Fórum - Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hubnutí - zdraví
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hubnutí - zdraví
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

[quote="Psychedelic"]Evik :
Ahoj Evi,
rád poradím, ale moc velkej odborník na makrobiotiku nejsem. Určitě by Ti poradili lépe na makrobiotickém fóru http://www.makrobiotika.info/
Chutě pokud vím, souvisí s hvězdicí pěti proměn (na druhou stranu - co s ní nesouvisí? Smile ). Slaná - element voda (ledviny), kyselá - element dřevo (játra), hořká - element oheň (srdce), sladká - element země (slezina), kyselá až ostrá - kov (plíce). Jelikož u sebe nemám knihu paní Průchové Řád vesmíru, čerpal jsem z následující stránky:
http://www.4yougratis.cz/cinsky_horoskop/5_cinskych_elementu.htm
Co se týče jin a jang, jediné co mě napadá v souvistlosti s chutěmi je staré známé čím slanější tím víc jang, sladké naopak jin. Ostatní bych střílel. Nějako snad citrón v menším množství uvolňuje játra, ve větším působí již jangově - svírá (alespoň myslím, že to tak v jeho případě je. Moc tomuto nerozumím.). Třeba hořké kořeny pampelišky a kořeny obecně jsou více jang, jsou tuhé a plné minerálů.
To je asi vše co mě napadá Smile Určitě Ti na makrobiotické fóru odpoví lidé fundovanější než já Smile[/quote

jestli vás zajímá stravování podle 5 elementů (já ho využívám), pak vyšlo několik knížek, např: Výživa podle 5 elementů (Barbara Temelie), Kuchařka podle 5 elementů (Barbara Temelie, Beatrice Trebuth), Čínská medicína pod pokličkou (Jana Arcimovičová). tam najdete jak pracovat s jídlem podle 5 elemetů, jsou tam rozdělené potraviny podle elementů i podle toho, jestli jsou teplé, studené apod. (tedy jin a jang), tak jak vařit podle 5 elemetnů...je to zajímavé a zábavné zároveň
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 8:08 pm    Předmět: Re: Hubnutí Citovat

jc napsal:
a vůbec, já bych stejně asi začal otázkou: proč hubnete?


Tělo je chrámem naší duše. Aspoň se to tak říká. Celej život jsem své tělo huntovala, přehlížela, zanedbávala. Teď se stalo mým dobrým kámošem a začínáme si spolu rozumět. Poslouchám . co mi říká.
Poslouchám ho a chci mu vynahradit to, co jsem na něm za celá léta napáchala.
A to moje nedokonalý tělo je mi za to vděčný. A říká, že mi chce ještě dlouho sloužit. Je to prostě vzájemná spolupráce. Proto dělám to , co dělám.
A dělám to ráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 8:34 pm    Předmět: Citovat

jc napsal:
rendyy napsal:


Teď jsem strávila víkend v pizzerii a i naprosto štíhlí lidé koukali, jak si s chutí dopřávám tři chody. A nevadí mi to. Je to jednou za čas, jinak se držím těch svých návodů a jsem s nimi spokojená stejně, jako občas u tchýně na kachně a knedlících. Wink

Tak všem, kdo se snaží v tomto směru se sebou něco dělat, držím palečky a přeji dostatek pevné vůle. Výsledky stojí za to. Smile


to je ono.....koukají na nás Laughing a teď je otázka, jestli hubneme kvůli těm, co na nás koukají, nebo proto, abychom se sami cítili přijemně. nedělejme nic kvůlit těm, co na nás koukají.... je jedno, co děláme, má nám to přinášet radost. a pro tu tady přeci jsme, ne? Laughing


Rendy, je to podobný, jako když jsem při pondělku vyrazila ráno před půl pátou na takový zdravotní desetiminutový běh mezi barákama a narazila jsem na sekuriťáka na obchůzce. Měla jsi ho vidět, jak koukal, když se proti němu řítila skoro padesátiletá bába v teplákách. Zřejmě myslel, že mě někdo honí ze sekyrou.

To ráno bylo nádherný, náááádherný. Načerpala jsem spoustu energie, kterou jsem přinesla i do práce. Mezi ty otrávený, ospalý a naštvaný lidi. Na vrátnici nemohli pochopit, proč se směju v pondělí ráno. Laughing , nicméně se smáli také.

Proto pořád nepobírám, proč bych se neměla mít ráda ? A jestli mě má někdo rád, tak mě má rád takovou, jaká jsem. Jestli mě rád nemá, tak to neřeším. To je jeho věc. Ne moje. Mě změnit nemůže. Takže mám se ráda, mám ráda svůj nos jako skobu, svojí křečovou žílu na pravý noze, miluju svůj myom na děloze, svoje nedokonalý nohy a miluju každý gram svého sádla, kterého se zbavím. Protože mám ráda své zdraví. Už k tomu asi nemám co říct. Někdy si připadám, jako Tatar, který navíc mluví maďarsky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

Áhojky Evičko a všichni tady,
já jsem si dnes ráno (6) také zatatařila, dala jsem si sestavu tai-chi na zahradě a sousedi mi byli upřímně u p.... Cool šmírujou pokaždé, už jsem si zvykla.
Ale ten pocit, jak popisuješ, krásně probuzená do dalšího dne..prostě paráda.
Teď jsem zdlábla pár kousků sushi a je mi kráááásně..a ten zázvor k tomu..hmmmmmm Embarassed Exclamation určo spaluje tuky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 4:47 am    Předmět: Citovat

Cituji jc:
sladká - element země (slezina), a co s tou chutí na sladké, jak posílit tedy slezinu, najde se jednoduchá rada?

A dále: při štítné žláze musíme počítat s tím, že tělo má sklony k zvyšování váhy. ale pozor, nemusí jít o tuky. může jít o zadržování vody - jak tedy odvodnit tělíčko?

A jc odpověď na tvou otázku, proč hubnu, protože mám dvě tři kila navíc, a cítím se s nimi neohrabaná, nejsem to já. A taky vím, že kdybych nad těmi pár kili mávla rukou, za deset roků by z toho mohlo být 20-30 kilo, trpěly všechny orgány mého těla takovou zátěží, klouby....proto chci sundat zatím těch pár kil. A i ta dvě kilíčka je velice těžké sundat.

Všem děkuju za tipy a názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 6:17 am    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Cituji jc:
sladká - element země (slezina), a co s tou chutí na sladké, jak posílit tedy slezinu, najde se jednoduchá rada?



vyváženou stravou proti mlsání

Ahoj Jano,
já jako neodborník si myslím tohle. Záleží na pestré a vyvážené stravě. Proto se snažím, abych v průběhu dne měla zastoupeno všech 5 chutí. Slanou , sladkou, hořkou, kyselou a kořeněnou. Učím se tomu, že když se podívám na svůj talíř, tak vidím, jak je jídlo vyvážené. Pokud tam např. nějaká chuť zastoupená není, dodám jí do dalšího jídla.

Tím vlastně zmizí touha se přecpávat a nebo jíst víc, než je třeba a také mlsat. Jasně, že když mám chuť , vezmu si třeba čokoládu, ale rozhodně si nedělám výčitky, že bych kvůli tomu nespala Wink .

Těch potravin, které se řadí mezi ,,sladké" je celá řada. Je to např. sladké ovoce,, ořechy, fazolové lusky,, rýže, hrách, fazole, med, kapusta, smetana, salátové okurky, mrkev, obilniny, mandle....

Např. se má za to, že zrovna pro slezinu prospívají fazolové lusky... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 8:22 am    Předmět: Re: Hubnutí Citovat

Evik napsal:


Tělo je chrámem naší duše. Aspoň se to tak říká. Celej život jsem své tělo huntovala, přehlížela, zanedbávala. Teď se stalo mým dobrým kámošem a začínáme si spolu rozumět. Poslouchám . co mi říká.
Poslouchám ho a chci mu vynahradit to, co jsem na něm za celá léta napáchala.
A to moje nedokonalý tělo je mi za to vděčný. A říká, že mi chce ještě dlouho sloužit. Je to prostě vzájemná spolupráce. Proto dělám to , co dělám.
A dělám to ráda.


je důležité tohle vědět. protože spousty lidí hubne ne pro sebe, ale pro okolí, pro různé časopisy.... a to nemá se starostí o tělo nic společného. vím evíku, že ty to víš Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 8:34 am    Předmět: Citovat

JANAA napsal:
Cituji jc:
sladká - element země (slezina), a co s tou chutí na sladké, jak posílit tedy slezinu, najde se jednoduchá rada?

A dále: při štítné žláze musíme počítat s tím, že tělo má sklony k zvyšování váhy. ale pozor, nemusí jít o tuky. může jít o zadržování vody - jak tedy odvodnit tělíčko?

A jc odpověď na tvou otázku, proč hubnu, protože mám dvě tři kila navíc, a cítím se s nimi neohrabaná, nejsem to já. A taky vím, že kdybych nad těmi pár kili mávla rukou, za deset roků by z toho mohlo být 20-30 kilo, trpěly všechny orgány mého těla takovou zátěží, klouby....proto chci sundat zatím těch pár kil. A i ta dvě kilíčka je velice těžké sundat.

Všem děkuju za tipy a názory.


slezina = sladká chuť. pozor, tady nejde o "cukr" jako takový. jde o potraviny se sladkou chutí. to je např. i maso, jsou to obiloviny.... takže ne, abyste se narvali čokoládou Laughing slezina tím, že vyvolá chuť na sladké říká, že tělo chce energii. a samozřejmě ta nejrychlejší energie jde z cukru, ale není to ta nejlepší energie,protože když ji hned nespálíme pohybem, tak se přetvoří na tuky. takže když se ozve chuť na sladké, tak si prostě dejme něco k jídlu, co má sladkou chuť. může to být ovoce, může to být kus masa, může to být kuskus, jáhly, polenta apod (prostě obiloviny).

říkal jsem již výše, že zrovna štítná žláza je potvůrka, která nerada spolupracuje. voda se paradoxně ukládá proto, že tělo má pocit, že jí má málo. existují v lékárnách přípravky na odvodnění. ale co je nejdůležitější je dodržovat pitný režim. tělo nesmí mít pocit, že nedostane napít, když to potřebuje. protože když ten pocit má, tak když se napiješ, tak tu vodu uloží v těle. ale když ví, že dostane napít vždy, tak tu vodu zpracuje a ty jí hezky vyloučíš. při odvoďňování musí dobře fungovat ledviny, takže je hezky zalévat vodou, mít je v teple, jíst hodně slané teplé vody = silné vývary, nejlépe kuřecí nebo hovězí. musíme si uvědomit, že v ledvinách máme základní energii. když nám ji ledviny nedodávají, tak pak se vyčerpávají všechny ostatní orgány. jestli máš opravdu nějaký problém s energií, doporučuji užívat gel aloe vera každý den minimálně 3 měsíce. ten dodává základní energii a zlepšuje funkci ledvin. a hlavně ty vývary. to je poklad, který si můžeme dopřát všichni.

je dobře, když znáš důvod hubnutí. už výše jsem psal, že mnozí hubnou pro ostatní. znám mnoho šťastných a veselých lidí s mírnou nadváhou. oni to neřeší a já bych jim ani nedoporučoval to řešit. něco jiného je velká nadváha, která se může projevit zdravotními problémy. ale mít pár kilo navíc.... to není rozhodně na škodu ničemu. když jsme byl malý, tak můj dětský lékař říkal, že je dobré mít těch pár kileček navíc, protože když pak přijde chřipka, tak má tělo rezervu kam šáhnout, když se cítí mizerně Laughing a vůbec, podívejte se na ty šťastné buddhy s bříšky. nejsou krásní Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:


Ahoj Jano,
já jako neodborník si myslím tohle. Záleží na pestré a vyvážené stravě. Proto se snažím, abych v průběhu dne měla zastoupeno všech 5 chutí. Slanou , sladkou, hořkou, kyselou a kořeněnou. Učím se tomu, že když se podívám na svůj talíř, tak vidím, jak je jídlo vyvážené. Pokud tam např. nějaká chuť zastoupená není, dodám jí do dalšího jídla.
.


je super, když jídlo má všech pět elementů. když máme řízek, s bramborem tak v něm máme sladkou (brambory), hořkou (smažené), slanou (je to osolené), kořeněnou (na bramborách je kmín) a chybí kyselá. a co chytrý čech udělá? dá si k tomu kyselou okurku a má všech 5 pohromadě Laughing no vidíte, klasické české jídlo a jede podle čínských 5 elementů. a věřte nebo ne, hoidně našich tradičních jídel se podle 5 elementů připravuje už od našich praprapra babiček. vemte si např. knedlo, vepřo, zelo. knedlík a maso = sladká, zelí = kyselá, je to slané = slaná, v zelí máme nějaké to kořeníčko nebo tam je kmín na mase = kořeněná, a k tomu pivíčko = hořká Laughing takže věda číňanů stará více než 5 tisíc let je pro nás naprosto normální a je součástí našeho života. jen si to neuvědomujeme. a proč? protože poslední dobou na jídlo kašleme. házíme ho v supermarketech do košíků po kilech, doma všechno zmrazíme, jíme to, co vidíme v reklamě... dřív babička šla k řezníkovi a několik minut vybírala maso na polévku. dívala se na něj, čuchla si k němu, vzalal si ho do ruky.... už jen výběr toho jídla byl rituál. a z toho, co koupila hned navařila, takže se jedlo čerstvé jídlo. ne z mrazáku mrtvé maso.... musíme se naučit s jídlem pracovat, mít ho rádi stejně jako sebe, protože to, co sníme to, jsme pak my. zapomeňte na ty šílené hypermarkety. najděte si svého zelináře, svého řezníka, svého pekaře. nakupujte všemi 5 smysly. udělejte si rituál z nákupu, vaření, i jezení a uvidíte, jak se tělo začne srovnávat samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 9:01 am    Předmět: Citovat

jc napsal:
říkal jsem již výše, že zrovna štítná žláza je potvůrka, která nerada spolupracuje. voda se paradoxně ukládá proto, že tělo má pocit, že jí má málo. existují v lékárnách přípravky na odvodnění. ale co je nejdůležitější je dodržovat pitný režim. tělo nesmí mít pocit, že nedostane napít, když to potřebuje. protože když ten pocit má, tak když se napiješ, tak tu vodu uloží v těle. ale když ví, že dostane napít vždy, tak tu vodu zpracuje a ty jí hezky vyloučíš. při odvoďňování musí dobře fungovat ledviny, takže je hezky zalévat vodou, mít je v teple, jíst hodně slané teplé vody = silné vývary, nejlépe kuřecí nebo hovězí. musíme si uvědomit, že v ledvinách máme základní energii. když nám ji ledviny nedodávají, tak pak se vyčerpávají všechny ostatní orgány. jestli máš opravdu nějaký problém s energií, doporučuji užívat gel aloe vera každý den minimálně 3 měsíce. ten dodává základní energii a zlepšuje funkci ledvin. a hlavně ty vývary. to je poklad, který si můžeme dopřát všichni.



Pitný režim

Chci se k tomu vrátit. Mám v tom nejasnosti. Já zastávám selský názor, že pít máme tehdy, kdy máme žízeň. Ale to moc lidí nedělá, buď žízeň překonají a nebo nemají potřebu pít. Prostě záleží na každém člověku.

Normálně pracující ledviny jsou totiž nastaveny asi na 1 a půl litru vody. Jejich kapacita je nastavena samozřejmě na větší množství. Ale to co ledviny přefiltrovávají navíc, tak to už je zatěžuje, oslabuje.
Pokud vypiješ 1 a 1/2 litru, tělo si krásně poradí. Ale pokud jsou ledviny nadměrně zatěžovány, voda se vyloučí potem. Pokud naše tělo nemá dost příležitosti k pocení ( teplo, nebo pohyb atd ) , tato voda nám zůstává v krvi a to se projeví těmi známými otoky.

Doktor předepíše diuretika, které donutí naše přetížené ledviny pracovat na ještě větší výkon. Potom ti doporučí pít víc tekutin, abys ledviny propláchl. Bludný kruh a výsledek ? Takové přetěžování může naše ledviny zničit.Takže všeho s mírou . ( Jasně záleží na tom, jakou práci děláme , v jakém prostředí se pohybujeme atd. )

JANNA:
Citace:
A dále: při štítné žláze musíme počítat s tím, že tělo má sklony k zvyšování váhy. ale pozor, nemusí jít o tuky. může jít o zadržování vody - jak tedy odvodnit tělíčko?


Jano, rozhodně ne diuretika a zkusila bych ten pitný režim, 1 a půl litru vody. Někde jsi psala, že moc pohybu nemáš, tudíž toho moc nevypotíš.
Zkus to a uvidíš. Já to začala zkoušet na sobě a zatím v pohodě. Jasně, že tady opět platí, nic nelámat přes koleno. Je jasný, že když budu mít jazyk na vestě, že se prostě napiju.



Tak co ty na to Jirko ? Jsem moc ráda, že si v této diskuzi Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:


Chci se k tomu vrátit. Mám v tom nejasnosti. Já zastávám selský názor, že pít máme tehdy, kdy máme žízeň. Ale to moc lidí nedělá, buď žízeň překonají a nebo nemají potřebu pít. Prostě záleží na každém člověku.

Normálně pracující ledviny jsou totiž nastaveny asi na 1 a půl litru vody. Jejich kapacita je nastavena samozřejmě na větší množství. Ale to co ledviny přefiltrovávají navíc, tak to už je zatěžuje, oslabuje.
Pokud vypiješ 1 a 1/2 litru, tělo si krásně poradí. Ale pokud jsou ledviny nadměrně zatěžovány, voda se vyloučí potem. Pokud naše tělo nemá dost příležitosti k pocení ( teplo, nebo pohyb atd ) , tato voda nám zůstává v krvi a to se projeví těmi známými otoky.


ono jeden litr, jeden a půl litru, dva litry, tři litry....ono to vypadá, že co člověk, to názor. ani doktoři v tom nemají jasno. já dlouhodobě "jedu" na 2-3 litry denně podle toho, jak moc aktivní ten den jsem. myslím, že ty dva litry by měl být základ. co se týče žízně, to je už pocit, kdy nás tělo volá a říká dej mi napít, mám málo vody. otázkou je, jestli máme na toto volání čekat, nebo prostě pořád doplňovat, aby tělo nemuselo na nás volat. já osobně piju průběžně pořád. vím, že když mě čeká nějaká aktivita, tak se předem hodně napiju, protože tělo té vody bude potřebovat víc a když tu aktivitu dokončím, tak se také hodně napiju. když nic nedělám, tak mám prostě lahev s vodou u sebe a příležitostně si "cucnu". nemyslím si ale, že když člověk hodně pije, tak že se voda v těle ukládá. podle mě jí tělo prostě vyloučí. tělo vodu ukládá v případě, že má pocit, že jí nedostává dostatek a tak si dělá zásoby.

otázka jestli ledviny přetěžujeme tím, že jim dáváme hodně vody....nevím, já myslím, že ledviny prostě fungují pořád a když nemají dost vody, tak jedou na sucho a o to hůř sem jim pracuje, takže podle mě je jejich zátěž větší, když nemají co čerpat. navíc, když tělo nemá dostatek vody, tak zatěžuje vlastně všechny orgány. např. srdce.... když nepijeme dostatek vody, tak je krev hustá a srdce musí o to víc pumpovat, navíc hrozí sraženiny. na to pozor u lidí, kteří mají zůžené cévy, najednou začnou hrát squash nebo tak něco a malér je tu hned. takže rozhodně před větší aktivitou naředit krev!!!! to samé se týká jater, slinivky, žaludku, střev....prostě všeho. nezapomínejme, že jsme hlavně složeni z vody, takže jí opravdu nešetřeme. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 10:58 pm    Předmět: Citovat

Před pár měsíci jsem ze svého jídelníčku vyřadila uzeniny a maso jím tak jednou do týdne a k mému milému překvapení mě přešli chutě na nezdravé sladké jako čokolády a sušenky a takové to večerní mlsání.
Samovolně jsem zhubla dvě kila,aniž bych o to usilovala či si toho nějak všimla.
Radost mam ale opravdu z toho,že jsem si myslela,že jsem jakýsi závislák na cukru a hle,je po tom.Chutě mam hezky vyrovnané a nešílím,kde bych co mlsala. Smile Mam z toho radost. Razz

O přebytku vody pro ledviny si myslím,že je divné,aby si naše tělo nějak neporadilo s vodou.
Shocked Pro mne zvláštní to teorie.Spíše mě udivuje,jak spousta lidí vodu vůbec nepije a jejich tělo jim věrně slouží.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2009 11:41 pm    Předmět: voda Citovat

S tou vodou je to teda pěkně zamotané.
Možná je to individuální a neexistuje na to měřítko. Já kdybych vypila "jenom" 1,5 l vody za den, tak asi leknu žízní. Vypiju cca 3 litry buď vody nebo vody a čaje (kafe nepočítám, protože to naopak prý odvodňuje) a nějak nadměrně se nepotím, nechodím častěji na "malou" a ani se nezavodňuju - neotékám. Vyhovuje mi takové množství, protože jinak cítím hlavu víc než obvykle.

Moje sestra vypije maximálně 0,5 l !!!!! vody za den, chodí čůrat každou chvilku (nechápu co na tom záchodě ze sebe ždímá Shocked ) a po Praze zná osobně každý veřejný záchodek. Laughing Pije prý takhle málo, protože se bojí, že by jinak seděla na wc pořád.............

Myslím, že je to hlavně o tom, co každému vyhovuje a jak "poslouchá" svoje tělo. Já v podstatě neznám pocit žízně. Piju vlasně pořád........ Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
O přebytku vody pro ledviny si myslím,že je divné,aby si naše tělo nějak neporadilo s vodou.
Shocked Pro mne zvláštní to teorie.Spíše mě udivuje,jak spousta lidí vodu vůbec nepije a jejich tělo jim věrně slouží.

Džarmí


ahoj, když někdo málo pije, tak i když si myslí, že mu tělo věrně slouží, tak věř, že pěkně trpí. dříve nebo později se to projeví a napravovat problémy s dlouhodbým nedodržováním pit. režimu je dosti složité, protože orgány jsou již tak vyčerpané a "rozbité", že dát je pak dohromady je vlastně již nemožné a to poškození bývá trvalé. prostě tělo je z větší části voda a podle toho s ním musíme zacházet. a když mluvíme o pit. režimu, mluvíme výhradně o vodě. někdo do toho míchá vše, co "teče". to ale rozhodně takto nefunguje. takže voda je pro nás opravdu životně důležitá. ve vodě jsme se vyvinuli (plodová voda), z vody jsme složeni. myslím, že jen tyto dva aspekty jako důvod stačí, vlastně jsme vodní tvorové Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 10:27 am    Předmět: Re: voda Citovat

Lendulka napsal:

Moje sestra vypije maximálně 0,5 l !!!!! vody za den, chodí čůrat každou chvilku (nechápu co na tom záchodě ze sebe ždímá Shocked ) a po Praze zná osobně každý veřejný záchodek. Laughing Pije prý takhle málo, protože se bojí, že by jinak seděla na wc pořád.............

Myslím, že je to hlavně o tom, co každému vyhovuje a jak "poslouchá" svoje tělo. Já v podstatě neznám pocit žízně. Piju vlasně pořád........ Laughing Laughing Laughing


poslouchat své tělo je opravdu dobře. a tvoje sestra by neměla to svoje křičící tělo bez povšimnutí. co jiného to je, než křik trpícího těla, když neustále potřebu čůrat aniž pije? může to být zdravotní problém, ale také psychický. nemá z dětství problém s pomočováním? může to být strach ze selhání (nevydřžím něco....) apod. ale opravdu zde hrozí problém nějakého orgánu. asi bych to nenechával jen tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund