Fórum - Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hubnutí - zdraví
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 4:25 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
smart: koukám, že zřejmě žiješ ve Vídni. Dají se tam sehnat Schusslerovy soli normálně v lékárně nebo si je necháváš posílat?
Máš i nějaký typ na lékárnu, kde by se daly sehnat běžně vyšší potence léků třeba z Heliosu nebo od jiného kvalitního výrobce?

šamanka


Soli se dají sehnat i v jiných než běžných potencích a také i ty doplňkové (12 solí je základní sada a existuje ještě 12 dalších solí, které byly do systému doplněny později. Existují různé názory, zda jsou doplňkové soli potřeba nebo ne stejně jako existují různé názory, zda má člověk užívat vždy jen jednu sůl nebo max tři, někdo tvrdí, že se může požívat najednou až 6 solí).

Osobně to kupuji ve specializované homeopatické lékárně "Zum roten Krebs" ve Vídni nedaleko Stephasplatzu. Má tu výhodu, že jsou na to specializovaní a když se mi jednou stalo, že neměli velikost balení, které jsem chtěla, nabízeli, že ho objednají a nechají přivézt a za půl dne bude k vyzvednutí.
Na lahvičkách je známka této lékárny, takže nevím, jestli to vyrábějí oni sami nebo kdo je dodavatel. Výrobců existuje minimálně pět a více.

Neznám Helios ale určitě se můžu zeptat. Zítra se tam chystám, napiš mi SZ co sháníš a já se ráda zeptám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

Smartíku, děkuji... Ještě na to mrknu. Mě jen napadlo, že i u homeopatie bývají někdy prudké reakce, a že bych nechtěla být příčinou toho, když by se něco takového stalo v tomto případě.

Ty máš nějaké negativní zkušenosti s Herbalifem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

Osobně jsem ho nezkoušela a vím, že si to lidi chválí, takže pro některé případy to asi smysl má. Já osobně bych do toho (kromě vyhraněných situací) nešla. Ale to je můj osobní postoj ke všem těmhle věcem. Raději mám čisté bylinky, vitamíny z ovoce a zeleniny než jakékoliv zázračné mixy. Možná trochu proto, že lidem implantují představu nic nedělejte, papejte bobule všechno bude fajn. Samozřejmě přeháním...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

Tak tak. V tomhle případě jsem ten smysl viděla, lepší koktejl, než bílý chleba, mohl pomoci cítit se lépe a zvyknout si na to, že se člověk o sebe opravdu stará.

Děkuji, sdílíme podobné názory, i když už i já patřím mezi distributory. Není nad jednoduchost a kouzlo čisté přírody... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 5:55 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Mě jen napadlo, že i u homeopatie bývají někdy prudké reakce, a že bych nechtěla být příčinou toho, když by se něco takového stalo v tomto případě.


Jak tak o tom přemýšlím, tak u Schusslerových solí bych vůbec žádnou větší reakci nečekala. Homeopatie léčí řekněme třeba energií ale Sch. soli jsou založené na biochemická reakci (např. dodávají tělu prvek, který je třeba pro správné fungování metabolismu, když prvek chybí, tak se metablismus zpomaluje a způsobuje třeba ukládání tuků nebo jiných látek). Vzhledem k malému množství účinné látky si nemyslím, že by měla nastat bouřlivá reakce - teda pokud někdo nemá již zmíněnou alergii.
Léčbu Sch.s. chápu jako léčení nedosatku který většinou vznikal dlouhodbě, takže i léčení je dlouhodobé dodávání malého množství až se to uvede na správnou míru...
Takže si myslím, že to je analogické všem minerálním tabletkám, které do sebe lidi v dobré víře a leckdy neuváženě rvou (aby je potom v lepším případě z větší části vyčurali) s tím rozdílem, že tady je jen jeden účinný prvek a je ho tam úplně malinko.

Osobně jsem nikde v literatuře ani v mých miniaturních zkušenostech na nebezpečí bouřlivé reakce nenarazila.

Kromě toho v homeopatii platí, že čím zředěnější, tím silnější a i z tohohle pohledu jsou Sch.s. velmi slabým prostředkem, jejich zředění je výrazně nižší než je u homeopatie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 6:06 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:

Osobně bych se Herbalifu vyhnula velikým oboukem.



Je to věc názoru. Ale také distributora. Osobně mě Herbalif dokázal krásně nasměrovat a brala jsem ho asi 3/4 roku.Nechci se bavit o tom, jaká je, nebo není ta firma a její produkty. Jenom chci říct, že to pro mě byla velká motivace . Myslím, že právě díky Herbíku jsem se zbavila bolesti v kyčli. Potom jsem cítila, že chci zkusit jinou cestu, svojí. A to také teprve zkouším.

Většina potavinových doplňků je vyráběna přírodně, ale jen určitou dobu. Potom se přejde na výrobu chemickou. Takže kampaň proti Herbalife by mohla být vedena proti jiným mnohým produktům. To jenom trochu na obhajobu. Vyzkoušela jsem na to na sobě, jako ostatně všechno, co se snažím nějak prezentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 6:12 pm    Předmět: Citovat

hihi, měla jsem napsat
"osobně bych se Herbalifu vyhnula obloukem ale nikomu ho neberu" Wink

věřím a z doslechu vím, že jsou lidi, kterým opravdu pomohl nabrat v kritické situaci sílu a postavil je na vlastní nohy, takže díky za něj
pro někoho to určitě je dobrá cesta

aspoň vím, pokud by dopadla kosa i na můj kámen, na koho se obrátit s prosíkem Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:


aspoň vím, pokud by dopadla kosa i na můj kámen, na koho se obrátit s prosíkem Very Happy Very Happy Very Happy


Nejsem distributor. Píšu svojí zkušenost. Nic víc, nic míň. Každému, co jeho jest Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
HAPAVE
Nováček
Nováček


Registrace: 7.5. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

Ahojky podle mne co se týče prvního jídla po ránu je ideální voda a tak po dvaceti minutách prvé jídlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 9:49 am    Předmět: Citovat

HAPAVE napsal:
Ahojky podle mne co se týče prvního jídla po ránu je ideální voda a tak po dvaceti minutách prvé jídlo Wink

Ahoj, díky za názor. Také asi hraje roli to, v kolik hodin kdo vstává , co dělá a jak to vyhovuje jeho tělu.

Vstávám ve 3/4 na 5. Asi rok jsem snídala v 6 hodin. Potom jsem to zkoušela snídat v 5 hodin. Ale po týdnu jsem zjistila, že mi to nevyhovuje. Místo té snídaně o páté jsem zařadila běhání nebo cvičení - podle momentální nálady a posunula jsem snídani na 8 hodinu. Tak, jak by to mělo být ideální pro funkci tl. střeva . (Mezi 5 - 7 je nejaktivnější . Ale podle letního času vlastně mezi 6 - 8 ). Myslela jsem, že budu mít hlad, ale ten vůbec nepociťuju. Zatím tohle mému tělu vyhovuje nejvíc. Což mě samotnou překvapilo.
Pokud jdu běhat, vypiju před tím asi 2 dl vody. Jinak do té 8 hodiny nějaký čaj. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 11:04 am    Předmět: x Citovat

smart: těmi vyššími potencemi jsem myslela normální homeopatika ve vyšších potencích (nad 200) a méně běžné věci. Soli si kamarádka objednávala na Slovensku a bylo to dost drahé.

S tím časem je to stejné jako ve všem - podle mě zase naprosto individuální. Četla jsem kdysi na to téma studii o vrcholových kulturistech.
A hodně zajímavé třeba bylo, kdo, kdy a kolik trenuje: jeden si přivstane brzy ráno a druhý má hlavní trenink až pozdě večer a pak klidně spí. Vyplynulo z toho, že není možné stanovit nějaký univerzální plán pro všechny. Jak v aktivitě, tak v jídle. Rozdíly byly výrazné.
Já můžu snídat klidně v pět ráno a kolegyně nepozře nic tak do 8 hodin.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Dnes jsem četl knihu "Řád vesmíru - zákon nad zákony" (napsala Jarmila Průchová, Jaroslav Průcha), jenž pojednává o stravovnání se podle pěti elementů.
Vzpomněl jsem si, že zde na reikiwebíku v tomto vláknu na toto téma byly zmiňovány knihy, ze kterých je možné se učit podle pěti elementů vařit: Výživa podle 5 elementů (Barbara Temelie), Kuchařka podle 5 elementů (Barbara Temelie, Beatrice Trebuth).
Paní Průchová v její knize Řád vesmíru mluvila o tom, jak přínosné bylo, že do ČR přišly informace o čínské filozofii a zároveň o tom, jak toho hned někteří lidé využili (zneužili), aby zbohatli.

Zde citace:
"Pak se po druhé světové válce začal v Evropě uchycovat tržní (na zisk zaměřený) přístup k čemukoliv - a s ním také příležitost pro uspěchanou povrchnost, eventuálně pro zásadní neznalost. Oboje se podařilo uplatnit dvěma západním novinářkám, když se jim náhodou dostala do ruky literatura o čínské medicíně a pár článků o makrobiotice. Včetně informací o Hvězdici pěti proměn energie. Dámy (Barbara Temelie a Beatrice Trebuth) novinářským způsobem vše ve chvatu přelétly, vyčenichaly možný zájem (a z něj úspěch a z něj peníze) - a za krátkou chvíli se z "pěti elementů" a "vaření podle pěti elementů" stal v západní Evrobě módní HIT, nad kterým dodnes pláčeme.
Co se stalo? Propagátorky této módy si nedaly čas na poctivé studium Ohsawova díla, a neseznámily se tudíž s Řádem Vemísru - Jednotným principem, základem pro pochopení a správné využívání Hvězdice pěti proměn energie. (Vědí o něm vůbec něco?)
Geniální badatel Ohsawa věnoval několik desetiletí svého plodného života praktickému využívání kosmických i potravinových energií. Pak delší dobu pobýval v Evropě, kde lékaře seznamoval s Jednotným principem a s akupunkturou. Velmi brzo mu došlo, že evropská materialisticky založená školní výchova a zní plynoucí způsob myšlení nedovolí Evropanům, aby jim došel způsob myšlení Dáleného východu: vidět a cítit vše ne jako statickou hmotu, ale jako proudění energií.
Chtěl přesto nemocné Evropě i Americe pomoci k zásadnímu způsobu ozdravění. A tak čínskou medicínu se vším všudy přebudoval pro materiální (fyzikální) myšlení "civilizovaného" světa a doplnil ji v mnoha směrech tak, aby byla PRO KAŽDÉHO prakticky upotřebitelná. Vznikla energetická medicína makrobiotická (japonská) s jemnými, ale přesto zásadním odlišnostmi od medicíny čínské. Jako přírodní a přirozený systém CELOSTNÍHO přístupu k sobě samému i k celému Vesmíru. Včetně prevence a včetně léčení, které je levné, neničí životní prostředí a nemá vedlejší negativní účinky.
Tuto interpretaci, tento fyzikální přístup (namísto přístupu čínského) dal Ohsawa k dispozici západnímu světu ve více než třech stech svých dílech. Je nám záhadou, kolik jich zmíněné novinářky prostudovaly - a která. Jedno? Dvě?
Jedno je jisté. Vzaly něco z Ohsawy, něco z literatury o čínské medicíně, něco z evropských děl o makrobiotice. Hodily to do šejkru svého uspěchaného novinářskémo myšlení, důkladně zatřepaly a ve vhodnou chvíli vysypaly na papír SMĚSICI (maglajs) informací s řadou protimluvů, polopravd, nepřesností, zásadních a nebezpečných omylů. To vše pod titulem: " JAK S RADOSTÍ A S POŽITKEM POSÍLIT SVÉ ZDRAVÍ, SCHOPNOST MILOVÁNÍ A ŽIVOTNÍ VITALITU."
Pro chorobami se rozkládající napůl impotentní západní Evropu to byla přesně vhodná chvíle a výtečně vymyšlená návnada, aby se rybičky chytly. Chytly se. Tím spíše, že knížka o pěti "elementech" je napsána čtivě a že drtivá většina zájemců neměla ani potuchy o SKUTEČNÉ podstatě toho, o čem čtou. Dodneška se v seriózním západní tisku objevují otazníky, zda opravdu zákonům pohybu energií porozuměli ti, kdo se chytli a myslí si, že pokusem o uvádění té nesourodé směsice informací do praxe jsou "IN". Vyznat se v tom zmatku totiž není snadné - a jeho uvedení do praxe velmi těžké nebo nereálné.
Nejhorší důsledky:
-Pilíř dálněvýchodní kultury a léčebné praxe, Hvězdice pěti proměn energie, byl zdemolován.
-Dlouho a úspěšně budované zázemí pro makrobiotickou, akupunkturní a podle Hvězdice orientovanou prevenci a léčebnou praxi bylo podryto.
-Bylo na delší dobu znemožněno skutečné chápání dokonalého řádu, podle kterého se řídí energie celého Vesmíru.
-Recepty jak "Vařit podle pěti elementů" jsou tak nesmyslné a nebezpečné, že se možná na delší dobu dostaví skepse a nedůvěra ke všemu, co přichází z Dálného východu. Protože lidé se v citované práci dvou úspěšných módních propagátorek za čas cítí dezorientovaní a ztraceni.
-Co ještě je zlé: autorky vzaly za základ své aktivity hvězdici tak zvaně rozšířenou. Tu, ve které jsou JEN PRO ORIENTACI, PRO ZAJÍMAVOST uvedeny i potraviny a nápoje riskantní až nebezpečné. Před kterými varuje nejen makrobiotika, ale i pokroková moderní věda o výživě. Ve zmatku svého pomýleného myšlení došly autorky dokonce do tak nebezpečených rad, jako například: "Ženy by měly jíst bifteky (!) a muži hodně salátů." (Skutečnost: ženy, pokud nechtějí přijít o zdraví a schopnost rodit zdravé děti, by vůbec neměly konzmovat maso savců. Neúměrné množství salátů ve stravě mužů zase přispívá k jejich impotenci svou tlumící, oslabující, "nemužskou" energií. Jim stačí jednou denně TROCHU, ženy naopak mohou více.).
Ještě poznámka: my máme naši Hvězdici bez riskantních a nebezpečných potravin. Eskamotérským intelektuálním šachováním s potravinami naopak pod rukama obou novinářek vznikly také "tradiční" recepty, z nichž některé jsou jen dobrým prostředkem k žaludečním potížím a jiné základem pro nepříjemné choroby.
Zjistíte to sami, když zkusíte nějaký čas jíst například vepřové s medem a ostrým kořením. Nebo obilná zrna vařená v mléce. (Silně a nebezpečně zahleňující příprava.) Když budete pravidelně mlsat cukr (energie ohně) jako prostředek pro zahřátí a pro posílení termoregulačního systému. Nebo přidávat cukr při vaření rýže. Či ostrá koření takřka do všeho. Jíst extrémní tropické plody. Nebo velmi těžko stravitelný pokrm: jedlé kaštany s pohankou, doporučené jako "nejlepší příloha k hovězím plátkům".
Jak to mohly autorky navrhnout, když v Číně se tradičně mléko vůbec nepoužívalo? Ani hovězí maso. Ani pepř - ani doporučovaná kyselá smetana, sýry, tofu s cukrem, rajčata, špenát, ani červené víno. (Tradiční Čína má své víno: rýžové - mirin.) A když cukr jako nebepečí pro každého označuje celý nezkorumovaný vědecký svět?
Nemá smysl pokračovat. Je i tak jisté, že Hvězdice byla v době vydání dotyčných knížek pro většinu lidí něčím novým. Dnešní svět klamu a podvodu chce něco nového dnes a denně. A tak se dnes a denně začaly nesmyslné knížky s nesmyslnými "zdravými jídly podle Hvězdice" úspěšně prodávat.
Největší malér: masové sdělovací prostředky včetně časopisů píšících o zdraví a zdravém životním stylu nemají obvykle čas oddělovat zrno od plev. Takže se zdeformované stravování podle špatně pochopené Hvězdice začalo šířit do široka. A výklad o tomto úžasném "FENOMÉNU JIN A JANG" se dostal i na stránky časopisu Regena. Včetně tabulky potravin, převzaté od autorek tak, jak ji otiskly. Jako chaotický galimatyáš čínského, japonksého a zdeformovaného evropského pojetí. Ovšem pod lákajícím titulkem: JIN A JANG V EVROPSKÉ KUCHYNI.
Napsali jsme o tomto omylu redaktoce. Nic. Napsali jsme šéfredaktorce. Nic. Požádali jsme písemně o schůzku určenou k vysvětlení toho neštěstného omylu. Nic. Trápili jsme se pár týdnů nad stavem věcí a světa. Nic. Ani nám to nepomohlo, ani jsme se neutrápili. Jen jsme konečně pochopili, že ve světě klamu a podvodu sice vznikají nesmyslné a škodlivé módy, ale ty se z historického hlediska za čas smysluplně a neškodně vytratí a přijde čas pro věci nemódní, ale zato zdravé a trvalé.
A tak nás nezdolala ani zpráva, že autorky už připravily kuchařskou knížku s vařením podle Hvězdice - pro děti. Zmatených kuchařských knížek u nás vyšlo a vychází tolik, že se mezi nimi ta zmíněná ztratí. (Pakliže ji někdo přeloží a dá na trh.) Jestli se ztratí nebo ujme tato naše knížka, o to se starat nebudeme. Víme, co víme. Víme, co všechno jsme udělali pro dobrou věc. O to ostatní se postará čas.
Spravedlivě. "

Opsal jsem vše. Viděl jsem, že se zde o na reikiwebu o hvězdici lidé zajímají a třeba někteří se právě opírají o knihy zmíněných autorek....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj , díky za opsání. Mě nepřísluší polemizovat, protože neznám ani jednu z výše zmíněných knih. Určitě p. Průchová patří k největším odborníkům na makrobiotiku u nás . Chápu, že hájí učení G. Oshawy. Makrobiotika není jen o jídle, je to životní styl. Mě zarazilo tohle:
Citace:
Dámy (Barbara Temelie a Beatrice Trebuth) novinářským způsobem vše ve chvatu přelétly, vyčenichaly možný zájem (a z něj úspěch a z něj peníze) - a za krátkou chvíli se z "pěti elementů" a "vaření podle pěti elementů" stal v západní Evrobě módní HIT, nad kterým dodnes pláčeme.


To mě zarazilo. Možná, že díky již zmiňovaným autorkám, měla naopak. p. Průchová možnost napsat své knížky, jako ,,Jak jste klamáni", ,,Chudáci děti a jak je chránit" a nebo ,,Byznys se zdravím ". Aspoň se mi to tak nabízí a je to pouze můj názor.
Pokud se řekne ,, stravování podle pěti elementů " - nebo jak říkáte Hvězdice, vybaví se mi vyvážená strava. V tomto mě nejvíc oslovila taoistická metoda, kterou razí lékař T. Chang, který zasvětil mnoho let studiu starých čínských textů a doplnil je o ,,čtyři pilíře taoismu".

Využívá také pět elementů a klade důraz na rovnováhu v potravě, co se týká chutí, zásaditosti a kyselosti, působení na energii, ale není tak jednostranně zaměřená jako MB. Nevylučuje maso.
Citace:
Jak to mohly autorky navrhnout, když v Číně se tradičně mléko vůbec nepoužívalo? Ani hovězí maso. Ani pepř - ani doporučovaná kyselá smetana, sýry, tofu s cukrem, rajčata, špenát, ani červené víno. (Tradiční Čína má své víno: rýžové - mirin.) A když cukr jako nebepečí pro každého označuje celý nezkorumovaný vědecký svět?


V mé knize se používají i hovězí vývary, špenát i rajčata s pepřem. Jelikož vím podle osobního astrotypu , že největší zátěží pro můj organismus je silný oheň, který je velmi agresivní element, musím se starat o to, abych chránila své srdce. To můžu např. posilovat potravinami s hořkou chutí. Jistě je mi bližší uvařit si hořký květák, než hořké bambusové výhonky. Podobně to vidím i se špenátem atd. Nechci to lámat přes koleno a říkám si, že zdravá strava = zdravý rozum.
Tím neberu ostatním jejich názory a filozofie.

Každý si hájí své a vždy najde na jiném systému někoho jiného slabé stránky . Když budeme mít deset teorií, tak určitě budou popírat jedna druhou. Pak je těžké si vybrat.

Ahoj Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt červenec 16, 2009 4:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evi,
souhlasím, že hvězdice se dá aplikovat na vše, i na to, co číňané tradičně nejedli. Určitě by to šlo i na případné potraviny z planety XY.
Napadá mě k tomu, že jsou energie, které jsou velmi silné a pokud je na talíři užijeme, můžeme určitý element (orgány) stimulovat více a tím se naruší harmonický tok ve hvězdici. Bude nadměrně zdůraněno něco, a díky tomu něco bude oslabeno (ve hvězdici je tam učitý cyklus, kde jeden element podporuje druhý atd.). Tak si představuji, že to je pokud užijeme jemné potraviny a do toho nějakou energeticky hodně silnou, že kladný vliv jemných potravin je jaksi přehlušen a přebit.
Příliš tomu nerozumím a jsou to jen vzpomínky na to, co jsem o tom četl u paní Průchové. A nevím zda jsem to dobře pochopil.
K oné vyváženosti. U mně se stává, že když sním něco, co je energeticky silné, převáží to vše na svoji stranu.
Měj se hezky Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 11:03 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Ahoj Evi,
souhlasím, že hvězdice se dá aplikovat na vše, i na to, co číňané tradičně nejedli. Určitě by to šlo i na případné potraviny z planety XY.
Napadá mě k tomu, že jsou energie, které jsou velmi silné a pokud je na talíři užijeme, můžeme určitý element (orgány) stimulovat více a tím se naruší harmonický tok ve hvězdici.

Ahoj Filipe,
no to jo, právě proto má celkový příjem energie odpovídat potřebám našeho těla. Tahle energie je životní síla. Bez ní by naše tělo nemohlo fungovat. Bylo by jako stroj bez paliva. ( Tuhle energii nesmíme zaměňovat s kaloriemi Very Happy ).

Každá potravina má odlišný stupeň mezi ,,zimou" a ,,horkem".Potravina, která má teplou a nebo horkou energii, tak posiluje orgán, kterému je podle chuti určena.
A naopak . Chladná a nebo studená potravina snižuje stupeň energie orgánu, k němuž podle chuti směřuje.
Slabý orgán, kterému chybí energie, potřebuje k obnovení svých sil teplé a nebo horké potraviny. Ale když je orgán zanícený, potřebuje naopak potravinu chladnou nebo studenou, aby se zánět omezil.

Například potraviny ,,jang" přinášejí velmi mnoho energie . ( Teplé a horké potraviny). Protože např. vím, že já jsem typ ,,jangový ", měly by v mém jídelníčku být jídla hlavně chladná a studená.
Asi by každý měl vědět, k jakému typu člověka patří a jaké je jeho zastoupení pěti elementů, případně který element je nejsilnější, který převažuje nad ostatními. Já to vím díky Astrotypu. Ale nevím, zda existují nějaké jiné metody, jak tohle zjistit.

Citace:
Bude nadměrně zdůraněno něco, a díky tomu něco bude oslabeno (ve hvězdici je tam učitý cyklus, kde jeden element podporuje druhý atd.). Tak si představuji, že to je pokud užijeme jemné potraviny a do toho nějakou energeticky hodně silnou, že kladný vliv jemných potravin je jaksi přehlušen a přebit.


Každý orgán patří do určitého elementu.
Např. :
Element VODA, chuť SLANÁ, orgán LEDVINY a MOČOVÝ MĚCHÝŘ, povrchový orgán KOSTI vyústění orgánu UŠI

Sůl směřuje k ledvinám. Povzbuzuje je a pomáhá k jejich činnosti. Ale když to se solí přeženeme, tak naopak vyvolá nadměrnou činnost ledvin. Tím je oslabí.
Citace:
K oné vyváženosti. U mně se stává, že když sním něco, co je energeticky silné, převáží to vše na svoji stranu.


Ještě co se týká hubnutí... při vyvážené a pestré stravě, ve které je zastoupeno všech pět chutí, nám pomalu vymizí touha se přecpávat, nebo jíst víc, než je třeba.

No, také mi to připadá velice složité. Nemám jasno ve spoustě věcí.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund