Fórum - Zobrazit téma - Reiki a linie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a linie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a linie
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 5:25 pm    Předmět: Reiki a linie Citovat

Ahojte všichni,
chtěla jsem se zeptat, jestli neznáte někoho, kdo zná linii mistrů, která vede k paní Milušce Klimkové z Ostravy. Vím jen, že se jedná o linii od Mary Hall, ale dál nevím.
Děkuji Žanda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 7:15 pm    Předmět: Citovat

paní Milušku neznám ale přímým žákem Mary Hall je Karel Daněk alias Damao, kterého ráda doporučuji Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 3:13 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Smarte, ale pravda je, že Mari Hall zasvětila tolik žáků, že zrovinka Damao nemusí být mým předchůdcem. Ptám se proto, že jsem se již také stala učitelem reiki a má učitelka linii nezná. Zná ji však jeji učitelka paní Klimková, jenže ta mi linii z nějaých jejich osobních důvodů nechce předat. Mě samotnou linie zajímá, z toho důvodu, které jsem popsala i pí. Klimkové, cituji:"Toužím znát, kteří mistři přinesli pochodeň Reiki až ke mně, vždyť ani nevím, kam se mám začlenit, kde se nacházejí mé kořeny. Stala jsem se již sama učitelem Reiki a ptám se, co řeknu jednou svým studentům Reiki, až se mne budou ptát, kam vlastně patří oni? Mám jim říct: „To je o důvěře?“ Tak se to přece dělat nedá. Myslím si, že zadržovat linii je velmi neseriozní vůči ostatním."
Totiž mi bylo řečeno, že je to o důvěře a jediným učitelem je pán Ježíš. Pravdou je, že je velikým naším učitelem, nicméně na to jsem se ji neptala. Proto se snažím alespoň nějak zjistit jinou cestou svou linii, neboť už jeden z mých žáků se na tuto linii ptal a já mu nemohu takovýmto neseriozním způsobem odpovědět, jako že je to o důvěře, nebo že mu musí stačit, že je z větve Mari Hall.

S láskou Žanda Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Ani já ti nepomůžu.Ale... zarazilo mne,že z osobních tobě neznámých důvodů ti to tvoje mistrová nechtěla říct.To mne udivuje,že člověk,který zasvěcuje a určitě je dobrý mistr ještě dá na osobní důvody.A nebo se to jen domníváš.Máš ale pravdu,že linii by jsi mohla znát.Teda musíš i nemusíš.Ber to tak,neznáš všechny svoje předky,ale jdi na prožitkové rodiné konstelace a zažiješ sílu pomoci svých předků.Stojí za námi a pomáhají nám seč jim síly stačí.Tak i mistři ve tvé linii ti pomáhají a stojí doslovně stojí za tebou.Je dobře že dát na svou intuici.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:42 am    Předmět: Citovat

Paní Milušku Klimkovou znám. S tou větví Mari Hall to je trochu složitější, než obvykle bývá..... hodně jejích žáků dokončilo studium Reiki s pomocí jiných učitelů. Mám to hodně podobné, ale svoji linii jsem si určil a předávám ji všem svým žákům. Má to svůj význam. Zcela jistě nejsem Tvým předchůdcem, zaneto, nejsem v Tvé linii, protože nemám společnou linii s paní Klimkovou - vše by Ti měla vysvětlit Tvoje učitelka.
Máš na to právo.
Je ovšem současně nutné, abys převzala svoji odpovědnost za to, že jsi si zvolila takovou učitelku, jakou sis zvolila. Do tohoto vašeho vztahu nemůže nikdo jiný zasahovat.
Přesto - k tomu, abys byla dobrá učitelka Reiki není znalost mistrovské linie nezbytná. Schopnost učit Reiki přichází podle mne zevnitř, rodí se a vyvíjí z Tvého srdce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Milý Šamane a Damao,
děkuji Vám za Vaše příspěvky, jsem velice ráda, že jste mi zde napsali vaše názory na dané téma.
Nejprve chci upřesnit, že paní Klimková není mou učitelkou, ale je učitelkou mé učitelky a s tou jsem spokojená. Co se zde týče nějakých domněnek, to mi není vlastní. Nechtěla jsem psát o problémech druhých, protože bez jejich souhlasu mi to nepřísluší. Snad jen mohu říci, že vím s jakým problémem se potýká paní Miluška K. a to, že se to týká ne zrovna dobrého vztahu s jejím učitelem. To mohu říci také. Proto nechce předávat linii dál. Samozřejmě, že její, byť jakékoli důvody musím respektovat, avšak velice mne zamrzelo, jakým způsobem mi ve svém dopise odpověděla. Neodpověděla mi na nic, oč jsem ji žádala a začala mne jen posuzovat, cituji:“ Zkuste si sama sobě odpustit a najít cestu své jedinečnosti a lásce, moudrosti, akceptování a milosrdenství s pokorou sobě vlastní.“ A to jsem ji jen velice slušně požádala, zda by byla tak laskavá a napsala mi svou linii, protože je to i má linie. Ano, nejsem bez chyby, ostatně jako každý jiný člověk, avšak nikdo nemá právo posuzovat či odsuzovat druhého, zvlášť když ho vlastně vůbec nezná. Já sama se snažím dodržovat jedno krásné pravidlo, které nám zde zanechal Pán Ježíš a to:“Jak to, že vidíš třísku v oku druhého a sám ve svém vlastním oku trám nevidíš?“ Ale nehněvám se na ni, to skutečně ne. Nebudu zapírat, že mě nezajímá má linie, však to už jsem Vám psala, ale také se mě už na to ptal jeden student a může jich být víc. Mě se nějaké vykrucování a nečestné chování velice příčí. Já s lidmi jednám na rovinu, byť jsem na to mnohokrát doplatila, a totéž čekám a vyžaduji od druhých.
Damao, říkal jsi, že to s tou linii máš velmi podobné, a že jsi si ji sám určil. Avšak tomu moc nerozumím, protože kdybych totéž chtěla udělat, tak bych ji mohla napsat od Usuiho k Mari Hall,…… , a pak p. Klimková, má učitelka a Já. To už mě také napadlo, ale nebyla by to skutečná linie. Nebazíruji na tom, že bych ji za každou cenu musela znát, jen jsem si řekla, že pokud by byl někdo tady na reikiwebíku, kdo byl zasvěcen v mé linii a znal ji, byla bych ráda ji znala a to i pro své studenty. Má maminka mi vždycky říkala, že když něco budu v životě chtít, musím se o to přičinit a udělat maximum. Proto jsem zde napsala, pokud ale nebude nikdo, kdo by mi dokázal odpovědět, tak to prostě jednoduše příjmu.
Ještě jednou Vám Tobě Šamane a Damao děkuji a budu se těšit, až se v příspěvcích znovu setkáme.
S láskou Žanda Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Milá Zaneto, nemůžeš si určit tu linii podle svého výběru. Jde o to, že Ti, kdo nedokončili studia u Mari Hall si pak zvolili nějakého svého učitele a pak jen vážili, zda uvedou obě linie, nebo jen tu jednu, v níž se stali učiteli. Takže když jsem psal o volbě, tak jsem měl na mysli právě toto.
Pokud jde o odpovědnost za volbu mistra, tak jsem měl ny mysli právě i takové skutečnosti, že pak řešíš vztah své minstrové k její učitelce, což - myslím si - Tobě nepřísluší. V každém případě jsem přesvědčen, že žák má právo znát svoji mistrovskou, resp. učitelskou linii. O to by se měl každý učitel postarat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Milý Damao, na toto téma jsem ti napsala odpověď do soukromých zpráv. Doufám, že jsem to poslala správně. Přece jen je to citlivé téma a to jsem skutečně až takto rozebírat neměla v plánu. Musíme ctít a respektovat soukromí druhých.
S láskou Žaneta Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 9:42 pm    Předmět: Reiki mistr Citovat

Určitě souhlasím, že znát linii mistrů je důležité, ale mnohem důležitější je vědět, že ten člověk, nelíbí se mi slovo mistr, protože to že někdo je zasvěcen do tzv. mistrovského stupně a po pár měsících, či letech zasvěcuje jiné a říká si mistr není dobré. Moc to leze na ego ať si to kdo uvědomuje nebo ne a hlavně mistrem se člověk stane třeba po 30 - 40 letech tvrdé práce na sobě. To jsem trochu odbočil. Jde o to, že člověk, který zasvěcuje by měl na sobě nejdřív víc než hodně pracovat a teprve pak vést druhé lidi, aby se vibračně pozvedl a hodně očistil a teprve pak předával zasvěcení v dobré kvalitě bez negativních vlivů, které můžou nejen při léčení, ale i při zasvěcení přicházet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Jsem taky učitel Reiki a je zajímavé, R1 a 2 jsem si dělala u Mary Hall a mistra u učitelky holanďanky, která mi automaticky dala kopii svého mistrovského certifikátu u jejího učitele a s ní jsem obdržela "vlastní" certifikát o zasvěcení na mistra - učitele. Takže asi jak kdo to má ve zvyku. ALe jak píše Damao, na kvalitu učitele to nemá vliv. Já to nikdy za důležité nepovažovala, po určitých zkušenostech, které získal asi každý jsem přišla na to, že kolikrát uznávaná osobnost mi dala sice dost učební látky ale mnoho poznatků a člověčenství, takovou tu lásku v praxi jsem zažila a viděla u těch neznámých, takových těch "tichých vod" .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá červenec 24, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Pro Mandis a Renatku:
Naprosto souhlasím ono u mnoha "mistrů" chybí duchovní vedení, což je pro každého člověka velice důležité a je to skutečně tvrdá práce a to po celý život.
Mandis: Mistr píšu proto, že mi byla tato paní představena jako mistr. Dnes jsme se o tom bavili s maminkou a mým kmotrem o důležitosti toho, aby si člověk uvědomoval, že je především člověk se všemi svými klady a zápory. Můj kmotr je katolický kněz a povídali jsme si o tom, jak spousta "hábitových" řádové sestry nevyjímaje, se klaněji především hábitu, ale obyčejnému člověku se poklonit nedokážou. Pravda však je, že ne každý je schopen poklonit se člověku. Chce to hodně práce na sobě samém. Avšak to je už jiné téma, pa, pa Žanda Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bomb
Nováček
Nováček


Registrace: 6.8. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 7:55 pm    Předmět: Linie Citovat

Ahoj, zdravím, já Miluši Klímkovou znám a nedivím se, že i při prvním kontaktu s ní máš tak špatnou zkušenost. Její reiki mistr je Laďa Pinter http://dzpc.reiki.sweb.cz/ . Snad se ti podaří od něj zjístit vše, co potřebuješ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bomb
Nováček
Nováček


Registrace: 6.8. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:13 pm    Předmět: Miluše Klímková Citovat

Ještě jednou zdravím, ono lidí se špatnou zkušeností asi bude více. viz. http://www.reiki-miluska.cz/kniha-navstev/ I když odkaz na svou knihu návštěv už raději zrušila, tak stále existuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 5:34 pm    Předmět: Citovat

Pro Bomb:
Milá Dagmarko, ještě jednou moc a moc děkuji. Vaše Kája, se mi už ozvala a dala mi na učitele p. Klimkové mail.
Držte se a myslím na Vás, pa, pa Žanda Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 9:01 pm    Předmět: Citovat

Zajímá mě k čemu je nutné znát tu linii, protože žádný důvod neshledávám. Budu potom lepším člověkem? Co mi to dá? Budu osobně navštěvovat všechny žijící v mé linii, abych se ujistil, že žijí vzorným esoterickým životem, abych měl klidné spaní?
Nějaký čas jsem se pohyboval v bojových uměních a tam je situace podobná - někdo velmi lpí na linii a jednotlivé větve se mezi sebou dokážou nesmiřitelně přít zda mistr Chou-Fuen byl v jejich, či cizí větvi, kydají na sebě navzájem špínu a hnůj, své linie mají vyvedeny ozdobným písmem na pergamenu a uloženy na jakémsi oltáři, zaklínají se jedinečným, originálním a naprosto čistým dědictvím těch nejlepších bojových dovedností...a pak jdou do hospody, kde jim obyčejný pivní rváč, jehož jediná linie byl věčně ožralý fotr a láhev rumu, s přehledem rozbije hubu.
Právě z těch bojových umění vím, že sebelepší linie mi v případě potřeby vůbec nepomůže, pokud nebudu cvičit, trénovat, prolívat litry potu a zakoušet i skutečnou bolest tak jak je třeba. Tam to neošidím schováváním se za ten pergamen s liniemi a jmény mistrů, i kdybych ho snědl tak to mé schopnosti nijak nezmění.

Rozdíl mezi BU a Reiki? Principiálně v ničem. Můžu být přímým žákem jánevím koho, jeho učitel může být jánevím kdo a když na sobě nebudu pracovat jak je třeba, bude ze mě nikdoneví kdo.

Líbí se mi co napsal Damao:
"k tomu, abys byla dobrá učitelka Reiki není znalost mistrovské linie nezbytná. Schopnost učit Reiki přichází podle mne zevnitř, rodí se a vyvíjí z Tvého srdce."
a Renata:
"že kolikrát uznávaná osobnost mi dala sice dost učební látky ale mnoho poznatků a člověčenství, takovou tu lásku v praxi jsem zažila a viděla u těch neznámých, takových těch "tichých vod" .
Schopnost učit, nebo pracovat s reiki není o papíru, o linii, o tom kdo učil toho, který učil toho, který učil toho, který učil...
I já znám holku, jejíž schopnosti mi berou dech při každém setkání s ní a která počítám ani neví, co to nějaká linie vůbec je. Z jaké linie jsou naši legendární léčitelé, kteří už nejsou mezi námi, i ti žijící? Ze své vlastní, ze sebe samého, z toho svého já, které chtělo a taky rozvinulo to, co mu bylo dáno.

Takže: zaručí mi linie mou vlastní čistotu? A naopak - musí nutně být např. potomci bývalých nacistických zločinců zlí lidé? Cožpak toto taky není linie?
Včil mudrujte Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki ve vašem okolí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund