........

k reiki je to zajímavá úvaha. Mě reiki harmonizuje, vyladuje, uklidnuje a pomáhá. Je to opravdu potenciál, kterej vyladí mě samého k tomu.....

Hodně používáš slova: práce, neudělá, nezařídí, nevytvoří........... magii často lidé používají když chtějí něco jinak, když chtějí projevit své ego - někdo to udělá fyzickou silou, někdo použije něco jiného.......... účel a záměr jeden, ale prostředek je jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 12:33 pm    Předmět: Citovat

jasně Zeto,
jenom je třeba si uvědomit že ta harmonizace je díky tvé práci s Reiki

Reiki samo o sobě nic neudělá, pokud se na něj nenapojíš - pro to musíš udělat nějakou činnost (prosba, kreslení symbolů, navození pocitu napojení, vizualizace atd.)

Reiki bylo vždy ale dokud jsi se nedozvěděl jak se naladit, napojit, tak nebylo pro tebe nic, neharmonizovalo tě

napojení je činnost, úmysl, akce, prostě práce s energií která sama od sebe nikoho neléčí, neharmonizuje atd.

a samozřejmě práce s Reiki může být nazvána určitým druhem magie, a protože pracujeme s dobrými úmysli tak můžeme říci že je to magie bílá (nebo růžová co já vím)

ten kdo pracuje s úmysli škodit, tak barví energii na tmavo, snižuje její vibrace a tomu se dá říci například černá magie

toť můj náhled na tuto věc Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 1:50 pm    Předmět: Citovat

Alwen napsal:

Takže mi z toho trošku vychází že:
... bych případně mezi energii a magii dala rovnítko Laughing

Jestli ne, tak by mě zajímal rozdíl mezi magií a energií Smile


Alwenko, magie je způsob použití té energie (tedy myslím si Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 4:23 pm    Předmět: x Citovat

Já si pod černou magii představím energii použitou nespravným způsobem pro získání prospěchu nebo poškození druhých. A to je negace sama o sobě, vlastně už jen ta prvotní myšlenka.
S reiki nemám tak úplně jasno, asi fakt záleží na úhlu pohledu (je to "bílá" magie, není...).

Mír s Krabasem i s Vámi ostatními!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 6:40 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Já si pod černou magii představím energii použitou nespravným způsobem pro získání prospěchu nebo poškození druhých. A to je negace sama o sobě, vlastně už jen ta prvotní myšlenka.
S reiki nemám tak úplně jasno, asi fakt záleží na úhlu pohledu (je to "bílá" magie, není...).

Mír s Krabasem i s Vámi ostatními!

šamanka


A von je problém v tom, že každej svět vidíme jinak a co může být dobré pro jednoho nemusí být pro druhého.

Jste si jistí že v dobrém úmyslu skutečně pomůžete?

Věřte že ta hranice mezi dobrem a zlem je jenom v našich hlavách a každej ji máme posunutou někde jinde. Proto neexistuje ani dobrá ani zlá magie, magie je jedna a to co jí dává ostatní názvy je jen a jen z naší hlavy.

Jste si opravdu jistí že ten váš úmysl je skutečně dobrý? Dle mého se nedá magie použít k dobrému účelu. Jen je to další prostředek našeho nezvládnutého ega.

Nakonec zjistíme že je vše a všechno jedno........ všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 8:56 pm    Předmět: Zeto, trefil jsi hřebíček na hlavičku. Citovat

Zeto, vidím to podobně.

Když si vezmeme třeba jen ten termín "nadpřirozené schopnosti".
Tak tedy už nám zbývá jen určit to, co je přirozené, tedy v souladu s Řádem a co ne.
Co je dobro, co je zlo? Jak to zjistit....
Reiki považuji za něco přirozeného, schopnost o kterou jsme přišli
během ztrácení vlastní lidské přirozenosti. Je to vlastně návrat k tomu
lepšímu v nás.
A jak napsal Krabas, bez rozhodnutí, bez činu se nic nestane, nic
se nezmění.
Náš šéf říkal-bez nadšení není činů, bez vášně není nic, ani sex ne. Embarassed


Souhlasím s tím, že vše je dáno našimi úmysly.
A taky s tím, že "Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly." Evil or Very Mad

Co tedy s tím? Jak dělat správné, přirozené věci ve správnou dobu? Smile

Jedině tak, že poznáme sami sebe. Bez cesty do nitra, bez
důkladného, otevřeného a opravdového zkoumání vlastních motivací
to možné není.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 11:23 pm    Předmět: Re: Zeto, trefil jsi hřebíček na hlavičku. Citovat

toora napsal:

Jedině tak, že poznáme sami sebe. Bez cesty do nitra, bez
důkladného, otevřeného a opravdového zkoumání vlastních motivací
to možné není.
Smile


sečteno a podtrženo:) hezky vyjádřeno.

Co je a co není pravdivé. Letos mám ze sebe velkou radost. Mohl jsem mít hezkj vánoční stromek ve svém pokoji. Rodiče ho chtěli podříznout u nás na zahrádce, a já jsem řekl NE. Budu mít jen pár větví smrkových.

A proč ta radost? Cítím zvláštní ematii k tomu stromku, přijde mi opravdu hrozný ho uříznout jen kvůli měsíci v mém pokoji.

Ta radost je ani ne tak z rozhodnutí ale z motivace která mě k tomu vedla. Taková vnitřní tichá lidská pro mě moc hezká........Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so prosinec 23, 2006 12:45 pm    Předmět: x Citovat

Asi jediné měřítko pro to co děláme nebo chceme dělat je naše intuice a to, co nazýváme svědomí, vnitřní hlas nebo jakkoliv jinak. Když je v tom nějaký háček, tak nás často šimrá taková maličká nejistotička někde uvnitř a když ji nezašlápneme a poslechneme, myslím že to je dost dobré vodítko.

šamanka
PS: zeto dorazím do Budějic 29. 12. na autobusové nádraží, podle jízdního řádku 13,15. Tak kdybys měl chuť zajít na kafe, budu mooooc ráda. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: so prosinec 23, 2006 12:55 pm    Předmět: Citovat

Šamanka: Píši si, myslím že to půjde se vidětSmile pokud budeš mít čas ukážu ti novou čajovnu a třebas i tu starou:)

To all: Sorry za spam ale nejdou mi posílat soukromé zprávy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so prosinec 23, 2006 12:59 pm    Předmět: x Citovat

Cauko, koukám že ses tu taky stavil. Soukr. zprávy nejdou posílat nikomu. Když tak se můžeme domluvit přes poste@centrum.cz. Těším se!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Atlantidan
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24, 2006 12:27 am    Předmět: Citovat

Když je žák připraven učitel přijde:-)

magie je vědomé usměrnění esoterických energií k účelu ovlivnění nějakého cíle. Například magie je už to když se na někoho zlobíš a on třebas není přítomen, ale může i být. Například když někoho seřveš tak se mu udělá taky zle pokud to není buddhista na vysokém stupni duchovního vývoje:-) Pokud jsi dostatečně emocionální člověk, tak tomu druhému můžeš už i tak způsobit různé nepříjemné věci:-) ovšem v menší míře než kdyby si to dělala podle určitých postupůSmile myslím si že toto je jádro magie a jinak takové ty rituály různých kultur a směrů se liší akorát ve vizuální formě je to pořád jedno a to saméSmile posílat vědomě esoterickou energii:-) měla by si být také dosti vyrovnaná + na nějakém tom stupni sebepoznáníSmile dodržovat určité morální zásady:-) například druidové své žáky prý učili magickým praktikám až po dosažení naprosté harmonie těla, emocí a myšleníSmile

Proč?

1) bude ti to víc fungovat:-) protože se mnohem víc dokážeš soustředit, vnímat energie atd.

2) neuděláš nějakou blbost například - ha tak teď umim čarovat a kdo mi něco provede tak mu to vrátim:-)

3) no a za třetíSmile nevím co bych měl už psátSmile

ale pokuď se chceš zabývat magií tak proč ne:-)
mě to taky docela zajímá, myslím si, že je dobré si sehnat nějakého toho učitele, alespoň nebudeš dělat chybi co udělal například on:-) věř mi vím to z vlastní zkušenosti:-) vždy je dobré mít nějakou skupinku lidí, kteří ti pomohou:-) je dobré znát zkušenosti starších aby člověk nedělal ty samé chyby jako oni:-)
Přeji krásné vánoce:-)
ahoj Milda:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Atlantidan
Nováček
Nováček


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24, 2006 1:04 am    Předmět: Citovat

Sorry, že to píšu v ženským roděSmile sem myslel, že dotaz psala dívka:-) ahoj:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund