Fórum - Zobrazit téma - Volné místo pro partnera - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Volné místo pro partnera
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Volné místo pro partnera
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:30 am    Předmět: Volné místo pro partnera Citovat

Máte místo pro nového partnera?

Jste sami a hledáte nového partnera? Položili jste si někdy velmi důležitou otázku: máte pro něho volné místo? Je takhle otázka divná? Vždyť přece s nikým nechodíte ani nežijete! Dobrá, ale máte pro nový vztah volný prostor?

Máte čas? Povídaly jsme si s kamarádkou, že by si našla nového přítele a před tím mi popisovala svůj hektický život, kdy pracuje ve dvou zaměstnáních, spoustu koníčků, kamarádů a když je konečně doma, tak má ráda klid. Napadla mě otázka a kdy by ti zbyl čas na to seznamování? Kolik času by na případného partnera zbylo? Kolik bys pro něho
ze svých aktivit byla ochotná ukrojit? Mám osobní zkušenost, že když jsme ochotni dát jen málo ze svého času, taky málo času dostaneme z druhé strany.

Máte prostor? Člověk si na svůj prostor a svůj harmonogram časem velice zvykne. A pokud je to delší dobu, tak najednou přijde druhá osoba, která do mého prostoru začne zasahovat, rozbourá mi harmonogram, přidává do mého osobního prostoru další věci a pokud se ještě přistěhuje změní mi život úplně, včetně cizorodých zvyků a návyků. Jste ochotni dát novému partnerství část svého prostoru?
Potkávala jsem sympatického muže, vášnivého cyklistu. Zval mě vytrvale každý týden
na projížďky na kole. Stále jsem mu vysvětlovala, že moje kapacita je cca 60 km po rovince.
Scénář byl pokaždé stejný: „Co děláte v sobotu, v neděli, nechcete si vyjet?“ A kolik to má být? Nebojte se, je to jen 100, 130, 150 km v pěkném rovinatém terénu. Hmmm, ale to já neujedu! Naznačila jsem, že i kultura má svoje kouzlo, marně. Za týden milý úsměv a: „co děláte o víkendu? Nepochopil.

Jste volní? Tahle otázka může znít divně, když přece s nikým nechodíte, ale je hodně na místě. Už jste někdy chodili s někým, kdo vám vyprávěl jak skvělá, ba přímo ideální byla některá z předchozích partnerek? Pak chápete o čem bude řeč – o myšlenkách a vazbách.
Pokud nemáme v sobě vyřešený některý z předchozích vztahů, pak jsme kdesi uvázaní, ne volní. Stejně tak, když už máme sice zdánlivě vyřešeno, ale pořád se tím bývalým zaobíráme ať už z jakéhokoliv důvodu, třeba jen proto, že na něj máme pořád vztek nebo nám ho doma něco připomíná: fotky, dárky, jeho zapomenuté tričko,…Jste ochotni se stát volnými – vy sami – ne proto, že jednoho partnera nahradíte druhým, abyste už konečně zapomněli?
Máte otevřené srdce? Nebo jste pořád v hlavě a na seznamkách? Je něco čím nevědomky dáváte najevo nepřátelství, odmítání nebo naopak příliš velkou snahu o seznámení?
Můžete se divit jaké signály svým tělem i projevem dáváte!

Opravdu chcete nového partnera? Zásadní otázka. Ačkoliv to vypadá nelogicky, je potřeba
najít upřímnou odpověď sám v sobě. Můžeme o hledání nového vztahu mluvit s každým kdo poslouchá, můžeme být na všech seznamkách co najdeme, ale opravdu chceme nového partnera? Viz body výše – naruší nám čas, prostor, čekáme jestli se bývalý třeba vrátí,
něčeho se předem obáváme,…

Volňásci, zkuste si popřemýšlet, v čem vy osobně si brzdíte to, po čem vlastně toužíte.
Pohrejte si s časem a prostorem, uvolněte vedle sebe volné místo a pusťte si do života víc
sluníčka a určitě bude překvapeni kolik energie se najednou rozproudí.
Třeba nepotkáte nového partnera hned druhý den, ale za zkoušku to přece stojí, ne?

šamanka
PS: lecos z toho by mohlo přispět k zamyšlení i pro stálé partnery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Ahojček Šamanečko

Když jsem poprvé slyšela,že můžeme zažádat o podporu prázdného - volného místa vedle sebe nedávno u Káji na semináři ,tak jsem tomu pravůbec nerozuměla.Říkala jsem si,že když jsem sama a to poslední partnerství jsem tak krásně ukončila,včetně odstěhování věcí v Čechách,tak proč bych si měla žádat o podporu pro něco takového.
Hledala jsem v tom kdo ví jak hluboké kulišárny a vůbec mě nenapadlo,že by to mohlo být až tak prosté.
Pravda,myslím na toto téma velice často a pozoruji sama sebe a mé okolí,ehm tedy muže ,jestli se nějak projeví můj omyl,že to místo vedle sebe nebylo zas tak zcela prázdné.
Tak jsem moc ráda,že to tu nakousáváš a opět tomu dáváš pozemský rozměr,který tomu náleží .

Zdravím Džarmí
Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

Tleskám šamanko.Z vlastní zkušenosti doplním.Máte ho kam ubytovat.Uvolníte mu skřín.Jste ochotni tolerovat,že z 50% se bude točit svět kolem něj,dosud to bylo 100% kolem vás.Tolerance je půl na půl.A každý ráno se budit vedle cizího chlapa či ženský.Dovedete si představit,že vás uvidí jen tak nenamalovaný.A co jeho zlozvyky.
Dobrá zpráva.Stačí špetka dobré vůle,trochu tolerance,trochu chtít a celý život se vám může zmněnit v nádherný sen...
Je dobře,že to cítíš z té intuitivní stránky šamanko.Každý někoho chce,nikdo nechce být sám,ale nakolik jsme ochotni se pro druhého obětovat.Mnělo by to být tak tipuji 50% z naší strany a 50% z jeho strany.A chcete se obětovat?Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 8:14 pm    Předmět: Partner Citovat

Jsem nyní volná.
Místo vedle sebe mám, ale nevím přesně, co budu od příštího partnera vlastně očekávat. Mohu-li něco vůbec očekávat. Mám i spoustu nejasností. Jedna z nich je, zda chci vůbec někdy vztah nebo zda zůstat volná (to je proti přírodě). Mám v té hlavě nějak myšlenky zmatené. Je moc brzy se tímto nyní zatěžovat. Je to čerstvé. Takže si chci udělat pauzu a vyčkat nějaký čas.
Čeho jsem si ale všimla, mé tělo se hodně změnilo, zhubla jsem, omládla mi pleť, sluší mi to. Více o sebe dbám. Tělo skutečně vysílá signály do okolí. Po pravdě, dělá mi to dobře. Sama se divím, co ve mně je a jak to má ta příroda zařízené.
Edy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
..Každý někoho chce,nikdo nechce být sám,ale nakolik jsme ochotni se pro druhého obětovat.Mnělo by to být tak tipuji 50% z naší strany a 50% z jeho strany.A chcete se obětovat?Člověk.


Jožko, nechci Tě chytat za slovíčko ale na slovo obětovat jsem citlivá zejména pokud sse bavíme o partnerských vztazích. Jsem přesvědčena, že žádná obět není správná! Už jsem to tu kdysi řešili. Zkrátka ve chvíli, kdy cítíš, že se pro něco/někoho obětuješ, raději to nedělej. Ve vzathu to platí mnohem mnohem víc. Podle mě, aby vztah fungoval, tak tam lidi nemají přinášet oběti, to je jen příprava na pozdější výčitky "já jsem se obětovala a tys...." protože ten druhý tu obět od Tebe třeba ani nepožadoval... Aspoň já chápu vztah jako dávání a ne obětování.

Pokud se vzdáváš něčeho kvůli lásce k někomu a cítíš to jako obět, tak to asi nebude láska...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 8:46 pm    Předmět: Citovat

Edy, jetliže nevíš, zda chceš partnerství nebo raději zůstat sama, pak vedle sebe místo nemáš. Je zaplněno Tvým váháním, spoustou nejasných myšlenek. Také úvahy typu: jaký by měl být partner (jaká by měla být partnrka) místo prázdné nenechávají - jako když v restauraci na "volném" stole uvidíš cedulu: ZADÁNO.
Volné místo znamená vnitřní otevření se změnám v životě. Nejde JEN o to, zda je vedle vá v bytě volné míto u stolu, lože či ve skříni, ale zda jste připraveni na změny, nalézání nových řešení, neboť když se spojují dva lidé, spojují se i jejich zvyky....
Není nutné, aby spolu jezdili na dlouhé cyklistické výlety, ale aby hledali způsob, jak změnit svoje zvyky pro to, aby byli spolu.
Je toho mnohem víc, jistě, o to cennější je počin šamanky - založení tohoto vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

ad prostor pro partnera vedle sebe:
to je hodně dobrá otázka, osobně jsem si přilša na to, že já ho záměrně nemám dostatečně velký, protože teď ještě nechci. Ale už vím, že až budu partnera chtít (a to bude hodně brzo Embarassed ), tak si PRVNÍ musím vytvořit prostor a teprve potom se partner může objevit (dříve jsem si říkala, že až se objeví, tak ten prostor hravě najdu a to asi nebyla úplně správná úvaha)

A taky mě dneska napadlo, že partner se mi v životě neobjevuje mj. proto, že jsem doteď neměla představu, jaký má být (na rozdíl od kamarádek, které přesně věděly, jaké má mít oči a barvu vlasů). Dávala jsem tomu úplnou volnost a to také není funkční. Takže jsem si hned načrtla, jaký si přeju, aby byl, aby mi ho tam nahoře už začali vybírat, když pro něj brzo budu mít vedle sebe to místečko Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gruoch
Nováček
Nováček


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Šamanko,

Děkuji Ti za tuto otázku. Myslím, že je zcela na místě pro všechny lidičky - jak svobodné, tak i zadané. Těžko člověk najde partnera, když pro něj nemá místo a jak se asi žije v partnerství, kde jeden pro druhého nemá místo?

Z osobní zkušenosti mohu říci, že místo pro partnera nemusí blokovat jen bývalí partneři - nebo resp. nevyřešené vztahy k bývalým partnerům. Takových "okupátorů" se dá najít povícero.

Záleží na každém z nás, abychom si zcela upřímně odpověděli na otázky: Mám pro partnera místo? A chci vůbec partnerství? Odpověď je jasná - ano či ne.

Pa pa Petra Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:33 pm    Předmět: partnerství Citovat

Ahojky šamanko a všichni.

Momentálně jsem taky volná, ale naprosto vědomě si to UŽÍVÁM.....

A říkám si, že až nastane ta doba a já zas budu chtít nějakého partnera, že to poznám. A jestli někde po zemi chodí človíček se kterým se mám potkat, tak se potkáme a poznáme se. Ale momentálně tu potřebu nemám a je moc fajn poznávat sebe sama, že "zvládám" být sama (s dětma).

Věnuju se sama sobě a dělá mi to moc dobře. Teď si ani neumím představit, kam bych do svého času toho chlapa "nacpala". Wink

Jinak jak už se tady psalo o tom místě, nejen místě v srdci, ale i myšleno jako prostor, napadlo mě v souvislosti s předchozím vztahem, že když se chce, je místa dost i ve stanu.............a naopak, když se nechce, tak nestačí ani hangár............


Jo a Hani, třeba potkáš někoho, kdo bude mít už ten prostor pro tebe vytvořený a nebudeš ho muset dělat ty u sebe........ Wink Wink Wink Třeba....


PS: Dobrý téma. Budu ho sledovat s chutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:41 pm    Předmět: Citovat

Stačí jen jedna jediná otázka:
Jdu vědomě a vytrvale cestou porozumění sama sobě?

Dokud nepochopím, co chci doopravdy, nemůže mne v tom být Vesmír nápomocný.
I když stejně neustále pomáhá...nasměrovat nás dovnitř, tedy právě k tomu pochopení.

Je to prosté.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gruoch
Nováček
Nováček


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:42 pm    Předmět: Re: partnerství Citovat

Jo a Hani, třeba potkáš někoho, kdo bude mít už ten prostor pro tebe vytvořený a nebudeš ho muset dělat ty u sebe........ Wink Wink Wink Třeba....



Tahle poznámka mě trošku píchla u srdíčka...Podle mého názoru je partnerství od toho, že lidé mají pro sebe místo. Kráčí proti sobě s otevřenou náručí. Pokud jeden to místo má a druhý ne, jak asi teče energie? Proč kráčet s otevřenou náručí k někomu, kdo se choulí do klubíčka? Jedná se ještě o partnerství?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi zdá, že "nemít vedle sebe volné místo" čili být sám s pocitem osamění je vlastně něco jako být nemocný. Proto se mi líbí, jak toora napsala, že je nutné vykročit ke svému porozumění.
Mnoho lidí - já k těm "mnoha" také patřil, se bojí mít to volné místo vedle sebe, stejně jako se mnozí nemocní bojí uzdravení.
Myslím, že pokud dokážeme vedle sebe volné místo opravdu vytvořit, je vzápětí obsazeno - Vesmír trpí volná místě jen pokud jsou typu černé díry.
Je to také o důvěče ve vyšší moc a zákony Vsmíru a nasí otevřenosti vůči nim. O našem odevzdání, které však nemůže být rezignací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Damao, díky za oba příspěvky. Oslovilo mne to. Teď tomu rozumím.
Popostrčilo mě to v pochopení sama sebe. Už tomu myšlenkovému chaosu začínám rozumět. Ještě jednou děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:11 pm    Předmět: x Citovat

Ahoj Jarmilko a ostatní krásné ženy,
přesně jste to vystihly.

Pořád je co objevovat. Při psaní jsem si vzpoměla na spoustu svých kamarádek, které si připadají samy a opuštěné, ale případný zájemce nemá jak k nim proniknout a nemají jasno v bodech co jsem psala. Mimochodem mi došlo u výše zmiňovaného cyklisty - vyprávěl mi, jak
na svých cestách extrémně často píchne kolo, vtipná náhoda!
Laughing

Je pravda - ještě je spousta dalších brzd, jak tu psala smart. Třeba náhradní vztahy, takové ty přátelsko sexuální nebo "aspoň něco, než přijde ten pravý" a pak to změním. Jenže i to je překážka.

Taky to o čem psal šaman je pro každého jiné. Mám zkušenost s oběma extrémy: jak hodně volnosti a tolerance až není jasné jestli jde o vztah, tak " jen my dva, proti celému světu a navěky". A ani jedno mi nevyhovuje. Pro mě je velmi těžké stanovit míru blízkosti. Potíž je v tom, že jsme samostané ženské a myslím, že hodně z nás má svoje nároky nejen na kvalitu partnera, tak nechat si svoje přátele a zájmy, osobní růst. A k tomu najít protějšek je jedno velké dobrodružství. Může být klidně přiměřený protiklad - partner, který nám může dodat uzemnění, ale záleží na vzájemném sladění a komunikaci.

Moc se těším, co s těmi přáními bude dál Wink

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:15 pm    Předmět: Citovat

Jsou období života, kdy jsme kompletní sami. A jsou období života, kdy jsme kompletní ve dvou nebo dokonce větším počtu Smile.

Já se právě teď cítím kompletní a nikdo další mi nechybí. Ale nepochybuji o tom, že přijde den, kdy se tohle změní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund