Fórum - Zobrazit téma - Existuje zlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Existuje zlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje zlo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 4:51 pm    Předmět: Citovat

Díky sanmoon. Já se tady také učím. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

šaman:

"To je ale platné pro lidi,kteří ještě vidí kolem sebe zlo.Tomáš říkal,že vše kolem nás je jen sen sen,je to mája a vše kolem nás se děje z vůle hybatele a kdo toto vnímá,tak naplnuje jeho vůli pokorou.A už nikdy neuvidí dualitu,světlo,tmu,radost a smutek,zlo a dobro.Je jen láska."

Jiný pohled:

"...Proč vůbec chcete nějakou teorii a proč vlastně postulujete nějaké přesvědčení? Toto neustálé utvrzování se ve vašem přesvědčení je známkou strachu - strachu z každodenního života, ztrachu z bolesti, strachu ze smrti a z naprosté absence smyslu života. A když toto všechno vidíte, tak si vymyslíte nějakou teorii a čím je ta teorie erudovanější a vychytralejší, tím větší má váhu. A po dvou tisících nebo deseti tisících letech propagandy se ta teorie nevyhnutelně a pošetile stane "pravdou".

Jestliže však nepostulujete žádné dogma, potom stojíte tvář v tvář tomu, co opravdu je. To, "co je" je myšlení, potěšení, zármutek a strach ze smrti. Když pochopíte strukturu svého každodenního života - s jeho soutěživostí, nenasytností, ambicemi a touhou po moci - potom pochopíte nejen absurdnost teorií, spasitelů, guruů, ale je možné, že potom naleznete i konec veškerého utrpení, konec celé té struktury, kterou si vytvořila mysl.

Proniknutí do této struktury a její pochopení, je meditace. Potom zjistíte, že tento svět není žádná iluze, ale strašlivá realita, kterou si člověk, ve svém vztahu se svými souputníky, vytvořil. To je to, co musí být pochopeno a nikoli vaše teorie o Védántě, s jejich rituály a všemi těmi náležitostmi, jež doprovází organizované náboženství.

Jedině tehdy, když je člověk svobodný, když není motivován strachem, závistí nebo utrpením, může být jeho mysl přirozeně míruplná a klidná. A potom může vidět nejenom pravdu v každodenním životě, od okamžiku k okamžiku, ale také jít až za veškeré vnímání; a proto zanikne pozorovatel i pozorované a dualita pomine.

Ale za tím vším, a zcela mimo všechen tento boj a usilování, mimo všechnu tu marnivost a zoufalství, existuje - a to není žádná teorie - proud, jenž nemá začátek, ani konec; bezbřehý pohyb, který mysl nedokáže nikdy uchopit.

A když toto všechno, pane, slyšíte, je zřejmé, že si kolem toho vytvoříte nějakou teorii a jestliže se vám tato nová teorie zalíbí, tak ji budete propagovat. Avšak to, co propagujete, není pravda. Pravda existuje pouze tehdy, jste-li osvobozen od bolesti, úzkosti a agrese, jež nyní naplňují vaše srdce i mysl. Jakmile si toto všechno uvědomíte a setkáte se s tím požehnáním, jemuž se říká láska, teprve potom pochopíte pravdu toho, co bylo řečeno."

J. Krishnamurti, The Only Revolution (Vnitřní revoluce).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 7:00 pm    Předmět: Existuje zlo? Citovat

Neutrálně: Co je zlo? To co není dobro? A co je dobro?
Setkala jsem se s pedofily jako dítě na vlastní kůži. Vyrůstala jsem bez otce s matkou, která na mne neměla čas. Nedávno jsem se dozvěděla, že má rakovinu. Za 2 dny ji čeká operace. Mám ji moc ráda. Nemám děti, nevím proč. Ráno na mne manžel křičel, vinu prý mám já. Je to to správné zlo? Je to relativní, záleží na úhlu pohledu. Můžeme jít do extrémů. Zažila jsem znásilnění, autonehodu. Nebo snad těžká nemoc, jo také tu byla. Už je to správné zlo? He, he Laughing Dnes se na to dívám jinak. Jsem úplně obyčejná ženská a miluji život. Nemám přečtenou hromadu duchovních knih. Jen 2 a další dvě týkající se jen Reiki. Internet mám zapojený teprve od prosince. Bydlím na vesnici, kde si moc duchovňácky nepokecám. Takže teorie o osvícení, kabale, józe, ... nic moc. Život jde dál a já se raduji, že jsem. Jsem zdravá, všestranná, prostě svá Laughing Laughing. (jezdím na koni, autem, na kole - jako drak, chodím na ryby, maluji, cvičím psy, ...)

Mám vše, co potřebuji. Jsem šťastná, klidná, spokojená. Do tzv. duchovního života neutíkám. Od malinka cítím, že je to jakési spojení, přirozenost. Cítím také toto spojení a důvěřuji mu. Nějak mě to vede po té nejlepší cestě, jaká se mi jen mohla otevřít. Cítím to napojení se. Jsem za to opravdu vděčná. Reiki mi toto spojení pomohlo nějak upevnit a přijmout sama sebe, pochopit to, vyrovnat se s tím co bylo, otevřít se a nalézt onen klid a mír, něhu, soucit, lásku, důvěru, pozornost, přítomný okamžik, ticho, ... Self. Tohle slovy neokecám. Lepší je to beze slov, bez názvu a bez hranic. Nevím co jsem to našla, ale je to báječné. Přeji z celého srdce, aby jste to co hledáte našli.
Užívejte si každou vteřinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

Edy to napsala krásně:

"... Od malinka cítím, že je to jakési spojení, přirozenost. Cítím také toto spojení a důvěřuji mu. Nějak mě to vede po té nejlepší cestě, jaká se mi jen mohla otevřít. Cítím to napojení se...

Víte, Edy, já to taky cítila, byla jsem ještě malé dítě. Potom přišlo něco a já o to přišla. Hledala jsem, jak mohla a třeba i přes ty"duchovní kecy" a trochu mně to pomáhalo.
Bylo to lepší vědět aspoň něco z knih, než nevědět vůbec nic. Teď bych ty všechny vědomosti klidně vyměnila za život v neopodstatněné radostivosti.
Proto jsem přišla i na seminář a zasvěcení Reiki.
Snad se můj sen vyplní a najdu to, co jsem měla už jako copatá holka.
_______________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Edy:

"Do tzv. duchovního života neutíkám."

Duchovní život není útěk.

Od malinka cítím, že je to jakési spojení, přirozenost. Cítím také toto spojení a důvěřuji mu. Nějak mě to vede po té nejlepší cestě, jaká se mi jen mohla otevřít. Cítím to napojení se. Jsem za to opravdu vděčná.

A co jiného to je, než duchovní život?

"Lepší je to beze slov, bez názvu a bez hranic."

Jistě, ale proč potom chodíš na diskusní fórum? Abys všem ukázala, že Ty se obejdeš bez knih, bez sdílení?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám.Zapalte svíci a kolem bude jen světlo.Čím více budete světlo přížívovat,tím více bude jasnější až jednou pronikne i vámi a dosáhne konce všehomíra.Pak zbude jen světlo.
Nemám potřebu léčit už snad rok a třičtvrtě.Jen když někdo přijde s prosbou,neodmítnu.Toho mi do cesty poslal...nepřemýšlím o tom a léčím tak,aby to bylo pro jeho prospěch a ne pro jeho okamžité vyléčení...
Je zajímavé,že vždy jsem nejdříve něco zažil,pochopil,a pak teprve potom o tom četl a porovnával.Nebo jen zažil a studiem pochopil.Zkušenost nemůžu přečíst ani odkoukat.Budha mněl možnost studovat védy ale kdyby nešel žít a prožít,tak by nikdy nezažil osvícení.
Vzpomínám si,jak jsem pochopil smysl jeho slov v předvečer Budhova osvícení.On pochopil a řekl.UŽ NENÍ NIKDO KOMU Mohu POMOCI A NENÍ NIC,CO MŮŽU JEŠTĚ UDĚLAT.(omlouvám se jestli to není přesná citace).Kdo byl v Indii tak ví,že Budha věděl o tom obrovském utrpení,o zlu páchaném kastymi a přesto to řekl...To první z citátu se týká světa,vnějšku a ta druhá čast se týká jeho pochopení sebe sama.Několik dní jsem žil v absolutním vnitřním míru.NEMŮŽETE UDĚLAT NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI OKOLÍ,NEMŮŽETE UDĚLAT ABSOLUTNĚ NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI SEBE SAMA.jAKMILE NĚCO ZAČNETE MNĚNIT,TAK VYVOLÁTE REAKCI.AKCE A REAKCE.Pouze můžeme vyzařovat světlo,a kam dopadne je jen světlo.Pasívně,nic nedělat jen zářit jak maják na moři.A KOLIK LODÍ TOTO PASÍVNÍ SVĚTLO ZACHRÁNILO.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Reaguji na Člověka :

Jsem tu sice nová, ale nicneděláním se ani neuživíte Smile, milý pane!

Cituji Vás"NEMŮŽETE UDĚLAT NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI OKOLÍ,NEMŮŽETE UDĚLAT ABSOLUTNĚ NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI SEBE SAMA."

Tak ,myslím, z tohoto fora zmizím. Vím, že nemůžu nikoho změnit, co ale mohu udělat - změnit sebe a na tom si trvám. Nějak jsem asi zabloudila na forum, kam asi nepatřím.
Mám ráda, když lidi hovoří pravdu, nic nepředstírají a na nic si nehrajíSad(

Duchovno ano, to já ráda, ale asi v docela jiné podobě.
__________________________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 1:57 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že můžeš a máš měnit sama sebe. To si nenech vymluvit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 8:10 am    Předmět: Citovat

Líbí se mi, jak často někdo říká, že už něco "má", "našel"... Ale moc tomu nerozumím.

Byla jsem naučená, že Cesta je vždy vlastně cesta, neustálý vývoj... Kdo může tvrdit, že už došel? Prý i realizací, osvícení, je mnoho druhů, podle úrovně, ve které se člověk zrovna "ukotví". Někteří mystikové zažili osvícení několik. A sám Eduard Tomáš prý před smrtí řekl něco v tom smyslu: "Bylo mi ukázáno víc..." Tak kde ta cesta končí? A kdy je třeba začít nic nedělat?

Omlouvám se za další možná nesmyslný, vyčtený žvást do krámu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 10:46 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Edy:

"Do tzv. duchovního života neutíkám."

Duchovní život není útěk.


Teda Sunnyi, ja ji Edy rozumim. V tom co napsala je prave dulezite to TZV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
.NEMŮŽETE UDĚLAT NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI OKOLÍ,NEMŮŽETE UDĚLAT ABSOLUTNĚ NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI SEBE SAMA.jAKMILE NĚCO ZAČNETE MNĚNIT,TAK VYVOLÁTE REAKCI.AKCE A REAKCE.



clovek napsal:
.Pouze můžeme vyzařovat světlo,a kam dopadne je jen světlo.Pasívně,nic nedělat jen zářit jak maják na moři.A KOLIK LODÍ TOTO PASÍVNÍ SVĚTLO ZACHRÁNILO.


Ahoj Jožko.

Když se začteš trochu hlouběji a pozorněji, třeba zrovna do toho Buddhy, můžeš poznat, že hovoří z bodu zření (z „úrovně“), a vůbec nepopírá (naopak) tu veškerou snahu před tímto. Mluví o radostivosti, opravdovosti, úsilí, čistotě a dalších atributech Cesty, které není možno přeskočit.

Měnit sama sebe dost dobře nejde, tohle chce zase jen ego, protože nechce trpět, a proto hraje malou domů na svém rádoby umenšování, i když to třeba má podobu ledasjaké vysoké moudré duchovnosti.
Lze ale důsledně rozpoznávat vlastní mechanismy mysli, a tímhle postupným „odkopáváním se“ její tendence slábnou a tím „se mění“- je měněno, resp. jsme měněni. Celá tahle změna je jen následkem odstraňování všeho toho balastu zkrze který se díváme na svět, i sami na sebe.
Bez tohoto „odstraňování“ je vize tvého tzv. „jen záření“ jen další z řady myšlenkových koncetpů. Taková pěkná pastička. Wink

Pravda je, že dost často se stává, že adept má pocit, že už „ví“. A tohle je jednou z nebezpečně silných a velmi odolných bariér na cestě k tomu z tzv. „jen záření“.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 10:55 am    Předmět: x Citovat

člověk: Jestliže nejsi Buddha, pak proto abys mohl zářit musíš hodně udělat a v životě (každý podle svého) změnit. Dokonce i Buddhova cesta k osvícení byla dlouhá a plná omylů a hledání. Nepřišel k osvícení tak, že by se vybatolil jako mimino před svůj rodný dům, sedl do lotosového sedu a měl vystaráno.

Každý můžeme ve svém životě měnit sám sebe. Zvláště naše temné stránky a to, co už nechceme dál zažívat. Že akce vyvolá reakci je stará známá věc, však to taky chce odvahu se do něčeho tak náročného pustit. Sedět, čekat a naříkat na nespravedlnost, osud a zlo není nic těžkého.

sanmoon: jaképak duchovno to hledáš? Nerozumím tomu, když se objeví v diskuzi někdo, kdo má jiný názor, tak jsi z toho hned vyplašená?
Tohle je člověkův názor, jeho pravda, Damaova je jiná, další má jiný názor. Docela by mě zajímalo jaképak duchovno to máš ráda?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

rendyy:

Co já vím, pan Eduard Tomáš se dostal hodně daleko, až téměř k počátku. Popisovat to jako temnotu. Ale ne tu, kterou známe my, ale jinou. Ještě neprojevenou, plnou všech možností k uskutečnění, nebo projevení. Tedy k počátku všech ještě nestvořených věcí - tedy ke zdroji všeho.

Taky to popsal jako velmi děsivé. Do konce života ale nepřestal být člověkem a taky nebyl na nic moc hrdý. Pokud o svých zážitcích psal, psal to v třetí osobě.

Něco, co může připomínat temnotu jinou, než obyčejnou tmu si můžete každý vyzkoušet v místnosti, kde nejsou okna. Říká se tomu meditace ve tmě.
Prostě se jen koukejte v tmavé místnosti do temnoty a ucítíte, jak do vás vstupuje něco, co těžko popsat. Vstupuje to nejen očima, taky ušima i pory kůže.
Toto temno vstoupí do vás a nahradí vaši vlastní temnotu ( jinou, ne tuto - ale tu negativní ) a přijde s ní ohromný klid a pocit lehkosti.
Podobně, avšak silněji to popisují lidé, kteří strávili nějaký čas ve tmě. Týden, dva apod.
_________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 11:13 am    Předmět: Citovat

Šamanko, děkuji za dotaz,odpovím :

"sanmoon: jaképak duchovno to hledáš? "

Nehledám duchovno, hledám, jak žít a pochopit vše kolem sebe. Kdo viděl duchovno ? Jak vlastně vypadá ?
Není to věc, není to náboženství, je to život sám.

Hledám tedy, jak nejlépe prožívat život, abych tu nestršila zbytečně. Hledám cestu k sobě, k lidem, ke všemu.
Je to jednoduché, sbírka zážitků a poznání jiných lidí - se asi nazývá duchovno.
Jsou to návody, jak žít podle někoho.

Já hledám, jak žít podle sebe, šlapu si svou cestičku.
Nejsem vystrašená, když má někdo jiný názor, jen jsem na pozoru, když se tu citují cizí zkušenosti a to tak, jako by autor, který to tu sděluje, už takhle žil.
Já nejsem na nijaké známé duchovní příčče, jsem jen na místě, kam jsem došla. Třeba i někomu nepohodlná. Tak je to se mnou.
________________________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 12:02 pm    Předmět: a jak skončil... Citovat

sanmoon napsal:
Tak ,myslím, z tohoto fora zmizím......

Ahoj Sanmoon,
většinou je dobré chvilku setrvat, ptát se, zkusit pochopit...
Ale proti gustu... Wink

sanmoon napsal:
Mám ráda, když lidi hovoří pravdu, nic nepředstírají a na nic si nehrají....

Jak to poznáš? Myslím konkrétně, ne nějaké osobní pocity.

sanmoon napsal:
Duchovno ano, to já ráda, ale asi v docela jiné podobě....

Na česneku, nebo raději na víně? Wink

Sanmoon,
stoupnout si na stupínek, který je poněkud výš, než je ostatní lid vezdejší, a začít kázat o ne-duchovnosti zúčastněných, jako otec Scholastik, z pohádky Hrátky s čerem, je takový opravdu pěkný,
vskutku hluboce duchovní počin.

sanmoon napsal:
Je to jednoduché, sbírka zážitků a poznání jiných lidí - se asi nazývá duchovno.

Jestli ono to "jádro pudla" neporozumění nebude v právě v tomhletom...

Smile


Naposledy upravil toora dne po červen 29, 2009 2:02 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund