Fórum - Zobrazit téma - prosím o radu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - prosím o radu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

prosím o radu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 10:48 am    Předmět: Citovat

Ve věku do 18 let by si měl co nejvíce žít. A po 18 taky:)

Před 18 rokem se člověk poznává skrz své přátekle a lidi kolem sebe a po 18 roce taky.

Chci jen vyjádřit že opravdové duchovno je jen tam hluboko v nás, pod nánosmy osobních problémů, karmických záležitostí a problémů rodu do kterého jsme se narodili. Naše ego tomu všemu dává velkou důležitost.

Nevím kdy je dobré začít s duchovnem ale pokud to znamená přestat žít s lidmi mezi lidmi, tak asi nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
doa
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2006
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 11:50 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Ve věku do 18 let by si měl co nejvíce žít. A po 18 taky:)

Před 18 rokem se člověk poznává skrz své přátekle a lidi kolem sebe a po 18 roce taky.

Chci jen vyjádřit že opravdové duchovno je jen tam hluboko v nás, pod nánosmy osobních problémů, karmických záležitostí a problémů rodu do kterého jsme se narodili. Naše ego tomu všemu dává velkou důležitost.

Nevím kdy je dobré začít s duchovnem ale pokud to znamená přestat žít s lidmi mezi lidmi, tak asi nikdy.


Zeto můžeš mi vysvětlit na co reaguješ tímto příspěvkem?

Pls, cituj. dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 12:35 pm    Předmět: DUCHOVNO Citovat

zeto napsal:
Nevím kdy je dobré začít s duchovnem ale pokud to znamená přestat žít s lidmi mezi lidmi, tak asi nikdy.


Zeto, začínat s duchovnem? Co to vůbec je to "duchovno"? Wink

Je to Pravda, Skutečnost? Myslím že ano.
Potom zde musí někde existovat taky náš opravdový zájem,
mocná touha dostat se za významy, za slova, za mysl. Není to tedy
pouhá senzacechtivost a zvědavost, vyřešení nějakých osobních,
či celesvětových trablů.
I když na začátku, tj. jako prvotní impulz, tomu tak často je.
Touha osvobodit se od utrpení. Smile

Nelze tedy "začít s duchovnem". Je TO naše stálepřítomná podstata.

Lze si jen začít všímat - kdy, co, jak a proč, to je podmíněno
individuální načasovaností každého z nás.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 1:02 pm    Předmět: Citovat

doa: jen mé expresivní vyjádření, náhlá pohnutka.

Toora: Ach jak mě se líbí jak píšeš, uvědomuji ssi když člověk opravdu Ví jak dokáže přesněji vyjádřit a popsat skutečnost( i když o tom by se dalo taky polemizovat)

Chtěl sem vyjádřit něco podobného, možná to tak nevyznělo. Chtěl sem pokukázat, že jsem se setkal s lidmi, kteří mají duchovnost jako další extrém svého ega. Taková převlečená skutečnost do jiného kabátu v jiné formě.

Proto sem psal že tu největší duchovnost máme uvnitř sebe. Chtěl bych vyjádřit že duchovnost je jen slovo....... a že to opravdové je v nás, uvnitř, neskryté a objevené, možná teprve poznávané, ale již viděné a nebo zahlídnuté, leč se zájmem a pokorou nacházené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 4:11 pm    Předmět: poctivě....snad ano Citovat

zeto napsal:
skutečnost( i když o tom by se dalo taky polemizovat)

To jo, Zeto, na Skutečnost jsou všechny projevy i slova krátká. Very Happy
"Ve stanici nelze." Razz

zeto napsal:

....duchovnost jako další extrém svého ega.

Pýcha tzv. duchovní, ta bývá po zásluze "odměněna" Evil or Very Mad Smile

zeto napsal:
...to opravdové je v nás, uvnitř.... se zájmem a pokorou nacházené.

Tak nějak to zřejmě bude.... Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Katrin
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.9. 2005
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

doa : Definovala jsi to naprosto přesně .Chci ti moc poděkovat , všechno už řeším s Mílou a s Renatou. Všem ostatním taky díky za to , že jste se mi snažili pomoct. Už na toto téma nebudu reagovat. Vím už co si do jisté míry počít díky 2 nejhodnějším lidičkám na světě Wink Ahoj a kujúú ! Hezký rok 2007 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Katrin
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.9. 2005
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

DNESKA TOHO KLUKA VYHODILI Z NAŠÍ ŠKOLY

Naposledy upravil Katrin dne st leden 10, 2007 3:19 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 2:47 pm    Předmět: Citovat

Jsem myslel že už na tohle téma nechceš reagovat Katrin.
Každopádně to vypadá, že rady Renaty a Míly byly ku prospěchu.
Už se vede tedy líp?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Katrin
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.9. 2005
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 3:03 pm    Předmět: Citovat

Jo je mnohem =o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Katrin. V rychlosti jsem prolétla to co jsi napsala a krátce i reakce druhých.
Mám tedy brát tento problém za samovolně vyřešený, když toho chlapce vyhodili ze školy?
Mě napadlo, že v tomto případě jsou sice duchovní úrovně hezké a plné milých řečí, ale zde by více pomohla přízemní, obyčejná, neduchovní, psychologie komunikace. Naučit tě, aby ses uměla bránit sama a uměla s tím klukem vyjít. Když ne uplně dobře, tak aspoň přijatelně.

Nenazvala bych toho kluka ani psychopatem, ani bych ho nelitovala. Není chudák, jen má docela velké problémy a doufám, že s ním pracuje dobrý psycholog. Věk 16ti let - + je hodně citlivé období plné změn, jak pro něj tak pro tebe.
Nevím co je zač,ale ty jeho výhružky bych brala jako zastrašování a manipulaci. Říkáš, že jste spolu měli dobrý vztah,ale ty jsi ze svého důvodu se zachovala jak jsi se zachovala (ta policie). Může to být i z jeho strany pokus o odplatu, o vyjádření zklamání. Není to tvoje vina, dle toho co píšeš má problémy se vztahy k druhým a agresivitou. Může být jako osobnost dost vyhraněný (psychiatři tomu říkají poruchy osobnosti, ty lidi jsou prostě něčím hodně výrazný a dělá to problémy).

Tak doufám, že teď už máš více klidu. Zbytečně se netrap tím, že ti nikdo nerozumí, já bych řekla, že v tomhle věku nikdo nerozumí nikomu ani sobě. Přejde to, najdeš si to, co tě opravdu těší, včetně přátel. Když vzpomenu na sebe, tak když jsem skončila základku a šla na střední, ohromně se mi změnil život, ve smyslu zlepšení,našla jsem fajn lidi, objevila svoje zájmy.Doma to sice stálo zaprd, to jsem si vyřešila až ve 23, kdy už jezdím domů jenom na návštěvy. Tak ti přeju ať se ti daří:)

Ps: Mohla bych tu psát něco o kletbách, o ochranných afirmacích, o andělích, o posílání světla druhým, o podvědomí, sugesci, obranných magických technikách. ale vubec si nejsem jistá tím, že to je to, co Katrin potřebuje. Opakovaně tu zaznělo slovo Láska,ale jaká láska, abstraktní slovo je také k ničemu. Co takhle podpora, sounáležitost, popovídání si s někým blízkým, konkrétní rady, pro konkrétní situace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

milá Naryo,
v tomto případě jsem byla oslovena soukromě a ne přes RW s žádostí o pomoc při řešení problému. Jestliže se na mne někdo obrátí s žádostí o pomoc, beru jej jako svého klienta, s tím, že asi ví proč se obrátil zrovna na mne a ctím právo na zachování "lékařského tajemství". Myslím, že klient má právo rozhodnout se, které informace dá ve známost na veřejné stránky a co si probere s tím, na koho se soukromě obrátí.

Pokud vím, Katka si problém řešila velice dobře, tím myslím morální hledisko, a to tak, že by mnohé praktikanty a mistry Reiki strčila do kapsy. Katka velice dobře rozumí pojmu Láska a to jak s tím dokázala pracovat, kobouk dolů, už proto, v jakém je věku. Asi jen neměla potřebu to demonstrovat na veřejnosti. Myslím, že hodně pochopila z toho, co jí tu lidičkové poradili. A to jak s tím zamakala a jak to dokázala rychle, svědčí to že navzdory svému věku a dejme tomu z hlediska nás starších než je ona, nás v mnohém předčí. Jen je to vše zabalené do projevů náctiletého človíčka. MYslím, že bychom se od ní mohli spoustě věcí přiučit, pokud se nebudeme stavět do role těch co znají díky svým životním peripetiím všechno a mají patent na rozum .

Proto dala K.zřejmě taky zprávu,že problém řeší a že děkuje všem za rady. Že tím pro nicelá záležitost ze strany RW končí.

Pokud bereš to, že Katka jen informovala na RW lidi z radosti o vyloučení toho kluka ze školy, jako špatné a soudíš tak aniž bys věděla podrobnosti,
nezlob se na mne, klesla jsi u mne na hodnotě.
Protože člověk, který se řadí do "pokročilých" by měl víc jak dvakrtát vážit to, co okomentuje. A taky jak.
Uvědomila sis, že tónem své reakce se stavíš do role soudce? Káratele?
Došlo ti, že ta celá věc může vyznít že Katka baží po pomstě, že se staví do role ukřivděné chudinky, že to i ono a i tak, že Katce někdo pomáhá nějakými čarami a skončilo to tak, že chlapec chudinka skončil mimo školu? Mě osobně to urazit nemůže, protože se zodpovídám jen před sebou a za svou práci ručím. Ale tyhle stránky čte spousta lidí. Co o tom případu celé víš,kromě toho co bylo zveřejněno, že reaguješ tak jak reaguješ na jednu větu?S Tebou Katka probírala podrobnosti? Nebo se jen opíráš o to co jsi -jak sama píšeš- v rychlosti prolítla?
MIlá Martinko, určitě jsi velice zkušená a dobrá, určitě umíš spoustě lidem pomoci a pomáháš, ale uč se taky občas reagovat tak nějak s nadhledem a být opatrná se soudy, názory.Jestli je vždy potřeba něco komentovat. A když už tu potřebu cítíš, což je v pořádku, ber prosím v úvahu výrazy a tón.Někdy ukvapená reakce nemusí zrovna posloužit. To je celé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

Je škoda že se na tohle téma rozvedla taková ohnivá zbytečná diskuze.

Možná že kdyby Katrin dodržela slovo a dál už na to téma nereagovala bylo by líp, myslím Renato že jsi příspěvek Naryi pochopila jinak než byl míněn, ale za sebe řeknu, neboť neznáme podorobnosti tak je celá ta diskuze mlácením prázdné slámy a zbytečně se tu ostří nálada. Protože jak už napsal Míla, nic o tom nevíme a tak je lepší mlčet, což sama svým příspěvkem naznačuješ.

Asi Katrin takové situace prostě přitahuje.

Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 2:27 pm    Předmět: Citovat

Katrin gratuluju a držím palce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Katrin
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.9. 2005
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

Ok tak to ukončíme. Chtěla jsem jenom napsat jak to dopadlo nic víc. Nebylo by nevhodné si od vás všech nechat radit a pak ani neříct jak to skončilo. Já si myslím , že už kvůli tomu , že jste mi tu pomáhali by jste se měli dozvědět jak se to vyvinulo. Ale pokud vás tím rozčiluji nebo tady načínám nějakou špatnou diskusi , tak se omlouvám že jsem ještě naposledy zareagovala na toto téma a přeji všem hezký den .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 4:49 pm    Předmět: Citovat

naopak Kačko,
to žes napsala jak to pokračuje beru.
V zaměstnání se na nás často obrací lidi se žádostí o radu, když je zle tak mejly lítají ale jen některým z nich stojíme pak za to, aby naklapli do mejlu Dopadlo to dobře/špatně, děkujeme.

Tak se drž, jestli tě chválí Renata, tak to určitě není plácání do větru.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund