Fórum - Zobrazit téma - Ochrana při meditaci - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ochrana při meditaci
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ochrana při meditaci
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 10:20 pm    Předmět: Ochrana při meditaci Citovat

Dočetla jsem se, že pokud člověk nezná techniku na opravdu dobrou osobní ochranu při meditaci, hrozí mu nebezpečí manipulace. A to ani nemusí meditovat ve skupině lidí, prý stačí, když osoba, která by chtěla s člověkem manipulovat, zná čas meditace.

Chráníte se nějak při meditaci? A jak?
Žádné takové techniky jsem nenašla Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

Meditace je bdělost. Být bdělý je bezpečnější než snít. Není tedy otázka ochrany více na místě u života bez meditace?
Navíc by se mělo meditovat ideálně celý den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 12:19 am    Předmět: Citovat

Myslíš tím Psychedelicu ,tou celodenní meditací,být neustále v přítomném okamžiku?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 12:25 am    Předmět: Citovat

Jo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 7:49 am    Předmět: Citovat

Hmm, tak na takové úrovni ještě nejsem, abych dokázala být celý den v meditaci Sad

Ale zajímala by mě nějaká konkrétní ochranná technika, jestli někdo něco takového používáte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 12:52 pm    Předmět: Citovat

Zmijovka napsal:
Hmm, tak na takové úrovni ještě nejsem, abych dokázala být celý den v meditaci Sad

Je to mnohem jednodušší, než to vypadá. Na to není potřeba žádných úrovní. Minulost nezměníš. Co se stalo, bolelo, nebo čeho ses bála, nezměníš. To je minulost. To co bude, to bude. A co bude? Vědma zřejmě nejsi, tak nad tím nepřemýšlej. Tvůj přirozený stav je teď a tady, ne někde v budoucnosti. Jsi Teď a Tady. Tento okamžik, který nemá hranic, který je teď a tady. Uvědom si ho. Kdy? Teď a tady.
Zeptej se sama sebe - Kdo jsem já? Nejsi mysl, nejsi tělo (nejsi ruka sahající po klávesnici, nejsi noha na které si sedíš). Jsi TO (lze to nazvat Pozorovatel). Jsi vědomá přítomnost. Nijak to nevypadá a skrze mysl to neuchopíš, protože mysl se v tom (jako myšlenky) objevuje. A přesto víš, že existuješ, a že probíhá uvědomování. Stále jsi zde, ať se děje, co se děje. Žádný tvar, žádný problém.
S Láskou Edy.


Naposledy upravil Edy dne so červen 13, 2009 11:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpovědi.

Bohužel jsem zatím na tom tak, že mi dělá problémy i krátkodobá meditace, nedokážu se delší dobu soustředit na to "tady a teď" , pořád mi myšlenky lítají do minulosti i budoucnosti Sad
A abych celý den vydržela žít jenom přítomným okamžikem, to je prostě zatím nad moje síly. To bych musela žít někde osamoceně jako poustevník, ale v běžném životě mi to připadá skoro nemožné Sad

A jak je to tedy s tou manipulací během meditace?
Podle vašich příspěvků to vypadá, že to nijak neřešíte. Je to tedy jen nějaký výmysl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 8:50 pm    Předmět: Citovat

Neřeš celý den, ale zkus to 10 minut, prázdné kliné hlavy, dobře pomáhá soustředit se na dýchání. Prostě prostá meditace ... nesmíš být ale ve spavém stavu, to tě může ovlivnit lecos, hádka sousedu vedle, zprávy z televize co běží ve vedlejším pokoji, možná to by šlo chápat jako "manipulace". V tom stavu jsi otevřená vnějším vlivům. A buď vědomě, nebo nevědomě. Takže radši zkus 10 minut aktivní prázdné hlavy, než polospánkového stavu (to už je pak relaxace ne meditace).

Takže u poctivé meditace bych manipulaci neřešila a i kdyby, tak to budeš vnímat jako rušivý vliv, kterého se snadno zbavíš, tím, že mu nebudeš věnovat pozornost a odsuneš ho jako nepodstatný. Nikdo nemůže manipulovat, pokud mu to nějak (třeba strachem, nejistotou) neumožňíš.

A jestli si nejseš jistá, zkus z kamarádem(dkou) experiment. Každý den v určitou dobu budeš tak jak umíš meditovat a ta kamarádka buď bude nebo nebude nějak působi (ať je to někdo kdo má trochu zkušenosti z působením na dálku). Ty samozřejmě nebudeš vědět kdy ano kdy ne...ale budeš si psát pocity rušení, nepříjemného, ... A třeba po měsíci ty výsledky srovnáte. V kolika případech se něco dělo a tys něco cítila,...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 9:00 pm    Předmět: Citovat

Zmijovka napsal:
To bych musela žít někde osamoceně jako poustevník, ale v běžném životě mi to připadá skoro nemožné Sad

Chodíme do zaměstnání, staráme se o rodiny. jako poustevník bych ani žít nechtěla....

Pokud máš velký kolotoč myšlenek v hlavě, tak si představ, že myšlenky přítékají a odtékají, jakoby tvou myslí teče řeka myšlenek. A ty jsi na jejím břehu a myšlenky pozoruješ. Nezabýváš se jimi. Pouze registruješ, že nějaká myšlenka připlula. Zaregistruješ ji a necháš ji po řece odplouut. Připluje další-a necháš ji odplout. Tvoje úloha je soustředit svoji pozornost na tebe, která sedíš na břehu řeky myšlenek a nechává myšlenky kolem protékat. Myšlenky se stále rodí a vznikají a přicházejí, to je normální, ty se teď uč jim nevěnovat pozornost, nevzrušuj se tím, že zase další připlula, protože jí nebudeš krmit svojí energií(pozorností), ona zase odpluje.......
Tak tuhle meditaci můžeš dělat při mnoha rutinních činnostech v domácnosti.
Dále: při chůzi, když jdeš sama, si uvědomuj a prociťuj, jak pokládáš nohu na zem,jak ji odlepuješ, soustřeďuj se na pohyby svého těla.
No a klasika: soustřeďuj se na svůj dech, prociťuj cestu vzduchu nosem, dých.cestami, do plic atd.

Zmijovka napsal:

A jak je to tedy s tou manipulací během meditace?
Podle vašich příspěvků to vypadá, že to nijak neřešíte. Twisted Evil

Pokud máš pochybnost, je dobré použít např: modlitbu. Nebo něco jiného, čemu věříš, že chrání. Já věřím modlitbě-na ochranu. Před meditací však vědomě žádné ochrany nedělám, protože tím, že se napojuji na zdroj, jsem pod tou nejvyšší ochranou, která může existovat. Tomu věřím já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpovědi.

Budu to zkoušet Smile

Trochu mě to udivilo, když jsem se dočetla, že by se měla dělat nějaká ochrana a pokud člověk žádnou udělat neumí, tak nemá meditovat s více lidmi.
Třeba na některých kurzech se dělají společné meditace, tak mě napadlo, že jestli je tohle možné, mohl by to třeba někdo zneužít. I když s mojí momentální neschopností dostat se do meditačního stavu, by si u mě asi moc nepomohl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: ne květen 31, 2009 10:58 pm    Předmět: Citovat

Hm, rozlišuj meditaci a společnou vizualizaci, skupinovou sugesci, davovou zkušenost a to jde sakra využít, pak člověk vidí i to, co vidět původně ani nezamýšlel, mě k tomu pak napadá, co je v tom případě jiná zkušenost a co skupinový výtvor:)

Slovo meditace se totiž používá i tam, kde o meditaci v podstatě nejde, i když vnější prvky vypadají podobně ...už to že při skupinové "meditaci" posloucháš někoho jiného má blíž k sugesci a hypnotickým (tranzovým) fenoménům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:13 am    Předmět: Citovat

Zmijovka napsal:
Děkuju za odpovědi.

Trochu mě to udivilo, když jsem se dočetla, že by se měla dělat nějaká ochrana a pokud člověk žádnou udělat neumí, tak nemá meditovat s více lidmi.
Very Happy


To mě povídej, po 4 letech meditací (i skupinových) jsem se dočetla totéž, strašně mě to udivilo, protože do té doby mě to ani nenapadlo....

Nikdy jsem si žádnou ochranu nedělala a nikdy mi v meditaci nikdo neublížil...
Spíš se mi občas stane, že mi někdo přijde, kdo potřebuje moji pomoc a požádá o ni.
Řekla bych, že je to o strachu lidí, kteří o té ochraně mluví, jako že o čem přemýšlíš, to přitahuješ, strach má nízké vibrace a přitahuje zase ty nízké..
Tím neříkám, že ti někdo nemůže mentálně ublížit, může, ať jsi v meditaci, nebo nejsi. A když tohle cítíš (že se ti v něčí přítomnost dělá špatně apod...), pak bych se zabývala ochranou.
A meditaci si užívej beze strachu, jak už tu někdo přede mnou hezky řekl, že v meditaci je pod ochranou Zdroje, plně souhlasím...a ještě je tu spousta bytostí, co nás chrání..

Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:46 am    Předmět: x Citovat

Hmmm to slyším poprvé. Spíš si dávám pozor na jaké hromadné akce
jdu, kdo je vede. Tam je člověk otevřený, zranitelný a lehce ovlivnitelný.
Ale tam bych to viděla víc jak píše Narya, aspoň ze začátku.
Pokud chce někdo manipulovat - a umí pracovat s energiemi - nepotřebuje čekat a zkoumat, kdy se dotyčný ponoří do meditace, ale manipuluje jak chce. Horší jsou nenápadné manipulace v běžném životě mezi muži a ženami a vůbec nejtěžší manipulační úrazy vznikají podlehnutím lákavým mámením charismatických vůdců, speciálně hrajících na city a erotiku. Věty typu: "my už jsme se potkali v minulých životech" a hluboký spalující pohled do očí - prchat, prchat, prchat!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 11:26 am    Předmět: Citovat

Tak už jsem klidná, díky všem za odpovědi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund