Fórum - Zobrazit téma - Existuje zlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Existuje zlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje zlo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 12:15 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Hledám tedy, jak nejlépe prožívat život, abych tu nestršila zbytečně. Hledám cestu k sobě, k lidem, ke všemu.
Je to jednoduché, sbírka zážitků a poznání jiných lidí - se asi nazývá duchovno.
Jsou to návody, jak žít podle někoho.


Ja hledam cestu k lidem a ke vsemu pres poznani a prijeti sama sebe. Nedokazu si predstavit, ze bych to zvladla sama jen v lune prirody. Potrebuji k tomu lidi, kteri mi kazdodenne nastavuji zrcadlo a take lidi, kteri jdou po duchovni ceste vedome, takze ke kazdodennimu zrcadleni si o tom muzu i popovidat a utridit si svoje poznatky podle sveho presvedceni. Je uzasne mit moznost potkavat se s lidmi, kteri usiluji o podobne. Setkavani s nima me nesmirne obohacuje, pomaha mi nespadavat do slepych ulicek a zajizdek. Ta parta lidi je pro me velky dar.
Ziju podle kombinace stovek navodu, ktere nesutale ctu ve svem okoli. Protoze jak rika Damao: pokud chces neco dosahnout, muzes si pro zacatek na to aspon zacit hrat, treba se to stane skutecnosti....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

[quote="sanmoon"]rendyy:

Co já vím, pan Eduard Tomáš se dostal hodně daleko, až téměř k počátku. Popisovat to jako temnotu. Ale ne tu, kterou známe my, ale jinou. Ještě neprojevenou, plnou všech možností k uskutečnění, nebo projevení. Tedy k počátku všech ještě nestvořených věcí - tedy ke zdroji všeho.

Sanmoon, určitě se Eduard Tomáš dostal daleko, ale jak daleko, jestli téměř k počátku, nebo jinam, to z naší úrovně nemůžeme posoudit. A jestli to posoudí někdo jiný, tak tomu zase věříme, protože nám to někdo řekl... Mám ho ale moc ráda... Smile Myslela jsem to tak, že mu prý byla ukázana další úroveň, kterou dosud neznal... Prý. Takhle mi to také někdo řekl a já jsem tomu uvěřila....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 4:28 pm    Předmět: rozlišení pojmů Citovat

Citace:
Popisovat to jako temnotu. Ale ne tu, kterou známe my, ale jinou. Ještě neprojevenou, plnou všech možností k uskutečnění, nebo projevení. Tedy k počátku všech ještě nestvořených věcí - tedy ke zdroji všeho.....


Jedna "věcná" Smile

Tady je míněna spíše tzv. "Prázdnota."

O Té je v Naukách hovořeno, tedy i pan Tomáš Ji občas zmiňuje.

Obojí je pouhým pojmem, do doby než je umožněn vhled.
Bráno popořádku - nejdříve je třeba prohlédnout onu "temnotu", tedy poznat, pochopit co to vlastně je, a co (kdo) je tím, co nás v ní dží.

Pokud se tak stane, je to zase o krůček blíž oné "Prázdnotě", tedy Bohu.

Malinko "postrčit" tímhle směrem nás může ledascos, mimo jiné i ten zmiňovaný pobyt ve tmě jako takové.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 7:58 pm    Předmět: Citovat

.NEMŮŽETE UDĚLAT NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI OKOLÍ,NEMŮŽETE UDĚLAT ABSOLUTNĚ NIC,ABY JSTE ZMNĚNILI SEBE SAMA.jAKMILE NĚCO ZAČNETE MNĚNIT,TAK VYVOLÁTE REAKCI.AKCE A REAKCE.
Znáte citát:Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysli.Jakýkoliv chtění je projev ega.
Nemohu a nechci hodnotit práci pana Tomáše,ale co jsem zatím od něj četl,tak vždy mluvil o něčem,co se nedá popsat slovy ale je to něco,co vás nepustí svou dokonalostí nebo blažeností nebo jak to napsat.On nestrašil,on nabádal hledat Pravdu.
Budha žil sedm let v džungli jako asketa až se jednou u řeky podíval na sebe,omyl se a odešel žít a poznat normální život a díky tomu zažil osvícení.Já to přesně dělám,neříkám,že žiju ve vakuu,spíše naopak.ještě více vnímam a přesně pozoruji co dělám.Vše je jen meditace.Až to dokážu úplně,dá- li buh,tak pak budu plně otevřen Boží milosti a vše se mi dostane.Štěstí,hojnost,bohatství ...nás neustále míjí,jen mi to nevidíme,nechápeme,nevidíme ty příležitosti.My sami si je odháníme.Boží milost máme všichni stejně,ale náš strach,naše chtění-ještě tohle musím a pak teprve můžu,ještě támhle to jsem nepřečetl,ještě jsem nenašel to super zamněstnání,ještě...ještě,ještě...to naše ego,náš strach nám zavírá oči,uši,ústa..znáte ty tři opice.A my nepřijmeme Boží požehnání.
Když budu chtít zmněnít sebe,tak se soustředím na svou cestu,nebo na to kam smněřuje a neuvidím skutečnost.Teprve až se úplně utiším,nic nebudu chtít,potřebovat,dělat tak teprve potom se má duše utiší a povede mne.Ne rozum,ne ego ale duše povede mé kroky.Začnu cokoliv dělat co mi duše určí,bez přemýšlení,bez kritiky a logiky,a vše budu dělat na 100%,maximálně soutředěn.Takže i práci za kterou jsem placen.Ale spíše ji opustím a moje duše mne odvede tam,kde si vydělám tolik,že mi to bude stačit a nestačím to ani utratit.Kdo z nás umí na sto procen poslouchat intuici,duši.To je absolutní přitákání životu,stan se vůle tvá.Protože kdo vede mé kroky,na koho je má duše napojena.Kdo mi bude dávat nebeskou manu nebo to nazveme Božím požehnáním.Napadlo vás někdy,že ti co vytvořily něco geniálního,sochu,obraz,dům,nebo jen zorali pole z lásky k zemi a Bohu,tak netvořily pro peníze,pro úspěch, pro pochvalu.Oni jen to udělali proto,že to tak cítili,v hlouby duše.Pak vezmu do ruky núž a vyřežu třeba betlém,pak vezmu štětec a vytvořím obraz a nebo opravím hodiny a nebo začnu surfovat.Stačí když se nechám vést.Nebo jste neslyšeli o lidech v tranzu,kteří dokázali vše co jsem vám říkal.Jen proto,že si nemysleli,že to neumí.V hypnoze člověk umí věci,které ho nikdo neučil.A duše umí daleko víc.Umí vše,má ke všemu přístup.Ten hledejte,ale né v knihách,na kurzech ale v sobě.Duši máte,tu vám nikdo nemůže vrátit,vy jste ji nikdy neztratili,a copak si myslíte,že je nedokonalá.Jestli že je dokonalá,tak ji poslouchejte a nemusíte ,nemůžete na sobě už nic zmněnit.Takhle jsem to myslel.Ale nedá se to napsat,jen okecat.Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HAPAVE
Nováček
Nováček


Registrace: 7.5. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

ahojky člověče to je moc hezké a moudré co píšeš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 9:01 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Takhle jsem to myslel.Ale nedá se to napsat,jen okecat.


Jožko, ale že jsi to "okecal" moc pěkně Wink

Věru, líbí se mi, tahle Tvoje úvaha.

Díky za ni.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

člověk:

"Kdo z nás umí na sto procen poslouchat intuici,duši."

Já se to učím celý život.

Lidí, podobných doktoru Tomášovi, při vší úctě k němu, viděla naše matička Země snad statisíce a každým dnem přibývají. Jen většina z nich neměla nebo nemá potřebu se zviditelňovat, někoho vést.

Jejich učení byla však různá. Doktor Tomáš byl, tak jak mu rozumím, vyznavačem bhakti jógy. Jógy Lásky. Říkal, že stačí zůstat ve svém středu a milovat Stvořitele. A o vše ostatní se již postará milost Boží.

Bhakti jóga je nádherná cesta. A dost pravděpodobně i ta nejpřímější a nejjednodušší. Není však pro každého. Ne každý je schopen bezpodmínečně se odevzdat. S přáteli z hnutí z Haré Krišna jsem se několikrát zúčastnil rozvozu jídla chudým v Johannesburgu, i ve čtvrtích, kam se většina lidí bála vstoupit i za denního světla. A mladé dívky z hnutí tam tančily v extázi uprostřed té bídy a špíny. A zdálo se, že to prostředí vůbec nevnímají. Opojené láskou ke Krišnovi. Haré Krišna, Haré krišna, Krišna, Krišna, Haré, Haré. Nádherné, průzračně čisté učení. Nic jiného k osvícení nepotřebuješ.

A pak jsou další cesty. Vznešená rádža jóga. Intelektuální džnána jóga. Praktická karma jóga, učení buddhismu, súfismu...

A kdo může říct, že jedna je lepší než druhá? Všechny mají své místo. Smyslem všech je pomáhat člověku k poznání. K probuzení.

Takže postavit se na patník a neustále dokola opakovat, co jsem si někde přečetl a prohlašovat to za výsostnou pravdu, mi vskutku připadá spíš jako projev toho ega, o němž mluvíš. Určitě ne projev moudrého vnitřního vedení.

"Ten hledejte,ale né v knihách,na kurzech ale v sobě."

Hm, zajímavá výzva od někoho, kdo si něco přečetl v knize a teď to tak halasně propaguje. Razz

(Mně tady snad jednou někdo ovajíčkuje. Confused)

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 9:56 pm    Předmět: bez vajíček Citovat

Ahoj Mirku.
píšeš:
sunnyi napsal:
Lidí, podobných doktoru Tomášovi, při vší úctě k němu, viděla naše matička Země snad statisíce a každým dnem přibývají. Jen většina z nich neměla nebo nemá potřebu se zviditelňovat, někoho vést.

Abych Tě dobře pochopila, máš za to, že E.Tomáš tuhle potřebu měl?

sunnyi napsal:
Doktor Tomáš byl, tak jak mu rozumím, vyznavačem bhakti jógy. Jógy Lásky. Říkal, že stačí zůstat ve svém středu a milovat Stvořitele. A o vše ostatní se již postará milost Boží..

Nebyl vyznavačem ničeho, jen ukazoval (těm, kteří ho za tímto účelem vyhledávali) na to, co je spásné a co nikoliv. Vždy konkrétnímu člověku, tedy tzv. "na tělo", tak, jako to dělají všichni učitelé jeho formátu.
Lze se toho docela snadno dopátrat.

Jinak s Tebou souhlasím, že přečíst si (cokoli) a nezažito to hlásat do světa, není to pravé ořechové. Naštěstí je to jen jedna z fází (i když u někoho poměrně dlouhodobější), a leckdo z nás jí prošel.
Na druhou stranu, se "hlasateli pravd" mohou takto rychlejc opilovat ty poněkud vytrčený hrany.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 1:17 am    Předmět: Citovat

Ahoj Katko,

"Abych Tě dobře pochopila, máš za to, že E.Tomáš tuhle potřebu měl?"

Já nevím. Toho se slova, na něž reaguješ, netýkala.

"Nebyl vyznavačem ničeho, jen ukazoval (těm, kteří ho za tímto účelem vyhledávali) na to, co je spásné a co nikoliv. Vždy konkrétnímu člověku, tedy tzv. "na tělo", tak, jako to dělají všichni učitelé jeho formátu.
Lze se toho docela snadno dopátrat."

Je to možné. Vyznavač jistě není to správné slovo. Někdy jsem líný čekat, až mě napadne to vhodné slovo. Z toho, jak ho znám, tak jsem každopádně přesvědčen o tom, že "cesta srdce" mu osobně byla vlastní. A věřím i tomu, že ji nikomu nevnucoval.

Vážím si ho, i když z mého příspěvku to možná tak nevypadá. Když jsem poprvé slyšel jeho vyprávění o prožívání vědomí Jednoty, tak mi vhrkly slzy do očí. A opakovalo se to i při druhém, snad i třetím poslechu.

A pokud byl opravdu takový, jak píšeš, že dokázal každému hledajícímu nabídnout to, co pro jeho osobní vývoj bylo v dané chvíli to nejlepší, o to víc si ho teď mohu vážit.

Dík.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

Když se do toho "obuli" Mirek s Toorou, nemusim se už namáhat sem něco psát Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 9:39 am    Předmět: Existuje zlo? Citovat

sunnyi napsal:
Edy:

"Do tzv. duchovního života neutíkám."

Duchovní život není útěk.

Od malinka cítím, že je to jakési spojení, přirozenost. Cítím také toto spojení a důvěřuji mu. Nějak mě to vede po té nejlepší cestě, jaká se mi jen mohla otevřít. Cítím to napojení se. Jsem za to opravdu vděčná.

A co jiného to je, než duchovní život?

"Lepší je to beze slov, bez názvu a bez hranic."

Jistě, ale proč potom chodíš na diskusní fórum? Abys všem ukázala, že Ty se obejdeš bez knih, bez sdílení?

Mirek


Ahoj Mirku. Question Mám tě ráda, vážím si tě a děkuji ti za příspěvek. Byl to alespoň důvod popřemýšlet v mnoha směrech. Ještě jednou děkuji, ač se to nezdá, něco mi to dalo. Reaguji až teď, protože jsem byla v práci.
Jsem na Reikiwebíku proto, abych už mohla alespoň tímto způsobem sdílet. Jsem za to nesmírně vděčná. Přišla jsem sem ze zvědavosti a porovnat si své poznatky o Reiki a snad i o duchovnu. Vyhledala jsem tehdy RW nejen z těchto důvodů, ale i proto, že se ono spojení na nějaký čas přerušilo. Dnes i vím proč.
Přiznávám, že jsem něco našla, to co jsem hledala, ale skutečně nevím co to je. Nemám pro to název. Nikdy jsem neřekla, že jsem u cíle. Možná jsou to další dveře nebo pohled na vše. Stále se učím. Uvědomuji si, že nelze jen nečinně stát. Vlastně se to děje samo. Doba se mění, já se měním a se mnou i můj duchovní vývoj. Vždyť i poslech konkrétní hudební skladby, která člověka nějak osloví a něco mu dá, nelze provozovat celý život. Zvyknu si na ní, ona mne omrzí a nemá mi co dát.
Duchovní život není útěk. To já vím. Není to soutěž, není to útěk, ani schovka před "realitou", ani snový svět.
Má NEsečtělost v duchovní četbě nebyla chloubou, naopak. Jen to byla reakce na tvůj příspěvek ohledně roznášení načtené teorie. Ale polepšila jsem se. I proto jsem tu, na RW, abych se té teorie dozvěděla více. A věř, že opravdu ráda.

Koukám, že tu probíráte E.Tomáše. Skláním se před ním. Úžasný človíček. Je to jeden z mnoha báječných ukazatelů na cestě hledajících.
Jeho slova jsou opravdu pohlazením a velmi inspirativní. Také měl na můj vývoj vliv, ale dál musím po svých.

Ahoj všem Edy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Z toho, jak ho znám, tak jsem každopádně přesvědčen o tom, že "cesta srdce" mu osobně byla vlastní. A věřím i tomu, že ji nikomu nevnucoval.

Ano, tahle „cesta srdce“ byla vlastně dána jeho opravdovostí, ta už sama o sobě vyučovala. Tomášovým vděčím za ledascos...
A když šly v telce poprvé Eduardovy Paměti mystika, bylo to s mými pocity zrovna takové, jak píšeš, Mirku.
Při živém setkání v Lucerně jakbysmet.


sunnyi napsal:
A pokud byl opravdu takový, jak píšeš, že dokázal každému hledajícímu nabídnout to, co pro jeho osobní vývoj bylo v dané chvíli to nejlepší, o to víc si ho teď mohu vážit..

Lidi, kteří jezdili k Tomášovým na chatu pravidelně byli různí, jejich motivace taky, a to, co z těch pobytů mohl každý jeden pobrat, bylo taky dosti rozdílné, každý si odnesl to „své“. tak jako nakonec z jakékoli jiné životní zkušenosti.

A tak jsem tedy Mirku ráda, že jsi ten Tvůj původní příspěvek trochu doplnil.
Děkuju Ti.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Jsem rád Katko, že jsi mi doktora Tomáše pomohla přiblížit. Taky Ti děkuji.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2009 11:45 am    Předmět: Citovat

Děkuji Ti Edy za Tvoji odpověď. Všichni se neustále učíme. A je fajn, že můžeme naše zkušenosti a poznatky sdílet, získávat podněty k zamyšlení, ke zkoumání.

Taky Tě mám rád a vážím si Tě. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund