Fórum - Zobrazit téma - Pohled z druhé strany - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pohled z druhé strany
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pohled z druhé strany
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

"Hele a dokážete si představit duchovně hledajícícho, tápajícího, který si dokáže odpustit ty všechny šaškárny okolo a i když bude mít nálady různé, bude chvíli nahoře chvíli dole, bude se měnit před očima, ale pořád to bude on, jen zrající rostoucí?"

Takových lidí znám spoustu. Nemusím si je představovat.

"Nebudu daleko od pravdy, když některé aktivity jsou vyloženě CHAOS PRODUKUJÍCÍ a ROZHAZUJÍCÍ, s efektem naprosto minimálním, ale nějaký naše podvědomí udělat musí, aby vědomí náhodou nezjistilo, že je uplně mimo a potřebuje řešit a dělat uplně jiné věci."

Stejně tak jako některé aktivity psychologů a psychiatrů.

"Je hrozně smutné, že psychologové neumí (až na vyjímky) jít do duchovní oblasti"

To je opravdu smutné.

"...a duchovní učitelé zase neznají nic (až na vyjímky) z profesionální psychologie."

Něco málo by znát možná měli. Ta teorie z nich ale stejně kvalitní duchovní učitele neudělá. Buď to mají v sobě nebo ne.

Já vím, někdo mi může tvrdit, že je to materialistická věda, která nic neříká a bla bla bla, ale to podstatné je, že je založena na mnohaleté tvrdé práci a zkušenostech mnoha, ne momentálnímu impulzu, channelingu, inspiraci, ale na pochybách, hledání, zkoumání těch podstatných principů a oddělení toho, co není užitečné.

Jeden známý duchovní mistr kdysi řekl úředníkovi, který se vyjádřil neuctivě o jeho práci, že světci nevycházejí každým rokem po tisících z univerzitních lavic, jako účetní. A já bych dodal: A jako psychologové.

Nejspíš v tom bude zakopán ten problém, nad nímž se pozastavuješ, proč je tak málo kvalitních duchovních učitelů, médií apod.

Stát se opravdu dobrým duchovním učitelem často také vyžaduje spoustu tvrdé práce, i odříkání. A i on čerpá z generací předchůdců, kteří tu navíc byli tisíce let předtím, než se vůbec zrodilo něco, čemu se říká profesionální psychologie.

"Dneska si nemyslím, že náš osobní růst se má při prvním lidském problému sesypat jak domeček z karet... čekala bych že ony mnou řešené duchovní metody mi tehdy měly pomoci více ...jakto že to neudělaly?"

Má, nebo nemá? Kdo to může hodnotit? Osud každého z nás je jiný. Každý máme jiné dispozice - fyzické i psychické. To, co s jedním ani nepohne, může pro jiného být veliké trauma. Ale to ty přece víš.

Ani duchovní metody nebývají instantním řešením. Dějí se i zázraky, ale pro skutečnou, hlubokou transformaci, je nutná dlouhodobá a nejlépe systematická práce. A na to mnoho lidí nerado slyší.

"Takže můj jednoduchý závěr je. Mění se nám blízký člověk před očima, protože duchovně roste, zraje a nebo proto, že mele páté přes deváté, míchá jabka z hruškami, jezdí z kurzu do kurzu a prostě se nám stěhuje do jiné virtuální reality, ne proto, že by tam nějaká byla, ale protože jí s jinými nově vytváří a pak sdílí?"

Moje jednoduchá odpověď je: Jak kdo.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 5:42 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

"Nebudu daleko od pravdy, když některé aktivity jsou vyloženě CHAOS PRODUKUJÍCÍ a ROZHAZUJÍCÍ, s efektem naprosto minimálním, ale nějaký naše podvědomí udělat musí, aby vědomí náhodou nezjistilo, že je uplně mimo a potřebuje řešit a dělat uplně jiné věci."

Stejně tak jako některé aktivity psychologů a psychiatrů.


Zdaleka ne tolik Mirku. V každém solidním výcviku tě učí, jak klientovi pomoci integrovat zkušenost do běžného života. Prostě stejný princip jako když si duchovní mistr ohlídal, aby žák byl připraven na výuku. A dneska? Lupeme si jedno dálkové zasvěcení za druhým, s tím, že se vlastně nic neděje a všecko je na nás...Smile

sunnyi napsal:

Jeden známý duchovní mistr kdysi řekl úředníkovi, který se vyjádřil neuctivě o jeho práci, že světci nevycházejí každým rokem po tisících z univerzitních lavic, jako účetní. A já bych dodal: A jako psychologové.

Nejspíš v tom bude zakopán ten problém, nad nímž se pozastavuješ, proč je tak málo kvalitních duchovních učitelů, médií apod.

Já myslím, že je to i tím hladem po něčem co je mimo nás, co nám tenhle šílený západní svět vysvětlí, nebo umožní z něj uniknout (mentálně). Takže kdekdo si něco zažije a hned chce učit. Ohromná povrchnost (samozřejmě jak kde), hry a iluze, maia mysli.

sunnyi napsal:

"Takže můj jednoduchý závěr je. Mění se nám blízký člověk před očima, protože duchovně roste, zraje a nebo proto, že mele páté přes deváté, míchá jabka z hruškami, jezdí z kurzu do kurzu a prostě se nám stěhuje do jiné virtuální reality, ne proto, že by tam nějaká byla, ale protože jí s jinými nově vytváří a pak sdílí?"

Moje jednoduchá odpověď je: Jak kdo.
Mirek


Moje odpověď je zas: Každý, ten náš svět, naši realitu máme, jedno co náš naučí rodina, co minulá existence, co se naučíme v současnosti. Samotná skutečnost tohohle světa se nám směje do očí.
Doporučuju na toto téma knihy Věda na Zeměploše 1-3, hlavně ta druhá o tom mluví. Krásně zpracované jen to chce trochu o té Zeměploše (fantasy knihy T. Pratchetta) chce vědět.

Hm, ale to jsem se nechala tebou strhnout k intelektuální debatě. To nebyl Šamančin úmysl.

Takže malý experiment. Když na chvíli vypnu všechny svoje nauky z kurzů, knih, channelignů, budu jen pozorovat (jako kdybych byl na tomhle světe poprvé), co uvidím? Jak se změní moje vnímání druhých? Jak mi bude připadat můj život, když se na něj podívám. Prostě mysl turisty, který poprve přišel do neznámé země.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 6:30 pm    Předmět: Citovat

"V každém solidním výcviku tě učí, jak klientovi pomoci integrovat zkušenost do běžného života. Prostě stejný princip jako když si duchovní mistr ohlídal, aby žák byl připraven na výuku. A dneska? Lupeme si jedno dálkové zasvěcení za druhým, s tím, že se vlastně nic neděje a všecko je na nás..."

Tohle Tvoje rozčarování chápu. Mně se to taky nelíbí a vím jak to může být nebezpečné. Všechny ty internetové "supermarkety" na energie. "Přidej do košíku." Jako by si ti lidé, kteří toto nabízí, neuvědomovali tu zodpovědnost. I když, samozřejmě, je to i o zodpovědnosti těch, kdo nakupují.

Nejsou ale všichni stejní. Třeba Psychedelik je velice zodpovědný a zasvěcení nedá každému, kdo si o ně řekne. Napřed se přesvědčí, že je to v pořádku.

Zasvěcování na dálku je podle mne v pořádku, pokud má zasvěcovaný již osvojené zásady, principy léčení a práce s energií vůbec. O tom už jsme tady někde psali s Renatou.

Pokud jde o můj přístup, já lidi učím meditaci. ne nějakou "podivnou", jak píšeš, ale 2500 let praktikovanou Buddhovu satipattánu, meditaci mettá a některé tradiční techniky z Indie. Umožním lidem prožitkově pochopit, co to vlastně je ta Láska a seznámím je s principy léčení, včetně základů práce s čakrami. A to ještě před samotným zasvěcením.

Tím jim podle mne dám ty nejlepší nástroje k integrování reiki a duchovna do praktického života.

Reiki, jak se říká, je univerzální. Nevěřím na její šněrování do kazajky té či oné ideologie nebo technik, ať už japonských, čínských, indických či jakýchkoli jiných. To podstatné je v srdci, jak říká Psychedelik a já se s tím ztotožňuji.

"Já myslím, že je to i tím hladem po něčem co je mimo nás, co nám tenhle šílený západní svět vysvětlí, nebo umožní z něj uniknout (mentálně)."

Pokud je to opravdová duchovní nauka, tak ta vždy vede člověk dovnitř. k sobě samému. S mentálním únikem to nemá vůbec nic společného.

Samozřejmě, jednotlivci si to mohou vysvětlovat i používat jinak.

"Takže kdekdo si něco zažije a hned chce učit. Ohromná povrchnost (samozřejmě jak kde), hry a iluze, maia mysli."

V tom s Tebou souhlasím. Já sám jsem prošel několikaletým výcvikem, včetně ročního, praktického i filozofického kurzu, který mne dle kritérií mého vynikajícího a velmi vzácného duchovního učitele, uznal způsobilým k zasvěcování do meditačních technik.

Také jsem se však setkals tím, že někdo přijde na kurz meditace a hned si myslí, že je způsobilý meditaci učit. A nejinak je tomu nejspíš i v jiných oblastech práce na sobě.


"Moje odpověď je zas: Každý, ten náš svět, naši realitu máme, jedno co náš naučí rodina, co minulá existence, co se naučíme v současnosti. Samotná skutečnost tohohle světa se nám směje do očí."

Ó ne, v tom s Tebou nesouhlasím. Tady jsou naše zkušenosti diametrálně odlišné. A já si za těmi svými stojím. Prakticky každodenní výsledky v oblasti pomoci sám sobě, mým blízkým i jiným lidem hovoří naprosto přesvědčivě samy za sebe. Tady již skutečně sklouzáváš k intelektuální debatě.

"Takže malý experiment. Když na chvíli vypnu všechny svoje nauky z kurzů, knih, channelignů, budu jen pozorovat (jako kdybych byl na tomhle světe poprvé), co uvidím? Jak se změní moje vnímání druhých? Jak mi bude připadat můj život, když se na něj podívám. Prostě mysl turisty, který poprve přišel do neznámé země."

A o tom přesně je meditace. Smile

Mirek



_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ó ne, v tom s Tebou nesouhlasím. Tady jsou naše zkušenosti diametrálně odlišné. A já si za těmi svými stojím. Prakticky každodenní výsledky v oblasti pomoci sám sobě, mým blízkým i jiným lidem hovoří naprosto přesvědčivě samy za sebe. Tady již skutečně sklouzáváš k intelektuální debatě.

možná, je to spíš určitý úhel pohledu. Tvé výsledky jsou výsledky v tvém světe, které sdílíš se světy jiných. Nic více nic méně. Tohle je pohled radikálního konstruktivismu. Sama ještě pořádně nevím, jak ten úhelů pohledu na svět užitečně použít..ale je mi velmi blízký, hodně podobný zenovému budhismu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 11:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Já jsem nešaškoval,nikdy nejezdil po monoha kurzech a přesto když vstoupíte na novou cestu a třeba i zločinu, už nejde nic vrátit.Jdete po úplně jiné cestě než doposud.Ano, u mne šla ještě asi dva roky souběžně s mojí bývalou ženou.Nebyli rozepře,žili jsme dále úplně stejně ale já jsem z komixů přešel na básně.Zmněníte řeč těla,své postoje k válce v Číně, přestanete si kousat nehty.Ale okolí po nějaké době zjistí,že vás nezná.Znala mne 27 let a já byl najednou věřící člověk.To otřese každým,žít s někým,koho vlastně neznám.Už se nemůžete vrátit.Edit Piaf,šansoniérka se ze své samoty,že už se nemohla vrátit na ulici protože poze tam mněla své přátele a tam to znala,se upila k smrti.Ani ona se nemohla vrátit.Ani,okolí nemůže následovat naši výzvu. Stejně tak naše rodiče nemůžeme vzít do svého života.I oni z hrůzou pozorují,že se něco děje,ví že nás strácí,ale to je vše co můžou udělat.Je to vývoj.
Neptal bych se lidičky proč je tak málo mistrů.Spíše bych se na to podíval z druhé strany.Proč mají mistři tak málo učedníků a následovníků v době kdy žijí. Říká se,že až budeme potřebovat svého mistra,tak ho potkáme. Tak že je to naše chyba,že je tak málo mistrů.Jsme teprve na počátku a mistra ještě nepotřebujeme a dá li Bůh,snad budeme dost rychlí ve vývoji a nějakého potkáme.A nebo jsme ještě teprve na počátku a mistr se zatím nemněl důvod narodit.Snad pochopíte jak jsem to myslel. Nebo takhle,může stát vedle mne a já ho překřičím a umlčím a nazvu ho hlupákem,protože nevím,že ten hlupák jsem já.A kdo z vás by dokázal něco vysvětlovat a nebo přesvědčovat blázna.Já teda ne.Ale kdo ví,já nejsem mistr.
Včera jsem zažil dobrý pocit.Moje mistrová mi vlastně dala za pravdu.Já už i tady jsem říkal,že neléčím.Nedávám reiki,odmítám pomáhat kde si to dotyčný nezaslouží,teda kdy se sám odmítá a nebo jen nechce spolupodílet na léčbě. At je reiki inteligentní,a možná proto, tak já jsem poznal,že někdy nepomohla a došel jsem k závěru,že kdybych na tom trval a pomohl,tak ta nemoc se vrátí v daleko horší podobě a třeba pacienta zabije. Už rok to vím.A souvisí to i s těmi rychlokurzy. še se urychlujeme,materiálně i duchovně.To co naši předkové se učili léta, u druidů výcvik trval 21 let a jen vybraní nadaní jedinci ho dokončily,tak s podivem v Egyptě ten výcvik trval 21 let a jen ti nejlepší ho dokončili. Ještě před první světovou válkou lidé četli knihu nahlas,protože nebyli schopni pochopit psané slovo bez toho,aniž by ho slyšeli.A dnes čteme pomocí počítače až 60 tisíc znaků za minutu s 80% zapamatovatelností. Ve škole je ta zapamatovatelnost kolem 35%.A na víkendovém kurzu a pokračovacím kurzu vás naučí číst rychlostí nad 10 tisíc znaků za minutu.
To co dříve studovali 21 let díky možnostem studia a přístupu k informacím zvládneme za pár let.Skutečně asi i zasvěcování na dálku se bude zrychlovat s tím, jak se bude zrychlovat vývoj našeho mozku. Vývoj našeho chápání souvislostí.
A jen glosu.Máia se vlastně nedá přeložit.Nemáme k tomu ekvivalent.Je to jen sen,jen zdání,jen mlžný opar.Mohu to jen popisovat co znamená. Ale podstatné je,že vše co vnímáme našimy nedokonalými smysly je mája, je to nepoznaná skutečnost.A není to o úhlu pohledu. A vše kolem mne co vidím,slyším a cítím je máia.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 2:26 am    Předmět: Citovat

Věnuji spousty času pohlížení na lidi okolo sebe ,snažím se jim rozumět,proč se chovají tak,jak se chovají,co prožívají za emoce,co si myslí,jaké jsou jejich vzorce myšlení.....skoro celá moje pozornost směřuje ven.
A nakonec,nakonec mě něco stále strhává k sobě samé a kladu si otázky a pozoruji se.
Stále více a více rozumím tomu,jak snadné je měnit sebe a porozumět si,než to praktikovat na druhých hehe.

Takže ať nám druhý partner ulítává,duchovně roste nebo cokoliv jiného,co se nám zdá z nějakého důvodu zvláštní,myslím,že dobrou otázkou je : proč si vytvářím tuto pozici,ve které se nacházím?
Svolávám zpět fragmenty své mysli a nejen a zjišťuji ,že se cítím lépe a lépe. Very Happy

Krásný den Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 5:35 pm    Předmět: Citovat

"Tvé výsledky jsou výsledky v tvém světe, které sdílíš se světy jiných. Nic více nic méně. Tohle je pohled radikálního konstruktivismu."

Díval jsem se, co je to ten radikální konstruktivismus. Na české Wikipedii nic, na americké žádost o zkvalitnění příspěvku, aby odpovídal standardům Wikipedie. Tak jsem si přečetl definici na jedněch amerických stránkách na toto téma. Překlad:

"Co je to radikální konstruktivismus? Je to nekonvenční přístup k problematice myšlení a poznání. Vychází z předpokladu, že poznání, bez ohledu na to, jak je definováno, je uloženo v hlavách lidí, a že myslící subjekt nemá žádnou jinou možnost, než si své poznání vykonstruovat na základě svojí vlastní zkušenosti. To, jak si vyložíme naši zkušenost, vytváří ten jediný svět, v němž vědomě žijeme. Může být uspořádán, utříděn na věci, já, ti druzí atd. Ale všechny způsoby prožívání jsou ve svojí podstatě subjektivní, a ačkoli mohu nalézt důvody k tomu, abych věřil, že moje zkušenost se neliší od té vaší, neexistuje způsob, jak bych mohl vědět, že tomu tak skutečně je. Prožívání a interpretace jazyka v tom nejsou žádnou výjimkou."

"Sama ještě pořádně nevím, jak ten úhelů pohledu na svět užitečně použít..ale je mi velmi blízký, hodně podobný zenovému budhismu."

Já taky ne. Člověk přece nemusí myslet, aby věděl. Myšlení je často jen velice nedokonalým pokusem vyjádřit slovy to, co víme.

Věřím, že existuje poznání, které to subjektivní transcenduje, které je univerzální a nadčasové. Kdyby tomu tak nebylo, tak kvality, jako je Pravda, Láska, Integrita atd. by nemohly mít tu sílu, kterou mají. Věřím, že každý člověk, ať už je jakýkoliv, k nim hluboko v nitru své duše aspiruje.

Koncept Radikálního konstruktivismu není podle mne nic jiného, než jen jeden z mnoha filozofických systémů, které vycházejí z intelektu. Nemají tudíž se Zenovým buddhismem ve své podstatě nic společného. Navenek, se sice mohou podobat, ale zatímco Zenový buddhismus je duchovní cesta, radikální konstruktivismus je jen intelektuální, duchovně vyprázdněný konstrukt.

Z hlediska profesionální psychologie však může znamenat určitý posun ve vývoji. Razz

Jejda, Martino, my se snad v ničem neshodneme...

Ale třeba jsem tu ideu za tím vůbec nepochopil? Question

Ale jak říká jeden léčitel: "Neberte život tak vážně. Stejně ho nepřežijete." Razz

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 7:13 pm    Předmět: Citovat

Je hezké ( pro mé ego pěkná potrava) slyšet o mé zodpovědnosti u zasvěcování. Největší vliv na to měl učitě právě Sunnyi, který mi řekl, že u zasvěcování je třeba být zodpověný. A nejen řekl - viděl jsem jaký Mirek je.
Do té doby jsem bral zasvěcení jako krásný dárek, který mohu dát každému. Zasvětil jsem mámu, sestru, dědu, kamarády, domácí mazlíčky... Zasvěcoval jsem na pervitinu, extázi (MDMA), alkoholu a marihuaně. S nadšením jsem reiki dával lidem, kteří o ni projevili zájem a já věřil, že jim zasvěcení minimálně pomůže samo o sobě, v lepším případě se reiki věnovat budou sami. Někteří k reiki opravdu cestu našli, někteří ne. Jelikož nemám tak úžasné schopnosti jako Mirkova přítelkyně, která se může ptát v nitru, kde ihned nachází odpovědi, začal jsem se ptát na jednolivá zasvěcení Iťingu. K mému překvapení opravdu mnoho zasvěcení nebylo doporučeno (třeba ani do prvního stupně Karuny atd.). Do té doby, byla pro mě věta "při zasvěcování je třeba být zodpovědný" tak trochu fráze. Znělo mi to jako být skrblíkem v Lásce. Mistrovská zasvěcení jsem se snažil brát zodpovědněji, nicméně myslím, že i u něj jsem to mnohorkát přepísk. I když - těžko říct. Některé lidi bych možná zasvětil na mistry i dnes, neboť se zdálo, že se reiki opravdu věnují, ale třeba by to správné nebylo, neboť mé soudy jsou jen mé soudy. Dnes nedám na Iťing dopustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem na adrese:

anti-matters.org/ojs/index.php?journal=am&page=article&op=view&path%5B%5D=39

našel velice zajímavý článek o radikálním konstruktivismu.

Je v něm tato charakteristika:

"Radikální konstruktivismus považuje poznání za něco, co je vytvářeno poznávajícím, jako model (určité části) toho, co prožívá - a to je celé!"

Je mi to sympatické v tom, že to zřejmě - v rámci možností filozofického systému - bourá dogmata, jak se v tom článku i píše.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 8:22 pm    Předmět: Citovat

To Psychedelik:

Já jsem taky nebyl vždy tak zodpovědný. Bral jsem to asi stejně jako Ty. Za tu proměnu vděčím zejména Lence. Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2009 11:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.
Radikální konstruktivismus považuje poznání za něco, co je vytvářeno poznávajícím, jako model (určité části) toho, co prožívá - a to je celé
Neboli přeloženo,rodíme se do světa který jsme si vytvořily pro naše poznání.Svět není zlý,my jsme si ho takhle vytvořily.Souhlas.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 9:41 pm    Předmět: Děkuji Šamanko Citovat

Milá Šamanko, děkuji Ti moc za toto vlákno. Posunula jsi mě o veliký kus dál. Děkuji.

Od té doby cos toto vlákno otevřela na tomto tématu držím pozornost a nechávám k sobě přicházet informace a skutečnosti.

Dala jsi mi možnost pocítit velkou vděčnost a pokoru k mým blízkým, kteří mě celou dobu vývoje podporovali a pomáhali. Uvědomila jsem si situace, kdy jsem řešila bloky a problémy a museli se mnou mít nelehká období....

Nebyla jsem jednu dobu moc schopna vidět svého otce. Bratr si to s ním "vyříkával - vyčítal". Já preferovala cestu zpracování sama v sobě.


A prožila jsem si to i z druhé strany.

Zažila jsem, kterak má příjemná kamarádka z léta po 1/2 roce vypadá velmi vystresovaně a říká mi, ať se nezlobím ale že se se mnou nemůže bavit, protože mám na sobě odsávací zařízení a ona to prý na sobě měla také a nemohla se toho zbavit. Že se jí to podařilo až nedávnno a nechce to zpět. Dívala se na mě jako bych měla lepru, byla úplně pohlcena strachy.

Jeden mě blízký člověk měl období, kdy si myslel, že správné řešení na své problémy - emocionální kolísání bude uzavření emocí. Žádné dávání ani přijímání. Z člověka se změnil v rozumový kalkul. Na normální objetí reagoval slovy - ne já nechci ! A pak mi zato přišel vynadat..

Učím se tyto věci postupně chápat a tolerovat. Všichni se učíme na všech a všem. Někteří lidé, přátelé, milované osoby s námi zůstanou a někteří prostě odejdou a někdy se zase vrátí. Bolí to, ale nesmíme na nikom a ničem lpět.
V období tohoto tématu mi přišel e-mail:
Netrap se lidmi ze své minulosti.
Je důvod pro to, že se nedostali do tvé budoucnosti....

Měli bychom být svým přátelům a rodinám vdečni zato, že při nás stojí a měli bychom být vděčni sami sobě, že si dovolíme takto postupovat vpřed a léčit se.

Vidím okolo sebe spostu lidí, kteří si věci prostě "nedovolují" a když už si je dovolí, tak se třeba začnou trestat.

Jsem moc ráda, že se mám ráda a dovoluji si se "léčit".


Joop, Lenďulko Laughing , hrdě se přiznávám, že ten "mimozemšťan" Shocked jsem já. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2009 11:37 pm    Předmět: mimozemšťan Citovat

Milá Stáničko, ty můj jeden ufounku ušatej Laughing Laughing Laughing

Já jsem hrdá na tebe...........

Mám teď veliký starosti s tatínkem, ale hned jak to bude možné, poběžím si k tobě pro pohlazení dušičky. A kdybys chtěla, můžu pohladit i já tebe. Jsi úžasná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.A proč chodili vynadat tobě.Ty jsi snad za to mohla.Každý přijímáme jen to co chceme,podvědomně.Bud na sebe hrdá,že jsi jim to dala.Bůh vám žehnéj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 10:48 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Ahoj lidičky.A proč chodili vynadat tobě.Ty jsi snad za to mohla.Každý přijímáme jen to co chceme,podvědomně.Bud na sebe hrdá,že jsi jim to dala.Bůh vám žehnéj.


joop, tohle jsem přehlédla.

Děkuji Ti Šamane, Člověče za tvé požehnání. Přijímám ho s láskou a radostí.
Bůh ti žehnej.

Při zasvěcení do R3 mi bylo dáno poznat, jak velkou sílu má takové požehnání. Taková síla lásky, energie a pozitivismu. Jak to člověka úplně zahalí.

Jak říká Dzarmi - je to boží Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund