Fórum - Zobrazit téma - REIKI 2.STUPEŇ:programování předmětů - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - REIKI 2.STUPEŇ:programování předmětů
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

REIKI 2.STUPEŇ:programování předmětů
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Díky za dovysvětlení a tím i vyjasnění Anaj.
Už jsem si tady připadal jak v parlamentu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

Dá se říci, že každý z nás "programuje" neustále. Veškeré naše úmysly, myšlenky a konání se nepřetržitě zapisují v našem éterickém těle i v éterických tělech lidí a předmětů, s nimiž přicházíme do styku.

Jsme-li vystresovaní, unavení, rozhněvaní nebo naopak v pohodě, čiperní a láskyplní, to vše má vliv nejen na nás samotné, ale i na naše okolí. V tom nejširším slova smyslu tím, jací jsme, vlastně ovlivňujeme vše ve Stvoření.

Z tohoto pohledu nevidím nic špatného na tom, vzít do ruky třeba prstýnek, pomodlit se za jeho očištění od veškeré negativity a disharmonie (nebo k tomu použít třeba reiki, pokud to postačí) a pomodlit se, aby vyzařoval harmonii. A potom ho třeba darovat.

Nevidím v tom žádnou vědu. Prostě čistý záměr. Podobně, jak Dr. Emoto píše o působení na vodu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 9:06 am    Předmět: x Citovat

Ahoj chlape,
když jsi mě oslovit, tak dám jen malinké dvě poznámky k věcem se kterými nesouhlasím.
Nejsme žádní začátečníci a argument, že nemůžeš působit na někoho, koho neznáš osobně, jeho jméno a adresu mi připadá poněkud zvláštní. Pokud si s někým dopisuješ, máš o něm spoustu osobních informací, svým způsobem jsi na něj navázán, tak to není jako stovka lidí, které potkám v metru. Ale s tím působením si to musíš rozebrat sám se sebou.

Dál si myslím, že není podstatné co si na sebe navěsíme, kdybychom měli na sobě půl kila talismanů, celý byt plný zářičů a já nevím čeho všeho, neudělá to z nás o nic většího medicimana ani duchovnějšího člověka.

Howg Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 9:18 am    Předmět: programování předmětů Citovat

Do každého předmětu se dá vložit co bychom rádi, tak jak napsala sunnyi správně. Vlastně náš život se programuje neustále. Žijeme ve vesmíru svobodné vůle, avšak máme také osud, který by bylo dobré ve svém srdci cítit, kam nás vede a co bychom měli dělat, abychom svůj život cítili naplněnýSmile
Při napojování není třeba znát datum narození a fotku, to už zavání magickým záležitostem. Pokud se člověk v srdci správně napojí, energie teče kam má. To jsi napsal moc dobře člověčeSmile Nesouhlasím, ale s tím, že je jen Bůh a černá a bílá ne. On je vše, z něj vše vyšlo, ale tak jak jsi také procházel mnohými temnými zkušenostmi tak nyní to prochází zase jiní lidé či jemné bytosti. A od těchto propojení na naše temné inkarnace je dobré se očišťovat, aby neměli vliv na náš život, pokud chceme projít láskyplnou naší transformací a myslet na opuštění karmického kolečka na Zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Existuje jedno čínské přísloví, které by si každý, kdo chce něco vědomě vkládat jako program do Vesmíru kolem nás:
¨Když jdeš po Cestě, neodtraňuj z ní nic!"
Doplnil bych: nemanipuluj!
Stačí, co "napácháme bezděky.
Rozumím však tomu, že mohou mít lidé pocity, že už jsou dost pokročilí a tak se do "programování" vrhají.
Sám jsem tím také svého času prošel. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 11:16 pm    Předmět: Citovat

ANAJ:

"Ahojky,já jsem se fakt asi špatně vyjádřila,netoužím někoho ovládat a programovat,já myslela nabít-štěstím, láskou a zdravím,jsou to lidičky co je zdravíčko opouští a smůla se jim lepí na paty."

Damao:

"Rozumím však tomu, že mohou mít lidé pocity, že už jsou dost pokročilí a tak se do "programování" vrhají."

Pěkné zrcadýlko.

Člověk může být ten sebečistější záměr pomáhat, lidé si to ale vyhodnotí podle sebe...

¨Když jdeš po Cestě, neodstraňuj z ní nic!"

Když půjdu po cestě a uvidím otevřenou díru do kanálu a poklop povalující se o kus dál, tak ho dám na své místo.

Nicméně, v tom přísloví je hodně moudrosti. Jak se tady píše pořád dokola: Všechno má svůj význam a člověk nemá právo zasahovat druhému do jeho procesu růstu, aniž ten s tím souhlasí.

Veškerá naše pomoc by měla být modlitbou a posíláním Lásky s odevzdáním, s postojem: "Ne má ale Tvá vůle se staň."

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 11:28 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Damao:

"Rozumím však tomu, že mohou mít lidé pocity, že už jsou dost pokročilí a tak se do "programování" vrhají."

Pěkné zrcadýlko.

Člověk může být ten sebečistější záměr pomáhat, lidé si to ale vyhodnotí podle sebe...

¨Když jdeš po Cestě, neodstraňuj z ní nic!"

Když půjdu po cestě a uvidím otevřenou díru do kanálu a poklop povalující se o kus dál, tak ho dám na své místo.

Nicméně, v tom přísloví je hodně moudrosti. Jak se tady píše pořád dokola: Všechno má svůj význam a člověk nemá právo zasahovat druhému do jeho procesu růstu, aniž ten s tím souhlasí.

Veškerá naše pomoc by měla být modlitbou a posíláním Lásky s odevzdáním, s postojem: "Ne má ale Tvá vůle se staň."

Mirek

No, o tomhle to právě je. Z nějakého důvodu je něco jinak, než bychom to "viděli" my..... Hmm, je ten poklop vedle kanálu z vůle nějakého šprýmaře, nebo je to vůle Nejvyššího - co když je tím šprýmařem Nejvyšší? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 12:39 am    Předmět: Citovat

"Hmm, je ten poklop vedle kanálu z vůle nějakého šprýmaře, nebo je to vůle Nejvyššího - co když je tím šprýmařem Nejvyšší?"

Šprýmaře?

Mně to, že někdo někomu nastraží past, aby si třeba zlomil nohu, moc šprýmovné nepřijde.

Nejvyšší dal člověku rozum i srdce. Aby plnil jeho vůli tady na Zemi. Aby se učil žít v Lásce. To vyžaduje pozornost i inteligenci.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 10:00 am    Předmět: 2 Citovat

S tím poklopem je to zajímavý příklad. Z mého pohledu, mohu vidět cokoliv : vtip šprýmaře, zlý úmysl a nebo jen otevřený poklop od kanálu. Člověk má tendenci si dělat úsudky dle svého momentálního úhlu pohledu, který je ovlivněn spoustou faktorů. Je to ve skutečnosti jen poklop. Nesouhlasím-li s něčím, změním to. Mohu ten poklop zavřít nebo obejít. Pokud ho budu chtít zavřít, musím se přesvědčit, že tam dole nikdo není. Laughing Nahoře má i své dole - proti pól. Záměr by pak byl hezký, ale výsledek ...
Tak mě tak napadlo, když ten poklop dám na své místo, ten kdo vidí nahoře a nevidí dole, spadne do něj stejně, sice jindy a jinde, ale spadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 11:14 am    Předmět: 2 Citovat

Pročítám si toto téma dokola a cosi mi tu nesedí. Třeba věta: ¨Když jdeš po Cestě, neodstraňuj z ní nic!" Je zde ještě řeč o Cestě s velkým C? Na cestě životem? Jsme účastníci vlastního života a není nám upíráno právo rozhodování, svobodné vůle. Slovo odstraňování by mohlo být zde zaměněno či nahrazeno slovem bránění nebo vyhýbání se. Je to snad ze strachu z budoucnosti, která tu ještě není? Je to snad snaha manipulovat? Jsme tvůrci vlastního života a jsme i pozorovateli. Má-li něco přijít, stejně to přijde. Vše je naprosto dokonalé, není co odstraňovat. Vše je i dokonale načasované, není třeba nic manipulovat.
Jestli mi ale něco nevyhovuje, mohu to opustit, trpět, přehlížet nebo změnit. Ať je to cokoliv v mém životě, co se týká mne tady na zemi, mohu tvořit, měnit, rozhodovat se (vztahy, bydlení, zaměstnání, směr na duchovní cestě ... ). Mám možnost říci ano, ale také ne. Mohu to jen odložit, stejně se mi to vrátí jako bumerang. Co opravdu nemohu, zasahovat do života druhých. Mohu se pokusit pomoci, pokud mě o pomoc nebo radu požádají (jen pokud dostanu souhlas a není to nad mé síly, možnosti). Respekt k rozhodnutí druhých, je důležitý, vnímám ho jako klíč.
To samé platí u mne. I já mám klíč. Pozornost je tím zámkem. Na co zaměřím svou pozornost, to přitahuji. Mohu pak říci ano, ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 12:04 pm    Předmět: Citovat

Edy:

"...ten kdo vidí nahoře a nevidí dole, spadne do něj stejně, sice jindy a jinde, ale spadne."

Anebo třeba taky ne. Možná, že mezitím pochopí...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 12:16 pm    Předmět: 2 Citovat

Možná, snad. I to je možné, samozřejmě. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Dokonce když budeš ten poklop dávat zpět, kam patří, dojde u některých kolemjdoucích k uvědomění, že ... .
PS: Pro zajímavost, já tam už kdysi spadla. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ahoj, Jarmila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 12:28 pm    Předmět: Re: 2 Citovat

Edy napsal:
Pročítám si toto téma dokola a cosi mi tu nesedí. Třeba věta: ¨Když jdeš po Cestě, neodstraňuj z ní nic!" Je zde ještě řeč o Cestě s velkým C? Na cestě životem?


Ahojky, tohle je můj pohled na Cestu. Mojí cestu Wink .


Cesta

My jsme vždy jen tím, kým se cítíme být sami pro sebe. A tak nás vnímá i naše okolí. Jsem velká cestovatelka, protože se tak cítím

Ačkoli jsem nikdy nebyla v žádné exotické zemi, neznám většího dobrodružství, než se vydat do nejskrytějších koutů svého nitra. Po prvních krůčcích jsem zjistila, že poodhalit roušku tohoto tajemství není tak lehké, jak se zdá. Cesta do našeho nejhlubšího nitra může být velmi bolestná, ale zároveň osvobozující. Zraňující a současně očisťující. Roubená různými druhy emocí, jako je například strach, hněv, závist, agrese, nepřátelství, sebelítost…Zároveň je to cesta radosti, krásy, souznění a harmonie.
Není jednoduché najít v sobě naše pravé JÁ. Chce to notnou dávku trpělivosti, ochoty měnit své zastaralé vzorce a způsoby myšlení, naslouchat pozorně svému srdci a hlavně být poctivý především sám k sobě. Pokud tohle dokážeme a pochopíme vesmírné zákony, nalezneme svojí podstatu, své pravé JÁ.
Je to ovšem dlouhá pouť. A my jsme zvyklí mít všechno a hned. Cestou nejmenšího odporu. Ano, jsme pohodlní, zlenivělí a znudění.Chceme změnit svět, ale nechceme změnit sebe. Velebíme naši krásnou planetu a současně jí devastujeme. Komunikujeme s celým světem, ale se svými nejbližšími to neumíme.Zachraňujeme živočišné druhy a současně je hubíme. Zachraňujeme lidské životy a zároveň se vraždíme. Přitom jsme všichni Boží bytosti.

Proč se tedy chováme tak, jak se chováme ? Jak to můžeme změnit ?

Jenom představa jasného cíle dokáže zmobilizovat naše síly. Vydejme se proto na cestu do svého nitra, udělejme ten první krok ! A potom otevřme svá srdce lásce .

Šťastnou cestu !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 12:42 pm    Předmět: Re: 2 Citovat

Edy napsal:
Z mého pohledu, mohu vidět cokoliv : vtip šprýmaře, zlý úmysl a nebo jen otevřený poklop od kanálu......Mohu ten poklop zavřít nebo obejít. Pokud ho budu chtít zavřít, musím se přesvědčit, že tam dole nikdo není. Laughing


Tu větu, kterou jsem vyznačila silným písmem, je pro momentálně hodně inspirující!
Díky, Edy, zase mi jedne střípek zapadl Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 4:37 pm    Předmět: T Citovat

Ahoj Karle.

K tomuhle:
Citace:
"Když jdeš po Cestě, neodtraňuj z ní nic!"


A v tom to celé asi bude...tj. v tomhe: „Když jdeš po Cestě“.
Tedy jedná se o vědomé nastoupení Cesty, které představuje opravdu vědomé kráčení.
A tohle „vědomé“ vylučuje dohady o tom, co v jakém případě ano, a co ne. Nedochází k záměně přístupu, není na Ní prostor pro nějakou teoretickou volbou mezi nevšímavostí (ať už k poklopu od kanálu, nebo toho „břevna ve vlastním oku“), či nepatřičným „odstraňováním“ (hlavně něčeho, co nám nevoní u někoho druhého).

A tak je mi sympatický ten Evin příspěvek, který jemně poukazuje směrem k tomu opravdovému "kráčení" místo teoretizování, ve smyslu – „kdyby, coby...“, či moudrem určeným "takto kráčejícím", které si stejně každý napasujeme na to svoje vlastní kopyto.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.24 sekund