Fórum - Zobrazit téma - Hó oponopono - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hó oponopono
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hó oponopono
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 4:13 pm    Předmět: Nauka - mettá, bódhičitta... Citovat

sunnyi napsal:
"...podle mne nejde o nic jiného, než o určitou havajskou obdobu Buddhovy meditace milující laskavosti (mettá), která je bez humbuku praktikována již nějakých 2500 let...


Ahoj Mirku.
Souhlasím s Tebou.

**********************

Ještě jen si dovolím Evě, k tomu srovnání, a Cestě, jako takové.

Když vědomě odmotávám to klubko vlastních pokroucených představ o sobě a světu, zároveň s tím, přichází pochopení, jak tyto představy a utrpení vznikají, kdo a co jim neustále dodává „palivo“.
Není ale možné pochopit a „odložit“ něco, co předtím doopravdy nepřijmu.
A tím bezpodmínečným přijetím je míněna právě tahle láska, bez ní to prostě není možný.
Tím, že cokoli doopravdy přijímám u sebe, nahlédám, co to vlastně je, tehdy se ona „laskavost“ prostě děje, je vůči veškerenstvu, a potom je ono: „miluji, odpouštím, omlouvám a děkuji“ vlastně způsobem existence.

Vše co říkáme je „potencováno“ naší právě zralostí, z které cokoli prohlásíme a učiníme.
Věta: „Subham astu sarvadžagatam.“ je také stále tatáž, jen ti přející jsou vždy různí….

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 8:37 am    Předmět: Citovat

Šamanka napsala Rosovi,že když dokáže přijmout odpovědnost za vše kolem sebe,tak se diví,že se nezbláznil.Promin šamanko,pokusím se to vysvětlit.Ano.zblázním se,když tu zodpovědnost vyměním za vinu.Já za to můžu,JSEM VINNEN.Ale zodpovědnost je uvědomnění,že vše se děje kvůli mně.Něco mne to má naučit a já to beru,chápu a přijímám,že je to kvůli mně.Když čtu nebo vidím katastrofy,tak si to podvědomě přeji a zapnu třeba televizi v 19.30.Když si to nepřeji,tak neříkám že se to nestalo,ale já o ničem nevím a tudíš nemůžu to ovlivnit.Ale to platí i o mojím jednání.Vše co udělám,dělám kvůli sobě a taky tím učím své okolí.Když budu jen vysílat lásku,tak časem můžu bít jak František s Assisi a nebudou se mne bát ani zvířata,údajně ho provázeli plaché laně,ptáci mu zobali z dlaní a asi nepotkal špatného člověka.Když to beru jen jako učení a né jako emoce,tak ze školy se nikdo nezbláznil.Teda kromně kantorů.Tak i kolem nás se může vyskytnout blázen,je to náš kantor.
Silně na mne zapůsobil příběh známí ve Španělsku.Ani jméno toho světce si nepamatuji.Kdysi ve Španělsku vládli loupeživí rytíři.Jim patřilo to panství,ale oni se ještě živili loupežením.Jeden z nejhorších a nejbezcitnějších tak k němu přišel tento mnich a rozhodl se přenocovat na jeho hradě.Rytíř se rozhodl,že ho vyzkouší a nechal donést nejlepší jídla.Ale on si vzal jen chleba a sýr.Dal donést nejlepší víno,ale on se napil jen vody.Nechal zavolat krásné ženy,ale ani jedna ho nedokázala svést.Šli spát a mnich okamžitě po modlidbě usnul.Rytíř několikrát za noc vstal aby ho zabil,ale když k němu přišel,nedokázal to a odešel.Ráno po snídani se ho zeptal.Jak je to možné,vysvětli mi,proč ty neurozený máš přízen Boží,protože určitě jedině Bůh tě dokázal v noci ochránit a mně zabránil tě zabít.Proč i já nemám jeho přízeň.Mnich řekl.Včera při večeři i já jsem mněl pokušení sníst lahůdky.Ale nasytil mne i chléb.Nepotřebuji k životu vybrané jídlo.Jím to co ostatní,abych byl jako oni.Nenapil jsem se vína,přec jsem mněl na něj chut.Akorát by mne zakryl rozum ale žízen by mi nezahnalo.A já chci být při smyslech.co když mne někdo zavolá.Třeba můj pán ,Bůh.Jak to,že jsi večer bezstarostně usnul,i když jsi věděl,že nenechám nikoho na živu.Já jsem se bál o svůj život,ale nemohl jsem to zmněnit.Tak jsem se pomodlil a řekl jsem svému pánovi,jestli je to jeho vůle,já se podrobím.A pak jsem usnul s vírou v něho.A jak to,že když jsi viděl ženy tak jsi odolal.Ano,pocítil jsem touhu stejně jako ty,ale já už jsem se jednou rozhodl a stejně jako ty,co řekneš,to uděláš a vytrváš dokud se to nestane.A rytíř poznal,že jsou oba dva stejní.Oba dva mají stejná přání a stejná pokušení.Nechal mnicha odejít a říká se,že byl jeden z nejsprvedlnějších ve své době a snad od něj pochází první pokusy o sepsání práva ve Španělsku.
Není mezi námi rozdílu.Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 8:53 am    Předmět: Citovat

samanka napsal:
Jestli fakt už jsi schopen převzít odpovědnost za všechno co se kolem tebe děje, za celek a za všechno co je součástí tvých vzpomínek a dosud ses nezbláznil, pak přijmi moji gratulaci.

šamanka

Převzít odpovědnost, pro mně neznamená, že se za všechno viním a padám do depresí. Jenom si uvědomuji, že nějaká moje malá část je taky odpovědna za všechno kolem mně. Někdo říká: Já za nic nemůžu, to ti ostatní. A já jenom říkám. Ano. I já jsem za tohle všechno svým malým dílem odpovědný a přijámám tuto odpovědnost.
Taky neříkám, že chodím po světě a ve smyslu Hooponopono čistím všechno na co přijdu. To bych se z toho asi fakt zbláznil.
Co se týká číštění, tak se samozřejmě zaměřuji na své nejbližší okolí včetně sebe sama.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Jde to říct jednodušeji i tak, že já např. negativní energii, která je ke mě vysílána , se snažím přetransformovat na energii pozitivní ? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

nojo, Evi, je to moc často používaný obrat ta "transformace" ale docela by mě zajímalo, jak ho kdo chápe a hlavně praktikuje. Je hodně návodů, způsobů, ale občas mi některé přístupy a nebo chápání toho připomínají práci ve stylu "Satane , odstup!" . "Pokud se vám něco zdá být negativní, vezmete Reiki a pročistíte to".

Samozřejmě beru, že prostory a vztahy je potřeba čistit, protože je zaneřádíme hlavně myšlenkami a emocemi a energetickými vazbami, které jsou v rozporu s bezpodmínečnou láskou, tedy snižují vibrace. Objeví se strach v různé podobě-ušlápnuté a nebo nabubřelé a agresivní a táhne to níž a níž, kde pomalu mizí nadhled a objevuje se nedůvěra v sebe, druhé, pochybnosti a tak dál. Až nakonec člověk začne věřit svým představám a myšlenkám, bere je jako by to byla realita a ono se jedná jen o projekci jeho vidění reality. Každý prostor má podle své kvality i své obyvatele. Jedno v jaké úrovni resp. dimenzi.

Když to napíšu ze svého úhlu vidění, ke kterému jsem došla díky občas dlouhému vedení a omezením z vlastní strany pěknou řádku let , řekla bych, že dost lidí si to pak vysvětluje tak, že něco, co přišlo a je vnímáno nelibě se jednoduše oreikuje, pustí se do toho reiki (nebo Láska, Světlo,mnohdy se ty pojmy používají jako názvy čistících prostředků na všechno), ono se to nějak zařídí, pročistí. Ale je to chápáno stále jako špatné, negativní, ubližuje mi to, někdo to ne mne poslal, někdo na mne negativně působí, tak pryč s tím. ( tady mne napadá, že hodně lidí pak tíhne k tomu vytvářet si pro strýčka příhodu spoustu ochran před vším možným, čistit a čistit,...čímž vlastně do nějaké míry zas nakrmí svůj strach a přesvědčení). No, taky jsem k takovým lidem patřívala. Laughing

Další skupinka lidí je ta, kteří už začli přemýšlet nad tím, proč se toho spoustu opakuje, když se "to" přece čistilo. A dojdou k tomu, že "to" nějak souvisí s nimi a jejich způsobem nazírání na život a vztahy a že pokud nechtějí jak blázni nejdřív něco "negativního" vytvořit a pak to honem čistit, nebo transformovat, chcete-li, tak budou muset začít jinak uvažovat a dívat se jinak na svět,druhé lidi a hlavně na sebe sama.

Pak je další "level" těch, kteří tohle už zmákli a kteří začnou přebírat zodpovědnost za to co tvoří. jedno jestli myšlenky, emoce a nebo nějaké dílo. Přestávají se bát, uvědomují si to, že okolí jim vlastně zrcadlí to, jak to vypadá u nich, začínají si to svoje moudro uvědomovat a praktikovat ho.

(Teď mne taky napadla i posloupnost karet v tarotu Smile )

Když se to tak vezme, tak pokud ke mně přijde něco "negativního", znamená to , že jsem si to někde díky tomu co ze mne vyzařuje přitáhla. Když to nebudu obviňovat a ale přijmu tu svou část zodpovědnosti a do nějaké úrovně poznám, proč jsem s ito "objednala" a tím pádem mě to donutí změnit objednávku, tak už ke mně spousta toho marastu z té první "objednávky" nepřijde a přijde něco, co budu vnímat jako pozitivní.

Dál, když si uvědomím, že nic není negativní nebo pozitivní, ale že to je prostě nějaké a ten punc tomu dáváme my podle úhlu pohledu, z jakého se na to něco díváme, tak mi to přijde taky zvláštní "čistit" něco, co je samo za sebe vlastně čisté a zas ať chci nebo ne, tak mě to nasměruje k očistě sebe, tedy práci na sobě samé. Nemám právo čistit někomu něco, co mě se zdá být negativní a druhý to chápe jako pozitivní, a nevím, to snad ani nejde. Pokud se takhle pracuje s Reiki, tak to je naštěstí pro nás tak inteligentní systém, který funguje podle zájmu Celku, protože jinak bychom měli planetu a všechno v jednom velkém zmatku, jeden by chtěl to a druhý ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 8:16 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Jde to říct jednodušeji i tak, že já např. negativní energii, která je ke mě vysílána , se snažím přetransformovat na energii pozitivní ?

toora napsal:

Vše co říkáme je „potencováno“ naší právě zralostí, z které cokoli prohlásíme a učiníme.



Kvalita "snahy" přesně odpovídá kvalitě konkrétního "transformátoru".

A jenou ze součástí kvality transformátoru je například i hlubší rozjímání nad tím naším snažením...
Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 9:41 pm    Předmět: Citovat

Uvedu příklad z minulého měsíce. Přitáhla jsem si tuto situaci :

Stojím v Tescu ve frontě a přede mnou je pán, který chce platit dárkovým šekem od zaměstnavatele.
Pokladní mu vysvětluje, že mu tam chybí nějaký údaj ( razítko... nevím přesně co ) a že ten šek nemůže přijmout.
On že ho to nezajímá, že to není jeho starost a že končí platnost. Zvyšuje hlas. Pokladní to sama nemůže vyřešit a telefonuje nadřízenému. Nadřízený říká, že nemá čas to řešit.
Ten pán je v právu, protože za tu chybu on nemůže.
Pokladní má své pokyny, kterými se řídí.
Vysvětluje, že pokud na tom on trvá, že mu tedy šek vezme, ale ona že to zaplatí ze svého.
Pán se ke mě obrací a omlouvá se, že zdržuje. Potom odchází a já se usměju na pokladní a prohodím , že tahle práce je opravdu pro silné povahy. Ona se také usměje a říká, že už je zvyklá...Pán ten problém odešel řešit do informačního oddělení.

Myslím si, že tím, že jsem zachovala klid, tak ty ,,negativní " energie neměly takovou sílu a že ta situace se nevyhrotila tak, jak to nejdřív vypadalo. Tak tomuhle já říkám ta transformace. Ale jak píše Toora:
Citace:
Kvalita "snahy" přesně odpovídá kvalitě konkrétního "transformátoru".
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 10:02 pm    Předmět: o to jde Citovat

Evik napsal:
...tím, že jsem zachovala klid, tak ty ,,negativní " energie neměly takovou sílu a že ta situace se nevyhrotila tak, jak to nejdřív vypadalo. Tak tomuhle já říkám ta transformace.


Přesně tak Evi.

Je-li zde klid je transformováno Idea

To je celé.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund