Fórum - Zobrazit téma - Muj nazor! Co vy na to? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Muj nazor! Co vy na to?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Muj nazor! Co vy na to?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 7:34 pm    Předmět: Citovat

Je to v pohode,pozri ,mozem sa spytat priatela,je uz na dochodku a s manzelkou vyucuju Reiki a Karuna-Ki ,ale popritom sa velmi zivo zaujimaju o vsetko ,co sa tohto tyka.A to sa mi velmi paci ,vezmem si ,co potrebujem ,vymenim info ,respektujem ,akceptujem i cestu inych a zas ten zivot lepsie pobezi.Ved vies ,ze mam sama zaujem o tu knihu,a preco nie?Tak sa spytam Feriho-ovlada viac cudzich jazykov-ci sa do toho pusti a dam Ti vediet.Skoda uvazovat,kto je lepsi,horsi,spekulovat o Reiki,ved vdaka zasveteniu sa clovek nemusi stat liecitelom,atd...Reiki vynesie na povrch vela veci,zvecsuje ludske schopnosti,ukaze aspekty zivota,tak ,ako i ine duchovne nauky,a chciet to pochopit v celej celistvosti,je nekonecny proces,zijeme ,nasa osobnost sa stale rozvija.A nech kazdy pracuje s s tou svojou srdcovkou,vies ,jak je to fajn ,ked sa na kurzoch postretame jogini ,samani ,reikisti atd..a do rana kecame?Vela veci sa clovek poduci,i z inych smerov .Nie si protivna,proste teraz iste veci prezivas,aj to prejde,pa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 1:10 am    Předmět: Citovat

Martino, to, co jsi napsala mi zní, cítím to jako něco velmi dobrého. Určitě by bylo třeba, aby sem přijel někdo, kdo tak hluboko zná kořeny Reiki, jako Tebou jmenovaný pan King. Pokud bys potřebovala pomoci, rád k tomu přispěju svými kontakty a propagací (tedy nikoliv finančně ). Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 10:10 am    Předmět: Citovat

Damao, není ten nápad z mé hlavy, ale vidím to podobněSmile Já jen prostě nemám momentálně tolik času a zkušeností domlouvat návštěvu a shánět lidičky. Jednou se to ale naučit musímSmile Pokud by David King nebyl proti, určitě by šlo zorganizovat návštěvu a domluvit i možný překlad knihy (ale licencim,autorským právům nerozumím.)

Pořád mi to ale přijde trochu jako zázrak, potkal náhodně v Maroku staršího japonského pána, ten díky jejich praxi čchikungu, jim ukázal něco podobného...a teprve asi po 20 letech potkal Dave King moderní učení Reiki a začal se divit, že tu vidí podobnosti...no a začal hledat a nazcházel, myslím si že jen díky tomu, že znal východní myšlení a měl s sebou bohužel již zesnulou paní Melissu Rigall, která nejenže uměla čínské a japonské písmo, ale vyznala se i v různých naukách, tak byli japonskou komunitou přijati (protože se chovali v souladu s jejich hodnotami, ne jako američtí něco hledající turisti). Reiki je bezpochyby silně protknuto buddhismem, ale i očistnými rituály šintó a částečně i japonskou formou čchikungu.

To co je ale jako "tradiční japonské" šířeno (komyo, jikiden, částečně gendai škola), je víceméně lépe předvedená Hajašiho škola (v porovnání s tím co učila H. Takata) a částečně díky H. Doi učení společenství (gakkai, které Usui nezakládal, ale ti námořní kapitáni to chtěli a jelikož platili nájem za dojo, byl jim pro toto dán prostor a teprve oni postavili Usuimu památník.)

XCL já mám pořád pocit, že se víceméně točím okolo tvého tématu, tak doufám, že dávám aspon nějaké nápady, názory, odpovědi na to co tě zajímá.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Zkusím do toho zapojit jednu ze svých žákyň, dnes učitelek Reiki, která má dobré organizační schopnosti a vládne tou hatmatilkou, co jí mluví Angličani. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2009 1:01 pm    Předmět: Citovat

Narya:

"To co se snažil těmito kanji Usui sensei sdělit, byla jeho zkušenost rozplynutí já a spojení se s podstatou vesmíru, která je svojí podstatnou neměnná od počátku vesmíru. A i když to v různých dobách můžeme prožívat různě, nemění se. Je pak na lidech zda budou na tuto jednotu pohlížet s jednoho nebo druhého úhlu pohledu - to už je pak záležitost filozofie systému, kulturního pozadí, mytologie ohledně nového zakladatele nové školy."

Reiki je jen berlička. Podstata tohoto splynutí s podstatou vesmíru spočívá ve vnitřní očistě a bezpodmínečném odevzdání se.

To je podstatou meditace. Meditace je pro mě základ, na který potom navazuji s reiki, jako určitým bonusem a nástrojem léčení.

Všechny ty snahy pátrat po tom, jak se reiki vyvíjelo, všechny ty teorie kolem něj, jsou podle mne jen akademické diskuse, které z nikoho lepšího praktika reiki neudělají, podobně bazírování na mistrovských liniích... Já jsem byl nedávno znovuzasvěcen přímo Mikao Usuim. K čemu je mi nějaká linie? A ani to ze mě lepšího učitele reiki neudělá. Důležitá je ta magie srdce, jak píše Damao. To je to, co se snažím předávat na svých kurzech. Nikoli teorie, techniky. Viděl jsem skripta řady jiných učitelů - plná balastu, domněnek, pouček, tvářících se za něco světaborného. Stačí ponořit se do svého nitra.

Narya:

"Já mám pocit, že Usui sensei se snažil ukazovat přímo, Usui Do, Usuiho cesta, přímá, v podstatě zenová zkušenost."

On třeba Buddhovo učení se dá z jazyka páli přeložit čtyřmi různými způsoby, mezi něž patří: "osamělá cesta", "přímá cesta", ale také "jediná cesta". A jsou učitelé, kteří se chytili toho překladu "jediná cesta" a šíří toto učení v tomto duchu.

A takto vznikají dogmata...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Já vnímám reiki jako duhu na obloze.Někdy,když je jasné slunce,tak vidíme duhu ve všech jejich barvách,ale někdy vidíme barvy jen tři,čtyři.
Tak je to i s energiemi.Riki,či a další a další jsou jen součástí duhy a jen jejich spojení dokáže vyvolat duhu v celé její kráse.Vždy se jen jedná o část jediné energie,a tou je energie boží,energie lásky.Kdyby jsme se dokázali plně očistit a nepůsobit svým egem a otevřeli se plně přílivu jedné energie,pak bychom dikázali i nez zasvěcení léčit třeba jako Ježíš.Proto jsou,dnes uř ž to vím,důležité rituály a symboly.Ty nás mají očistit,otevřít,připravit abychom zapomněli na sebe,na pacienta,na nemoc a nechali ji působit ve smyslu děj se vůle tvá.Ale né tak jak to chceme my či pacient.A Usuii možná a spíše asi ano pomocí meditací se dokázal hodně,možná úplně otevřít a léčil duhou a né jen její částí.Proto nezasvěcoval,to se nedá.Nečistého by to zabilo,stejně jako probuzená kundalíni.Aby jste mne lépe pochopili.Byl jsem v Praze na přednášce Pearla o rekonejšn(fuj to jsou ale jména,asi je píšu blbě ale vy už víte co myslím) a tam nám dávali napojení na tu energii abychom ji ucítili a uvěřili.Já se uvolnil a napojil se na onergii ve svém duchovním srdci a pak přišla ta paní z Austrálie a já nic necítil.Teda nic to se mnou nedělalo,ale vnímal jsem to jako stejnou energii v duši.Zajímavý bylo,že jsem cítil přítomnost pěti bílých bytostí stejně jako při reiki.On říkal,že je to jiná energie která sama proudí ale pro mne jsou všechny vlastně stejné a jen jejich spojením dostaneme tu prazákladní.
Rituály nás učí pokoře,víře,odevzdání sebe sama ve prospěch celku,zapomenout na sebe.A symboly,taky mi fungují jen pomyslím,ale když je kreslím a procítím a vnímám to plně soustředěn,tak to je o naladění na práci.A já bych neposlouchal stanici,která je rozladěná.Hraje,to ano ale všichni víme jak.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 9:34 am    Předmět: Citovat

Neda sa mi nezareagovat,Samane....bol si v mojom srdci? Very Happy ano,tak to citim aj ja...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2009 5:06 pm    Předmět: Citovat

Lubi děkuji.Snažím se aby všechni lidé vše bylo v mém srdci.Miluj bižního jako sama sebe.Není co dodat.Děkuji Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 5:17 pm    Předmět: Citovat

Šamane děkuji za tvůj příspěvek, jen mi řekni proč je nutné energie spojovat? Ten přístup k tomu co ty nazýváš boží přítomností, láskou, je tu kdykoliv, pořád. Proč to nejsme schopni vidět? Sunyi mluví o meditaci, to je také jen technika, ale užitečná, Usuiho sensei dovedla k poznání, mystickému zážitku splynutí s harmonií vesmíru.

Rituály jsou užitečné, ale nakonec také začnou překážet. Jak víš, že bezpodmínečná boží láska, energie umožní léčení jako léčil Ježíš? To je jen další legenda, příběh z minulosti.

To se mi líbí na práci pana Pearla, odložte vše co znáte a vnímejte, přijímejte, nechce se vést. Já to samé vidím pod svojí cestou Reiki. Sunyi to samé vidí pod cestou meditace, ty to vidíš pod duhou, spojováním energií, ale ono to tady prostě je, pořád, neustále, bez ohledu na lidi, kultury, rituály, svaté muže. Přímá cesta...Smile Je ale těžké to pochopit, i Usui sensei musel sáhnout k šintó, budhismu (pravděpodobně tendai, nebo Jodo Shu) aby to aspon trochu žákům přiblížil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Naryo,pokusím se to vysvětlit nepřímo.Cílem meditace aspon si to myslím,nepřemýšlel jsem o cíli meditace,by mnělo být návrat k sobě samému.Pochopit sám sebe,přijmout se,přijmout své ego a tím že se na něj soustředím,přijmu ho,tak se ztratí.Rozplyne.Zmizí.Není to tvá vůle,není to tvým přičiněním,stalo se to jakoby mimochodem.Protě to samo vyplyne ze tvé činosti.Z tvého soustředění.Ty jsi se ale nesoustředila se na rozplynutí ega.Chápeš.A duha vznikne taky jen tak mimochodem.Prostě za daných podmínek..Proto mi to ji připomnělo.A právě když dokážeme na vše co jsme se naučily zapomenout,vše co jsme se naučili je venku,přišlo z venku,jsou to zkušenosti jiných ale né moje.Musím na vše zapomenout a teprve prázdná hlava je připravena učit se sám od sebe.Ale to je to učení jen tak mimochodem.Kolikrát jsme pozorovali oblohu a čekali duhu.A nic.A pak se jen tak bez očekávání podíváš nahoru a stal se zázrak.Ale to se týká i energií.Učit se je ovládat,zpoutat a posílat dál-Usui to ,nebo takhle on šel do sebe zapomněl co se naučil jako člověk a šel s prázdnou hlavou a nevěděl kam,nečekal nic ani nevěděl co by mněl čekat a pochopil sám sebe a energii neovládal,nespoutával.On byl tou energií.Nebylo rozdílu mezi mnou uvnitř a mnou venku.Energií uvnitř a energií venku.Protože šla z něj.U nás vše jde z venku.Vždy nás někdo naladí,pak nám ukáže pozice,naučí rituály..Co jde ze vnitř je láska, boží energie,a je jedno jak to nazveme.Je to celistvé,jak vevnitř tak venku.Proto jsem rozdělil energie do barev duhy.Ale proč?Protože i duha je jen zakuklené bílé světlo.Jen rozklad světla do různého spektra.Ale stále je to jen světlo.A bílé světlo víme co znamená.Ale spíše jsem ti asi zamotal hlavu.Ty rituály jsou důležité,když si uvědomíme,že nás nezdržují,ale mají nás vést k sobě do nitra.Tam pak teprve může vzniknout to bílé světlo.Nedělat rituály kvůli někomu a nebo něčemu.Abych zesílil tok eneregie.Meditujte o symbolech a snažte je dát sami sobě jako dar.Nejlépe to vystihnu na cvičení wydy.Toto keltské svičení dává velký důraz na cviky,provedení na čas kdy se mají dělat,na prostředí v jakém můžu a nemůžu cvičit,co smím a nesmím,ale vše to je zaměřeno na jedno.Abych co nejsilněji a nejlépe pocítil sám na sebe,uvnitř sebe,vliv toho cviku.Abych nastolil vnitřní harmonii energií a naučil se je vnímat a ovládat a nakonec cítil energie přirody a vesmíru a tím dokončil pochopení svého místa v něm.Vše v tpomto cvičení směřuje k pochopení že i já jsem jen součást celku.Ale pochopení né hlavou ale přijmutím to svým pohledem ze vnitř.Oni tyto rituály,cviky,nebo přikázání dali proto,aby nás jen vedli k rozpuštění ega.Bez těchto rpincipů můžu cvičit,ovládnout energii ale nedosáhnu spojení s celkem a jen přidám kamínek na cestě karmy.Ale když nebudu přemýšlet,přestanu nedůvěřovat a jen budu dodržovat rituály s plným soustředěním,tak časem třeba i reiki bude jen bílé evětlo.Ale bez přijmutí a pochopeni,nepochopení rituálu to bude jen reiki.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Nezamotal jsi mi hlavu, jen svoji zkušenost každý popisujeme trochu jinak. Pro mě je Reiki přímá cesta k tomu "bílému světlu", bez zbytečných příkras a s potenciálem, který přinesl Usui sensei, jen cestou přes Ameriku se to k nám nedostalo, naštěstí existují i jiné zdroje a tam je to vše o jednoduchosti, jak píšeš, rituál je vytvořen, ale s plným vědomím o co jde a k čemu to slouží, není to americká tichá pošta a barevný new age trip, ovšem i přes ten barevný trip může cesta vést ke světlu:)

Hezký večer.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 10:00 pm    Předmět: Citovat

Šaman:
Meditace je dle mého žití JÁ JSEM. Není to technika, je to přirozený stav. Je asi víc definic ega.. Jiří Vacek říká, že ego je stotožnění nás Vědomí s uvědomovaným (tělo, city, myšlenky atd.) a "zapomenutí", že jsme Vědomí, nikoli uvědomované. Tedy ztracení Já. To je ego.
Podle mého není možné se soustředit na ego. Ego neexistuje, neboť to není nic na co by se dalo soustředit. Ego je záměna pozorovatele s pozorovaným a poté mylné vykládání pozorovaného za "Já". Ego je tedy ztráta vědomí Sebe a stotožnění se s pozorovaným. Je to tedy jakýsi omyl v pozornosti, na který se přeci nedá soustředit. Soustředit se můžeme buď na pozorované, nebo Být Já, nebo oboje zároveň (což je meditace při činnostech). Většina lidí však dělá jen to první - soustředí se na pozorované. Podle mého tedy Tvůj návod "Pochopit sám sebe, přimout se, přijmout své ego a tím že se na něj soustředím, přijmu ho, tak se ztratí" je nefunkční pokud se chceme prozřít.


Naposledy upravil Psychedelic dne po srpen 03, 2009 10:30 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 10:28 pm    Předmět: Citovat

Kazdy z nas mame svoju cestu a kazdy ju vnimame svojim vlastnym uhlom pohladu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 10:42 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Většina lidí však dělá jen to první - soustředí se na pozorované. Podle mého tedy Tvůj návod "Pochopit sám sebe, přimout se, přijmout své ego a tím že se na něj soustředím, přijmu ho, tak se ztratí" je nefunkční pokud se chceme prozřít.

Zase ale na druhou stranu, jestliže chceme i nadále fungovat v této společnosti, znalost ega se hodí. Pro mě je ego, bez mystického slovníku, jednoduše lidskou osobností (tak jak jí rozumí psychologie), vytvořenou díky lidské mysli a výchově ostatních bytostí, takový centrální procesor, který přeci jen drží všecky k nám přicházející vjemy tak nějak pohromadě a umožnuje velmi efektivní formu přežití. Ego udělá cokoliv aby se vyhnulo bolesti...to není špatná věc, chceme li tu nějakou dobu pobýt.

Selže-li ego, nastoupí schizofrenie, chaos. Mluvíš-li o JÁ, asi bych ho chápala jako naučený stav fungování, vypnutí jazyka a mentálních významů,programů, struktur. Možná stav, který tu byl před příchodem jazyka a myšlení, čiste vnímání, spojení s okolním světem. Takže jedna věc je znát ego, druhá věc umět ho vypnout a třetí nějak to celé ve svém dalším životě využít....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po srpen 03, 2009 11:59 pm    Předmět: Citovat

JÁ o kterém mluvím je čisté Vědomí - Bůh. Nikoli naučený stav fungování. Mluvím o Já (Self), o kterým mluví Šrí Ramana Mahariši, krásně to osvětluje Jiří Vacek ve svých knihách, nebo o něm mluví třeba Eduard Tomáš.

"Takže jedna věc je znát ego, druhá věc umět ho vypnout a třetí nějak to celé ve svém dalším životě využít...."
Prozření je ego "ztratit" a žít jako Sebe si Vědomé Bytí JÁ JSEM.

Jsem si ale vědom, že každý mluvíme o něčem jiném. Ty o psychologii a egu z psychologického hlediska, já o Poznání Sebe o kterém mluví mudrcové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund