Fórum - Zobrazit téma - Rozstroušená skleróza - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozstroušená skleróza
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozstroušená skleróza
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2006 9:14 am    Předmět: Rozstroušená skleróza Citovat

Máte někdo zkušenosti s rozstroušenou sklerozou a reiki? S reakcí nemocného, ovlivnění průběhu léčby atd.?
Nějaké rady, doporučení atd...případně jiné alternativní metody léčby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:58 pm    Předmět: Citovat

Docela mě překvapilo, že tak významné téma zůstalo tu bez odpovědi. Ano, mamko, mám zkušenost.
Především: RS - taktéž i podobné symptomy, které dnes lékaři pod tento pojem zahrnují - má svůj kořen v psychice stejně jako každá nemoc. U RS je tím kořenem odmítavý vztah k někomu z rodiny a současně pokus o manipulaci s tímto člověkem.
Klasické jsou například tyto modely:
- Klientka obdivuje svého otce, je doslova závislá na tom, jak ji táta vidí a hodnotí. Současně s tím se ale není schopna vyrovnat s tím, že otec je alkoholik a má sklony k agresivnímu, násilnickému jednání. Klientka žije sama, vzdálená od rodičů, ale kdykoliv požádfá otce, aby přijel a udělal pro ni nějakou práci, on přijede a udělá doslova co jí na očích vidí. Ostatní aspekty svého chování - alkoholismus a násilnické sklony - nezměnil.
Klientka už před lety "zjistila", že má otce jakoby pro sebe, když bude nemohoucí. Tak ve stručnosti, je toho více.
- Klient není sto vyrovnat se s nároky své rodiny na to, co by měl dokázat, váže na sebe pozornost tím, že je takto nemocný. Kdykoliv se ocinte v situaci, že neví, jak nastalou situaci řešit, jeho aktuální zdravotní stav se zhorší....
Samozřejmě - vyjímám jen to nejdůležitější.
Reiki může vést takto nemocné k uchopení své moci a odpovědnosti za svůj život, zdraví - a především za vztahy ke svým blízkým. Podstatné je, aby překonali manipulativní sklony v jednání s nimi.
RSka je bohužel ale také výrazem rezignace - proto je pomoc zásadně podmíněna překonáním rezignovaných postojů. Tím mám na mysli situaci, kdy z nich nemocný chce vystoupit. Bohužel ale právě tyto rezignované postoje nemocní často používají jako nástroj manipulace - podle scénáře "bláto - traktor". Čím silnější "traktor" je nasazen, tím větším blátem se stávají. Pak jim není pomoci. Rozhodnout se pro život musí sami.


Naposledy upravil Damao dne st únor 14, 2007 6:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 5:03 pm    Předmět: mam radu Citovat

jestli mas reiki tak reikuj nemocneho RS hlavne vsechny hlavove pozice a take v oblasti břicha.s reiki se teto nemoci nikdo nezbavi pouze se zmirni uciky.reiki se velmi osvedcilo při leceni RS.(každou poyici tak 15 až 20 minut nebo jak se ti to bude jevit a hlavne jak to budes citit Wink
jsem si jist že po 2 tydnech každodenniho lečení se dostavi prvni vysledky.hlavne ve vitalite .tak Zdarví a Sílu.hodně uspechu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat

Damao, Filio,
díky, že jste se mého dotazu ujali.
Ta paní se už nechala zasvětit do R2. R1 má 4roky, ale po kurzu se na všechno vykašlala. Po několika návštěvách u mne se na reiki vrhla s obrovským nadšením a začala bojovat. Kromě toho je v nějakém speciálním programu na testování nových amerických léků. Ale jak píše Damao, tak dokud nepochopí odkud vítr fouká, medikamenty moc nepomůžou. Já bohužel nevím, jaká je její rodinná situace, protože byla příliš uzavřená a o rodině zásadně nemluví. Snad při práci s reiki dojde poznání. Momentálně jsem bez nových informací.
Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Mamko, jestli to bude vhodné, pošli ji ke mně do Modré brány na Smíchov - každé úterý jsem tam. Mám pro takové případy, jako popisuješ, speciální metodu, kterou lze pomoci člověku zpracovat si právě své rodinné schema.
Může se mi ozvat na můj mail, nebo jen poslat SMS-ku, kdyby se rozhodla přijet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:52 pm    Předmět: Citovat

Damao,
moc děkuju a té paní navrhnu návštěvu u tebe. Uvidím, jak se k tomu postaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 4:56 pm    Předmět: Citovat

Potřebuji poradit. Jedná se o 31 ženu, která onemocněla RS. Asi rok se léčí medikamenty , ale to onemocnění trvá zřejmě více let. Symptomy asi nebyly tak jasné, takže dlouho trvalo určení diagnozy.
Četla jsem si všechny příspěvky, ta psychosom. příč. jak píše Damao by asi seděla. Ta žena bydlí sama, daleko od rodičů a je bez partnera. Její sestra mi říkala, že momentálně je ve stádiu, kdy rezignovala. Moc mě to zajímá, ale nevím, jak bych mohla pomoci. Bylo by potřeba, kdyby třeba začala být přístupná např. k reiki. Ale je tam ta rezignace. Ona je cizinka, nežije tady a tím se to všechno ztěžuje....Máte nějaké nové poznatky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

Evi, nejprve je třeba najít motiv, který by mohl být důvodem, aby ta žena vystoupila z rezignovaného postoje. Jinak vše, co pro ni uděláš, postupně dokáže "začlenit" do svého ovládacího schematu. Bohužel. Překonání rezignovaného postoje samo o sobě je vykročením k obnově zdraví. Je to podmínka vyléčení. Podmínka nutná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

No, pokusím se něco zjistit. Nevím proč, ale nějak cítím, že by se mohlo jednat o nějakou příčinu,o které se buď nemluví, nebo je těžké o ní mluvit. I s někým blízkým jako je vlastní sestra. Zatím jsou to mé dohady, ale mohlo by to souviset s tím, že je bez partnera?

No, když o tom tak přemýšlím, i reiki by mohl být motivem, aby začala bojovat. Vzkázala jsem jí, aby se podívala na netu, o co jde. Její sestra, která je teď u mě, viděla pozitivní účinky reiki u mojí tety. Proto jsme se na to téma začaly bavit.


Naposledy upravil Evik dne pá leden 02, 2009 5:41 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 5:41 pm    Předmět: x Citovat

Evik: řekla bych skoro klasika - kdo iniciuje pomoc? Hledá ji ta žena nebo to chce její sestra? Kdo tě požádal? Mluvila jsi s ní o tom?
Ono důvodů proč je bez partnera může být taky spousta
Chce to hodně informací, ale ne z druhé ruky, přímo od ní. Lecos napoví její dřívější život. RS je jedna z těch "autodestruktivních" nemocí se kterými musí nemocný chtít pomoci. Tedy ne, že o tom mluví, jak by chtěl, skutečně chtít. Je to velmi náročné a poučné. Přesně jak to psal někdo přede mnou. Ale teď mě napadá, že i takové zkušenosti potřebujeme z více důvodů.
Fandím...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Šamanko,

já teď upravila předchozí příspěvek, omlouvám se, vyzněl jinak, jež jsem původně měla na mysli.

To je právě to. Ona rezignovala a její sestra jí chce pomoct. Asi si v té nemoci začíná libovat. Šéf jí umožnil poloviční pracovní dobu, tím ona třeba nabyla dojmu nepostradatelnosti.....( ve Švýcarsku to asi není tak obvyklé při dlouhodobé nemoci , kdy je víc doma než v práci...)

Spíš mě jde o to, jak jí motivovat? Jak jí prostě nějak nakopnout ? Jak psal Damao, dokud se nezbaví té své odevzdanosti, tak ani nezačne zpracovávat tu příčinu. Kterou si ovšem musí nejdřív uvědomit.
S tou ženou nikdy přímo mluvit nebudu. Ona přeci neví, jak na to. Chtěla bych to tlumočit aspoň prostřednictvím její sestry. No a ostatní tedy bude na ní....myslíš, že by to tak mělo smysl ? Já myslím, že jo, že každá pomoc má smysl, ale zodpovědnost už bude na té osobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 6:06 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
No, pokusím se něco zjistit. Nevím proč, ale nějak cítím, že by se mohlo jednat o nějakou příčinu,o které se buď nemluví, nebo je těžké o ní mluvit. I s někým blízkým jako je vlastní sestra. Zatím jsou to mé dohady, ale mohlo by to souviset s tím, že je bez partnera?

Může to být ten důvod - někdo z rodiny, nejspíše otec, by mohl být skrze citové vydírání "já jsem nemocná a ty pro mě nic neděláš" přitahován na místo partnera. Právě to, že ti lidé nechtějí mluvit o tom, co je zranilo, je průvodním znakem.

Evik napsal:
No, když o tom tak přemýšlím, i reiki by mohl být motivem, aby začala bojovat. Vzkázala jsem jí, aby se podívala na netu, o co jde. Její sestra, která je teď u mě, viděla pozitivní účinky reiki u mojí tety. Proto jsme se na to téma začaly bavit.

Na tohle Ti trefně odpověděla šamanka. Chceš její uzdravení Ty? Nebo někdo z blízkých? Ta nemocná paní to není.
Ach jo. Nemůžeš se přece Ty chtít uzdravit za někoho, kdo totálně rezignoval. Jakmile ji začneš podporovat takovým způsobem, jaký popisuješ, jen jí bezděky dáš do ruky další argumenty pro posílení role oběti: "Podívejte se na mě, ani Reiki mi nepomáhá....! Je to k ničemu" Tehdy Ty budeš z toho mít špatný pocit - začneš pochybovat - možná o sobě, možná o Reiki, kdo ví.
Bez psychické přípravy, rozhovoru s ní a bez toho, aniž by uzrálo její rozhodnutí vystoupit z role oběti máš opravdu jen malou šanci.
Sleduj jak se bude rozvíjet to schema "bláto - traktor" mezi ní a Tebou, nebo vůči její sestře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 7:42 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Ach jo. Nemůžeš se přece Ty chtít uzdravit za někoho, kdo totálně rezignoval.


Já vím, pořád to tam cpu....
Už jsem zapomněla, jaké to je, na něco rezignovat. Ani párem volů bych se nenechala přesvědčit o nějaké nápravě. Možná tím víc bych se zatvrzovala a uzavírala....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 7:55 pm    Předmět: x Citovat

Evik: a to je ono - má pozornost a vyjimečnost v práci, sestra dělá co může, ty se snažíš... No ono motivovat je těžký, najít něco, co by jí stálo za to vyměnit nemoc za jiné radosti. Hmmm to je velmi těžké, zvlášť když ji znáš jen z vyprávění. Může být všechno jinak, než to vidí její sestra.

šamanka

PS: ale kdyby měla zájem alespoň o písemný kontakt, tak by to pro vás všechny mohlo být ku prospěchu věci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 8:06 pm    Předmět: Citovat

Citace:
No ono motivovat je těžký, najít něco, co by jí stálo za to vyměnit nemoc za jiné radosti.

Bohuzel to asi neni tak jednoduche.
Rekla bych, ze ta nemoc bude karmicka a ona se citi bezmocna.
Zna prognozu a bojuje, jak muze.
Ale bojovat mnoho let bere mnoho sily.
Nerekla bych, ze rezignovala, to by na tom byla mnohem hur.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund