Fórum - Zobrazit téma - bloka záda a plotýnky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - bloka záda a plotýnky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

bloka záda a plotýnky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
davemer
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 8:39 pm    Předmět: bloka záda a plotýnky Citovat

ahoj zdravim všechny na vebu

pokoušel jsem se pomocí reiki pomoc zmámím co měli problémy ze zádama většinou to pomohlo jen na chvilku pak se to vrátilo
Pokud je mechanické poškození tak to asi pomůže jen na chvilku co? Uvolní se svalové napětí a chvilkově se uleví od bolesti .
Může mi někdo poradit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, tohle pomůže jen na chvilku tím, že uvolníš svalové napětí, podobného účinku dosáhneš i masáží. Problém se ovšem brzy vrátí, protože většina potíží se zády je spojena s posunem některých obratlů a zde musí nastoupit manuální manipulace, srovnat páteř a pak se třeba dají hledat i psychické blokády. Leckdy se už při tom manuálním srovnání uvolní emoční bloky, které buď napoví co hledat, anebo se tím příslušné nežádoucí emoce přímo vyplaví a vyřeší.

Doporučuji se obrátit na někoho, kdo ovládá Dornovu metodu. Před chiropraktiky - byť s diplomem- bych se měl trochu na pozoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 10:48 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Před chiropraktiky - byť s diplomem- bych se měl trochu na pozoru.


Proč ? Rolling Eyes

Dnes jsem potkala známého, kterého prý čeká operace, kdy mu mají dávat mezi ploténky silikon. Mají tak snad zabránit tomu velkému tlaku a sesedání plotének a hlavně bolestem.
V tomto případě je už asi Dornova metoda bezpředmětná, viď ? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 12:02 am    Předmět: Citovat

Nedávno jsem se setkal s vynikajícím terapeutem, který používá, mimo jiné, i thajskou masáž. Byl jsem svědkem toho, jak jednomu staršímu pánovi vrátil během několika minut zpět vyhozený obratel, potom mu srovnal délku nohou - jednu měl o cca 1 - 1,5 cm kratší a naučil ho několik potřebných cviků.

Přiznám se, že pojem "thajská masáž" ve mně vždy vyvolával asociace, spojené s thajskými prostitutkami. Bylo mi ale vysvětleno, že člověk, který tento způsob masáže vynalezl, byl současník Buddhův, a dokonce snad i léčitel první sanghy - Buddhových následovníků.

S tím, jak se buddhismus šířil z Indie do dalších asijských zemí, se šířila i tato technika a úspěšně zakořenila zejména v Thajsku. Za vietnamsko-americké války si američtí vojáci, kteří útočili z amerických základen v Thajsku, si užívali služeb thajských masérek, a tím se tato masáž docela zprofanovala. Thajské masérky vstoupily v širokou známost a vznikla z toho pověstná sexuální turistika.

Ve skutečnosti jde však o velice cudnou metodu a klient je při masáži oblečený. Terapeut, o němž mluvím, studoval tuto masáž u známého pražského učitele, který o ní napsal i knihu, a potom ještě v Thajsku.

Ten pán, kterému tolik pomohl, měl rovněž zkušenosti z Thajska a oba se shodli na tom, že v Thajsku ty masáže bývají hodně bolestivé, protože tam mají ve zvyku dělat je hodně razantně a s velkou silou.

Tento terapeut má však jiný přístup. On tolik netlačí, protože to způsobuje ve svalech nadměrný stres. Říká, že na thajské masáži se mu líbí to, že na rozdíl od těch na Západě běžných tzv. "švédských masáží", je u ní velice důležitá práce s energií. A že by tu masáž mohl vlastně provést i čistě energeticky. Začínal vlastně něčím podobným, jako je reflexní terapie a ten pán pociťoval hodně ostrou bolest. "V jiném kontextu by se toto dalo nazvat mučením" - byla jeho slova. Terapeut ale vysvětlil, že ta bolest je způsobena prouděním energie do zablokovaných míst. Nikoli tím, že by ji vyvolával fyzickým působením.

Tak to jsem se rozepsal. Ale snad to někoho může zajímat.

Na tom terapeutovi mi imponovala nejen jeho šikovnost, ale i láska, s jakou svoji práci vykonává. Věřím, že mnoha "beznadějným" případům je schopen účinně pomoci. Pracuje jako rehabilitační masér (myslím, že se tomu tak nějak říká) v nějakých lázních u Bečvy. Už jsem to zapomněl. Také tuto masáž vyučuje.

Každopádně, jeho mailová adresa je: vlada.h@gmail.com Jmenuje se Vláďa Horecký.

Tak snad to někomu pomůže. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 7:47 am    Předmět: Citovat

tohle jsou všechno pomoci, které neřeší přímou příčinu, myslím si, že co se týče operací dá se tím vyřešit akutní stav i třeba dlouho dobu neřešený, ale pokud příčina není např.v přetížení, tak je potřeba najít psychickou příčinu, jinak se nic nezmění... může se ulevit, ale většinou je to záležitost chvíle. co se týče manipulace s energií a masáží, které pracují s energií, mohou pomoci a vytáhnout problém na svět, ale jde o to jak se s tím vypořádá majitel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 8:56 am    Předmět: Citovat

Existuje jedna docela zajimava metoda u nas zatim neznama - ROLFING. Me na tom zaujalo to, ze hleda a napravuje pricinu problemu. Smyslem je navratit telu jeho prirozenou rovnovahu. Rolfiste dokazi skutecne divy a pritom na tom neni nic carodejneho, jen dobra znalost lidskeho tela a uvedomeni si, ze telo je jeden velky stroj s mnoha souvislostma....
V Cechach existuje tusim jeden certifikovany terapeut a verim, ze snad dalsi se v rolfingu vzdelavaji (v Evrope se to vyucuje v Mnichove).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 9:13 am    Předmět: x Citovat

sunnyi: nálepku sexuálních služeb dala thajským masážím evropská sex turistika, zvláště německé provenience. Ale pokud vím, tak i v Thajsku se masírováním živí kde kdo, třeba masírují na plážích, kde o žádné erotice nemůže být řeč. A původní masáže jsou naprosto normální metoda.
Sama jsem kurz thajským masáží absolvovala a můžu říct, že to s erotikou nemělo vůbec nic společného a byla to docela dřina, jak pro maséra, tak pro klienta.

Záda a páteř jsou často spojeny s celkovým zatuhlým pojetím života, nepřizpůsobivostí ke změnám, stagnaci. Z fyzického hlediska můžeš reikovat jako divý, pokud se klient nehne jak je rok dlouhý, tak stejně nic nenaděláš. Protože záda nedrží jen páteř, ale i svaly kolem a když člověk celé dny nic neudělá pro jejich zpevnění, tak víš co udělá nepoužívaný sval. Mám to kolem sebe denně v našem sedavém zaměstnání - lidi na Brufenu. A bez chuti něco udělat, stereotyp a nudu jak po stránce fyzična, tak psychična.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

jj Šamanko, je to tak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 10:13 am    Předmět: Citovat

Citace:
Pracuje jako rehabilitační masér (myslím, že se tomu tak nějak říká) v nějakých lázních u Bečvy. Už jsem to zapomněl.


Tipuji Teplice nad Becvou. Nedaleko Hranic na Morave.

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 10:14 am    Předmět: Citovat

šamanka:

"...můžu říct, že to s erotikou nemělo vůbec nic společného a byla to docela dřina, jak pro maséra, tak pro klienta."

No, a psal jsem snad něco jiného?

Jinak, ten pán, o kterém jsem se zmínil, se sebou dělá hodně. Léta pravidelně cvičí jógu. Ale když má člověk jednu nohu kratší, tak nemůže mít správné držení těla, a tudíž trpí i páteř.

A říká se, že to není až tak neobvyklé, že lidé tento problém mají a ani o tom nevědí. Dříve prý bývalo zvykem, že lékař chytil novorozence za nohy, takže visel hlavou dolů a plesknul ho po zadečku. Když dítě začalo řvát, tak je položil. A tím, že klouby nebyly dosud zpevněné, se stávalo, že mu povytáhl nožičku z kyčelního kloubu - handicap na celý život.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 10:16 am    Předmět: Citovat

"Tipuji Teplice nad Becvou. Nedaleko Hranic na Morave."

Ano Hytere, máš pravdu. Už jsem si mezitím taky vzpomněl. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 12:43 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
tohle jsou všechno pomoci, které neřeší přímou příčinu, myslím si, že co se týče operací dá se tím vyřešit akutní stav i třeba dlouho dobu neřešený, ale pokud příčina není např.v přetížení, tak je potřeba najít psychickou příčinu, jinak se nic nezmění... může se ulevit, ale většinou je to záležitost chvíle. co se týče manipulace s energií a masáží, které pracují s energií, mohou pomoci a vytáhnout problém na svět, ale jde o to jak se s tím vypořádá majitel...


No vždyť už to tady Kámo psal...kdybys četl pozorněji...v harmonii by měla být duše s tělem, to je jasný. Ale jak správně říkáš, záleží na ,,majiteli ".

Citace:
většina potíží se zády je spojena s posunem některých obratlů a zde musí nastoupit manuální manipulace, srovnat páteř a pak se třeba dají hledat i psychické blokády. Leckdy se už při tom manuálním srovnání uvolní emoční bloky, které buď napoví co hledat, anebo se tím příslušné nežádoucí emoce přímo vyplaví a vyřeší.


Můj včerejší známý, který má problémy s ploténkami a čeká ho totální endoprotéza obou kyčelních kloubů ( mmch. úspěšný podnikatel, žádný zpátečník, bývalý sportovec, bez nadváhy atd . ) měl potřebu povídat. Povídal a povídal a já jsem jenom poslouchala a poslouchala. Když jsem se loučili, zeptala jsem se ho, jestli mu můžu poslat energii. Domluvili jsme se a on úplně pookřál a pořád říkal, jak je rád, že mě potkal.
Před chvilkou mi volal. Pořád mi děkoval a říkal, že poprvé po 4 letech se vyspal !!! Spal v jednom kuse 8 hodin, zdál se mu příjemný sen o neznámých lidech a on prostě spal, aniž by ho v noci budila bolest.
Můžu Ti říct, že mi z toho až šel mráz po zádech.

To je názorný příklad toho, jak je tělo spojené s duší. Rolling Eyes .


Naposledy upravil Evik dne čt srpen 20, 2009 12:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Pro Evik:
chiropraxe pracuje proti tělu, oblbne ho, ukolíbá a v příhodném okamžiku v podstatě trhem vrátí kosti a klouby tam kam patří. Je to účinná metoda, velmi rychlá a pohotová, ale možná následná fyzická traumata vzniklá tímto zásahem přímo v konkrétním místě mohou být nepříjemná. Dornova metoda naproti tomu pracuje ve spolupráci s tělem a svalstvem a nejde proti němu.
Co se té operace týče, těžko říct takhle na dálku jestli už je pozdě nebo ne. Ale dá se někdy takto pomoci a operaci úplně zrušit - mám to podloženo i svou praxí.

Sunnyi:
to jsi měl štěstí na terapeuta, který tu thajku trochu zlidštil, normálně je totiž thajská masáž opravdu bolestivá pro normálního člověka, který není protažený a nic se sebou nedělá. Je to i tím, že nebyla původně určena pro zatuhlé středoevropany, ale pro asiaty, kteří podobné procedury podstupují od dětství a třeba jednou týdně, na což jsou zvyklí podobně jako my na např.sezení u televize.
Opravdu hodně lidí neví, že má kratší nohu a pak se tomu dost diví. A jóga taky není úplně pro všechny, ačkoli se to tvrdí, zejména když se to s ní přehání. Pokud vím, nebyla vytvořena pro krkolomná, či kostilomná cvičení, ale pro protažení po celodenní dřině. Pokud ji někdo bere smrtelně vážně jako svou jedinou pohybovou aktivitu, může se časem celkem divit. Všeho s mírou, tělo potřebuje i regenerovat.

fdh:
samozřejmě že dobrý terapeut hledá i psychickou příčinu a neomezí se po vzoru medicímy jen na odstranění následků. Moc lidí neví např. to, že "pitomý" a dnes už snad všudepřítomný stres dokáže pootočit i obratel. Takže je vhodné jít i do úplných základů.

smart:
Rolfing je velmi dobrá věc, ale vyžaduje velice aktivní přístup ošetřovaného a jeho vůli dodržovat předepsaná cvičení a postupy, asi víc než jiné metodiky, což je ztíženo tím, že někdy se na výsledek musí trochu čekat. Snad i proto tu zatím není příliš rozšířená, ačkoli literatura už na trhu je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 1:09 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: no potkala jsem v životě dost jógínů, kteří byli takoví duševně zatuhlí suchaři, byť klouby měli jistě úžasné.

šamanka
PS: hlavně moje prohlášení neber osobně!


Naposledy upravil samanka dne čt srpen 20, 2009 3:26 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
fdh napsal:
tohle jsou všechno pomoci, které neřeší přímou příčinu, myslím si, že co se týče operací dá se tím vyřešit akutní stav i třeba dlouho dobu neřešený, ale pokud příčina není např.v přetížení, tak je potřeba najít psychickou příčinu, jinak se nic nezmění... může se ulevit, ale většinou je to záležitost chvíle. co se týče manipulace s energií a masáží, které pracují s energií, mohou pomoci a vytáhnout problém na svět, ale jde o to jak se s tím vypořádá majitel...


No vždyť už to tady Kámo psal...kdybys četl pozorněji...v harmonii by měla být duše s tělem, to je jasný. Ale jak správně říkáš, záleží na ,,majiteli ".


ano Eviku, ale to přece neznamená, že jsem nečetl pozorně... Smile reagoval jsem hned na ten první příspěvek a chtěl jsem do toho dát něco ze sebe než jen jojo, takhle nějak to je... tak to tak ber Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund