Fórum - Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hubnutí - zdraví
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Vim, ze je modni hodne pit ale za sebe citim, ze to je jen druhy extrem nepiti. Znam lidi, kteri upenlive dodrzuji, jestli vypili presne tolik, kolik meli (kdyz ne, maji spatne svedomi) a kazdou chvili hledaji zachod. Casto nepiji vodu nebo pivo ale vodu s necim, ktera se nekde v plastu potila na slunci. Nekdy mi prijde, ze mnohe moderni zivotni styly jsou nam nabizeny, protoze to je dobry busines. A my je tak radi vezmeme za sve.

V praci mam hrnek bylinkoveho caje porad na stole a napiju se, kdyz me to napadne, nemerim to. Na delsi vylety s sebou beru vodu, jinak piju, kdyz je prilezitost. Vodu nekupuji ale tocim z kohoutku. Obcas mi nekdo rekne, ze malo piju, protoze se stane, ze se na vylete treba 3 hodiny nenapiju. Prijde mi to normalni. Moje telo vi, ze ho nenecham ziznit ani ho neutopim aquiele aqualinee. Asi si v tomhle vzajemne verime.

Moje babicka, ktera se dozila temer stovky, toho zas tolik nevypila. A to do pozdniho stari byla fyzicky zdatna a pracovala na zahrade. Pila bily kafe, jinak vodu. Jedla hodne moucneho, ale stridme. Maso semo tamo.

Podivejte se na monadu a pak mi reknete, kolik litru denne je spravne Wink Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 11:45 am    Předmět: Citovat

Asi nikdy nejde říct, kolik je správně. Takovým vodítkem by mohla být barva moči. Pokud je světlá, je to znamení, že v moči není velká koncentrace odpadních látek a je to tedy v pořádku. Ale i tato ,, kontrola" může být zkreslená u toho člověka, který bere nějaké léky nebo vitamíny.

V práci jsem měla neustále 2 litrovou kádinku s vodou, čajem. Byla jsem schopná během 8 hodin vypít i 5 litrů. Přitom jsem nevypotila nic. Byl to extrém. A zbytečné zatěžování činnosti ledvin. Protože svojí funkci by u mě splnily i při poloviční dávce. Zbytečně jsem si dělala ze žaludku rybník. Také jsem zjistila, že nejvíc piji do 14 hodin. Potom už takovou potřebu nemám. Ale zase, záleží na okolnostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 11:52 am    Předmět: Citovat

smart napsal:

V praci mam hrnek bylinkoveho caje porad na stole a napiju se, kdyz me to napadne, nemerim to. Na delsi vylety s sebou beru vodu, jinak piju, kdyz je prilezitost. Vodu nekupuji ale tocim z kohoutku. Obcas mi nekdo rekne, ze malo piju, protoze se stane, ze se na vylete treba 3 hodiny nenapiju. Prijde mi to normalni. Moje telo vi, ze ho nenecham ziznit ani ho neutopim aquiele aqualinee. Asi si v tomhle vzajemne verime.



ano, tohle je velmi rozumný přístup. každý z nás jsme jedineční, takže máme i jiné potřeby. nicméně v každém z nás je přes těch 70% vody. je pravda, že naše babičky asi nic nevěděli o pitném režimu. srovnejte ale tělo 70-ti leté ženy začátku minulého století se stejně starou ženou dnes. to, že se i dříve staří lidé dožívali vysokého věku nesouvisí jen s tím, kolik toho vypili. délka života závisí na celkovém životním stylu a psychice. a tam patří mnoho faktorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

vubec netvrdim, ze se babicka dozila vysokeho veku kvuli nepiti vody, to v zadnem pripad ne. je jenom pripad, ze ji naproste porusovani pitneho rezimu zivot nezhorsilo.
ono to neni srovnatelne, dnesni duchodci mozna vypadaji na pohled lepe, ale tech leku, co je podepira! a stastnejsi take vzdycky nejsou...

Myslela jsem to spis tak, ze veci nemusi byt vzdy komplikovane, laboratorne potvrzene a presne odmerene, aby dobre fungovaly. Ze muze stacit zpomalit, zaposlouchat se do sebe, zit jednoduse a spis nez masaze sdelovacich prostredku poslouchat lidi, kterym to v zivote fugnuje. Ale poslouchat je kriticky, ne slepe, delat si vlastni nazor i na zaklade sve zkusenosti. Svraskly starik ma pro me vetsi vypovidajici silu nez sexy blondynka ve sportovnim oblecku.

Dnes mame nasobne vice leku na nemoce nez na zacatku minuleho stoleti ale take nasobne vice nemoci, v prumeru zdravejsi asi nejsme.

V laboratori muze vedec potvrdit jakoukoliv biochemickou zalezitost a vypocitat kolik vody, kolik obilovin a cert vi ceho mame jist, abychom byli zdravi, ale stejne to casto nefunguje. To je to mysterium zivota, ktere se tu asi vsichni snzime zachytit.

Uz dlouhou dobu jsem mimo vliv sdelovacich prostredku a cim dal zretelneji vidim to nekonecne kolo, ve kterem jako krecci dokola behame. Mozna ted take beham v nejakem jinem nekonecnem kole, ale beha se mi svobodneji nez v tom puvodnim.

Question a myslite, ze vodou nacucany a nevrascity duchodce je zdravejsi nez vrascity? neni to spravne, ze clovek vekem ztraci vodu a tim i vahu?
pokud si to dobre pamatuji, fyziologicka smrt je definovana jako zahusteni plasmy/krve na hustotu, ktera je neslucitelna se zivotem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 1:56 am    Předmět: Re: voda Citovat

jc napsal:

poslouchat své tělo je opravdu dobře. a tvoje sestra by neměla to svoje křičící tělo bez povšimnutí. co jiného to je, než křik trpícího těla, když neustále potřebu čůrat aniž pije? může to být zdravotní problém, ale také psychický. nemá z dětství problém s pomočováním? může to být strach ze selhání (nevydřžím něco....) apod. ale opravdu zde hrozí problém nějakého orgánu. asi bych to nenechával jen tak.


Ahojky Jirko,
segra to s doktorama řešila. Absolvovala dokonce i nějaké ne úplně příjemné vyšetření na urologii. Závěr: fyzicky zdravá. Takže ano, psychika. No ale to by musela chtít řešit ona sama. Wink

Psala jsem to hlavně kvůli tomu, že opravdu počet litrů vypitých tekutin je velice individuální..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 11:59 am    Předmět: Citovat

Vysoký tlak a nápoje

Ještě k tomu pití . Já občas vodu a bylinkový čaj prokládám Magnézií. Ale znám lidi, kteří nepijí nic jiného než minerálku stále stejné značky.

Minerálky jsou mimo jiné zdrojem sodíku, jehož nadměrná spotřeba má vliv na vysoký krevní tlak.
Zkuste někdy porovnat několik druhů minerálek a jejich obsah Na. Ty rozdíly jsou obrovské. Stojí to za povšimnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:


Question a myslite, ze vodou nacucany a nevrascity duchodce je zdravejsi nez vrascity? neni to spravne, ze clovek vekem ztraci vodu a tim i vahu?
pokud si to dobre pamatuji, fyziologicka smrt je definovana jako zahusteni plasmy/krve na hustotu, ktera je neslucitelna se zivotem


no vidíš, možná, že když si tu krev pořádně naředíme, aby nebyla tak hustá a neslučitelná se životem, tak bude řídká a slučitelná se životem a my tu budeme navěky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2009 12:12 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Vysoký tlak a nápoje
Minerálky jsou mimo jiné zdrojem sodíku, jehož nadměrná spotřeba má vliv na vysoký krevní tlak.
Zkuste někdy porovnat několik druhů minerálek a jejich obsah Na. Ty rozdíly jsou obrovské. Stojí to za povšimnutí.


máš pravdu. minerálky pít opravdu jen opatrně. za sebe říkám raději vůbec. a pít stále tu samou...to v žádném případě. minerálky bychom měli využívat jako ostatní doplňky stravy, jako vitamíny apod. prostě nám jen mohou doplnit nějaké prvky, která nám momentálně chybí. rozhodně bych minerálky nepoužíval k "pití jako takovému". stejně tak, jako si k snídani asi každý den neděláme projímací čaj, tak stejně tak bychom neměli pít minerálku na žízeň, nebo na doplnění tekutin. jinak budeme zanesení mineráláma, až zkameníme Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 7:24 am    Předmět: Citovat

jc napsal:
stejně tak bychom neměli pít minerálku na žízeň, nebo na doplnění tekutin. jinak budeme zanesení mineráláma, až zkameníme Laughing

Laughing Laughing Laughing

Tady je několik druhů minerálek a jejich obsah sodíku. Je to zajímavé.

Poděbradka 509 mg/l
Korunní 103 mg/l
Aquila aqualinea 18 mg/l
Magnesia 5 mg/l

Psychedelik dával někde odkaz na knihu,, Cukr a sůl - dva bílé jedy." Nezapomínat, že sůl je obsažena v potravinách (sýry, instatntní jídla, paštiky, uzeniny, ochucovadla - zejména sojová omáčka atd. )

Sodík přijímaný ve velkém množství váže v těle vodu a to i několik litrů. To způsobuje zbytečné zvyšování váhy. Ale také otoky nohou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 11:48 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Psychedelik dával někde odkaz na knihu,, Cukr a sůl - dva bílé jedy." Nezapomínat, že sůl je obsažena v potravinách (sýry, instatntní jídla, paštiky, uzeniny, ochucovadla - zejména sojová omáčka atd. )


pozor jen, že slaná chuť je spojována s ledvinami, vodou a energií chladu (dle čínské medicíny), takže její úplné vyloučení není vhodné, protože se tím paradoxně niční ledviny. učitou "dávku" soli prostě potřebujeme. cukry také nejsou úplně k zahození, protože nám dodávají aktivní energii. takže chystáme-li se zdolat nějaký ten kopeček, tak mít v kapse něco sladkého (ne kostky cukru Very Happy ) není úplně k zahození. je však důležité, abychom ty cukry hned spálili, aby se nám nepřeměnily v usazující se tuk. pokud cukry ani sůl nepřeháníme, tak já řadím mezi horší věci mouku, protože ta v nás dělá "blátíčko" - jak říká doktor Hoffmann "kompost". ten se v nás ukládá a je zárodkem všeho špatného, co se v našem těle může odehrávat (samozřejmě, že ne jen mouka sama za vše může Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 10:38 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:


pozor jen, že slaná chuť je spojována s ledvinami, vodou a energií chladu (dle čínské medicíny), takže její úplné vyloučení není vhodné, protože se tím paradoxně niční ledviny. učitou "dávku" soli prostě potřebujeme.

To je jasný. Sůl nad zlato Very Happy . Vždyť i zvěři je nutné dávat sůl, protože pro ně není dostupná z přírodních zdrojů. A také při velké fyzické zátěži je nutná. Třeba v té minerálce.
Citace:
chystáme-li se zdolat nějaký ten kopeček, tak mít v kapse něco sladkého (ne kostky cukru Very Happy ) není úplně k zahození.

Spíš hořkou čokoládu ( nad 70% kakaa) nebo musli tyčinku. Ne sladkosti a limonády.
Citace:
pokud cukry ani sůl nepřeháníme, tak já řadím mezi horší věci mouku, protože ta v nás dělá "blátíčko" - jak říká doktor Hoffmann "kompost". ten se v nás ukládá a je zárodkem všeho špatného, co se v našem těle může odehrávat (samozřejmě, že ne jen mouka sama za vše může Laughing )

Počkej, tak to mě zajímá. Obiloviny byly, jsou a snad i budou základem naší výživy Rolling Eyes . Není to myšleno tak, že zejména celozrnné pečivo a vůbec moučné výrobky jsou velmi náchylné k různým plísním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 11:15 pm    Předmět: Citovat

Ja doporučuji Schusslerovy soli. Vím, že to u nás není vůbec známé, ale na doplnění minerálů a pomoci při mnoha zdravotních problémech to je jednička Very Happy

http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=101

koupit se to dá v Německu, Rakousku a určitě i jinde a není to drahé. Snad brzo to budou k dostátní i v Čechách....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

Tak k té soli bych podotkla:
Běžný člověk konzumuje nadměrné/zatěžující dávky soli, protože je na to zvyklý.
Ověřila jsem si to, když jsem asi před 3 roky začala občas vařit jídlo bez soli pro syna, který občas praktikoval "sacharidovou vlnu" pro snížení zásoby tělesného tuku bez úbytku svaloviny(při téměř denních posilovacích či aerobních cvičeních).

První co bylo jsem mu řekla, že to jídlo nebude chutné bez soli.

Opak je pravdou. Maso na kvalitní titanové pánvi již nesolím od té doby vůbec. Ochutím vždy bylinkou či kořením (1-2 druhy). Nebo nepoužiji žádné koření a malinko podleju suchým bílým vínem(stačí obyčejné,levné). My ty chutě dneska už rozpoznáme.

Např. jsem věřila tomu, že ryba "snese" více soli než normální maso a že úprava ryby bez soli je tragédie(je to i v kuchařkách). Když to jednou zkusíte, pak podruhé a potřetí, tak vám přestane chutnat to solené. A osolit při úpravě čerstvého lososa nebo pangase, candáta, pstruha nebo kapra je u nás doma hřích a už by nám to nechutnalo. Žádné maso prostě nesolím.
Nesolím ani klasické řízky, protože kuřecí/kapří filet místo v mouce obalím v pikantní hrašce.(v té je už sůl). A jak jsou mňam mňam!

Dále jsme zaregistrovali, že když připravuji zmraženého pangase, filé z tresky apod. tak má pro nás již jasně slanou chuť, ačkoliv na něj nedám ani zrnko soli.
Rýži a luštěniny vařím zásadně s mořskou řasou, takže trošku soli se tam dostane. Když potřebujeme slanou chuť, tak použijeme trochu umeocta a přichutíme si to na talíři (na rýži,brambory,do salátů s citr.šťávou).

Soli máme stejně dost, protože jukněte se na složení a zjistíte, že sůl je fakt všude-v křehkých chlebech/knakebrot,Wasa apod.), v chlebu, pečivu, hořcici, kečupu, v pomazánkovém máslu, sýrech.....
Polévky samozřejmě osolím, ale mnohem mnohem méně než dříve.


Z jiného soudku:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/172147-mirna-obezita-muze-lidem-prodlouzit-zivot.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:
Ja doporučuji Schusslerovy soli. Vím, že to u nás není vůbec známé, ale na doplnění minerálů a pomoci při mnoha zdravotních problémech to je jednička Very Happy

http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=101

koupit se to dá v Německu, Rakousku a určitě i jinde a není to drahé. Snad brzo to budou k dostátní i v Čechách....


Hm, vypadá to úplně jako zázrak na všechno Wink . Čekám, že možná i Šamanka má nějakou zkušenost, se kterou se podělí.

A jakou máš konkrétní zkušenost? Asi bych váhala si něco dávkovat. Každý organismus je jiný. V dobré víře bych do sebe něco naládovala, že tělu prospěju a možná bych tím způsobila ještě větší nerovnováhu. Jsem dost skeptická .
Připadá mi to nějak moc jednoduchý a to je mi podezřelý Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:

Např. jsem věřila tomu, že ryba "snese" více soli než normální maso a že úprava ryby bez soli je tragédie(je to i v kuchařkách). Když to jednou zkusíte, pak podruhé a potřetí, tak vám přestane chutnat to solené.


Chuť je prostě vytrénovaná a návyková záležitost. A jako každému návyku se lze odnaučit. Jenom chtít. Zrovna to zkouším na kávě. Je to pro mě návyk, rituál, droga. Ale ne zrovna zdravá. Začala jsem tím, že místo velkého kafe si dělám malé Crying or Very sad .

Citace:
Z jiného soudku:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/172147-mirna-obezita-muze-lidem-prodlouzit-zivot.html


Tak to jsem ráda . To je skvělá zpráva Very Happy . Napadlo mě to pořekadlo ,,až tlustí budou hubení, tak hubení budou studení ".

Je fakt, že do sebe cpeme zbytečně víc, než potřebujeme.

Ahoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund