Fórum - Zobrazit téma - Reiki na cestu poslední... (?) - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki na cestu poslední... (?)
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki na cestu poslední... (?)
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:23 am    Předmět: Reiki na cestu poslední... (?) Citovat

Ahojte lidi,
dlouho jsem tu za vámi nebyla a dnes se obracím s prosbou. Kdo můžete a chcete, pošlete, prosím, ReiKi na poslední cestu pro mou tchýni, která už jen leží v hospicu pod vlivem morfinu a čeká na svůj konec...

Prosím, pokuste se mi pomoci při hledání odpovědi: Co nás má tahle situace naučit?
Proč, když je konec, nedá se prostě otočit knoflíkem a je to? Proč si člověk musí ještě tolik vytrpět?

Kdo z nás si má z této situace co odnést?
Ona? Může ještě v tomto stavu něco pořešit?
Já, jako snacha, které Ona posledních 5 let dělala "náhradní" matku? Po tom, co má vlastní matka odešla stejným způsobem jako teď odchází Ona...
Její syn? Který už nezvládá za Ní ani zajít? Má prožít, co jsem si prožila já se svou matkou?
Vnučky? Mají vidět, jaká je smrt?

Co se máme naučit?
Pomozte mě, prosím, někdo nasměrovat, abych pochopila, proč si to musíme prožívat znovu, jen v trochu jiné podobě...

Vím, že odeje teprve, až přijde čas. Že to nikdo nemůže ovlivnit, jen ona sama. Já si jen přeju, aby ten její odchod byl naplněný láskou a smířením, beze strachů... To přeji nám všem, kdo tady po ní zůstane a hlavně Jí...

Děkuji vám všem. I těm, kteří si tento příspěvěk "jen" přečetli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Jarko,

moje maminka umírala podobným způsobem na rakovinu. A já jsem v té době navíc nebyl ještě dostatečně zralý na to, abych jí ty její poslední chvíle dokázal nějak ulehčit. Náš vzájemný vztah jsem začal řešit až po její smrti. Byla to bolestná práce, ale stála za to. Nikdy není pozdě na to, něco si pořešit.

Na druhé straně, určitě se nedočkáš shodné odpovědi na svoje otázky. Každý máme jiné zkušenosti, jiný světonázor. Pro někoho život smrtí končí, pro jiného je to významný přechod do jiné sféry existence, a i to každý vnímáme nějak jinak.

Můj pohled je, že nic se neděje náhodou, že všechno má svůj smysl a že rozhodně to, co Ona, Ty, její syn a další členové rodiny prožíváte, má nějaký hlubší význam a že je to součást učení a našeho životního úkolu s těmito věcmi se důstojně vyrovnat.

Přeji Vám všem hodně síly to zvládnout. Pokud bys měla zájem, poprosil bych přítelkyni Lenku, aby se na věci, na něž se ptáš, naladila a pokusila se pomoci Ti nalézt nějaké odpovědi. To samozřejmě ale záleží právě na tom světonázoru. Pokud je to něco, co dokážeš přijmout, tak se případně ozvi.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 8:55 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Suni za pěkná a upřímná slova.
Jarko.Moje maminka umírala taktéž na rakovinu,není důležíté pro nás vědět proč si vybrala tento odchod ze světa.Byla to její volba ještě před smrtí a něco si tím odžívá.Moje maminka nepomohla v minulém životě raněným a sama zranovala a zabíjela.Nebyl to ale trest za její vinny,jak si hodně lidí myslí,ale její pocit vinny,který si sebou nesla už při narození.Nebyla schopna přijmout pravdu,že tam nebyla vina.Ale ona se mylně domnívala,že musí za to trpět.Byl to jen její pocit vinny a i v tomto životě nedokázala odpustit a skutečně zažila hodně kde mohla pochopit a odpustit.Třeba násilnou smrt své sestry atd.A tato nemoc jí jen učí odpuštění.Aby si prožila bolest a neschopnost si pomoci a skrze tuto tryznu,tento očistec si očistila srdce a dokázala přijmout,že již nemusí nést pocit vinny.Aby sama sobě odpustila.Je to statečná duše,když si dokázala toto zvolit.A možná ty jsi statečnější,protože jsi jim slíbila,že budeš vedle nich a pomůžeš jim odejít.Nemusí nás to nic učit,může to být jen projev naší lásky tam nahoře,že těm co nejvíce milujeme pomůžeme dojít až na konec cesty.Smekám před tebou.Neobvinuj se,nemusíš se ptát proč já.Spíš se zeptéj,proč tě tolik lidí miluje,že ti důvěřují,že jim pomůžeš a navíc ví,že jsi silná a pomůžeš jejich rodině.Všem které zde milovali.
Každý má dost sil vydržet až do konce a smrt je vykoupení.Přejme jí to.A modleme se za ni.
Kdysi dávno v Andách umírala jedna holčička,kterou milovala celá vesnice.Byla tak mladá a tolik trpěla,Celá vesnice přišla prosit šamanku,aby ji uzdravila.A ona se vydala na cestu do tmy za její duší.Prosit předky o její uzdravení ale vrátila se s posláním říci vesnici a rodině,že její místo je už na hoře.Pomoci rodičům to přijmout.To byl její úkol jako šamanky.Za nějaký čas došlo k velkému zemětřesení a kdo myslíš,že chránil celou vesnici a rodiče před úplnou zkázou.Naši předkové nás neopouští,neustále nám i po smrti pomáhají jak můžou a chrání nás.
Jarko,at jsi či nejsi věřící,dej v kostele za ni sloužit mši.Jak kde,stojí to cca sto až třista korun.Domluv se s farářem.Nemusíš věřit,ale uděléj to.Já taky nikdy neviděl Jupitera,ale přesto věřím,že je.To co nevidím a nebo neznám neznamená,že není.Nemusíš jí to ani říkat.Její duše to pocítí a pozná.Klid její duši.Šaman
PS Nelituj jí,nelituj sebe.Musíme být hrdi,že jsme takové lidi mohli poznat a žít vedle nich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:57 pm    Předmět: x Citovat

Tak přemýšlím, proč se pořád tolik lidí snaží nahrabat další smetí z tzv. minulých životů a užívají si třeba pocit viny za třičetiletou válku a hladomor a já vím co ještě. Asi nejlíp to vystihl jeden moudrý člověk, když řekl, že je to mnohem bezpečnější a zajimavější než se podívat otevřenýma očima na svůj dnešní život a udělat si v něm pořádek a být spokojený. Protože přece za všechno může karma a minulé životy, že?
A my? Neeeeeeee Crying or Very sad

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Já bych neřekl že je to bezpečnější a zajímavější,protože většina lidí,bohužel si ani neuvědomuje,proč jsou nemocní.Proč tolik trpí jejich těla.Možná zajímavé je to pro nás?Ale my to začínáme vědět,protože jsme na cestě k pochopení.A skutečně není karma,kterou nám někdo určuje a nebo dává.My sami si ji dnešním pochopením skutků které děláme vytváříme.Když něco,třeba i hodně zlého,třeba zabití tyrana,nebudu brát jako negativní a nebudu mít výčitky svědomí,ba spíše naopak,pak jsem si nevytvořil pocit viny a nemusím se v dalších životech snažit si tu vinu napravit svatým odříkáním a nebo nějak jinak to napravit.Né Bůh ale my sami si určujeme za co neseme vinu a za co né.Přitom je to tak jednoduché,jsme bez viny.Ale řekni to mozku aby nevysílal energie viny do vesmíru a tato energie nás pak provází dokud ji nespracuji.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

Moc děkuji všem za jakoukoli reakci na můj původní příspěvek a oznamuji, že babi asi před 20 minutami "odešla"...

DĚKUJI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 5:27 pm    Předmět: x Citovat

clovek: tuhle filozofii opravdu nesdílím. Připomíná mi člověka, který napsal, že když udělám jakoukoliv hajzlovinu s radostí a čistým svědomím, tak je to OK. Takhle si totiž můžeš odůvodnit cokoliv a když si patřičně naprogramuješ svědomí, pak je všechno v pořádku?

Zažila jsem minulý týden v konstelaci ohromující pocit být v kůži muže, takového toho typu bohatého sedláka z gruntu, nadřazeného, tvrdého,...
Byla to ohromná škola toho, co sice vím z teorie např. sebeobrany, ale ten pocit jsem osobně neznala. Pocit člověka, který považuje za běžné ponižování druhých, jejich šikanu, bezcitnost k dalším živým tvorům atd.
Není to o tom, že by takový člověk sváděl boj mezi svědomím a ubližováním. Svědomí a naše sociální cítění tam prostě vůbec není, chybí.
Člověk si jednoduše uspokojuje svoje potřeby a pudy a když ublíží, tak ho ani nenapadne se tím trápit, cítit pocit viny nebo soucitu. Když je potrestán pláče sám nad sebou, jak je ten svět nespravedlivý a proč těch 1O let natvrdo, když on je vlastně nevinný. A třeba to taky tak vnímá.Jako velkou nespravedlnost.

Jenže rozdíl mezi tímto typem lidí a lidmi, kteří dostali dar svědomí a rozlišování mezi dobrem a zlem je ten, že ta druhá skupina už by měla nad tím co dělá uvažovat a učit se chovat soucitně a směřovat k lásce a pochopení, ne se tvářit, že jsem Bůh a o svých činech i jejich následcích si rozhoduji sám a nikdo další mi do toho nemá co mluvit. Nemá, ale následky si taky ponesu sám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:03 pm    Předmět: Citovat

Upřímnou soustrast.Pomodlím se za její duši,Bůh ji bud milostiv.Cokoliv budeš potřebovat jsem tu pro tebe.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko.Prosím ber to jen jako polemiku.Zažila jsi pocit bezcitného muže.A dělal dobře.On si to vybral a učil se to.Nevíme proč ani jsi ho nezažila v okamžiku smrti.Kdy se ohlédnem a vidíme celý život jako film.Já to zažil.A v tu chvíli třeba si uvědomil svůj omyl a i cítil pocit viny.A možná pro tu vteřinu,pro to pochopení mněl žít celý život.A ty jak Bůh ho udsuzuješ.Jakým právem.Ty víš jestli jen těm v okolí nevrací to,co mu dělali v minulém životě.Neodsuzuj,Nehodnot.A svědomí je vlastně pocit,náš pocit viny.Nejsou to moje slova,je to stará pravda známá východu-Morálka slouží k ovládnutí stáda ovcí.Nikdy a nikde nesloužila k posílení a zušlechtění ducha ale pouze vládcům.I naše tak doporučované desatero božích přikázání.A jak jsme si ho vyložily.Jeho smysl.A ještě máme odvahu tvrdit,že i Ježíš to tak chtěl a prosazoval ho.
Nezabiješ...copak Ježíš někdy řekl,běžte a podřízněte bezvěrce.Běžte a zabijte a vezmněte život odsouzenci na smrt.On říkal,že život nám dal Bůh a nikdo nemůže ničit jeho dílo.Ani vládce ani papež.A co ty tisíce zabitých při křižáckých válkách i našich husitu.Co upálených čarodějnic a my jsme i dnes stejní.Hon na teroristy.Oko za oko.Někdo mi zabije...já zabiju jeho...někteří jedinci by nemněli žít v naší společnosti.A vyhnání ze společnosti vlastně znamená smrt hladem.Ale to my nechceme,my jsme na to ani nepomysleli.Chabá útěcha nemyslíš.A co jiný živý tvorové.Taky boží hovádka.V Americe žilo stádo bizonú v počtu 40 až 60 milionů kusů.Během pár let kde je jim konec.A dnes raději krmíme dobytek a necháváme lidi zemřít hlady.A hlavně děti.A je to v pořádku,proč by se někteří mněli omezovat,když chtějí hovězí..a to je v souladu s morálkou.
Nepokradeš.A kdo z vás má radost,když se pokladní splete a dá nám více na zpátek.Když je opuštěný strom a já si na něm natrhám ovoce.A nebo ukradnu tátu od rodiny,a nebo si vezmu v práci tužku,a nebo si jen tak kopnu do kelímku na zemi,on to někdo uklidí.Já jsem mu ukradl jeho čas a on pak třeba nestačí uklidit celý rajon.Nepožádáš manželky bližního svého.Spíš by mnělo být ženy jeho.Vztahovat by se to mnělo i na jeho dcery.Proč je chceš žádat.Kdyby jsi mněl čestný úmysly,tak požádáš manžela,a řekneš to na rovinu.Nemusíš nic dělat tajně.A není to o předmanželském sexu.Klidně můžou být spolu jen na hromádce.Ale z rozmyslem.A kde je morálka dnes.A kde je to tvoje svědomí.Ani tu není pocit viny.A mohl bych tak pokračovat.Jsme povrchní lidé mající plnou pusu svatých ale nic nám není svaté.A jen náš pocit viny nás vede mezi úskalím života.Nic jiného není důležité.Jsme tu přece sami za sebe.Sami se rodíme a sami jdeme životem.
Tak hezky napadáme sekty a různé společnosti.Jak ovládají své členy.Nutí je dodržovat určitá pravidla.Tohle smíš a tohle nesmíš.Kdy můžeš jít tam a kdy zase semhle.To je typické pro sekty,že řídí i myšlení svých členů.Přesně jim vymezují,za co mají cítit vinu,co je a není špatné.Jen vůdce má pravdu,skrze něj mluví Bůh.Stanovují jim pravidla chování a jednáníSEPISUJÍ JIM MORÁLNÍ KODEX A NAPSALI I DESATERO.A mi jim jsme za to vděčný.Proč mudrci říkají,že moudrost nenařizuje ale jde příkladem.A co jde z venku nemusí být vždy pro mne dobré.Ale nemůžu zde rozebrat vše.Jen aby jste chápali mojí svobodu ducha.Jen já sám sobě si zodpovídám za své skutky a musím se bát jen sám sebe.Boží mlýny nejsou.Bůh mne nikdy neodsoudí,protože mne chápe,jsem jeho výtvor,jsem stvořen k jeho obrazu a mám ho v sobě.Jsem Bůh stejně jako i vy.Tak kdo nás ještě může soudit.Jen my sami sebe.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:56 pm    Předmět: x Citovat

Ještě dodatek.

Mám pocit, že když přijdeme sem na naši planetu, máme tři věci danné:
narození, smrt a pravidla hry - vesmírné zákony. A ty existují bez ohledu na nás, nezávisí ani na naši vůli ani na názorech a přání. Zákony příčiny a následku nejsou něco s čím se dá kupčit. Takové to kdyby co by je jen naše hra na schovávanou, náš maškarní bál.

Víš Jožko, hodně mě na tvých posledních příspěvcích zaujala jakási zarputilá soutěž s existencí. Kdo je silnější? Kdo koho přepere?
Když chci tak můžu čůrat proti větru.
Jen mě to tak zaujalo...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 9:00 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že je smrt až tak úplně daná. Říká se, že sebevražda je narušení božího plánu... Jeden z příkladů toho, jak smrt nemusí být daná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 10:23 pm    Předmět: x Citovat

A co když sebevražda je jen tvoje chyba - prohra, nesplnění plánu a to, co je danné si jen přesuneš do dalšího života, jen zbytek toho prvního.
Měsíce, roky...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 10:31 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
Nemyslím si, že je smrt až tak úplně daná. Říká se, že sebevražda je narušení božího plánu... Jeden z příkladů toho, jak smrt nemusí být daná.


Mám za to, že "odchod" z těla dán je, i není.

Dle mé zkušenosti je zde "dáno", a to prodloužit nelze, avšak zkrátit ono vyměřené, to jistě možné je.
Způsobů jakými na tom "zkracování" každý z nás máme ten svůj podíl, těch je nezpočet.... Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 10:34 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
A co když sebevražda je jen tvoje chyba - prohra, nesplnění plánu a to, co je danné si jen přesuneš do dalšího života, jen zbytek toho prvního.
Měsíce, roky...

šamanka


Ano, Šamanko,
jen si mezi tím maličko odpočineš...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 11:40 pm    Předmět: Citovat

Může vám někdo pomoci? Snesl by tvůj manžel nějakého dalšího člověka, pomocníka? Někoho kdo vám všem pomůže, provede vás otázkami tak, aby to nebylo o tom kdo se co má, ale co nám pomůže uspořádat věci tak, aby jste všichni mohli respektovat přirozený běh života, v klidu jste se rozloučili a přijmuli to, co se děje.

Víš, je otázkou jestli maminka trpí, nebo jestli se nečeho bojí, možná nechce čekat, ale potřebuje si uspořádat věci poslední, nalézt útěchu v prožitém životě, sklidnit své vědomí a následovat to přirozené k čemu jí vede její tělo. Nepíšeš jak moc je při vědomí, jak moc schopná dialogu, v jakém je mentálním stavu. Každopádně měli byste za ní zajít a poděkovat jí za to hezké co vám předala, opravdu provést rozloučení, případně vyplnění posledních přání (chce se někam podívat, někoho vidět, připomenout si nějaké chvilky na obrázcích,...), trávit ty chvíle hezky. Tady už nebude fungovat, to bude dobré, uzdravíš se ... musíte se k tomu postavit čelem, uleví se vám všem.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund