Fórum - Zobrazit téma - Volné místo pro partnera - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Volné místo pro partnera
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Volné místo pro partnera
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:48 pm    Předmět: místo Citovat

Na vysvětlenou sobě i druhým. Jak jsem psala pro Hanku, že třeba nebude muset vytvářet ten prostor, tak já to myslela konkrétně na fyzický byt či dům. Ne na místo v srdci. To tam samozřejmě být musí......
Asi mi to tak připadalo proto, že s mým posledním partnerem jsme spolu nebydleli, protože byt 3+1 je prý pro 4 lidi malý. Proto jsem psala o tom stanu, že když se chce, tak i ten může být velký a pohodlný.

Kwisatz_Haderach - chápu, taky si teď připadám kompletní a nemám potřebu, prostor, místo v srdci pro někoho a nemám potřebu mít někoho vedle sebe jenom proto, že se to tak "sluší". Mě je teď takhle dobře.

Necítím se osamělá. Cítím teď potřebu více poznat sama sebe, trošku na sobě zapracovat, abych pak právě věděla, co mám vlastně po Vesmíru chtít. A věřím tomu, že až to budu vědět, tak to přijde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:58 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, Lenko. Já to cítím stejně tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

Ahoj děcka.Máš pravdu.Když tě slovo obět dráždí,tak máš pravdu,nikdy a nikdo se nemá obětovat.Proto jsem ho zvolil.Já na emotivní náboj tohoto slova nekoukám.Tolerance,obět,schopnost ústupku,dar z lásky...vždy a vše děláme pro sebe,i když to zrovna tak necítíme.A nebo ještě lépe cokoliv dělám dělám né pro sebe,ale pro Boha a nebo pro lepší pochopení,pro svůj vývoj.Něco se tím učím a pokorně to přijímám.I to co dělám z lásky a dávám to tomu druhému darem,tak po určité době se z toho může stát obět.Ve mně se něco zlomí.Chápeš,já to myslel takto.Když ale budu tolerovat partnerovu odlišnost a koukat se na ní,že mi vlastně něco ukazuje,co ještě nemám zpracovaný a proto si to ještě uvědomuji a proto to vidím.Pak pracuji na sobě a děkuji mu,že mi ukazuje věc,na které mám pracovat.Pak to je obět pro sebe.Takhle jsem to chápal.
Uklidit a uvolnit skříně není jenom akt fyzický.Kdo dělé fenk šuj (doprdele vymyslete už český názvy,jako dysgrafik mám problém,ale je můj a krásný),tak vám poví,že když chci začít něco mněnit,tak z gruntu.Uklidím vevnitř i venku.Dokud se budu jen otvírat duši pro partnera a neudělám mu místo pro sebe i v bytě,tak moje signály jsou jasný.Ještě ho doma nechci.Prostě at chcete nebo ne,tak to tak funguje.Proto na jeře s uklidem vnitřním máme vymést celý byt.Jo moudrost předků-
Je to proti přírodě nezakládat rodiny,mít volné svazky,nemít děti,nemít partnera,partnerku.Na svazek není nutný papír,to je v hlavě.Někdo má papír a chová se jak svobodný,střídá ženy,muže a myslí si,že je in.Je to vždy o tom,jak to cítím.Naše nesmrtelnost je dána našimi dětmi a pokračováním genů.A proč myslíte,když opominu dnešní blbou emncipaci,kterou děláme bez znalosti věcí a blbě,tak proč myslíte,že ženy umí jiné věci než muži a proč ženy umí myslet na 5 věcí a chlap na 1 věc.
Proč asi máme pět prstů.Nemusím to vědět,ale vemte mi jeden a bude mi chybět.Prostě jako muž bez ženy není domácnost,není rodina a nemůžou naplno prožít život.6ena se stará o rodinu a chlap se stará o rodinu ale každý jinak.Když je každý sám,tak se stará jen o sobe.A ty naše výmluvy,že se starám o děti,o jejich rodinu.Výmluvy a ještě chabý..A kde je pokora.Před sebou,před přírodou a před Bohem.V pr.. a proto tak svět vypadá,i ta příroda.Copak by se vedli války,kdyby každý chlap mněl doma svoji ženu,která by mu nedovolila svého syna odvézt na jatka války.A kdo by pak chlapy vedl,když by mu to manželka zakázala.Proč vůdcové mají problémy se ženami.Proč jsou vlastně sami.Můžu žít s někým a být sám.Není to přirozený svazek.Asi takhle.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
...Na svazek není nutný papír,to je v hlavě.Někdo má papír a chová se jak svobodný,střídá ženy,muže a myslí si,že je in.Je to vždy o tom,jak to cítím.Naše nesmrtelnost je dána našimi dětmi a pokračováním genů.


To jsem si myslela driv, dneska si ten papir preji a preji si pred svedkama potvrdit, ze ten onen je muj muz a ja chci byt jeho zenou. Ne ze by mi papir partnera pojistil ale proto, ze svatbu pokladam za ritual a ritualy maji dulezite misto v nasem zivote. Krome jineho to muze byt krasny darek mym rodicum.
To, ze se lide neberou chapu jako "otevrena vratka", ziti na zkousku a to staci jen po urcity cas. Kdyz se to stane chronicke asi to moc prinosne neni. Vzdyt zivot taky nemame jen na zkousku, zivot je nase realita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 9:06 am    Předmět: x Citovat

Člověče ty to bereš opravdu z gruntu. Nemyslím si, že by každý musel mít za každou cenu partnera a plodit děti. Dokonce bych šla tak daleko, že jsou lidi, kteří by děti mít neměli nikdy. Stačí mrknout do zpráv, co si některé děti (nebo i partneři) musí vytrpět.

Je dost důvodů proč chce být někdo sám. Třeba jak se tady píše - z důvodu potřeby si odpočinout, dát se do kupy. Nebo jsou lidi, kterým to vyhovuje, mají dost problémů i sami se sebou.

Kdysi jsem v nemocnici potkala na udržení těhotenství ženu, která byla těhotná tuším po šesté. Nikdy nebyla sama a jak mi vyprávěla, tak např. jela navštívit své dvě děti, které žily u babičky (další tak porůznu po domovech). A náhodou se cestou na nádraží seznámila s nějakým chlapem, tak se dali dohromady a k dětem už nedorazila. Hned se sestěhovali a vzniklo z toho další z dětí. Vzhledem k jejímu ještě mladému věku mohla takhle trousit děti hodně dlouho. Zvláštní paradox byl, že s tímto těhotenstvím, kde měla jakýsi drobný problém, ležela na oddělení kde se snaží mít aspoň jedno zdravé dítě matky z celého JM kraje... Co si takové děti zažijí?

A proč by mělo být proti něčemu, když chce být někdo sám a vnímá to jako svoji vnitřní volbu, ne jako pózu? Sama, upřimně řečeno, nevím, jak bych se dneska zachovala, kdybych začínala svoji životní cestu...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 9:10 am    Předmět: Re: místo Citovat

samanka napsal:

Je pravda - ještě je spousta dalších brzd, jak tu psala smart. Třeba náhradní vztahy, takové ty přátelsko sexuální nebo "aspoň něco, než přijde ten pravý" a pak to změním. Jenže i to je překážka.

Taky to o čem psal šaman je pro každého jiné. Mám zkušenost s oběma extrémy: jak hodně volnosti a tolerance až není jasné jestli jde o vztah, tak " jen my dva, proti celému světu a navěky". A ani jedno mi nevyhovuje. Pro mě je velmi těžké stanovit míru blízkosti. Potíž je v tom, že jsme samostané ženské a myslím, že hodně z nás má svoje nároky nejen na kvalitu partnera, tak nechat si svoje přátele a zájmy, osobní růst. A k tomu najít protějšek je jedno velké dobrodružství. Může být klidně přiměřený protiklad - partner, který nám může dodat uzemnění, ale záleží na vzájemném sladění a komunikaci. šamanka

Tak takhle to také cítím. Tohle mě opravdu zasáhlo. Narazila jsem na tato slova jako do zdi, chi,chi. Tímhle jsem si tu hlavu původně zamotala.

Lendulka napsal:

Necítím se osamělá. Cítím teď potřebu více poznat sama sebe, trošku na sobě zapracovat, abych pak právě věděla, co mám vlastně po Vesmíru chtít. A věřím tomu, že až to budu vědět, tak to přijde.
A pro stejnou myšlenku uvažuji teď si od vztahů odpočinout. Pokračovat v sebepoznávání a seberealizaci.

Tohle je opravdu nádherné vlákno. Budu ho sledovat. Teď už to můžu říct, už to zvládám: zemřel mi doma, přede mnou manžel - před měsícem. To nejhorší mám za sebou. Je to tak jak to je. Píši to hodně stručně, snad to vypadá divně, ale už to skutečně pomalu zvládám.
Dosala jsem dárek a tou je volnost. Přesto že jsem tu v tom bytě naprosto sama, necítím se být osamělá. Jak píše Lendulka, její slova mi mluví z duše. Jsem trochu ještě zmatená z toho, jak žít sama, nakupovat sama, zvládat běžné denní strasti, ... Jsem ale už s tou událostí smířená. Dělám co můžu, pracuji s energiema, duchovno mě nadnáší, přijetí faktu smrti už vrací do reality, ... .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 9:20 am    Předmět: x Citovat

Musím dát smart velmi za pravdu. Je zajímavé, kolik lidí spolu roky chodí a když udělají ten krok a vezmou se, vztah se zhroutí. Je pro mě záhada, jestli přechozené vztahy už svatba nezachrání či v čem to je.

Rituály jsou důležité, za tím si stojím. I když jsem kdysi, když jsme se dali s mým bývalým manželem dohromady, na svatbu koukala coby rebel jako na příliš konzervativní, tak nás k ni nakonec okolnosti donutily.
Ale kde jsem poznala sílu rituálu byl rozvod a pohřeb. O nutnosti rozloučení s našimi zesnulými už se tu psalo.
Když jsme se s manželem v klidu rozešli, tak jsme neměli potřebu něco papírově řešit. Děti jsou velké, majetek žádný a psa jsme si dělili rovným dílem. Ale pořád tam byla zvláštní navázanost, ex si pořád nemohl najít přítelkyni, pořád mezi námi bylo divné pouto i když už jsem nechtěla.
Když jsme absolvovali rituál rozvodu - mimochodem mě zklamala forma - žádná ohrádka kam se má předstupovat, jedna nudící se soudkyně a my před ní museli předstupovat jako školáci před paní učitelku Laughing Laughing - tak se nám oběma ulevilo a jakoby jsme si konečně dali volnost. Ex si našel velmi brzy přítelkyni a já mu to moc přála.
Jen tím rituálem a jedním papírem se energie mezi námi diametrálně změnila.

Proto mají rituály svoje místo i dneska ať se nám to líbí nebo ne.
Dnes se mi líbí i svatby, mají pořád svoje kouzlo, zvlášť pokud se
ti dva soustředí na tu vnitřní stránku věci. Asi před měsícem
jsem na jedné takové, s velkou láskou uzavřené, byla. Krása.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Šamanko a Smart, dávám vám za pravdu. Také jsem konečně nedávno pochopila sílu rituálů. Ale že mi to trvalo Laughing . Zároveň jsem pochopila i sílu simboliky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 10:02 am    Předmět: Citovat

Samanko, kam ty na ty nadherne temata chodis? Davam za jedna s hvezdickou... krasne tema, krasne nazory a krasne diskutujici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Vsimla jsem si, ze na tomto vlakne diskutuji prevazne zeny a ptala jsem se proc.

A ono je to jasne - vztahovy kolobeh zacina totiz u zeny a toho mistecka. Zena si vytvori mistecko a vyda impuls a muzi se jen hrnou Very Happy .

Tohle opravdu vnitrne pochopit a prijmout mi trvalo desitky let... toz jsem zvedava, jaky vliv na kvalitu to bude mit Wink

... pohadky konec to nicmene neni, spis zacatek - muze nasledovat tema "jak si udrzet v partnerstvi svuj prostor" Shocked . ale to je na dalsi vlakno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 10:45 am    Předmět: Citovat

Laughing Hyter: já jsem taková přemýšlivá osoba Laughing

Hlavně často zjišťuji, že nezávisle na sobě i situaci v jaké se momentálně nacházíme (a kupodivu může být i ta podobná) se mnozí zabýváme stejnými tématy nebo alespoň nad nimi přemýšlíme.
Takže stačí naznačit téma a ostatní k tomu dají svoje nápady. Což mě i ostatní inspiruje k dalším myšlenkám a tématům.

Tvořivost a spolupráce je podle mě důležitá součást aktivního života, něco, co nám nedovolí usnout na místě, kam jsme došli.


Alespoň já to tak mám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 10:48 am    Předmět: x Citovat

Laughing Hyter: tady přesně vidíš, jak to funguje - když jsem dopsala příspěvek, ještě mi napadlo, že na tohle vlákno přispívají hlavně ženy
a než jsem se rozkoukala, už vidím příspěvek od smart, se kterým pochopitelně souhlasím. Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 11:23 am    Předmět: Citovat

To samanka: Nevim cim to je....ale ty se svymi "aktualnimi tematy" presne trefujes do mych.
A ted me napadlo ze sila vaseho seminare v Koutech....ac jsem tam fyzicky nebyl....ale byl jsem tak blizko, zautocila i na me Smile
To smart:
Citace:
Zena si vytvori mistecko a vyda impuls a muzi se jen hrnou Very Happy .

....a vypusti feromony Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

to Hyter: fakt skoda, ze ses nestavil Sad
ale treba si to rozmyslis a objevis se na Hojnosti v listopadu Wink
(nez zacnu vypoustet ty feromony, potrebuju najit presvedceni, ze se muzu spolehnout, ze me chlap uzivi Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 3:04 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
Vsimla jsem si, ze na tomto vlakne diskutuji prevazne zeny a ptala jsem se proc.

A ono je to jasne - vztahovy kolobeh zacina totiz u zeny a toho mistecka. Zena si vytvori mistecko a vyda impuls a muzi se jen hrnou Very Happy .



Jaj wow ,opravdu?

Je pravda,že se mi poštěstilo nedávno pozorovat moc hezké manželé a cítila jsem,jak mocně to závisí na ženě,na její rovnováze,celistvosti.Jak mocně udává tón rodině,řádu domova.

A pak tedy na mužské loajalitě.

Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund