Fórum - Zobrazit téma - Pohled z druhé strany - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pohled z druhé strany
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pohled z druhé strany
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 11:07 am    Předmět: Pohled z druhé strany Citovat

Všichni máme vlastní zkušenost se zasvěcením nebo absolvováním metod alternativního léčení. Hodně se tu probíralo, jak naše změny působí na naše rodiny a okolí. Ale zkusili jste se zamyslet nebo máte vyzkoušeny pocity z druhé strany? Když jste naopak v roli toho, kdo je před tu změnu postaven někým blízkým?

Je to ohromná zkušenost a člověku pak lecos docvakne. Když jsme v pozici přátel podporujících a fandicích, je to fajn. Horší je ustát roli přítele, kdy se ten druhý mění v hysterickou fúrii, namyšleného a poučujícího protivy, někoho, kdo přestane stát o naší přítomnost, odmítá cokoliv sdílet (i když před tím nám sděloval pomalu i to, co měl k obědu), zjistí, že my nejsme dost duchovně vyspělí a tudíž už k jeho přátelům nepatříme,...
Je toho spousta co s námi může proces čištění a léčení provést. Nebo najednou si s námi rodinný příslušník přestane rozumět, protože si má rozhodně mnohem víc co říct se záhadnými účastníky absolvovaného semináře. Pochopitelně my znalí (i z vlastní zkušenosti) tušíme, že je třeba to nebrat osobně, ale vyčkat, jestli po zklidnění situace budou obě strany mít potřebu spolu dál sdílet svoji společnost nebo je čas se rozloučit. Víme, jenže to není tak lehké, jak to vypadalo, když my jsme byli v té roli hledajícího a pracujícího na sobě. Tam nám všechno připadalo jasné a ti druzí to museli chápat, je to vývoj atd.
Ale být na opačné straně procesu může být stejně těžké a bolestné, možná ještě víc, pokud na to druhá strana není připravená nebo netuší
o co vlastně najednou jde.
Teprve teď, když jsem udělala i vícero různých zkušeností z obou stran, tak pořádně chápu, jaké síly se můžou dát do pohybu z pohledu všech zúčastněných, včetně následků.

Změny k lepšímu můžou hodně bolet...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:52 pm    Předmět: Změny Citovat

Šamanko, mluvíš mi z duše. Zrovna tohle pozoruji. Mám zrovna po zasvěcení. Procházím změnou. Pozoruji a všímám si, jak tuto změnu přijímá můj manžel i okolí. On se jen tiše diví. Pochopil, že to nějak k těm podivným seminářům patří. Nemluvíme o tom, protože on se duchovnem, léčitelstvím a podobným tzv. divným věcem nevěnuje. Přestože to vypadá v pořádku, je to vlastně tlak na oba. Já si s ním o tom nepokecám a on se o mne bojí. Jen tiše přihlíží a snaží se být nápomocen. Zjišťuje, v čem ty změny tentokrát lze pozorovat. Co tam na tom semináři se mnou zase tentokrát provedli. Já si to užívám a částečně teď i můj manžel. To, jak se cítím, jak smýšlím a co vyzařuji má na něj veeeeliký vliv.
Napadla mne myšlenka, co když jeho nesdílení duchovna bude na překážku. Byla tu snaha mne zastavit a vlastnit mne, nenechat mne udělat si další zasvěcení. Měl strach z toho neznámeho, které přináší divné změny. Co když se mi prý něco stane. Ustojí tu změnu, která se děje a kterou já vítám? Jak se cítí on?
Je to pro tu druhou stranu určitě těžké.
Ahoj a přeji ti spoustu krásných sluníčkových dní plných Lásky. Edy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Šamanečko Smile

Opět jsi přišla se zajímavým tématem k zakousnutí.

Jsou to občas bolavé změny.Mam zrovna období velmi plodivé na různé druhy vztahů,které se nabízejí k pozorování,hojení,harmonizování nebo k ukončení.
Vnímám,že pokud se nacházíme v nějaké pozici,tak proto,že si ji sami vybíráme.Je to tak citlivé,tak citlivé......Jedna nepodložená domněnka a začneme se sypat,emoce se víří až z toho někdy panikaříme a máme strach.
Samozřejmě mi jde lépe pozorovat ty okolo mne a u sebe mam pocit,že by se mi hodil nějaký pomocník,který by mi ty odrazy v zrcadlech pomohl objasnit a popsat.
Všimla jsem si,že moje mysl často putuje k těm okolo mne a když jí namířím sama k sobě tak mlčí.

Myslím,že zatím mam tu zkušenost běžce,toho unikajícího,vzdáleného,přetvářejícího a nezadržitelného.Do všeho se hrnu s vervou a vše okolo sebe vnímám jako příležitost něco pochopit a zpracovat.V ničem nevidím ledabylou náhodu a snažím se ke všemu přistupovat zodpovědně.
Zjistila jsem,díky pěkně tvrdému nárazu Laughing ,že mé přílišné očekávání a lpění na výsledku,že se ostatní budou měnit a obracet ke světlu stejně jako já,vede akorát a jen ke kolizím.Já očekávám,kladu podmínky,kritizuji a ostatní se pak cítí vinní,pod tlakem a vyděšení.Pak zaútočí či unikají.No a já se divím hehe.

Z mé pozice tvrdě pracujícího jsem pochopila,že by bylo dobré začít respektovat.Respektovat životy a rozhodnutí ostatních ať jsou jakékoliv. Confused
Nechat je plout jejich životem a přistupovat k nim s pochopením,láskou a pomáhat jim na zahrádce jen když mě o to oni požádají.

Nevznikají pak bolesti hlavně na mé straně a ušetřím je i ostatním.

Je to téma,které má spousty zákoutí a dalo by se o něm hovořit sáhodlouze.Poděkujme našim přátelům,partnerům,známým a kolemjdoucím.Mají pro nás všichni poselství o nás samých.Je většího pokladu?

Krásný večer přeji

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
Edy nezoufej, u násto probíhalo podobně, jen můj manžel si ze mě dělal srandu (jenže tak on reaguje na věci, kterým nerozumí...a možná se jich i bojí), ale musel mi dělat pokusného králíčka, no přece kdo jiný....
Nejdřív říkal, že to s ním nic nedělá, ale pak si začal říkat, a najednou jsme Reikovali každý den...
Pak si ze mě přestal dělat srandu a začal říkat, že na tom asi něco je.
A jak jsem postupovala 1,2,3....prostě žil se mnou a Reiki.
A pak přišla Shamballa. Tu nazval, že je to Reiki s turbem...moc se mu líbila a když jsem mohla zasvěcovat, tak kdo jiný mohl být mým pokusným králíčkem, než on....
A tak se stal Shamballistou...
Dneska ji používá ke všemu, zjistil prostě, že to funguje a žije s ní den, co den..Zvyknul si energii používat jako kartáček na zuby (nikdy neviděl žádný manuál, jen se mě občas zeptal..), úplně samozřejmě...
Trvalo to do dnešního dne 5 let, ale je sranda sledovat, jak hodně jsme se změnili...oba.
A co jsem tím vším chtěla vlastně říct..
Nezoufej, netlač na pilu, pomaloučku mu dávej ochutnávat a to by bylo, aby se mu nezalíbilo..
Hodně stěstí.. Wink Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 8:47 am    Předmět: A co ta druhá strana? Citovat

Děkuji moc a moc.
Já ani nezoufám, jen konstatuji. Také se mnou došel až ke trojce. Ta poslední vnitřní změna je velká. Včera jsem ho požádala o toleranci při mé současné melancholii, občasné únavě a dopřání klidu kdykoliv potřebuji. Co se týče účasti na seminářích, nechce o nich mluvit, ale ví, že mě nesmí brzdit. Včera jsme si udělali krásný výlet do přírody, pak do města na kávičku a popovídali jsme si. Krásně se uvolnil a vychutnával si se mnou klid a mír (přestože máme byt vzhůru nohama - malujeme a štukujeme).

Ráda bych se vymanila ze své přehnané sebekontroly, ale abych nevyplašila toho mého manžela.

Také mě mrzí, že jsem měla ostych obejmout (jen obejmout) jednoho človíčka (muže) v přítomnosti mého manžela. Příště to ale udělám a ráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Citace:
Nechat je plout jejich životem a přistupovat k nim s pochopením,láskou a pomáhat jim na zahrádce jen když mě o to oni požádají.

teda Dzarmi, ty vzdycky tak pekne vystihnes, co zrovna resim

Zrovna absolvuji pro me hodne tvrdou lekci ohledne pomahani. Nabidla jsem nekomu pomoc, protoze mi nekdo rekl, ze bych mela pomoci, ze "on by pomohl, kdyby mohl". Nebylo mi to moc po vuli, ale rekla jsem si, ze moje nechut pomoci je moje sobeckost, se kterou se musim vyporadat, a pomoc jsem nabidla. Ted trpim jako pes a uz vim, ze to nebyla moje sobeckost ale osobni hranice, za kterou jsem nekoho pustila. A to jen proto, ze jsem vic nez vlastnim pocitum uverila pravde druheho.
Ted sedim na bobku a brecim jako maly dite.

Takze opravdu pomahat, jen kdyz o to dotycny clovek pozada tzn. nenechat se do toho ani nikym navest!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 10:58 am    Předmět: Citovat

Smart, pohladila bych tě, kdybych mohla. Tak alespoň tímto způsobem jsem s tebou. Ty lekce k tomu růstu patří. I když to bolí, ponaučila si se, je to tvá zkušenost.
Také jsem si nedávno namlela čumák. Narazila jsem sama na sebe. Narazila jsem jako do zdi. Pozvedl mne trochu Šamanův příspěvek o zlu, kde psal o humusu. Ano, je to živná půda pro růst nového. Tak držím palečky, objímám tě a hladím. Ahoj Edy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

Smart - Haničko,
nu Ty jsi taková hodná jemná duše,že se ani nedivím,kam jsi zašla.

Přeji Ti krásný den

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 4:08 pm    Předmět: x Citovat

Dzarmi: hlavně jsem měla na mysli ten pohled z druhé strany. Kdy jsme v roli pozorovatele nebo "oběti" na sobě pracujícího. to je terve fičák!
Budeš koukat.
Třeba jsi s někým a ten na pár dní odjede a tam jakoby ho vyměnili.
To je teprve dilema! Nebo lidi v homeopatické léčbě můžou mít po léku obdivuhodné výkyvy a změny. Pro ně k lepšímu, pro okolí velmi náročné. A když je člověk na té straně, kdy se mu známý člověk mění před očima na někoho naprosto cizího a to co, jsme dříve při svém růstu prováděli svému okolí - najednou to máme naservírováno se vším všudy sami. Náročná škola života, jak se všechno vrací...
Výborná zkušenost pro pochopení obou "postižených".

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 4:39 pm    Předmět: Citovat

Hehe rozumím.Tuhle příležitost jsem ještě neměla.
Po mém nedávném zasvěcení do Sheebary si nedokážu představit,že by se v tuto chvíli někdo přetvářel a měnil ještě více jak já.To by musel být opravdu superfičák hihi.
No jsem zvědavá,jestli někdy potkám blízce někoho,s kým se budu nacházet v té pozici o které mluvíš.Říkala jsem si,jestli existuje někdo,kdo jede alespoň tak jako já . Laughing

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 5:05 pm    Předmět: x Citovat

Při tvé veselé povaze se budeš bavit a dýchat z hluboka.

Nedávno se jedna z mých úžasných kamarádek proměnila v cosi naprosto dokonalého, naprosto nadřazeného, vševědoucího, prostě něco děsuplného. Cosi se vyplavovalo a já si musela opakovat - je v léčení, tohle jí nezůstane napořád! Ale přiznávám, dalo mi velkou fušku ji rozchodit. Už je zase taková normální a řeší něco jiného než "malé sebevědomí" a já si oddechla.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 5:14 pm    Předmět: x Citovat

PS: horší je, když jsi ve vztahu partnerském a ten druhý tě nejdřív potrápí a pak opustí a ty nechápeš proč. A on je za tím onen známý "duchovní růst", kdy se z oblíbeného partnera stane údajná zátěž na slavné duchovní cestě. To musí být dost krutý.
Uvědomila jsem si to, když jel přítel na regrese a pak se z toho vzpamatovával, že vlastně nevím, jestli nějakého ještě mám.
A když teď na to koukám, tak u mě citlivky přeneseně zafungovaly víc
než u něho....
Hmmmm

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

Strašně dlouho mi trvá,než vše obrátím proti sobě.Kolikrát jsme říkali,ty jsi se zmněnil,kvůli tobě nemůžu to a to,ty mi nedovolíš nebo nemůžu...
Kdo se zmněnil.A není to jen naše touha ho vrátit tam kde byl.Já vím,je to můj vysněný princ na bílém koni.Ale je taky pravda,že jdeme jen vedle sebe,ale každý má svou vlstní cestu,samozřejmně že jdou vedle sebe souběžně.Ale nemůžou se stát jednou.A když já někomu řeknu,že kvůli něčemu nebo nekomu něco.. tak to obrate proti sobě a začněte se čistit,proč vám to vadí.V tu chvíli totiž vy jste ten,který toho druhýho táhne zpátky na tu jistou probádanou cestu.Na tu VAŠI CESTU.Každý se mněníme a mněníme i přátelé.kteří nás nechtějí vidět takové jací jsme i po zmněně.Je to kruté,ale když dokážete se čistit možná přijdete většinou jako já na zajímavou myšlenku,že vlastně já jsem ho donutil svým chováním,jednáním se zmněnit.Já třeba kvůli někomu nemohu vykonávat svou profesi a nakonec zjštuji,že vlastně kdysi dávno v minulosti jsem se rozhodl tu profesi nevykonávat a ten dotyčný mi to v tomto životě jen umožnil splnit.Pak bych se mu mněl hluboce poklonit a odprosit ho.
To je můj pohled z druhé strany.Je to jen zrcadlo,do kterého vysílám co chi aby mi život dal.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 12:59 am    Předmět: Změna Citovat

Napadl mě jeden příklad. Moje kamarádka (ona se v tom jistě pozná.... Wink ), se začala zajímat o Reiki a další duchovní "věci" asi o rok dříve než já. Prošla zasvěcením do "jedničky" a já myslela, že mluvím s mimozemšťanem.............Dokonce jsem měla strach o její duševní zdraví. Viděla jsem její výkyvy nálad od neskonalého štěstí po jakési utápění v žalu. Řešila, čistila, řešila, čistila, dokolečka dokola. A já prostě nechápala.
Když prošla "dvojkou, nemluvila jsem jen s mimozemšťanem, ale měla jsem pocit, že je to UFOUN z jiného časoprostoru. Španělská vesnice byla proti tomu tak jednoduchá, jako zavázat si tkaničky. Laughing Laughing Laughing

Když na mě chtěla poprvé ŠÁHNOUT!!!! brrrrrrr, měla jsem takový strach, že mi trvalo do druhého dne, než jsem za ní přišla a "dovolila" jí, aby mi na ten zhnisanej, zarudlej a opuchlej - čerstvě píchnutej piercing v pupíku položila ruku. Ruku položila odpoledne, večer zmizel otok, a do rána nebylo ani památky po hnisu a zarudnutí. Shocked Shocked Shocked Idea Idea Idea Od té doby můj "šperk ve špeku", jak mu ráda říkám nezazlobil ani jednou.

To byla moje první zkušenost s Reiki a první otevření se něčemu neznámému.


Jsem vděčná za tuhle zkušenost, protože teď sama vím, že na druhé můžu i já působit jako mimozemšťan a chápu, když mají někdy ve tváři takový ten nechápavý, až vyděšený výraz, Uáááááá..........že mám vysvětlit nebo přibrzdit nebo třeba mlčet. Zkrátka, že by radši v tu chvíli třeba zavazovali tkaničky na všech botách, které doma mají...........

chichichi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 12:57 pm    Předmět: Citovat

Hele a dokážete si představit duchovně hledajícícho, tápajícího, který si dokáže odpustit ty všechny šaškárny okolo a i když bude mít nálady různé, bude chvíli nahoře chvíli dole, bude se měnit před očima, ale pořád to bude on, jen zrající rostoucí?

Jsou nové kurzy, neznámé skupinky lidí, tajemné a záhadné meditace, neustálé čištění, přelévání, odblokovávání, channelingy, vizualizace něčím co působí efektivně změnu, nebo naopak... není to čistě náhodou tak silný, rozhazující vliv, který sice opravdu v konečném důsledku povedete k nějakému poznání, vyzrání, zásadní životní změně, ale ta cesta je šílená, klikatá, se spoustou zavádějících odboček.

Nebudu daleko od pravdy, když některé aktivity jsou vyloženě CHAOS PRODUKUJÍCÍ a ROZHAZUJÍCÍ, s efektem naprosto minimálním, ale nějaký naše podvědomí udělat musí, aby vědomí náhodou nezjistilo, že je uplně mimo a potřebuje řešit a dělat uplně jiné věci.

Je hrozně smutné, že psychologové neumí (až na vyjímky) jít do duchovní oblasti a duchovní učitelé zase neznají nic (až na vyjímky) z profesionální psychologie. Já vím, někdo mi může tvrdit, že je to materialistická věda, která nic neříká a bla bla bla, ale to podstatné je, že je založena na mnohaleté tvrdé práci a zkušenostech mnoha, ne momentálnímu impulzu, channelingu, inspiraci, ale na pochybách, hledání, zkoumání těch podstatných principů a oddělení toho, co není užitečné.

Není to tak dlouho co jsem našla asi 6 let starý rozhovor s mým dnes dobrým kamarádem. Já tehdy byla nadšená, duchovní, plná nadšení, že "mám" Reiki mistra a on byl kouřící, pijící, chaotický, neduchovní drzý materialista. Tak jsem se ze zvědavosti začetla do diskuze a brzy jsem bledla a říkala si, ježiši jak jsem mohla být tak mimo, tak plná mentálních konstrukcí, ale naprosto prázdná. On se mě snažil trochu postavit na zem, ale já měla v hlavě jen to jak je neduchovní a proč se s ním jako pořád bavím (dneška už to vím - nejlepší učitel jakého mám). Pravda bylo vidět, že i tam jsem nacházela tomu, čemu dnes věřím a co považuji za dobré zkušenosti, ale naprosto jsem o tom nevěděla, zahraňovala pomalu jeho, s partnerem řešila kde co, lovila problémy, traumata a stejně to bylo k prdu. Přišel rozvod rodičů a všecičko se to sesypalo jako domeček z karet. Dneska si nemyslím, že náš osobní růst se má při prvním lidském problému sesypat jak domeček z karet... čekala bych že ony mnou řešené duchovní metody mi tehdy měly pomoci více ...jakto že to neudělaly?

Takže můj jednoduchý závěr je. Mění se nám blízký člověk před očima, protože duchovně roste, zraje a nebo proto, že mele páté přes deváté, míchá jabka z hruškami, jezdí z kurzu do kurzu a prostě se nám stěhuje do jiné virtuální reality, ne proto, že by tam nějaká byla, ale protože jí s jinými nově vytváří a pak sdílí?

http://www.youtube.com/watch?v=jIBHDrsUfq4
Dobře poslouchejte text:)

Vaše na zem spadlá Narya:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund