Fórum - Zobrazit téma - Existuje zlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Existuje zlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje zlo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 10:28 am    Předmět: Citovat

No, já pochybuji,

že to, co máme načtené z knih a pak pochopené rozumem - tak žijeme. Jedna věc je vše o tom vědět a druhá věc je i tak žít. Myslím, kdo by opravdu a cele takhle žil - jevil by se okolí přinejmenším jako podivín. Hlavně by o tom už nemluvil, neměl by proč.
Je to velmi obtížné a pro mnohé z nás -doslova nemožné- ale co můžeme, aspoň se naučit MILOVAT.
I to je velký kus práce - třeba i lekce pro celý život. Nikoho tím nepoučuji, tak to cítím já. Taky vím, že ženy, díky mateřství mají větší šanci postoupit ve svém životě dál.
Cítím, že teorie a praxe jsou 2 různé věci. Tady opravdu platí mé motto pod čarou.
______________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Takže si stále nerozumíme. Já tvrdím, že Všeobjímající Láska má v sobě aspekt Řádu. Zákona. Spravedlnosti.

A člověk má tento Řád ve svém životě naplňovat. Nikoli zavírat oči, když se děje nějaké bezpráví.

To neznamená, že to bezpráví beru osobně.

Láska neznamená chaos, anarchii... S tím, že vesmír to zařídí. Jistě, zařídí. Zařídí ale i to, abych pochopil, že i já jsem naplňovatelem Řádu.

Jinak jsem spolupachatelem nebo zbabělcem.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

Mirku,

já s Tebou naprosto souhlasím, právě jsem přišla z Tvých stránek, tedy mé připomínky nebyly opravdu na Tebe:-))

Spíš jsem reagovala na tuto větu, kterou napsal někdo jiný:

"Stan se vůle tvá.Až mne z toho mrazí jak je to jednoduché ale tu odvahu co musíme mít to udělat"

Tohle uskutečnit je velmi obtížné. Rolling Eyes
_______________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

Děkuji Ti sanmoon.

Uvažoval jsem o tom, že bych sem ještě něco napsal, ale už mi to připadalo marné. Ty tomu ale jistě budeš rozumět a určitě i ještě někdo další, tak to snad bude mít nějaký smysl.

Podle mne to, o čem píší statisíce knih a co učí a kontemplují miliony lidí na celém světě, to jest, jak by měl člověk žít, aby naplňoval Řád, aby naplňoval Boží vůli, je nádherně řečeno v Bibli. Prorok Micheáš zde několika krásnými větami vystihuje celou podstatu harmonického života člověka. Nemám Bibli po ruce, tak to napíši tak, jak si to pamatuji, asi to však bude dobře. Taky je snadné si to najít.

A pro ty, kdo umí anglicky, to napíši i tak, jak si to pamatuji z anglického překladu Bible (King James' translation), aby si i oni mohli vychutnat nádhernou poezii Micheášova jazyka:

Wherewith shall I come before the Lord and bow myself before the High God?

Shall I come before him with burnt offerings, with calves of a year old?

Shall the Lord be pleased with thousands of lambs?
With tens of thousands of rivers of oil?

Shall I give my first-born for my transgression,
the fruit of my body for the sin of my soul?

He hath told you, oh man, what is good
and what the Lord doth require of thee.

Only to do justly and to love Mercy
and to walk humbly with thy God.


Čímž předejdu Hospodina?

Skloniti-liž se mám před Bohem nejvyšším?
Předejdu-liž ho zápaly, volky ročními?

Zalíbí-liž sobě Hospodin v tisících skopců,
v mnoha desíti tisících potoků oleje?

Dám-liž prvorozeného svého za přestoupení své,
plod života svého, za hřích duše své?

Oznámil-tě tobě člověče, co jest dobrého,
i čehož Hospodin vyhledává od tebe:

Jediné, abys činil soud
a miloval milosrdenství
a pokorně chodil s Bohem svým.

A z čeho poznáme, že nehovoří o egu? Protože tato jeho slova nalezneme v šesté kapitole, dokonce myslím i v šestém odstavci.

Když se podíváme na Strom života, tak 6. v pořadí je sefirot Tiferet - Krása - ve smyslu Pravdy, Integrity.

Zajímavé je rovněž to, že hebrejské písmeno alef, které, ve svém ezoterickém významu, vyjadřuje Jednotu všeho ve Stvoření, je na celém Stromě života jedno jediné. A to přímo v jeho srdci - uprostřed samotného slova Tiferet.

Kdo zná jen trochu více kabalu, tak ví, že toto nejsou žádné náhody. Kabalistický Strom života je mapou lidské psychiky i naší sluneční soustavy, podle hermetického axiomu: "Jak nahoře, tak dole."

Nádherným symbolem, který stojí za to studovat. A pokud by mne opět někdo chtěl napadnout z eskamotáže, tak říkám, že to, co tady píši, mám léty prožité. Meditacemi i životem. I když, samozřejmě, stále se učím. Jako každý z nás.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

Jste součástí Celku, když tak žijete - je to Vesmírný zákon. Není to jen o tom, čemu věříme, ale co víme.
Tahle diskuse by tu ani nebyla. To jak smýšlíme, to čemu věnujeme svou pozornost, to přitahujeme. To, co mi vadí, bolí, mi má co říct. Bojíme-li se něčeho, to přitahujem. To je utrpení, to je to zlo. Myšlenka je energie v pohybu. Jsme-li součástí Celku, máme-li oči otevřené, není tu strachu a obav, protože to je budoucnost. Ta tu není. My žijeme v přítomnosti.
Strach = budoucnost. Kdo ví, co bude? Já ne. A pedofil? Já tu žádného nevidím. Co když, snad, možná, ... Pochybnosti, myšlenky. Stačí sklidnit mysl. Vše je uvnitř nás, ne venku. Pak už nikdy pedofila nepotkáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 12:01 pm    Předmět: Citovat

Myslím,

Mirku, že není co na Tobě napadat, jde Ti to od srdce. Já Ti věřím.
K písmenu Alef je jeden pěkný příběh:

Po 26 pokolení si Alef u Boha stěžovalo: Jsem prvním písmenem, ale přesto jsi mnou svůj svět nestvořil.
Netrap se tím, řekl Bůh, svět a vše, co je v něm, bylo stvořeno jedině kvůli Toře. Zítra, až půjdu dát Toru na Sínaj, bude první slovo, které řeknu, začínat tebou.

Alef, ale to Ty víš, je prvním písmenem. Je nezvučné. Pojí se k němu jenom zvuk, který člověk vyloudí, když začne vydávat nějaký zvuk. Otevřete ústa a...Stop. Tohle je Alef. Je to písmeno, kterým začíná prní ze 70 Božích tajemných jmen ELOHIM.
Souvisí s ním: ECHAD. JEDEN. Vězte, že Bůh je Jeden. První a poslední a Jediný. Atd.
________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 12:07 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu Edy.

Jenomže Ty tu stále hovoříš z těch nejvyšších úrovní Bytí. Já tu hovořím o nás "obyčejných" lidech, kteří toto nemají zpracované. Buďto o tom nemají vůbec tušení nebo to do jisté míry chápou rozumem, ale nic moc jim to neříká nebo to snad mají i pochopené hlouběji, dokáží to však žít jen do určité míry.

Žádné jiné lidi, jak jsi Ty nebo šaman, kteří už se se žádnou špatností ani nepotkají, protože nic takového, co by ji přitahovalo, už nevyzařují, opravdu neznám, ani jsem je nikdy nepotkal. Klobouk dolů!

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

To je krásný sanmoon. Dík. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

A snad ještě Edy,

upřímně řečeno, ani nevěřím, že existují. I Ježíš se s tím setkával a rázně zasahoval. Když žijeme v dualitě, tak to zlo potkáváme. Ne nutně proto, že bychom je k sobě sami přitahovali něčím, co nemáme v sobě zpracované, ale třeba proto, aby skrze nás mohlo dojít k naplnění Řádu, aby skrze nás byla naplněna vůle Boží. Jako třeba, když Ježíš udělal pořádek v chrámu, i tak, že pozpřevracel stoly nebo zachránil prostitutku.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si, jak se žáci ptali světce Ramany Maharšiho, jestli by člověk neměl pomáhat druhým. A on odpověděl: "Nejsou žádní druzí. Je jen the Self". ("Já" nebo jakkoli to kdo překládá).

To je krásné. To je Pravda. Proč tady tedy všichni "blbnete" s reiki a léčíte nebo chcete léčit? Koho? Co? Z čeho? Všichni jste dokonalí. Vždy jste byli. Vždy budete. Nedokonalost je pouze vzpomínka nebo obava z budoucnosti... Která není. Je pouze Přítomnost.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 3:22 pm    Předmět: Citovat

Trochu jsme to s tím ALEF a Stromem života poplantali.

Mám tady Moučku i Crowleyho a řazení písmen k sefirám je stejné. P. Lasenic to uvádí shodně. Liší se jen Crowley s přiřazováním tarot. karet, ale o těch tady není řeč.

Tedy:
Strom života je zde, na mých stránkách. Vlevo ve sloupci nahoře právě dopisuji Hebrejskou abecedu.

http://sumyslem.nolimit.cz/ruzovy-kriz-kabbala

Z koruny KETER- jednička- vedou dvě cesty do Chochmy a Biny.
Cestě mezi Keter a Chochmou náleží ALEF, Mágovi( Moučka, Lasenic) a Bláznovi( Crowley). a cestě mezi Keter a Binou patří BET -Velekněžce(Moučka a Lasenic) a Mágovi(Crowley).

Trojúhelník : Keter- Chochma-Bina je nadpozemský,
Gevura- Cheset - Tifered : trojúhelník etický
Hod - Necah - Jesod : trojůhelník astrální.

Mám na těch stránkách asi 6 graficky znázorněných Stromů, jen je třeba přejet myší ty dlouhé články. Něco je až na konci, dole. Ale taky to jen studuji, zajímá mne to a lehce se spletu. To je normální. Nepovažuji se vůbec za odborníka, jsem pouze laik.
__________________________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 4:03 pm    Předmět: Existuje zlo? Citovat

sunnyi napsal:
Vzpomněl jsem si, jak se žáci ptali světce Ramany Maharšiho, jestli by člověk neměl pomáhat druhým. A on odpověděl: "Nejsou žádní druzí. Je jen the Self". ("Já" nebo jakkoli to kdo překládá).

To je krásné. To je Pravda. Proč tady tedy všichni "blbnete" s reiki a léčíte nebo chcete léčit? Koho? Co? Z čeho? Všichni jste dokonalí. Vždy jste byli. Vždy budete. Nedokonalost je pouze vzpomínka nebo obava z budoucnosti... Která není. Je pouze Přítomnost.

Mirek


Jo, s tím souhlasím. Zrovna si poslední dobou něco podobného srovnávám v hlavě, včetně léčení. Ty to zřejmě srovnané máš. Díky za připomenutí. Taky jsem dnes přemýšlela o mých příspěvcích. Nechám toho. Uvědomila jsem si, že mnozí hledají a ...
Hezky jsi to vystihl ty. Děkuji ti za upřímnost. Máš pravdu.

sunnyi napsal:
Jenomže Ty tu stále hovoříš z těch nejvyšších úrovní Bytí. Já tu hovořím o nás "obyčejných" lidech, kteří toto nemají zpracované. Buďto o tom nemají vůbec tušení nebo to do jisté míry chápou rozumem, ale nic moc jim to neříká nebo to snad mají i pochopené hlouběji, dokáží to však žít jen do určité míry.


Co dodat? Já vím Embarassed , rozumím a omlouvám se. Ale nevadí, mám vás ráda. Jste tu báječní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

sanmoon:

"Trochu jsme to s tím ALEF a Stromem života poplantali."

Ano, je možné, že další alef je na té cestě. Jinak, pokud jde o sefiroty, tak tam opravdu jediné alef, alespoň ve verzi, kterou mám od svého učitele, je přímo uprostřed Stromu. Tak jsem to napsal špatně. Omlouvám se.

Můj učitel je vynikající kabalista. Je Žid a v Jižní Africe je uznávaným odborníkem. Strávil spoustu času dekódováním Bible s použitím pravidel, která uvádí Talmud. Prošel jsem jeho kurzem na toto téma s kabalistickými meditacemi, hodně jsem se dověděl i na soukromých hodinách. Je to fascinující předmět. A s tím, jak člověk poznává, tím větší mu Strom života dává smysl. Věřím, že ho studovali i kněží ve Starověkém Egyptě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 4:37 pm    Předmět: Citovat

Není za co se omlouvat, Edy. Od toho diskuse přece jsou, aby si lidé vyměnili zkušenosti, názory, informace a vzájemně se jimi obohatili a pomohli jeden druhému něco pochopit. (I když ti druzí vůbec neexistují. Razz ). Také tě mám rád a vím, že jsi úžasná. Děkuji.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

sunnyi :

"Kolik třešní, tolik višní"

Mirku, já se teď zase ptala svého učitele, odborníka na Kabbalu a uvidím, co mi odepíše. Já to vše studuji spolu s tarotem, tak mohou být různá vysvětlení pro různé oblasti poznání.

To ale nic nemění na mém mínění, že jsi moooc prima Rolling Eyes a že já se můžu i tady ledacos naučit . Zdravím Tě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund