Fórum - Zobrazit téma - Hó oponopono - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hó oponopono
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hó oponopono
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 12:17 pm    Předmět: Hó oponopono Citovat

Člověk napsal :

Já Boží světlo vnímám silně.Nepracuji s ním.Při zasvěcení mi bylo řečeno,když ho použiju pro poutníka ( dříve na cestu do Jeruzaléma) a on se mu zpronevěří a spáchá zločin.Tak vina padne i na mne a já můžu přijít o schopnost ho používat.A tak nějak to cítím i já.Není kolem nás tolika lidí,kterým můžeme věřit stejně jako sobě.Jožka

šamanka:
Citace:
Divná myšlenka, že já jsem zodpovědná za činy někoho jiného...
Každý jsme tu snad sám za sebe!
Nakonec můžeš se stoprocentně spolehnout a věřit sám sobě?
Kolikrát člověk sám sebe překvapí, jakou hloupost udělá!

šamanka


Evik :

Citace:
Citace z knihy Svět bez hranic :
Citace:
Naprostá zodpovědnost znamená přijmout vše a naprosto vše, co vstupuje do vašeho života – všechny lidi i s jejich problémy, neboť jejich problémy jsou i vaše. Vyskytují se ve vašem životě, a pokud převezmete plnou zodpovědnost za své prožitky, pak musíte také převzít plnou zodpovědnost za ty jejich. To vy jste zdrojem všech zkušeností.


http://www.mojeeft.cz/recenze/Svet-bez-hranic-Tajna-havajska-technika-na-vytvareni-hojnosti-zdrav-miru

Nějak s tím mám také problém. Nevím proč bych měla být zodpovědná za to, že např. prodavačka ošidí člověka stojícího přede mnou ve frontě a proč bych měla být zodpovědná za to, že on se nechal ošidit.Jak jsem s tím byla zpočátku docela nadšená, tak teď už nejsem .

Bylo mi vysvětleno, že pokud to beru tak , jak říkám, odděluji se od jednoty. Jak řekl Ježiš. Co činíš tomu nejposlednějšímu, jako bys činil mně.

Jak říkám, k tomuto kroku dál nejsem připravená.

Myslím, že u vás v Brně bude seminář, zabývající se touto Havajskou technikou a pro velký zájem ho v září pořádají i v Praze.( Hó oponopono )


Šamanka :

Citace:
Citace z knihy Svět bez hranic :
Citace:
Naprostá zodpovědnost znamená přijmout vše a naprosto vše, co vstupuje do vašeho života – všechny lidi i s jejich problémy, neboť jejich problémy jsou i vaše. Vyskytují se ve vašem životě, a pokud převezmete plnou zodpovědnost za své prožitky, pak musíte také převzít plnou zodpovědnost za ty jejich. To vy jste zdrojem všech zkušeností.


Tohle myslíš vážně? Spasitelský syndrom v čisté podobě?
Jsme pochopitelně součástí všeho kolem sebe, ale nemůžeme převzít odpovědnost za prožitky lidí kolem nebo mít zodpovědnost za celý svět.
Mnohem lepší a důležitější je převzít zodpovědnost sám za sebe a svůj život. Ten ovlivní i ty ostatní, ale ne tím, že se sobě ztratíme a soustředíme na okolí.
A co pak když tohle nezvládneme, což je skoro stoprocent?

šamanka


Smart:

Citace:
myslím, že to musí být vytrženo z kontextu, takhle by to snad nikdo nemohl napsat... tak, jak je to podané, tak s tím také nesouzním
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 12:25 pm    Předmět: Citovat

http://www.eliskaholubova.estranky.cz/clanky/inspirativni-uryvky-z-knih/strucne-z-knihy-svet-bez-hranic-_dr_joe-vitale_dr_hew-len_

Já si to nevymyslela. Možná najdete lepší odkazy.

http://www.hooponopono.cz/kniha-svet-bez-hranic/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 2:28 pm    Předmět: x Citovat

Evik: ono to bylo zřejmě vytrženo z kontextu. Hned na začátku jednoho odkazu mě zaujala věta o převzetí odpovědnosti za 100 % okamžiků
SVÉHO života. Protože převzetí zodpovědnosti za pocity druhých je jedna z největších chyb, které můžeme vůči sobě i druhým udělat. Sama jsem do téhle pasti spadla a vždycky na ni hodně doplatila. Spousta lidí ti klidně tu zodpovědnost předá, bude tě u toho pozorovat, kritizovat a brblat, že děláš ještě málo. A ty se pak budeš zase léčit z toho, jak se zbavit zodpovědnosti za pocity druhých.

No po pravdě řečeno, nečetla jsem knížku, ale bombastický úvod, který tam je, mě dost odradil. Prohlášení, jak se dá vyléčit všechno co se mi nelíbí od kriminality, politiky až po cokoliv si vzpomenu (zvlášť ta politika a terorismus mě zaujal - měl by dojet a předvést to, určitě by to bylo potřeba po celém světě), takových výkřiků už jsem četla a slyšela opravdu hodně. Zvláště u knih americké provenience je všechno zázrak a kolem každé knihy a metody dělají takový humbuk až oči přechází. Jen je mi pořád záhadou, když tam mají tolik zázračných metod, proč jsou pořád na tom tak mizerně ve všech směrech?

O téhle metodě už jsem někde četla. Až ji absolvuješ, doufám, že se podělíš o zkušenosti. Ona asi bude třeba na Tahiti trošku snadněji aplikovatelná než Praze.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, jak jsem psala, já seminář absolvovat nehodlám. Ale znám lidi, kterým tato technika náramně funguje. Já to ještě moc nechápu. Omlouvám se za vytržení z kontextu, ale tohle bylo první co mě brnklo.

Akorát jsem zkoušela tuhle ,,slovní onanaii " použít při léčbě svého orgánu a musím říct, že jsem si hodně uvědomila odpovědnost za své zdraví, za důležitost toho orgánu, poděkovala jsem za to, že kdysi bezpečně chránil mé nenarozené děti a nakonec i teď, v době onemocnění, že mi dal na vědomí, co ještě nemám zpracované a že bych už s tím měla sakra něco dělat.


Citace:
Když říkáte „Miluji Tě“, vypouštíte do světa myšlenkovou energií lásky, sami k sobě, k okolí, ke všem živým bytostem, k celému vesmíru. Láska je jednou z nejsilnějších a nejmocnějších energií, která nás obklopuje. Je-li nepodmíněná, čistá a upřímná je nejsilnějším lékem na všechny bolesti těla i duše.

Vyslovíte-li „prosím odpusť“, říkáte nahlas, že si uvědomujete možných chyb, křivd a bolestí, jež jste se mohli dopustit. Odpuštění je velmi důležité, odpuštění sobě samému je vyjádření našeho uvědomění toho, že se můžeme dopustit chyby, ale zároveň se nelitujeme, neboť víme, že rosteme a snažíme se býti lepšími lidmi…

„Omlouvám se“ je upřímným vyjádřením lítosti. Lítost nemusí být omluvou za slabost, je to omluva za naše jednání, mnohdy chybné, způsobující bolest či utrpení. Omlouvejte se, dokonce se často omlouvejte sami sobě za hříchy, jež jste se na sobě dopustili. Jak říká Hew Len – omlouvám se neříkáte proto, aby to slyšelo božství, ale aby jste to slyšeli vy sami.

„Děkuji Ti „je výraz vděku a pokory za vše, co nás potkalo. Vyjádřením upřímného vděku i za věci, jež vás zranily, ublížily vám, způsobily nepříjemnosti, strach i bolest dokazujete, že si uvědomujete hodnotu všech věcí, které vás oblokupují, nejenom hmotných, ale i zkušeností a situací. Děkujte každý den za vše, co vás potká. Děkujte za to, že jste, že se ráno můžete probudit, že můžete prožít další, že máte příležitost k růstu i ke změnám.


Myslím, že není až tak důležité to omílat stále dokola, jako to říct jednou, ale skutečně si procítit sílu těch slov. Ale jak říkám - nerozumím tomu.

Ahoj

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 3:58 pm    Předmět: Citovat

"Ale jak říkám - nerozumím tomu."

Evi, podle mne nejde o nic jiného, než o určitou havajskou obdobu Buddhovy meditace milující laskavosti (mettá), která je bez humbuku praktikována již nějakých 2500 let. Nechci tím tuto metodu nikterak bagatelizovat. Věřím, že když je praktikována s upřímností, tak opravdu pomáhá, i když v podstatě totéž, jen v daleko krásnější formě (můj subjektivní pocit) jsme nedávno dělali na meditačním kurzu, který vedl buddhistický mnich, jako součást každodenního ranního rituálu. A večer potom ještě meditaci mettá, což je velmi podobné.

Američané však dokáží vytřískat kapitál prakticky z čehokoliv. Toť můj názor.

Pro zajímavost odkaz:

http://cintamani.cz/vitale/

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 4:07 pm    Předmět: Citovat

"Knížka mě uchvátila! Cítím, že bude klíčovou příručkou osobního rozvoje alespoň pro jednu generaci a stane se mezníkem v lidské historii. V jejím okruhu je potenciál pro vznik hnutí, které ukončí války, chudobu a pustošení životního prostředí na naší milované planetě." -- Marc Gitterle, M.D. www.cardiosecret.com

Nechci být protivný, ale nedá mi to. V kontextu mého předchozího příspěvku mi toto přijde jako hotová tragikomedie. Americký sales-pitch.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 8:58 pm    Předmět: Citovat

No a to je Mirku důvod, proč se nevrhám po hlavě do každého semináře o kterém slyším. Raději si vyposlechnu názory ostatních a pak se stejně rozhodnu po svém Wink . Proto působím tak těžkopádně. Dík za reakci.

Eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ludmila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.2. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 9:11 am    Předmět: Citovat

podle mě, kdyby to jediného člověka přivedlo na cestu Lásky tak ta knížka má smysl.,.. každý má jinou cestu a každý potřebuje jiné vedení...

Knížku Svět bez hranic mám v knihovně a chystám se přečíst.Jsem zvědavá...

Skepsi jsem už kdysi odložila... mám dojem, že vše, co někomu pomohlo má smysl a nic už neberu jako "zbytečné"...

Ameručané asi potřebují takové to nadšení v těch knihách, aby to vůbec četli,ale proč ne.. když to funguje-.- a Čech si to může trochu s nadhledem přečíst taky... přijímám to tak jak to je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne srpen 16, 2009 9:23 am    Předmět: Citovat

Ahoj Ludmilo,

hezky si to vysvětlovala v tom vláknu ,,Boží světlo ". Těším se až si knihu přečteš a co nám povyprávíš.
Z tou zodpovědností za pocity druhých - vlastně ano, týká se nás všechno, co se nás nějakým způsobem dotkne, i když se nejedná o nás přímo, že ?

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 9:08 am    Předmět: Citovat

Člověk napsal:

Ahoj lidičky.Lendulko,ano.Ale hříchy druhých nepřijímat,ale uvědomit si,že tím,že je vidím,tak za prvé,mněl jsem je vidět a za druhé mám si něco uvědomit,něco mne to učí.Třeba ta nepoctivá prodavačka mne má upozornit na to,že jaký chci být já,Zda jako ona a nebo poctivý.Neustále nám to bude vesmír připomínat do chvíle,kdy mi sami přestaneme pochybovat o své poctivosti.Pak už takovou prodavačku nepotkám.Tak že to není hřích ale jen učební lekce.A moje zodpovědnost je v tom,že dokud já to nevyřeším,tak mi to vesmír stále dokola posílá.A jsou tu lidé kvůli mě,aby mne to učili.Tak že ten jejích přestupek dělají kvůli mně.Snad to lépé pochopíme,když si uvědomíme,že jsme všichni děti Boží.Jsme všichni stejní.nikdo není hříšník.A stejně jako já jsem si vybral,že budu ted a tady v tomto vesmíru a vytvořil jsem si ho,tak to samé udělali i oni a navzájem jsme souhlasili,že tu budeme spolu,že se budeme spolu něco učit.I naznámí člověk na druhé straně zeměkoule ovlivnuje moji energii.Já ji vnímám,moje duše o jeho duši ví a když odejde,moje duše jí doprovází.Proto i on je mojí součástí světa.Nemůžu vidět je svoje okolí.Moje zodpovědnsot je za celý vesmír,ale každý má JEN zodpovědnost za svou duchovní cestu.Za níčí jinou nezodpovídá.Ted jsem vám úplně zamotal hlavu.Jednoduše.Kdo řekne,že už nemá zodpovědnost za své děti,které už neviděl 10 let tak je snílek.On je nějak vychoval a on má zodpovědnsot za to,jak se chovají ke světu.Nemá zodpovědnsot za jejich činy,ale má zodpovědnsot za to jak je vychoval.Není hřích,je jen zkušenost.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 11:32 am    Předmět: Citovat

Z příspěvků mám takový pocit, že se většina obává přijmout odpovědnost za celek, nebo neví proč by to měli udělat.

Kde ale začíná celek? U jednotlivce. Kde začíná kolektivní vědomí. Opět u jednotlivce. Kolektivní vědomí společnosti je součet vědomí jednotlivců. Na co má vliv kolektivní vědomí jednotlivých společností? Na ekologii, na počasí, na terrorismus, na války, celou zemi, na energie celé země, na VŠECHNO. Na okolní vesmír.

To znamená, že změnou sama sebe dokážu ovlivnit část energie kolektvního vědomí. Pokud já jako jednotlivec toto dokážu, tak pak ale za to musím převzít i ODPOVĚDNOST. To znamená, že musím převzít odpovědnost nejen za sebe ale za všechno co se kolem mně děje a všechno co se stane součástí mých vzpomínek.

Samozřejmě, že míra ovlivnění jednoho jednotlivce je malá z pohledu země. Ale když těch lidí bude čím dál víc a víc, tak tento vliv se rapidně změní.

Každý z nás máme v sobě OBROVSKOU sílu. Tak obrovskou, že si to ještě neuvědomujeme.

Když řeknu, že převezmu odpovědnost za všechno, tak neříkám, že já sám chci spasit svět ale mohu ho ovlivnit. Nečekám ale až to udělají jiní a já se pak přidám. Já říkám. Už jsem to udělal. A vy se přidejte pokud chcete.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Z příspěvků mám takový pocit, že se většina obává přijmout odpovědnost za celek, nebo neví proč by to měli udělat.

Kde ale začíná celek? U jednotlivce. Kde začíná kolektivní vědomí. Opět u jednotlivce. Kolektivní vědomí společnosti je součet vědomí jednotlivců. Na co má vliv kolektivní vědomí jednotlivých společností? Na ekologii, na počasí, na terrorismus, na války, celou zemi, na energie celé země, na VŠECHNO. Na okolní vesmír.

To znamená, že změnou sama sebe dokážu ovlivnit část energie kolektvního vědomí. Pokud já jako jednotlivec toto dokážu, tak pak ale za to musím převzít i ODPOVĚDNOST. To znamená, že musím převzít odpovědnost nejen za sebe ale za všechno co se kolem mně děje a všechno co se stane součástí mých vzpomínek.

Samozřejmě, že míra ovlivnění jednoho jednotlivce je malá z pohledu země. Ale když těch lidí bude čím dál víc a víc, tak tento vliv se rapidně změní.

Každý z nás máme v sobě OBROVSKOU sílu. Tak obrovskou, že si to ještě neuvědomujeme.

Když řeknu, že převezmu odpovědnost za všechno, tak neříkám, že já sám chci spasit svět ale mohu ho ovlivnit. Nečekám ale až to udělají jiní a já se pak přidám. Já říkám. Už jsem to udělal. A vy se přidejte pokud chcete.

RoSo


Jestli fakt už jsi schopen převzít odpovědnost za všechno co se kolem tebe děje, za celek a za všechno co je součástí tvých vzpomínek a dosud ses nezbláznil, pak přijmi moji gratulaci.

Mě stačí ta moje skromná za mě a moje činy a i toho je až nad hlavu.
Mám pocit, že se tu motá spousta filozofických úvah, které jsou pořád
o jednom a tom samém, ale zní ohromně zamotaně a složitě.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 3:48 pm    Předmět: Citovat

Podotýkám, že jsem zmíněnou knihu nečetla, jen jsem o ní slyšela ...

A takto se domnívám, že funguje Hó oponopono:
Když JSEM, tak to, co okolo sebe mám, tvořím já. Jestli mám okolo sebe uzurpátory, tak jsem je stvořila, jestli mám okolo sebe dobráky, tak jsem je taky stvořila. Domnívám se, že s tímto tato metoda pracuje. Co ve mně stvořilo toho uzurpátora? Převibruji to, uzdravím to v sobě – a uzurpátor není. Damao učí: Co v tobě dovoluje, aby …..
No a když to poléčím v sobě, tak je to takové to...… co vevnitř, tak venku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Myslím, že není až tak důležité to omílat stále dokola, jako to říct jednou, ale skutečně si procítit sílu těch slov


Ahoj Evi.

Jinými slovy, pokud u toho nebude ten čistý úmysl a moje pozornost,
se kterou tohle „pronesu“, je to k ničemu.
Průšvih je v tom, že než ty naše skutečné úmysly prohlídneme, má svůj čas a vývoj, a taky to taky nějakou tu chvilku trvá…

A už je tak nějak v lidské přirozenosti, že to co mají doma hledají někde ve světě. Třeba na Hawai.
Jako bychom neznali ono „Nečiň druhým to, co nechceš aby oni činili tobě“ , „Když do tebe kamenem, ty do něj chlebem.“, či Kristovo „Jestliže tě uhodí do tváře, nastav jim druhou“.

Jenomže se tohle všechno časem nějak překroutilo, asi úměrně té naší „čistotě“ a představě o tom, co to je láska, která bude přece jen asi trochu ušmudlanější než na těhle ostrovech v Tichomoří.
Zkrátka - na to, jak nejlépe žít, na to máme dokonalé návody i v těhle našich zeměpisných šířkách, jen holt ten problém není v nich, ale…

A tak je vlastně fajn, že si to třeba můžeme dnes s Hawaici zase malinko Wink připomenout.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

Ta odpovědnost je velmi důležitá věc. V loňském roce nás Evička a Damao naučili, že si máme brát: Svůj díl odpovědnosti. Je to pro mě hodně důležité, říkám si to každý den.
A vidím, důležitost tohoto každou chvíli a v tisíci podobách.

Nepohodli jsme se s kamarádkou a já si vzala svůj díl odpovědnosti a bylo mi "dobře" - učila jsem se, co mi to mělo dát a naučit.
Pak jsem ji začala obviňovat a dělat ze sebe chudinku a oběť a že za všechno může ona- a ejhle, já se úplně vzdala odpovědnosti.
Pak jsem se začala cítit pod psa a nebylo mi dobře a - ejhle já si vzala kompletní odpovědnost.

Vidím, že když si lidi vezmou svůj díl odpovědnosti např. v manželství, tak se kolikrát dějou velké změny. Manžel se začne starat, konat, zajímat. My ženy máme tendenci dělat vše hned, teď a staráme se... Smile místo abychom to nechali jim. Za vše si máme brát svůj díl odpovědnosti.

A současně, když někomu beru zodpovědnost, tak mu beru vůli.Beru mu možnost podílet se na stvoření (vytvoření) např. vztahu atd.
Přijetí zodpovědnosti nás staví před možnost volby, jak to chceme mít. Stáváme se tvůrcem vlastního života. Nikomu nepomůžeme tím, že ho vezmeme za ruku a odvedeme ho na místo.

A z globálního hlediska:
Taková zodpovědnost je i zajímavá věc. Pokud si vezmu zodpovědnost zato, že jsem něco nějakým způsobem povolil, dovolil (aby bylo, vzniklo, dělo se). Tak se s tím dá něco dělat. Není to o vzetí „viny“ na sebe, čemuž se spousta lidí okamžitě brání. Protože co si přiznám, to mohu měnit a ovlivňovat. Co si nepřiznám nemohu ovlivnit, jde to jakoby mimo mne. Jsem v pozici oběti – oni mi dělají, ono se děje. Tohle je o tom, že i já jsem účastníkem a jako účastník mohu měnit. Jako pozorovatel, nezúčastněný ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund