Fórum - Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hubnutí - zdraví
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 5:46 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:

diagnostiku všech solí, tak svoje problémy jsem naša přesně u jediné soli.

Neříkám, že to je zázračný lék na všechno ale určitě je to dobrá pomoc při řešení mnoha zdravotních problémů. Svým dětem, až budou mít horečku, místo paralenu dám Schusslerovu sůl.


jen poznámka, která je "mimo rámec jídla a diety". týká se té horečky. nesrážejte horečku první 3 dny po jejím vypuknutí. horečka je přirozený obraný mechanismus těla na to, jak se vypořádat s chladem. když ji tělu srazíte, tak jak se to tělo má bránit? většinou opadně horečka, my si myslíme, že jsme nemoc porazili, ale naopak. my jsme jen přestali mít horečku, což je jen průvodní jev nemoci a nemoc v nás vesele kvete dál. horečce věnujme pozornost až tak 4 - 5 den a v případě, že se žene výše nad 38 stupńů. to by pak mohla být reakce na silnější zánět apod. a tomu je již potřeba pozornost věnovat. ale jinak horečka bojuje s nemocí sama. tak jí v tom nebraňme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

Trombóza je opravdu zapeklitá a nebezpečná nemoc.
Citace:
říká, že právě kvůli možnému narušení účinku léků, mu lékaři nedoporučují jíst nic, v čem je vitamín C a K. Človíček tedy nemůže téměř žádné ovoce a zeleninu, tu zeleninu prý pouze v minimálním množství a jenom určité druhy.

Určitě si to Rendy ta paní nepřikleslila. Vitamín K obsahují hlavně ,, zelené " potraviny. Např. květák, brokolice, zelí atd. Dokonce se nedoporučuje jíst maso zvířat, které jsou živeny především zeleným krmením. Vitamín K je hodně obsažený i v mléce.

Přitom se doporučuje nekouřit, zhubnout, více pohybu....Píšeš, že by stačila třeba jenom malá úprava jídelníčku.Tak v tomhle naprosto souhlasím !!!

I malá změna dokáže udělat velké věci. Prostě pozvolna nenásilnou formou.

Asi by paní měla přinést napsaný seznam potravin, které může používat. Protože to my vědět nemůžeme. Zkus se jí zeptat, jestli by ti mohla např. 3 dny psát jídelníček, co a kdy snědla. A také co pije. O tom jsme si už hodně říkali. Myslím, že by neměla pít ani zelený čaj, ale to si nejsem jistá. To by měla vědět od svého lékaře. Případně ať se na to zeptá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Právě jsem se setkala s jednou takovou specifickou záležitostí, možná že jc by si s tím mohl vědět rady... Smile

Když pominu to, že si dotyčný takovou situaci vytvořil ze svých vlastních vnitřních důvodů, tak ten človíček bere léky kvůli tromboze, rád by se sebou ale něco udělal a zhubl - zatím spíš na úrovni slov, ale lepší se to - a říká, že právě kvůli možnému narušení účinku léků, mu lékaři nedoporučují jíst nic, v čem je vitamín C a K. Človíček tedy nemůže téměř žádné ovoce a zeleninu, tu zeleninu prý pouze v minimálním množství a jenom určité druhy. Nemám zdravotní vzdělání, takže nevím přesně, jak je to celé doopravdy a nakolik to může být přikreslené dotyčným.
Jen mi nejde do hlavy ten paradox, kdy vlastně člověk v jídelníčku nemůže mít téměř nic opravdu zdraví prospěšného... za to může konzumovat hojnost bílého pečiva, masa a uzenin, protože tam mu nehrozí, že by se s takovými vitamíny v hojné míře setkal.

Nenapadá mě např. zelenina, která by nebyla vhodným zdrojem právě třeba vitamínu K... a C je snad všude. Zatím jsem nezkoumala konkrétní obsah vitamínů v luštěninách a obilninách, ale už jdu na to...

Věděl by někdo, jak takovému človíčku pomoci?

Při řízeném pobytu na obezitologii prý ještě ztloustl, dostávali hodně bílého pečiva, paštik, masa....

Question


ahoj, tady by to chtělo asi vědět, co toho člověka trápí, na co bere léky a jaké. je možné, že vitamíny mohou různě reagovat s jinými "chemikáliemi" obsažené v lécích (např. je neutralizovat apod.) a tyto léky pak nepůsobí tak, jak je určeno. ale chce-li tento člověk zhubnout, pak toto není jen o jídelníčku, ale celé životosprávě. samo jídlo nestačí, co určitě potvrdí všichni zde. když se ti podaří mi dát víc informací, rád odpovím víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:
většina hmoty v pečivu je voda, a ta spojená se moukou prostě vytváří bláto. jen si představ, jak vypadá takové těsto na knedlíky, když ho hezky zaděláváš, jak je těžké, jak lepí, jak se táhne a teď si představ jak tuhle hmotu podobnou spíše žvýkačce, umí žaludek se slezinou zpracovat. vlastně to jen rozměnlní a nepoužité to pošlou dál do těla, a části toho pak ulpívají a zanášení různé další orgány.


A ty si zase představ knedlíky s kachýnkou a se zelím. A nebo jahodové knedlíky. Jednou za čas snad neuškodí.

Když už tedy mouka, tak tmavá a celozrnná, ne ? Bílá mouka je vlastně takový ,,tmel". Je to důkladně vyčištěné zrno od slupek. Bez vitamínů a minerálů, které jsou hlavně pod tou slupkou. A také bez vlákniny, která napomáhá činnosti střev.

Ještě chci dodat, že některé tmavé pečivo se jen tak ,,tváří" že je z tmavé mouky. Ve skutečnosti je přibarvené. Proto je lepší číst složení na obalu.Na všech výrobcích to ovšem pro jistotu není.



Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 6:24 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:


A ty si zase představ knedlíky s kachýnkou a se zelím. A nebo jahodové knedlíky. Jednou za čas snad neuškodí.



naopak. ddopořávejme si. když nic nepřeháníme, nic nás "nepřeroste". Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

Jc, jde o tu trombózu, jak jsem psala... a ty vitamíny prý narušují účinnost těch léků. Řekni, jaké potřebuješ informace a já je zjistím. Myslíš např. jaký konktrétní druh léků? Jinak paní tu léčbu pojímá komplexně, resp. snaha je, o tom jsem se už zmínila.

Evi, paní jí tak klasicky, bílé pečivo, maso, omáčky. Já přemýšlela o tom, jak jí vést trošku k tomu, aby zařadila alespoň přirozené suroviny, i když aby tam ty vitamíny nebyly náhodou taky.... Smile
V každém případě se domnívám, že je u ní zřejmá podvýživa, i jsem přemýšlela jí nabídnout alespoň ten Herbík, ale nevím...

V každém případě dostala kontakt na ajurvédského doktůrka, který se specializuje na výživu, detoxikaci, regeneraci a právě nadváhu, třeba jí to bude k něčemu.


Naposledy upravil rendyy dne út červen 30, 2009 6:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 6:31 pm    Předmět: Citovat

Tak ještě pro JC, než někam utečeš... Very Happy , potřebuju vysvětlit pojem ,,detoxikace mozku ". Pokud možno nějak jednoduše a tak, abych to mohla prezentovat dál.
S tím pojmem jsem se setkala při jednom z tao cviků, že toto podporuje. Nějak to nebylo víc vysvětleno.

Dík

Představuju si pod tím okysličování, nic jiného mě nenapadá v souvislosti se cvičením Rolling Eyes .


Naposledy upravil Evik dne st červenec 01, 2009 2:27 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

[quote="Evik"]
jc napsal:


Když už tedy mouka, tak tmavá a celozrnná, ne ? Bílá mouka je vlastně takový ,,tmel". Je to důkladně vyčištěné zrno od slupek. Bez vitamínů a minerálů, které jsou hlavně pod tou slupkou. A také bez vlákniny, která napomáhá činnosti střev.



Evi, ono se stejně říká, že i celozrnná mouka po umletí brzy zežlukne... Takže si asi moc nepomůžeme... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:

jen poznámka, která je "mimo rámec jídla a diety". týká se té horečky. nesrážejte horečku první 3 dny po jejím vypuknutí


absolutní souhlas, osobně o jejím snížení začínám uvažovat až když jde výrazněji přes 38 nebo už toho je na mě zkrátka dost. zajímavé je, že od doby, kdy k tomu takto přistupuji, téměř nejsem nemocná Very Happy

a když už jsme zpátky u solí, tak jen doplním, že je nevidím jako zázrak ve stylu všechno co jste používali doteď vyhoďte a dál už jen sole, ale místečko v lekárničce vedle černého uhlí a paralenu by tam mít měly Wink

Dobrá zpráva je, že už se pracuje na tom, aby se směly do Čech dovážet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Na trombozu by se hodil Kaliumchlorid D6 aneb Schusslerova sul č. 4.
Tahle sůl se rovněž hodí pro lidi s nadváhou, při rychlém ztloustnutí, zánětu žaludečních a střevních sliznic (zejména je-li bílý až šedivý povlak), nateklé lymfatické uzliny, astma, působí detoxikačně. Odbourává vedlejší účinky léků, očkování a elektrosmogu. Obecně to je sůl pro druhou fázi zánětu, imunitní systém, hospodaření těla s vodou, dýchací cesty a sliznice.
Nedostatek Kaliumchloratum se projevuje - mléčně červeným zabarvením horního rtu, často červenýma očníma víčkama, rozšířenýma žilkama na tvářích a nose a pokožkou, která je pokrytá žluto-bílými uzlíčky velikosti špendlíkové hlavičky pod kůží.

Nemám to samozřejmě vyzkoušené, je to vyčtené z knížky. Zrovna tuhle sůl jdu ve čtvrtek kupovat pro kamaráda, který ji bude zkoušet na astma. Pokud bys chtěla (a dala mi nejpozději do čtvrtka dopoledne vědět), můžu vzít dvě (cca 200 tabletek za 165 kaček) a dovezt do Prahy. Dávkování je 4-6 tablet denně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 10:56 am    Předmět: x Citovat

smart: koukám, že zřejmě žiješ ve Vídni. Dají se tam sehnat Schusslerovy soli normálně v lékárně nebo si je necháváš posílat?
Máš i nějaký typ na lékárnu, kde by se daly sehnat běžně vyšší potence léků třeba z Heliosu nebo od jiného kvalitního výrobce?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

Smart: Pokud ta nabídka byla mířena ke mě, děkuji... Smile Já si ale netroufám doporučovat člověku po tromboze cokoliv, tady šlo o život, tak to není tak jednoduché. Psala jsem, že jsem chtěla paní nabídnout alespoň od Herbalifu koktejl jako takovou podporu v začátku uzdravování, ale také mám obavy. Přeci jen je v tom spousta vitamínů........ Confused

Pak mě napadlo, že by nebylo špatné ty soli vyzkoušet stejně energeticky, jako se používají různé esence, nebo bachovky. Ale to také vyzkouším raději na sobě. Jsou nějaké soli pro podporu správného fungování hormonálního systému?

O možných změnách v jídelníčku jsem paní řekla, víc jí v tomhle směru popostrkovat nehodlám, je to na jejím zvážení a její zodpovědnosti. Případně může požádat o radu odborníky, co s tímto mají větší zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Psala jsem, že jsem chtěla paní nabídnout alespoň od Herbalifu koktejl jako takovou podporu v začátku uzdravování, ale také mám obavy. Přeci jen je v tom spousta vitamínů........ Confused


Rendyy, do toho bych také nešla. Dívala jsem se na složení ....ve všem je céčko. Víc by možná mohl říct Roso.

Akorát by mě zajímalo, co jsi zjistila o luštěninách ? A také by stálo za to prozkoumat soju. Tím myslím sojové maso. Pokud by vyhovovalo, tj. nebylo tam nic, co neguje působení léků, tak by mohlo být super. Klasické mléko asi také nesmí a sojové by ho mohlo nahradit, příp. obohatit jídelníček. Ale zase všechno po poradě s lékařem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Evi, zatím nic. Nikde jsem neobjevila takové materiály, kde by se dalo dozvědět, jaké množství kterých látek a vitamínů je v konkrétních potravinách. Bylo by ale velmi zajímavé to mít k dispozici, aby měl člověk přehled, kolik čeho v čem je, tak informačně... Razz

Nejlepší zdroj céčka je v ovoci a zelenině, nikdy mě nenapadlo se pídit po tom, kolik přesně ho může být i jinde, třeba právě v luštěninách v suchém stavu. Určitě tam ale nějaký bude, když v klíčkách je ho potom hodně... Otázka je, jaké je to "bezpečné" množství. Wink

Sojové maso podle mě nic neřeší, stejně se takové věci doporučují jíst jednou, max. dvakrát týdně.

Tu trombozu u paní vnímám jako přetlak emocí, které byly proti životu. Potom se to vlastně odráží i v tom, že ač by tělíčku prospěla lepší výživa, tak z nějakého důvodu nemůže... a vnitřně na určité úrovni možná ani doopravdy žít nechce. Ale lepší se to, věřím, že to zvládne.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 4:16 pm    Předmět: Citovat

rendyy, ano ta nabídka byla pro Tebe.
Osobně bych se Herbalifu vyhnula velikým oboukem.

Schusslerovy soli neobsahují nic víc než mléčný cukr + několik molekul daného minerálu, takže je třeba jen zjistit zda člověk není alergický na mléčný cukr a v případě diabetiků započítat do diety. 50 tablet je 1 chlebová (??) jednotka.
V principu se to nedá předávkovat. Do 100 tablet denně by to mělo být v pohodě. Výjimkou je, pokud se použije neobvyká potence D3 (1g minerálu v 1 kg). Ty se ale používají výjimečně například v akutních případech, pro koupele anebo třeba pro koně.

Samozřejmě by bylo dobré, se o tom poradit s lékařem, ale to je hodně teoretiké, protože který český doktor ví něco o Schusslerovych solich.
Takže bych k tomu měla stejný přístup jako k homeopatii, pokud se tvrdí, že to nemůže pomoci, tak to ani nemůže uškodit.....

Kalium chloratum D6 se doporučuje mj. při sklonu k tromboze.

Ale to si musí paní rozhodnout sama, můžeš jí to dát přečíst, jeslti ji to osloví. Já může jen nabídnout dovoz. Existují balení 20g (cca EUR 4), 50g (cca tablet 200 a cca EUR 6,5) a 250g (cca 1000 tablet a EUR 24).
Kupuji to ve Vídni ve specializované homeopatické lékarně "Zum roten Krebs"
česky: http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=101
německy: http://schuessler-salze-liste.de/anwendungs-gebiete/index.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund