Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcování rodinných příslušníků - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcování rodinných příslušníků
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcování rodinných příslušníků

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 6:49 pm    Předmět: Zasvěcování rodinných příslušníků Citovat

Ahojte,
narazila jsem na jistou otázku a potřebuji vaši radu.
Může dcera (mistr-učitel) zasvětit do jakéhokoli stupně reiki svou matku, či další rodinné příslušníky, kteří mají hluboký zájem o Reiki zasvěcení a požádají ji o to?
Děkuji a těším se na odpovědi, pa, pa všem Žanda Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 7:01 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych měla asi napsat, že mi toto bylo řečeno, ve smyslu, že by se mohla narušit jakási ochrana nebo co. Nějak se mi to nezdá, protože je nám přece ochrana dána již při 1. stupni reiki a kddyby to tak bylo, tak by musela být ochrana narušena při každém zasvěcování, ať už jde o rodinné příslušníky, nebo ostatní.
Zná někdo normy, jež by se u reiki skutečně měly dodržet a nepokoušet nějakým způsobem osud? Razz

Ahojte Žanda Razz Razz Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Žando,

v reiki a i v jakékoli další energii nejsou žádná omezení a ani normy. Jen my lidi si děláme omezení a normy, většinou na základě našich strachů nebo nevědomosti, jak vlastně fungují energie. Takže vzhůru do zasvěcování u rodinných příslušníků. Very Happy Má rodina má spoustu různých energií, do kterých jsem je zasvěcoval Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 10:17 pm    Předmět: Citovat

Rovněž nevidím důvod, proč bych neměl zasvětit všechny své blízké, zvlášť když o to požádají. Nemá smysl vymýšlet pro Reiki omezení - žádná nejsou, pokud ovšem kdosi neuvěří, že jsou - pak má pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zaneta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

Ahojte,
já věděla, že to bude nějaký nesmysl. Já osobně si myslím, že se z nějakého důvodu má učitelka zalekla toho, že zasvětím jednoho dne svou maminku, která je u ní také již zasvěcená. Snad si myslela, že když mi řekla, že nesmím zasvěcovat svou rodinu, tak je budu všechny směrovat ní. Nevím, co se ji v té chvíli hlavou honilo. V každém případě jsem z toho měla prvotní pocit velice špatný. Vím, že tady na reikiwebíku se mohu zeptat na cokoli a vždy, když jsem něco potřebovala, našla jsem to tady.

Děkuji za odpovědi Lightworkere a Damao a přeji Vám krásný a požehnaný den, pa, pa Žanda Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2009 2:58 pm    Předmět: Citovat

Kšeft je kšeft... Surprised(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: so červen 06, 2009 4:44 pm    Předmět: Citovat

Pokuď si sama myslíš, že role učitelky a dcery se vzájemně nevylučují a navíc je aktivní zájem ze strany rodiny, tak v tom problém nevidím.

Vžyť dříve se běžně učení předávala v rámci rodu, dodnes v tradiční výuce bojových umění se berou všichni žáci jako rodina. Pravda většinou statší učí mladšího, ale nebývá to pravidlem. I ve škole bojového umění je starší ten, kdo se cvičení věnuje déle, bez ohledu na věkSmile

I já doma dělám často psychologa, i když bych to dělat podle některých neměla ani trochu, prostě si to musím víc hlídat a znát své meze, abych například neřešila z pozice dcery věci za matku, ale pouze jí nabídla obohacující nápad. Není nad to se vzájemně obohacovat:)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 8:47 am    Předmět: x Citovat

Proč ne? Však jsou to taky lidi jako ostatní.

Co se moc nedoporučuje je spíš léčení rodinných příslušníků a to z důvodů (zvláště pokud je v tom nějaká psychoterapie nebo další techniky), kdy není odstup a kam vstupují naše vlastní zájmy a představy, prostě kde jsme neobjektivní a mimo to, je to kolikrát práce hodně nevděčná - nakonec ještě každý neúspěch (nebo co je za něj považováno) je vám hozen na hlavu, prostě je to postaveno na příliš úzkých vazbách a zavedených rodinných tradicích.
Prostě staré a dobré: Doma není nikdo prorokem. A prospěje si to občas připomenout a umět požádat o pomoc i někoho dalšího...

šamanka
Narya: každý z nás má chvíle, kdy je rád za chytrého, ba nejchytřejšího (teď mluvím všeobecně, není to útok na tebe, však ty my rozumíš), jenže se to u rodiny může nakonec zvrtnout, že si místo chytrolína připadáme jako pitomci....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund