Fórum - Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hubnutí - zdraví
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 10:51 pm    Předmět: Citovat

Měli jsme před časem na astr. foru debatu o Schüsslerových solích, na co jsou a kde je možno je sehnat. Skopíruji část a dám odkaz:
--------------------------------------

Všetky tkanivové soli, Bachové kvetinové esencie, tinktúry aj homeopatické lieky sa dajú kúpiť v lekárni : Homeo Nitra, Fraňa Mojtu 18, 949 01 Nitra, Slovensko,
číslo telefónu: 00421 37 6522780.
Pošlú aj ako dobierku.
Veľkým plusom je to, že v Nitre sú cenovo oveľa výhodnejšie, než podobne ponúkané z Anglicka, Irska, Nemecka alebo Rakúska.
V Nemecku stojí jedno balenie cca od 3 do 20 €.
V Nitre som kupovala ešte za koruny, tak stála jedna fľaštička od 120 do 190 korun, teda maximálne cca 7 €. V jednej fľaštičke je 400 ks granuliek a užíva sa 2x denne po 3 alebo po 5 kusov. V Nemecku možno objednať cez internet
http://www.apotheke.de/

Celá debata je zde:
http://www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=3874
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

To je fajn. Díky za odkaz na tu diskuzi Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 2:04 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
blankas napsal:

Např. jsem věřila tomu, že ryba "snese" více soli než normální maso a že úprava ryby bez soli je tragédie(je to i v kuchařkách). Když to jednou zkusíte, pak podruhé a potřetí, tak vám přestane chutnat to solené.


Chuť je prostě vytrénovaná a návyková záležitost. A jako každému návyku se lze odnaučit. Jenom chtít. Zrovna to zkouším na kávě. Je to pro mě návyk, rituál, droga. Ale ne zrovna zdravá. Začala jsem tím, že místo velkého kafe si dělám malé Crying or Very sad .

Citace:
Z jiného soudku:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/172147-mirna-obezita-muze-lidem-prodlouzit-zivot.html


Tak to jsem ráda . To je skvělá zpráva Very Happy . Napadlo mě to pořekadlo ,,až tlustí budou hubení, tak hubení budou studení ".

Je fakt, že do sebe cpeme zbytečně víc, než potřebujeme.

Ahoj Wink


S tou chutí je o přesně jak říkáš Eviku.Když jsem sem přiletěla,nechápala jsem,jak si můžou nesolit brambory,rýži,těstoviny,maso....nu prostě používají minimum koření na cokoliv.Zvláštní je,že mají slané máslo. Laughing
Časem jsem si na to zvykla a uvědomila jsem si,jak jsem jídla dříve hrozně přesolovala a jak je Česká kuchyň plná soli a tuku.Nu jedí tu mnohem zdravěji.

Poslední dobou jsem začala používat výborné ochucovadlo zvané Miso,myslím,že by se mělo dát sehnat v Čechách ve zdravých výživách.
Je v práškové a pastové formě.V prášku ho přidávám když vařím rýži či kuskus a pastové míchám již do uvařené rýže třeba se zeleninou.Moc zdravé a chutné.Doporučuji.

Tady trochu více:

http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/miso-pro-ochuceni-polevek/


Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 6:46 am    Předmět: Citovat

Citace:
Hm, vypadá to úplně jako zázrak na všechno Wink . Čekám, že možná i Šamanka má nějakou zkušenost, se kterou se podělí.

A jakou máš konkrétní zkušenost? Asi bych váhala si něco dávkovat. Každý organismus je jiný. V dobré víře bych do sebe něco naládovala, že tělu prospěju a možná bych tím způsobila ještě větší nerovnováhu. Jsem dost skeptická .
Připadá mi to nějak moc jednoduchý a to je mi podezřelý Very Happy .


Já i mé okolí má zatím dobrou zkušenost. Předávkovat se tím prakricky nejde, protože se jedná o tabletky mléčného cukru v kterých je několik málo molekul účinné látky.
Zkusila to moje kamarádka, která nevěří na nic esoterického nebo alternativního a asi to zafungovalo, protože za měsíc si vyžádala, abych ji pomohla s výběrem další soli.
Ze svého okolí vím, že to zabralo na horečku, zlepšilo hemorodoidy, žravou na sladké. Jsem ve stadiu zkoušení, takže když ve svém okolí vidím někoho, do má problém, o Ss mu řeknu a nabídnu, že mu ji přivezu a čekám, jestli a s jakou reakcí se mi ozve. Teď jsem zvědavá, poslala jsem někomu Ss na reflux a jsem zvědavá, jak to dopadne.

Osobně věřím, že to jistý účinek má - když jem si pročetla diagnostiku všech solí, tak svoje problémy jsem naša přesně u jediné soli.

Neříkám, že to je zázračný lék na všechno ale určitě je to dobrá pomoc při řešení mnoha zdravotních problémů. Svým dětem, až budou mít horečku, místo paralenu dám Schusslerovu sůl. Vím, že se to někdo chystá do Čech dovážet a jsem moc zvědavá, za jaký to vezme konec. Doufám, že ne pod heslem "lék na všechno" nebo "lék na zázračné zhubnutí", o tom to samozřejmě vůbec není.

Tady ještě link na německé stránky, kde je jednak abecední seznam nemocí a vhodné soli na ně a také "Selbstest", kde člověk zadá co chce řešit, svoje příznaky a ono mu to navrhne vhodou sůl. Určitě je ale lepší, když diagnostiku provede někdo zkušený....

http://schuessler-salze-liste.de/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 8:15 am    Předmět: Citovat

Hanko, budu moc ráda, když sem potom napíšeš jakoukoliv zkušenost se Schusslerovou solí. A já zkusím zapátrat ve Švýcarsku.
A děkuji za tuto informaci. Myslím, že hodně z nás nevědělo o její existenci Rolling Eyes .

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 8:53 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

S tou chutí je o přesně jak říkáš Eviku.Když jsem sem přiletěla,nechápala jsem,jak si můžou nesolit brambory,rýži,těstoviny,maso....nu prostě používají minimum koření na cokoliv.Zvláštní je,že mají slané máslo. Laughing
Časem jsem si na to zvykla a uvědomila jsem si,jak jsem jídla dříve hrozně přesolovala a jak je Česká kuchyň plná soli a tuku.Nu jedí tu mnohem zdravěji.



http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/miso-pro-ochuceni-polevek/


Páček Džarmí

Ahoj Džarmí,
Miso neznám, ale díky za tip Wink . Moc se do nějakého experimentování nehrnu, ale když někdo něco doporučí, ráda to vyzkouším.

Včera jsem koupila mořské řasy NORI.
Citace:
Mořské řasy NORI vločky
Mořské řasy jsou zdrojem potravy lidstva od nejstarších dob. Např. v Japonsku jsou po staletí používány stejně běžně jako zahradní zelenina. Mořské řasy jsou nejčistším, nejkvalitnějším a nejsnáze využitelným zdrojem lehce stravitelných bílkovin a uhlovodanů. Dodávají tolik potřebné vitamíny (A, B2, B12, C) a minerální látky (vápník, zinek, hořčík, železo, jód, chróm, sodík). Obsahují 10x až 20x více minerálů než zelenina. Mimořádně cenný je obsah vápníku, kterého některé druhy mořských řas obsahují až 14x více než mléko. Vápník z mléka je pro lidský organismus obtížně využitelný, z řas si ho bereme beze zbytku. Navíc minerály a enzymy obsažené v řasách napomáhají tělu při rozpouštění tuku a hlenu vznikajících nadměrnou spotřebou kyselinotvorných potravin jako je maso, cukr, mléko, mléčné a moučné výrobky. Řasy působí zásadotvorně, proto jsem ve stravě dnešního člověka tak důležité. Většina naší stravy je kyselinotvorná, mořské řasy pomáhají tělu dosáhnout acidobazické rovnováhy. Mořské řasy mají schopnost eliminovat vliv radioaktivních a chemických látek, odstraňují z těla těžké kovy včetně olova, rtuti a kadmia, jsou velmi dobrým detoxikačním prostředkem. Zabraňují i vstřebávání těchto látek ze stravy. Mořské řasy se výrazně podílejí na snižování cholesterolu. Používají se jako prevence nebo stav zlepšující prostředek při široké škále civilizačních chorob, jako je např. vysoký krevní tlak, arterioskleróza, alergie, revmatismus, poruchy nervové i gynekologické, .....

Použití: do polévek a salátů. Řasy mají být podávány v malých množstvích, ale pravidelně.


Mají takovou neobvyklou vůni, no prostě voní po rybách Very Happy . A příjemně slanou chuť. Takže klidně doporučuji o polovinu méně osolit brambory a dochutit touto zdravou řasou Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 11:33 am    Předmět: Citovat

Miso - ano, je běžně k sehnání, stačí zajít do speciálních prodejen, já nejčastěji chodím do obchodu Rozmarýna na Andělu (příjemní prodávající, velmi slušný výběr a lze platit kartou)
http://www.rozmaryna.cz/obchod/
potom do obchodu Natur styl, je blízko Letenského náměstí Pha 7, lze platit kartou(blízko mi bydlí jedna ségra)
dále chodím do prodejny Meduňka na Palmovce, nedá se platit kartou ale mají tam některé věci za příznivější ceny.
a na netu si najdete prodejny i jinde, například:
http://www.lifefood.cz/prodejni-mista/prodejny_2.html

Miso - chuťově nejlepší je ječmenné miso. Ostatní misa/rýžové a sojové/ těm, co zrovna nemají vycvičený makrobiotický jazýček, chutnají výrazně méně.
Ohledně řas (zkopírováno z netu) Jen tam není u Wakame uvedeno, že je to bohatý zdroj vápníku. Arame je zase řasa nejlepší pro začínající, protože je jemná a nasládlá a nemá "mořskou chuť".

citace
Kombu
Kombu je hlubokomořská řasa tvořená tvrdými listy o délce 5-10 metrů, které mají po usušení tmavě zelenou barvu. Kombu obsahuje kyselinu alginovou, která je nestravitelná a působí jako přirozený čistič střev, protože vymetá z tlustého střeva usazeniny a jedy. Chrání také před vstřebáváním těžkých kovů, snižuje hladinu cholesterolu a chrání před vysokým krevním tlakem. Kombu patří k řasám, které jsou nejbohatší na jód, proto ji Číňané po staletí používají k ošetření štítné žlázy.

Nori
Nori patří k nejrozšířenějším mořským řasám. Velmi kvalitní nori pochází z Japonska, kde má výborné podmínky k růstu. Nori roste na sítích v pobřežních vodách, kde se za odlivu sbírá a pak se suší na slunci na papírových listech. Je citlivá na kvalitu vody, takže roste jen v čistých vodách. Nori je výbornou prevencí ateriosklerozy, pomáhá snižovat krevní tlak, obsahuje řadu vitaminů, minerálů, bílkovin, chlorofyl, jako všechny řasy také dostatek jódu a kyselinu alginovou, která pomáhá odvádět toxiny z těla. Mořské řasy by se měly podávat v nižších dávkách, ale pravidelně. Nori se používá spíš jako koření při vaření luštěnin, polévek či zeleninových jídel.

Wakame
Wakame je dlouhá řasa rostoucí v okolí japonského ostrova Hokkaidó, kde se sklízí od února do června pomocí dlouhých háků. Pak se namáčí do vařící vody, pak do čerstvé studené vody a nakonec se suší na šňůrách. Pomáhá při čištění krve, posiluje krevní oběh a podobně jako kombu zabraňuje šedivění vlasů. Pro použití do salátů namočíme řasu na pár minut do vody.

Arame patří mezi hnědé řasy, má velmi jemnou chuť a roste hojně na pobřeží japonského ostrova Izu. Sbírá se ručně od května do srpna, pak se sedm hodin vaří a suší na slunci. Arame má díky obsahu přírodního cukru manitu nasládlou chuť, obsahuje velké množství jódu, vápníku a vlákniny. Má příznivý účinek na vysoký krevní tlak a pomáhá při léčbě onemocnění ženských pohlavních orgánů.
konec citace

Pak nám doma chutná používání umeocta do salátů-používá se ho jen málo, je to přírodní slanokyselá šťáva a obsahuje hodně hodně soli, takže používat opatrně!, já ho kombinuju s citr.štávou. Lze s ním dochutit i sosík, omáčku, pomazánku, ale pozor na množství! Má rovněž alkalizující účinek na organismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

MISO a ŘASY

"Miso je fermentovaná vyzrálá pasta ze sójových bobů, rýže, pšeničné nebo ječné mouky. Stejně jako sójová omáčka i miso se liší podle fermentace a délky zrání a může být světlé, tmavé, hladké nebo hrubé.Obsahuje živé enzymy, které pomáhají při trávení, ovlivňuje vyváženost přírodních sacharidů, dodává esenciální oleje, vitaminy, minerály a proteiny ve vyváženém složení. Obsahuje i vitamín B12." Dále viz:
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/miso-pro-ochuceni-polevek/

Taky Miso používám snad 7let, do pokrmů samozřejmě, a to místo masoxu a dochucovadel. Když jsem moc líná vařit polívku, klidně si vezmu 1/2 čaj. lžičky Misa a zapiji to vodou.

Mořské řasy jsou lepší než Nori vločky. Nori vločky opravdu "voní" rybinou, proto při vaření přidám vždy mořskou řasu celou, při vaření změkne, dá se klidně i jíst a v polévce nezanechá rybí pach. Nori dávám jen v případě nouze.

Tolik ke zdravé vyváženě stravě a co doma nesní nikdy chybět je sojová omáčka, nejlépe kvalitní - Kikkoman a Tamari. Ty z obyčejného obchodu nikdy nekupuji, jen ve zdravé výživě tyto 2 zmíněné a to v litrovém balení. Vydrží dlouho nezkazí se. Taky nesmí doma chybět čerstvý zázvor a to celý i nastrouhaný s medem. V zimě se to hodí do čaje, celé plátky dávám všude, kde to jde.
Přeji dobrou chuť.Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 7:37 pm    Předmět: Citovat

U nás místo soli nejraději sojovku tuto: http://www.lifefood.cz/katalog/bragg-liquid-aminos.html

Je hodně výrazná, stačí jí malinko, oproti mé spotřebě jinších druhů... Ale zase na první ochutnání připomíná spíš magi, než sojovou omáčku. Je mi sympatická, že je zdravá, chutná a neprošla tepelnou úpravou.

Jinak Evi, s těma minerálkama jsi měla recht. Já jsem hodně papkala v poslední době, většinou to tak dělám, když se sejde více stresu. Vypila jsem k tomu dvě lahve hanácké kyselky a říkala jsem si, jak rychle jsem ztloustla, skoro 2kg. Měla jsem velký zadek a silné nohy. Po pár dnech opětovného pití vody jsem zase zplaskla a všechno jsem vyčůrala. Alespoň jsem poučená pro příště, z čeho že to mám. Nikdy by mě nenapadlo, že to může být nějakým sodíkem.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:


Jinak Evi, s těma minerálkama jsi měla recht. Já jsem hodně papkala v poslední době, většinou to tak dělám, když se sejde více stresu. Vypila jsem k tomu dvě lahve hanácké kyselky a říkala jsem si, jak rychle jsem ztloustla, skoro 2kg. Měla jsem velký zadek a silné nohy. Po pár dnech opětovného pití vody jsem zase zplaskla a všechno jsem vyčůrala. Alespoň jsem poučená pro příště, z čeho že to mám. Nikdy by mě nenapadlo, že to může být nějakým sodíkem.... Rolling Eyes


Rendy, to jsi moc hodná, že jsi napsala svojí zkušenost. Znovu připomínám obsah sodíku v některých minerálkách.

Citace:
Poděbradka 509 mg/l
Korunní 103 mg/l
Aquila aqualinea 18 mg/l
Magnesia 5 mg/l


A k tomu tedy doplním tu Tvojí Hanáckou. Ta má obsah 416 mg/l . Bomba Exclamation

Optimální hodnota by měla být pod 20 mg/l. Vím, že nejde vše dodržovat ,,podle pravidel". Ale je dobré to vědět a občas sledovat. A dopátrat se třeba příčiny nějaké zdravotní komplikace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

To je ale zajímavé, že když jsem dřív minerálky pila normálně, nic mi to nedělalo. A to jsem si vybírala právě ty nejlepší "sodíkovky", protože mi tehdy chutnaly ty příchutě... poděbradka - malinová, hanácká - lesní jahoda (teď višeň, ananas) a pila jsem to po celých balení. Teď stačí vypít jednu a účinky jsou hned znát. Docela by mě zajímalo, čím to je... Že by to tělíčko bylo citlivější, když se trochu pročistí?

Jinak jsem dneska po už asi měsíci pravidelného běhání obdivovala své štíhlé boky. Embarassed Zajímavé je, že než mi doktor řekl, že jsem "lehce obézní", vůbec jsem si tak nepřipadala. Pak jsem zjistila proč. I když jsem měla spoustu špíčků, moje tělo bylo souměrné. Jako první mi zhubla záda a tuk na hrudníku, takže vynikla oblast hýždí a stehen, až pak jsem si začala připadat jaksi "při těle". Teď, když mi hubnou boky, se zase pěkně rýsují silnější stehna, ale vůbec nevím, jak na ně..... Question Alespoň že ta celulitida už také není, co bývala... Mám ze sebe radost.

Díky, Evíku, za tohle téma. Za zdravý životní styl, který vede i k hubnutí. Jinak bych si na to všechno připadala asi moc sama... Baví mě to, zajímá mě to a asi jsem s tím už divná. Okolí se kouká divně... Je to opravdu divné? Confused

PS: Neznáte někdo náhodou nějaké zdravé kafe s jakousi čínskou houbou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 7:48 am    Předmět: Citovat

Právě jsem se setkala s jednou takovou specifickou záležitostí, možná že jc by si s tím mohl vědět rady... Smile

Když pominu to, že si dotyčný takovou situaci vytvořil ze svých vlastních vnitřních důvodů, tak ten človíček bere léky kvůli tromboze, rád by se sebou ale něco udělal a zhubl - zatím spíš na úrovni slov, ale lepší se to - a říká, že právě kvůli možnému narušení účinku léků, mu lékaři nedoporučují jíst nic, v čem je vitamín C a K. Človíček tedy nemůže téměř žádné ovoce a zeleninu, tu zeleninu prý pouze v minimálním množství a jenom určité druhy. Nemám zdravotní vzdělání, takže nevím přesně, jak je to celé doopravdy a nakolik to může být přikreslené dotyčným.
Jen mi nejde do hlavy ten paradox, kdy vlastně člověk v jídelníčku nemůže mít téměř nic opravdu zdraví prospěšného... za to může konzumovat hojnost bílého pečiva, masa a uzenin, protože tam mu nehrozí, že by se s takovými vitamíny v hojné míře setkal.

Nenapadá mě např. zelenina, která by nebyla vhodným zdrojem právě třeba vitamínu K... a C je snad všude. Zatím jsem nezkoumala konkrétní obsah vitamínů v luštěninách a obilninách, ale už jdu na to...

Věděl by někdo, jak takovému človíčku pomoci?

Při řízeném pobytu na obezitologii prý ještě ztloustl, dostávali hodně bílého pečiva, paštik, masa....

Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

a co takhle pohyb - napr. kazdodenni prochazky? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

Smart, paní na procházky chodí ráda a často, protože se věnuje pejskům.

Jen někdy už to zkrátka není možné, protože má bolesti a hlavně hodně otíká.

Je to celé hodně moc o psychice, na tom už se pracuje. Doporučila jsem paní psychoterapie, chodí tam a musím ji pochválit, že se snaží i sama na sobě pracovat, začala i ťukat s EFT. Jen se snažím zjistit, jestli není nějaká možnost, jak i na téhle úrovni nějak inspirovat, podpořit celý ten proces a přitom neublížit, protože si myslím, že v tomhle případě i malá změna jídelníčku může hodně pomoci... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Počkej, tak to mě zajímá. Obiloviny byly, jsou a snad i budou základem naší výživy Rolling Eyes . Není to myšleno tak, že zejména celozrnné pečivo a vůbec moučné výrobky jsou velmi náchylné k různým plísním?


obiloviny jako takové jsou fajn (vločky různých obilovin, jáhly, kuskus atd.), ale mouka jako taková je již špastně stravitelná. hlavně ta bílá, a tedy vše z ní. mouka a potažmo pečivo v nás tak vyvolává vlhko, mouka jakési blátíčko/kmopost, do kterého se pak vše ostatní hezky ukládá, tlí to tam a my to neumíme strávit, takže ten "humus" v nás pěkně koluje a usazuje se. takže nás mouka a pečivo z ní zanáší a moc energie z ní nemáme. navíc si zkus zvážit čerstvý chlém a pak ten samý bochník po té, co ho necháš vysušit na slunci. většina hmoty v pečivu je voda, a ta spojená se moukou prostě vytváří bláto. jen si představ, jak vypadá takové těsto na knedlíky, když ho hezky zaděláváš, jak je těžké, jak lepí, jak se táhne a teď si představ jak tuhle hmotu podobnou spíše žvýkačce, umí žaludek se slezinou zpracovat. vlastně to jen rozměnlní a nepoužité to pošlou dál do těla, a části toho pak ulpívají a zanášení různé další orgány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund