Fórum - Zobrazit téma - zelený zákla-glaukom - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zelený zákla-glaukom
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zelený zákla-glaukom
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 2:59 pm    Předmět: zelený zákla-glaukom Citovat

Ahojda, dostala jsem do SZ dotaz, ze kterého přetiskuji úryvek a protože s tím sama osobní zkušenosti nemám, založila jsem na nepřímou prosbu pisatelky nové vlákno a jediná pomoc, která mne kromě otevření vlákna napadla byl odkaz na pana Borise Tichanovskeho.

Citace:
Mám k tobě prosbu, zda máš zkušenosti (i z doslechu) o tom, že by se mohlo zlepšit velmi špatné vidění v důsledku glaukomu. Poznala jsem milého pána kolem osmdesátky, nedávno mu umřela žena, a téměř nevidí. Na netu jsem se dočetla, že zrak mizí v důsledku odumření očního nervu (pod vysokým nitroočním tlakem, sklivec pak utlačuje oční nerv - ovšem ještě nevím, zda je to i tento případ). Pán se vrátí do Prahy z chalupy v září. Knihu Selbyho se pokusím vypůčit v knihovně, nevím ovšem, zda něco k zelenému zákalu doporučuje. Dále jsem našla doporučení na prášek z konopí, který snižuje vnitrooční tlak; nic ovšem k regeneraci očního nervu. Napadá tě prosím něco? Používám reiki, mám kurz Bowenovy masáže.


Jak Lenka-to je jméno pisatelky, tak i já budeme vítat každou radu, poznatek, který sem nahodíte Wink Jak to vidíte vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

Lidské tělo když stárne, tak jeho svaly ochabují, gravitace je táhne k zemi a tím mohou i utlačovat a utiskovat jak vnitřní orgány, tak i krevní a nervové cesty.

Pokud Lenka ovládá bowena, navrhnul bych kromě základní harmonizační sestavy i všechny ty, které se provádí na hlavě a na krku, ačkoli s očima přímo nesouvisí. Na závěr bych neopomenul závěrečného pavoučka, přiměřeně protaženého. Ihned na to velmi dobře navazuje "doreikování", protože s reiki se jaksi automaticky pracuje už při bowenovi samotném a zesiluje to jeho účinek.
Bylo by dobré se podívat i po vhodných polykacích preparátech, na podporu prokrvení, buněčných výměn, doplnění živin atd, každý má svou vyzkoušenou firmu, proto nebudu jmenovat ani tu svou. Možná i něco z toho konopí, které má široký záběr působnosti.
Zvážil bych i kraniosakrální terapii, pro uvolnění a usazení lebečních kostí.
Každopádně bych doporučil klasická cvičení na posílení očních svalů, např.vůbec není špatná oční sestava z EFT, opět patřičně prodloužená.
Zkrátka zkusil bych vše pro oživení, prokrvení a tím i revitalizaci tkáně kolem oka a celé lebky i s krkem.
Pokud oční nerv a jeho cesta do mozku už nejsou nenávratně poškozeny, je tady šance na aspoň částečné zlepšení. Každopádně bych to zkusil, ale nečekat zázraky hned po prvním ošetření. Toto celé ovšem závisí na ochotě toho pána toto všechno aktivně podstoupit.
Toť můj návrh možného řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 7:12 am    Předmět: Citovat

Nikdo na tomto webu nedokáže cokoli dodat? I z říše "babských rad" jako např. "lopuchový list v kozím mléce máčen na oči po dobu čtyř zdrávas přiložiti"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Nikdo na tomto webu nedokáže cokoli dodat? I z říše "babských rad" jako např. "lopuchový list v kozím mléce máčen na oči po dobu čtyř zdrávas přiložiti"?


Very Happy Very Happy Very Happy a rozemletými netopýřími drápky posypati..... Very Happy

No, něco bych měla :

1.Čaj

Zelený zákal není jen onemocněním očí, má spíš příčinu v onemocnění ledvin. (revma a bolesti kloubů ). Každý den by se měly vypít 2 - 3 šálky čaje z těchto bylin.

Rovný díl kopřivy, rozrazilu, měsíčku a přesličky. Čaj připravit ze 1/4 l vody a lžičky směsi. Do každého šálku přidat kávovou lžičku švédských kapek.


2. Parní lázeň očí

20g světlíku lékařského
20g kozlíku lékařského
10g sporýše lékařského
30g květu bezu černého
20g heřmánku

Vše dobře promísit Pět vrchovatých lžic směsi se spaří půl litrem bílého vína ohřátého na hranici varu. Na zavřené oči se nechají působit páry. Víno uložíme do lahve a s menším množstvím čerstvého vína se připraví nová parní lázeň.

3. Proti bolestem očí

Chceme - li se zbavit rychleji bolestí očí, přiložíme si po obědě na hodinu na zavřené oči tampónky navlhčené švédskými kapkami. ( Asi bych zkusila ty kapky nejdříve naředěné - je to síla... a aby se nedostaly do očí ! Prostě vyzkoušet to. )

4. Sedací koupel

Při zeleném zákalu je důležitá sedací koupel z přesličky.
Při poruše ledvin se přenáší jejich tlak směrem vzhůru až do očí. Sedací koupele z přesličky snižují tlak v nemocných očích. Použije se 100 g suchých nebo asi 2,5 litru čerstvých bylin. Na noc se dají do studené vody, která musí bylinky překrývat. Druhý den se vše zahřeje, scedí a přidá do teplé koupele. Čas koupání je 20 minut. Během koupele se dolévá horká voda, aby se udržela stejná teplota. Voda má sahat nad ledviny, srdce však musí být nad vodou. Po koupeli se nemáme utírat, ale zabalit do prostěradla, nebo županu a jednu hodinu se potit ve vyhřáté posteli. Voda z lázně se může následující dva dny znovu ohřát a použít.

Čaj i obkládky ze švédských kapek jsou také úspěšné u šedého zákalu.

Tak Kámo, víc ze mě nedostaneš Wink .

Renčo, čerpala jsem ze zkušeností Marie Treben. Ono asi nejtěžší bude sehnat ty bylinky. Jsou prodejny - lékárny, kde se seženou léčivky na váhu. Ale nevím kde. No a ty procedury ...na to většina lidí není stavěná. Nemají trpělivost . A potom je potřeba tomu člověku nějaké psychické podpory.
Hodně štěstí při léčbě.

Písmo svaté, Sirach 38, verš 4:
Nejvyšší stvořil ze země léky
a rozumný jimi nepohrdá !


Měsíček lékařský - Calendulla oficinalis .Sbíráme pouze za slunečného počasí.Tehdy jsou jeho léčivé účinky největší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 11:30 pm    Předmět: Citovat

Smekám a klaním se Eviku Smile

Už jsem si začínal myslet, že se tady dokáže jen dlouze a občas poměrně chaoticky filosofovat a teoretizovat. Nic proti tomu, ale podle toho jak se tady vášnivě a zasvěceně řeší třeba věci spojené se samotnou existencí jak člověka, tak celého vesmíru jsem měl zato, že nějaký zelený zákal je proti tomu prkotina a sejde se přehršel poznatků a doporučení co s tím.
Oči a potíže s nimi jsou úzce svázány i s psychikou člověka, čekal jsem, že se někdo k tomu vyjádří, ale třeba víly a kočky mají holt přednost - anebo jsou to právě ta témata o kterých se dá neškodně mudrovat, aniž by se muselo říct něco konkrétního? Wink
Ti, ke kterým mířím - vemte tohle trochu jako výzvu k aspoň chvilkovému návratu zpět na zem ke zcela pozemským problémům, potíže s očima čekají, nebo už trápí kdekoho z nás a stejně tak kdekdo z nás může potřebovat v tomto pomoct. Máte přece odpovídající vědomosti a možnosti, podělte se o ně s ostatními. Když se sejde deset rad a každá bude byť jen z desetiny k něčemu - co se z toho složí? Něco už skutečně použitelného na čem se dá dál stavět.
Takhle to vypadá, že reikisti (a všichni jiní zúčastnění energetici) dokážou radit jen ve věcech víceméně teoretických, jemnohmotných, duchovních atd a když přijde na konkrétní problém fyzického těla, tak je ticho po pěšině.
Nechci se rouhat, ale copak právě Ježíš, který je tu kolikrát zmiňován, neléčil převážně právě zcela fyzické obtíže právě pomocí své vnitřní síly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
llisticka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

podle Tepperweina:
Musí se tu naléhavě řešit citová blokáda, která vznikla vlivem nevyřešeného strachu, starostí nebo smutku z nějaké ztráty...
Pomáhají autogenní trénink, jóga, dechová cvičení, psychokybernetika, hypnóza, Feldenkraisova a Batesova oční cvičení.

Podle Jonáše:
Oko je čidlem jater. Jsou-li játra přetížena, oko je světloplaché a tvoří se snadno zánět. Většinu jeho funkcí však podle orientálních představ ovlivňují ledviny.

Moje prababička (80let) ho má taky. Používá kapky. Ale jen pro udržení stavu. Taky existuje oční laser, který by měl u určitého druhu zeleného zákalu pomoct.
Něco je i na bushka.cz/samolecba/zakal.html

Zdravím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:38 pm    Předmět: Citovat

llisticka napsal:
podle Tepperweina:
Musí se tu naléhavě řešit citová blokáda, která vznikla vlivem nevyřešeného strachu, starostí nebo smutku z nějaké ztráty...
Pomáhají autogenní trénink, jóga, dechová cvičení, psychokybernetika, hypnóza, Feldenkraisova a Batesova oční cvičení.


Zdravím Smile


Také zdravím Very Happy .

No vida, těch možností je najednou celá řada. Zkusím se zeptat kamaráda, který se zabývá hypnózou, jestli se s tím už někdy setkal a s jakým úspěchem.

Lištičko, cituješ tady Kurta Tepperweina. Já jsem pro změnu vybrala něco od Hrabici:

Když se kalí Tvé oči, kalí se zejména rozum. Nedokážeš s radostí pohlédnout na svůj život, přijmout své chřadnoucí tělo i fakt, že se učíš též v pozdním věku. Stále nechápeš, že problémy druhých, hlavně Tvých dětí, jsou zejména jejich zkouškami, a ne úkoly Tvými.
Na životním filmu, na nějž se mnoho let oči nemocného dívaly, jsou zaznamenány manželské hádky, různé ztráty, zklamání, nevěry...Na filmu se nezřídka odvíjí podobný příběh jeho dětí. Cítí, co asi bude následovat. V předstihu vnímá bolesti a potíže, které jeho potomky v budoucnosti čekají, jestli-že se rychle pozitivně nezmění....

Jeho krédem by se mělo stát:
,,Mé oči vidí jedině radost a krásu. Vše kolem mě je k něčemu a pro někoho dobré. Ale ve své nedokonalosti ještě pozitivum této křivdy nechápu."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 1:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem, kteří se zajímají o toto vlákno.

slíbila jsem, že se zkusím zeptat kamaráda na zkušenosti s hypnózou a tady je odpověď:

Citace:
Ahoj Evi,vím od jednoho přednášejícího,že některé oční vady se dají do jisté míry hypnózou zlepšit, ale osobní zkušenost s tím nemám.Kdysi jsem byl na přednášce o léčbě očí,tam se pracovalo i s hypnózou.Drobné oční vady se daly na místě hodně zlepšit,ale nevím na jak dlouho.Bylo nám doporučeno používání Batesových očních cviků a řada běžně dostupných publikací.Avšak trénink očních svalů musí být vytrvalý,je to běh na dlouhou trať,ale výsledky se prý dostaví.Tak jsem ti asi moc nepomohl,měj se krásně,Martin.


Ale já si myslím, že nám pomohl. Možná ještě někdo přidá jiné konkrétní poznatky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 6:24 pm    Předmět: Citovat

V souvisloti s tou hypnózou jsem si vzpoměl, že Radim Grebeníček nabízel svého času práci na očích metodou, která se hypnóze podobala, pokud jí přímo nebyla.
Dělal jsem si v jeho Elementě ještě v U.Hradišti Spinal Touch a pak přímo u něj alergie a obě tyto metody fungují, mám je vyzkoušeny na lidech, takže vím o čem mluvím.
Na "oči" jsem se k němu už nedostal, ale po dobrých zkušenostech s předešlými věcmi bych k němu na ten kurs šel.
A nedělá jen kursy, ale samozřejmě i ošetření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

Wink Děkuji všem za velice podnětné rady a doporučení, já to mám zatím jen pro info, ale doufám, že Lenka dá za nějaký čas vědět, co její známý použil, co a jak zabralo, aby byla také nějaká zpětná vazba Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 08, 2009 3:44 pm    Předmět: Citovat

Jinak co mne napadá za souvislost s játry- je to čakra solarplexu, je to radost ze života a schopnosti radost vnímat a žít v ní, schopnost čerpat energie z okolí a ty energie zpracovat na základě vnímání podle témat dolních dvou čaker, tj. stojím pevně na svých nohách, vím co jsem, co chci, dokážu se o sebe postarat , o svoje přežití, o své tělo, o základní potřeby a dělám to zodpovědně, rozhoduju se zodpovědně takže beru obě strany mince, respektuju sebe(sílu, zraví, tělo, čas, možnosti), svoje hranice a také respektuju hranice druhých, chovám se k nim tak, jak bych si představoval aby se chovali k mně. POdle toho, jak "správně" má člověk tahle témata zpracovaná a žije podle nich, podle toho to pak transformuje solarplex a Ego.
Játra jsou spojena se zrakem , jak tu bylo výše v příspěvcích napsáno, a to se schopností přijímat do těla světlo. To se koná nejen očima, ale celým tělem. Zrak, tj. vidění je nejen fyzické ale i psychické vidění a chápání situace, nadhled, z jakého úhlu pohledu se na cokoli díváme. Možná že pán třeba po celý život nerad něco viděl, nerad se na něco koukal, dělal že něco není a ztrátou manželky se to zvrtlo extrémně.
To je vše co k tomu napadá mne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 6:09 pm    Předmět: Citovat

Ještě něco:

Kustovnice čínká - v TČM považována za nepostardatelný doplněk stravy. Je bez vedlejších účinků a kromě toho, že posiluje zrak, uklidňuje oči a zostřuje vidění má ještě spousty blahodárných účinků i pro dříve narozené. Cena kolem 200 Kč.

http://kustovnice.cz/

http://www.teatao.cz/kustovnice-cinska-goji-lycium-chinense-p82

http://www.tao-goji.eu/

( prý zklidňuje vzteklouny Very Happy )

Zpětná vazba by byla fajn Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne srpen 09, 2009 9:45 pm    Předmět: Citovat

ad kustovnice(neboli -goji), -já za balíček 100g dávám u nás v běžném krámě 41 Kč a v Hradci ve specializovaných krámcích stojí takový balíček také kolem 40-44 Korun.
Sama ji papám, nejrději ji dávám do kaše, nechám chvilku nabobtant, je jemné chuti, spíš nevýrazné, dá se tím pádem míchat i s výrazněšími druhy ovoce a nebo neruší, nabobtnaná chutná líp jak sušená, to je fakt úplně nijaká. Noa co se týče účinku na moje zdraví, nevím, já papám spostu zdravých i nezdravých věcí, papám s chutí a radostí, ale s mírou.myslím, že bych kustovnici přirovnala k našemu rakytníku, myslím tím obsahově - chuťově ne, rakytník je kyselý a výrazný, taky myslím že podobně na tom budou bobule dřínu, ty vypadají jako menší tmavěčervené olivy a jsou zvláštní sladkonavinulé chuti, dozrávají na podzim, taky vitamínová bomba az našich luhů a hájů. A osobně mohu potvrdit, je zbytečné se soustředit jen na jednu z těchto pochutin, když je střídáte, je to fajn změna a stále zdravá. A jéje, zapomněla jsem na borůvky, ty jedli piloti za druhé světové války aby dobře viděli, když měli noční lítání.

Ad psychika ke glaukomu-ještě jsem mrkla do jedné knížky- člověk trpící glaukomem také mohl špatně nést rozhodnutí svých dětí, které se neshodovaly s viděním jeho světa a situací, nejraději by řešil tvrdé lekce života za svoje děti, naordinoval jim jak by měly správěn žít aby je to co nejméně bolelo.A nebo jim dával nevyžádané rady či pomoc. Tudíž si nedokáže užít tu radost ze života co byla k mání, viděl jen tu podle něj špatnou stranu, možná některé z děté šlo svou osobitou cestou, která byla třeba na oko tvrdá a zbytečně od manitnelu k mantinelu a nebo hodně při mantinelu, což oči nechtěly vidět.To jsou třeba věci, které se ho netýkají, třeba je s scými dětmi suprově spokojen a je to pohoda,..jo, jen že jsem se na to mrkla.
Ale že děti uměj prudit, to teda uměj. Wink Je hodně těžká lekce pro rodiče učit se brát lekce svých dospělých dětí jako ty jejich a věřit že to ustojí, nezasahovat jim do jejich voleb, pomáhat jen když jsou o pomoc žádáni a pomáhat v žádaném rozměru, přijmout, že si děti svoji cestu vybraly a že to je jejich cesta za poznáním moudra. A na druhou stranu nenechat si zasahovat do vlastních hranic, neustupovat a nenechat sebou manipulovat. Je to o respektu vzájemných hranic a rozhodnutí. Confused ten kdo má děti už dospělé a nebo právě dospívající ví, o čem píšu. Ten kdo ještě ne, tak to vnímá zatím jen z té strany své.

Tomu pánovi fandím a držím palce, uvidíme co to udělá. Ale podle všeho po poznání a zpracování psychických příčin a máknutí na fyzickém těle se PRÝ má zelený zákal větší šanci vyléčit než šedý, ovšem lékařsky je zas šedý lépe odstranitelný než zelený.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Ad psychika ke glaukomu-ještě jsem mrkla do jedné knížky- člověk trpící glaukomem také mohl špatně nést rozhodnutí svých dětí, které se neshodovaly s viděním jeho světa a situací, nejraději by řešil tvrdé lekce života za svoje děti, naordinoval jim jak by měly správěn žít aby je to co nejméně bolelo.A nebo jim dával nevyžádané rady či pomoc. Tudíž si nedokáže užít tu radost ze života co byla k mání, viděl jen tu podle něj špatnou stranu.........
Je hodně těžká lekce pro rodiče učit se brát lekce svých dospělých dětí jako ty jejich a věřit že to ustojí, nezasahovat jim do jejich voleb, pomáhat jen když jsou o pomoc žádáni a pomáhat v žádaném rozměru, přijmout, že si děti svoji cestu vybraly a že to je jejich cesta za poznáním moudra.

Moje sestra je právě po laser.zásahu kvůli zákalu.
A to o těch dětech se na ni vztahuje v plné míře-její 30r dcera má přítele/5let/ kterého ségra-její máma nemůže "zkousnout", ve zkratce: nevidí na něm chlup dobrý.
No, řekla bych, že dost oprávněně, přítel je starší, zkušenější a očividně je to zdatný manipulátor, ovšem sama ze své osobní zkušenosti vím, že si holka musí na to přijít sama.
Navíc je tu ta okolnost, že její dcera tak trochu "kopíruje" její životní zkušenost když byla mladá ona. Jen ji měla mnohem drsnější a mnohem kratší/cca 1rok/, ale podstata je velmi podobná.
Je jasné, že ségra o té podobnosti ví, a o to hůř to psychicky prožívá.
Tím, že neustále vyjadřovala svoji nespokojenost, z mého pohledu pouze dosáhla toho, že dceru odehnala až za oceán(je tam i s přítelem), přičemž její máma je 4 roky v nelehké životní situaci a potřebovala by čas od času i její pomocné ruce....a to ji žere snad ještě víc.
Takže na tu moji ségru to sedí, najednou kapky na snižování nitrooč.tlaku jakoby přestaly působit - až došlo na návrh lékaře k tomu zákroku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Blanko a v kolika letech ségře ty potíže začaly ? Nevím proč, ale mám tuto nemoc spojenou s hodně vysokým věkem Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund