Fórum - Zobrazit téma - Existuje zlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Existuje zlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje zlo
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 9:12 pm    Předmět: Existuje zlo Citovat

Než jdeme na svět,tak si vybíráme jak a kde budeme a co se chceme učit. Vybíráme si rodinu,rodiče a sourozence a taktéž situace které máme zažít a taky si vybíráme dobu ve které to zažijeme/středověk,budoucnost). Kdo věří v reinkarnaci tak mi musí dát za pravdu.Kdo si aspoň jednou vzpomněl,tak ví.Ostatní musí věřit.
Já si vybírám,zda budu úspěšný a nebo chudák,bohatý a nebo chudý,chytrý či mentálně postižený.Dosud to všichni přijímáte,aspoň doufám.Děti si vybírají své rodiče,třeba aby jejich otec pil.To si vybrali oni sami a když je budu litovat,tak kde je moje víra,že si to sami vybrali.Já se můžu dobrovolně učit,co jsem se přišel naučit a oni né.Proč jim upírat jejich nezadatelné právo na vývoj. Kdo nám dal právo je hodnotit a nebo jejich otce.Jste pokrytci,když na jednu stranu říkáte něco o vývoji,o chození se učit sem na zem a na druhé straně to popíráte.Vím proč,vím kde se to ve vás bere,ale ják jinak to nazvat,aby jste otevřeli oči. Zlo není ze žádného úhlu pohledu. Já nahoře slíbím,že v tomto životě budu starostlivý otec,vzorný otec a ke mně přijdou děti,které takového otce nezažily a jdou poznat co je otcovská láska.Krásné viďte,dobře se to poslouchá. Já se rozhodnu,tam nahoře, že mně v předchozích životech stále utlačovali a zabili mne násilnou smrtí.Umučili mne a já nedokázal v okamžiku smrti ji odpustit a odsuzoval jsem je.Proto se rozhodnu v tomto životě,že já budu zlý,abych pochopil,co zažívají a proč se tak chovají.Zároveň slíbím třeba těm co nejvíce tam nahoře miluji,že jim umožním zažít násilnou smrt.Je to můj v uvozovkách dar z lásky.A oni se se mnou v životě na zemi setkají a já je zabiju.Mám tu odvahu splnit slib.
Všichni,kteří zemřou násilnou smrtí se tím něco učí.Je to jen další školní lekce.A co je na učební látce zlého.Já když se rozhodnu,že zemřu až ve stáří a že budu dělat to a to... tak ani při seběvětším násilí mne nikdo nezabije.Přežiju i bombardování.Nemněli bychom nikdy zapomínat ne Ježíše Krista.Jak by mohl splnit svůj úkol bez zrady Jidáše,když by ho neukřižovali a on nemohl na sebe vzít hříchy světa a stát se našim vykupitelem.Přemýšlejte.proč při poslední večeři, když se ho zeptali,kdo ho zradí řekl,že je to ten,koho obejme.Přišel k Jidášovi a řekl mu TY JSI MŮJ PŘÍTEL NEJVĚRNĚJŠÍ a objal ho.Proč,když věděl co mu Jidáš chystá ho nazval přítelem nejvěrnějším.Nemyslím si,že zrovna Ježíš mněl potřebu at už z jakéhokoliv popudu potřebu lhát.Do té doby to nikdy neudělal.To znamená,že Jidáš byl pro něj přítel nejvěrnější. On ho vlastně zabil,on byl mafián,on byl ten pravý kat a přesto byl pro Ježíše přítel nejvěrnější.Přemýšlejte.Proč,co si tam nahoře slíbili.Copak to pro Ježíše nebylo Boží požehnání umřít za lidi.Kdyby to nebylo požehnání,tak by třetí den nevstal z mrtvých.Proč se Marie neotočila k Bohu zády a vrahy nezačala pronásledovat.Proč se nevrhla na vrahy svého syna.Ona je nikdy neproklela ani neodsoudila.Jí se to dotýkalo stejně jako mne,a proč neodsuzujeme, proč nás to naopak přivedlo ještě blíže k Bohu a modlidbě za vrahy.Mafiáni znásilní mojí ženu,zabijou mi děti a mne zmrzačí.Každý má právo poklesnout na duchu,bolest je někdy tak velká,že poníží naše tělo,zašlape ho do prachu aby mu umožnila z toho prachu se povznést a děkovat Bohu za to požehnání,že mne to nezabilo,že jsem nezešílel bolestí a tudíš ho mohu velebit do konce svého života.A KDYBYCH TO NEUČINIL,NEPOCHOPIL JAKÝ DAR DOSTALI TI ZABITÝ,NEBO NEPŘIJAL.CO PRO MNE UDĚLALI,ŽE SE ROZHODLI KVŮLI MNE ZEMŘÍT ABY MI UKÁZALI JAKÉ TO JE zTRATIT NĚKOHO BLÍZKÉHO TAK JEJICH SMRT BYLA ZBYTEČNÁ A JÁ NEPŘIJAL DAR NEJCENĚJŠÍ,TEN NEJVĚTŠÍ DŮKAZ LÁSKY A TO JE OBĚTOVÁNÍ SE PRO TOHO DRUHÉHO Z LÁSKY K NĚMU.TEN VRAH JIM TO JENOM POMOHL SPLNIT.Kde je tady zlo,nějak ho tam nedokážu vidět.
Hodně se mluví o genetice.Že si hrajeme na Boha.Sochař udělá nádherné dílo,klidně je krásnější než jeho protějšek v přírodě.Vytesá ptáčka,je jak živý,ale jen Bůh mu dokáže dát život.Žádný genetický inženýr nestvořil z chemických prvků spermii.Né to udělal Búh a on jen vzal živou spermii a dal ji do živého vajíčka.Znáte to,říká se,že když se do nějaké rodiny má dostat dítě,tak si cestu vždycky najde.Třeba já mám nevlastního bratra.Má úplně cizí rodiče stále ještě žijící a přesto je to MŮJ BRATR.Našel si svou cestu k nám.A stejně ten drobeček ze skumavky si najde cestu ke své matce,která třeba nemůže mít jinak děti.Smněju se,když se hystericky bráníme něčemu.Třeba geneticky upravené potraviny.Že někdo zamíchal genama,přesto život tomu nedal vědec,ale někdo úplně jiný.A že pomůžeme přírodě,co si budeme namlouvat,nikdo není dokonalý ani příroda.Dokonalý je jen jeden.Vše souvisí se vším.Stejně jako i to,že když vnímám násilý,tak jen proto,že já jsem si to vybral a nutím okolí,aby mi to dalo poznat.Vlastně já jsem ten viník.Ale vina není,je to jen učení.A jsem zase na začátku.
Vše je Boží požehnání,akorát my to někdy nechápeme. Zdraví vás prostý člověk.Bůh Vám žehnéj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 10:46 pm    Předmět: ... Citovat

Člověče - Jožko, teda tys měl potřebu napsat nám sem svoje úvahy a musím ti říct, že máš určitě v něčem pravdu.

Dovolím si citovat Renatu z vlákna Reconnection, doufám, že se na mě nebude zlobit, že to tady zkopíruju, ale mě se to její přirovnání - vyprávění tak líbilo!!!! Idea Včera jsem to vyprávěla holkám v práci a přesně bylo vidět, kdo to pochopil a komu to dělalo problém vůbec pochopit, proč to říkám................. Laughing Laughing

Takže Renata napsala:

Jestliže je slon, přijde k němu pidimužík a koukne se na jeho oči a řasy, řene si že slon je nádherné a moudré zvíře s hlubokým pohledem. Protože se s ním setká zrovna v moment, kdy je slon spokojený a klidný. A pidimužík patří k těm, kteří se dívají jiným pidimužíkům do očí. Jiný pidimužík přijde jako napotvoru pod jeho ocas v momentě, kdy zrovna slon potřebuje udělat místo pro další potravu. Nejen že mu to spadne na hlavu a změní jeho vůni, ale tomu pidimužíkovi mihne hlavou : Sakra, zase jeden co na mne s....!"Stejně jako všichni v mým životě. " Tenhle pidimužík se holt někde ve svém životě naučil a přesvědčil sám sebe, že všichni se k němu obracení svým pozadím a neuvědomuje si, že je to on sám, kdo se tam směřuje. věnuje pozornost pozadím a exkrementům, možná zná dokonale rozdíly v nich a jejich účinnost. Ale nějak ho nenapadne, že stačí udělat krok bokem, třeba jen pidikrok(když je pidmužík) aby to h....nespadlo na něj, ale vedle něj. Určitě by pak začal koukat na slona trochu z jiného úhlu pohledu. Tenhle pidimužík nasebe nechá nepříliš voňavé záležitosti padat tak dlouho, až mu docvakne, že může udělat on sám úkrok stranou a je po problému, dokonce se pak může začít nazývat klikařem a nebo potká jiného pidimužíka, který ho chytne za ruku a odtáhne kus stranou. To je jedno. Ten první pidimužík si taky může těch hlubokých sloních očí všimnout právě proto, že si slona už celého obešel, okusil jaké to je když se ocitne pod ocasem, v tom nesprávném momentu a prohlédl ze všech stran, dokonce si vylezl i n hřbet a na konec oháňky a tím že se vrátil k očím si uvědomil ty všechny rozdíly. A ví, že sloní oči jsou jen kouskem slona.

To je ten úhel pohledu.

S tím Ježíšem a Jidášem to byla zajímavá úvaha. Jinak jenom malá doplňující otázka: Proč Jidáš potom spáchal sebevraždu, když by dopředu věděl, že si to tam nahoře s Ježíšem domluvili dopředu?

Mám tě ráda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

on ten příběh může být taky úplně jinak než se předkládá běžně církví.....Doporučuji přečíst knížky Holger Kersten : Ježíš žil v Indii, nejvíc asi Tau Malachi: Marie Magdaléna, svatá nevěsta, knihy od Tim Wallace Murphy např :Rex deus. Pak člověk pochopí, proč Ježíš právě Jidáše požádal o to, aby udělal to co udělal, člověk se dozví, že Jináš patříl narozdíl od druhých apoštolů stejně jako Magdaléna k těm, kteří sei neseděli na vedení a měli nejméně osobních omezení a jen málokdo může mít tak velkou osobní sílu, aby dokázal navenek pro všechny být jako zrádce a uvnitř vědět, že to všechno bylo úplně jinak. Myslím, že v tomhle hodně pomůže přečíst si knihu Marie Magdaléna svatá nevěsta.
Odbočím k Jidášovi: Kdo z nás už se dostal do situace, kdy sice nešlo o život, ale byl postaven před dilema: zůstanu v ústraní, ve stínu, možná budu vypadat i jako ten špatný ale dopomůže se tím k nějakému pokroku, zlepšení pro všechny a nebo mi to nedá a přihřeju si před druhými svou polívčičku, že beze mne by to tak nebylo....Ale pak by nedošlo k tomu nějakému obecně prospěšnému pokroku.....

Z mého příspěvku asi poznáváte, že se nekloním k hlášce , že Ježíš byl Jidášem zrazen. Stejně tak se nekloním k názoru, že Ježíš byl svobodný, že zemřel ukřižováním. Stejně jako dnes, i dřív se něco jiného domluvilo v tajných kruzích a něco jiného prezentovalo pro veřejnost. Nebo si myslíte, že politikaření je jen otázkou dneška? Ten, kdo ovládá masy, má žezlo a moc. Ovládat masy lze různým způsobem, třeba i tím, že jim jako autorita předhodím nějaká fakta o kterých nejde pochybovat, manipuluji... Někdy je pro dobro vyšší věci něco udělat a přitom nesesbírat tu smetanu, zdánlivě to pak vypadá jako prohra, pasivita, ztráta nebo jak to nazvat, jedině pak je vyšší záměr naplněn. A jen bohové a zůčastnění vědí, jak to opravdu bylo.Wink

Sorry za malé odbočení

Lendulko, ta citace mi nevadí, vidíš, úplně jsem zapomněla, že jsem sem něco takového napsala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 7:24 pm    Předmět: Re: Existuje zlo Citovat

clovek napsal:
...nikdo není dokonalý ani příroda...


Ahoj člověče.

Jak prosímtě stanovuješ tahleta kritéria dokonalosti a nedokonalosti. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro.Myslím si,že dokonalý my i vesmír bude zase až se vrátí na počátek velkého třesku.Až se zase vrátíme na počátek.Jak říkají zdáse mi že muslimové,že dokonalý je jen Aláh.Já neříkám,že je to přesně tak.Já jen napsal,co cítím.Je to stejné i s takzvanou náhodou.Nejsem pasivní a nečekám co přijde,já to řídím,já se rozhoduji co přijde.Ale co chci já,moje tělo a rozum není stejné,kam smněřuji a kam jde má duše.Můžu bojovat o život,bát se smrti ale duše je už posledních cca 14 dní v klidu,chodí se podívat na místa která mněla ráda a poslední tři dny je už ve světle a v míru.Zažívá úplný klid ale my to ještě necítíme a bojujeme.Moje kamarátka vidí v určitých situacích smrt jiných.Je vědma.Kouká na někoho a říká,je škoda,že tu příští týden nebude.A pak ho srazí auto.Ona ale v tu chvíly je mimo,neví co říkala.Kdyby byl nemocný,tak vidí jeho nemoc.Takhle vidí jeho duši,co si vybrala.To není náhoda,že ho srazilo auto.To co vidí ona,vidí i jeho duše,nebot má přístup na stejné informační pole jako vědma.Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 11:47 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Myslím si,že dokonalý my i vesmír bude zase až se vrátí na počátek velkého třesku.



Takže přírodu a člověka hodnotíš jako nedokonalého a zároveň z této své lidské nedokonalosti omezeného vidění hodnotíš Celek (přírodu, vesmír…)?
Zajímavé… Wink

Z jedné strany hřímáš Smile o tom, jak zlo vlastně neexistuje, jestliže chápeme a přijímáme kauzalitu (karmický zákon).
Přitom hodnocení čehokoli, jakožto nedokonalé, je zapříčiněno pouze lidskou představou o tom, co je zlé a co je dobré. Tedy tím, že po čemsi toužíme a něco odmítáme(povšimni si, že se to děje neustále…).

Vždy záleží na tom, odkud je hleděno.
Pokud z našeho smysly omezeného bodu zření, pak vidíme nedokonalost.
K pochopení, že vše jak je, je úplné a dokonalé (včetně té lidsko tzv. „nedokonalosti“) nelze dojít přemýšlením.
Může se však udát nahlédnutí (alespoň na chvilku) naprosté dokonalosti všeho co je….sat-čit-ánanda.

A kde jsou pak tyhle všechny „naše“ představy...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Tooro, máš pravdu.Já to vnímám tak,že my a příroda máme dokonalost ve svém duchu,ve své nesmrtelné podstatě.ale tu skutečně nevidíme.Já jsem,naše jááství jak říkal Tomáš je naše dokonalost naše Božství.My vidíme ale jen tolik z něj,nebo jsme schopni pochopit jen tolik,jak dalece jsme pokročily ve svém vývoji.Jak daleko jsme se vrátily ke svému jááství.Nejlépe to řeknu na příběhu.Je jedna buňka našeho těla,a i ona má v sobě kus svého BožstvíAle jen žije,jí pro život a nic nechápe..Spojí-li se s tisíci buňkami vytvoří funkční orgán,který pracuje pro celek,pro organizmus a zároveň plní každá bunka svůj životní úkol.
Třeba ledvinu.Spojí li se miliarda bunek,všechny orgány do jednoho celku,tak se spojí i vědomí všech buněk do jednoho celku,spolupracují na společném vědomí a toto vědomí je odvislé na množství jednotlivých částí,buněk.Zde na úrovni člověka je ale paraelně s námi ještě několik stejných částí jako jsme my.Je jedno jestli to vnímáme jako paraelní světy nebo žijeme paraelní životy v různých časech.Čím více na stupni vývoji,tím méně dílů stejných jako jsme my.Když postoupíme dál,vybřehneme z kola inkarnací, tak se zase spojí několik našich stejných duší ve vyšší bytost.A na konci zbudou jen dvě super bytosti,kzeré splynou v jednu.A záleží jak jsme daleko,tak tolik jsme schopni si uvědomit ze své dokonalosti.My ji máme v sobě,jsme dokonalý,náš duch je dokonalý ale kdybychom byli schopni ji vnímat,tak nás to spálí.My nejsme tak vyspělí abychom dokázali pohlédnou bohu do tváře.Tak nějak jsem se to pokusil vysvětlit.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:49 am    Předmět: NEODDĚLENOST Citovat

clovek napsal:
...náš duch je dokonalý ale kdybychom byli schopni ji vnímat,tak nás to spálí...

Když např. Eduard Tomáš, nebo Míla Tomášová říká „jste Jím“, hovoří z vlastní zkušenosti, tj. prožitku nejvyšší Pravdy, posléze tohoto trvalého „stavu“.

Pokud jde o „spálení“, potom se vždy jedná pouze o spálení (rozpuštění)nevědomosti (ega), tj. toho (v nás), co se domnívá, že je „tímto tělem“, samozřejmě je to také zároveň ten, který se toho spálení bojí.
Je to individ. proces, který se nám během „temné noci“ skutečně může jevit jako buď a nebo…
však o ní také vzpomínaný pan Tomáš v Pamětech mystika hovoři.


clovek napsal:
My nejsme tak vyspělí....


Jsme, jen to prostě zrovna nejsme schopni uvidět.

Proč je to tak, a co s tím? O tom hovoří celá Buddhovo Učení.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

člověk:

"...kdybychom byli schopni ji vnímat,tak nás to spálí.My nejsme tak vyspělí abychom dokázali pohlédnou bohu do tváře."

V jednom známém kabalistickém textu je uveden příběh o několika rabínech, kteří se pokusili "pohlédnout Bohu do tváře". A jeden po druhém zešíleli. Až ten poslední to ustál.

toora:

"Pokud jde o „spálení“, potom se vždy jedná pouze o spálení (rozpuštění)nevědomosti (ega), tj. toho (v nás), co se domnívá, že je „tímto tělem“, samozřejmě je to také zároveň ten, který se toho spálení bojí.
Je to individ. proces, který se nám během „temné noci“ skutečně může jevit jako buď a nebo…"

Je to už dávno, co jsem to četl, i můj duchovní učitel se o tom textu zmínil. Co mi z toho utkvělo je, že pokud nejsme připraveni, pokud na duchovní cestě něco uspěcháme nebo zanedbáme, tak může dojít i k psychickému "vyšinutí". A člověk se s takovými případy setká. Jeden mistr reiki vyprávěl, jak několik jeho žáků, které zasvětil do mistrovského stupně, skončilo na psychiatrii.

Takže ono to někdy je "buď a nebo..."

Pokud jde o zlo, tak si myslím, že může být poněkud nebezpečné tvrdit, že zlo neexistuje. že když někomu ubližujeme, tak je to vlastně jen pro jeho dobro.

Ono to tak může být a nemusí. A kromě toho, člověk, který si je vědom své božské podstaty, nikomu ubližovat nepotřebuje a ani nemůže. Tím největším a nejpřesvědčivějším učitelem je Láska.

Souhlasím, že vše má svůj smysl, a že všechny životní zkušenosti nás vedou k poznání Pravdy. Nevěřím však tomu, že nevědomý člověk, který pociťuje blaho z toho, když může někomu škodit (když použiji jako příklad takovýto extrém), tak činí z dobré vůle a záměrem tomu druhému ve skutečnosti pomoci nebo že by to ti lidé měli předem domluvené.

Zlo, Temnota je tím, čím je proto, že na svém stupni vývoje není ještě schopno pochopit a přijmout Světlo. Jak se píše i ve Starém zákoně: "...a Temnota mu nerozuměla..."

V konceptu kabaly má Všeobjímající Láska tři aspekty:
Soucítění, milosrdenství;
Řád, Zákon, Spravedlnost, Morální odvaha, Neohroženost;
Pravda, Integrita

Tvoří srdce, jádro lidské psychiky a kvality, které jsou od nás vyžadovány, abychom žili v souladu s vesmírem.

Odchylky od těchto principů jsou odchylkami od Zákona Lásky, od života v souladu s vesmírem a Boží vůlí.

Ve svojí extrémní podobě jsou projevem koncentrovaného Zla, hluboké Temnoty, nevědomosti.

Vše ve Stvoření má své místo, vše můžeme považovat za našeho učitele. Tvrdit však, že zlo neexistuje... Ale možná, že je to všechno nakonec jen slovíčkaření.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 1:54 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Vše ve Stvoření má své místo, vše můžeme považovat za našeho učitele. Tvrdit však, že zlo neexistuje... Ale možná, že je to všechno nakonec jen slovíčkaření.


Ahoj Mirku, souhlasím s Tebou.
A prohlášení, že zlo a-pripori neexistuje, považuji za zavádějící a ve svmém důsledku destruktivní.

Tak si tak říkám...kolikrát už tenhle web zažil povídání o dobru a o zlu?
A stejně mám za to, že je to téma věčné a že je třeba ho občas trochu provětrat. Tak ještě třeba něco málo k tématu...

Když se chceme přiblížit Pravdě, tj. Pánubohu, stejně nám nezbyde nic jiného než se začít krok za krokem začít prokousávat vším tím, co jsme do určité doby měli za svoji tzv. identitu.
Zároveň s tímhle naším chlebem každodenním, přichází taky pochopení, čím vším vlastně nejsme…
Stejně jako když hledáme diamant pod kupou pěkně uleželého hoje, kterého je tolik, že někde v půli lopoty zapomeneme, proč to děláme, ale stejně nám to už nedá, protože ta „přitažlivost neviditelného Světla“ je přeci jen silnější, než je celá ta dřina a smrádek. A že se někdy pěkně pálí gumy, a zvedá se žaludek, když se jedna vrstva odloupne… Smile

V průběhu toho „odklízení“ jaksi samo-sebou přicházíme na to, cože je vlastně tím zlem.
Když už ho rozpoznám u sebe, zároveň taky chápu, co způsobuje utrpení veškeré. Cool
A tohle prokousávání se nedá velkoryse překročit tím, že souzním s konceptem Karmy.
Protože ten tu není proto, abychom si omlouvali jakékoli vlastní postoje a skutky, ale abychom měli šanci chápat zákony projevu v širších souvislostech, než jsou ta naše vcelku běžná měřítka.
A taky mohli neustále nacházet ještě hlubší souvislosti, než jsou ta tzv. nabíledni.

V žádném případě účel (náš záměr) prostředky nesvětí. Confused
Píšu „náš záměr“, tedy ten vždy nějak omezený lidským prospěchem - protože nad ním je vždy ten „Záměr“ vyšší, a v něm je cesta utrpení opravdu Milostí boží.


***********************************************************************************************************************************************************************************
ještě jedna obecně-věcná poznámka k diskusím:
Jedním z řady nedorozumění na tzv. duchovně zaměřených forech je skutečnost, že se velmi často v jednom příspěvku směšují roviny pohledů, hlava nehlava, aniž by na to bylo autorem onoho příspěvku vůbec poukázáno. Tím vzniká spousta dalších příspěvků, kdy si potom diskutující vysvětlují, co jsou jablíčka a co hruštičky, namísto toho, aby tyto množiny od sebe oddělili rovnou. Samozřejmě alespoň v tom případě, že je pisatel sám schopen tyto roviny od sebe odlišit. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

Ano Katko,

vystihla jsi to přesně, jak to vnímám i já. Děkuji.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 3:15 pm    Předmět: Mirkovi Citovat

Díky Mirku.

Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Tvrdit že zlo neexistuje může být zavádějící a nakonec destruktivní.
Ano,ale jen v případě že danou situaci popřu,že nebyla.Upálily Jana Husa a dodnes náš národ jeho smrt povznáší.Ukřižovali..a dodnes je jeho čin pro nás povznášející.Já tam skutečně zlo necítím.Ale když budu chtít vnímat zlo,tak si ho vymyslím všude kolem nás.Víte hluboce na mne zapůsobila povídka Karla Čapka z knihy povídek z jedné a druhé kapsy.Utíkal zločinec před policií a při přestřelce ve vlaku zabil jednoho policistu a při vyskakování z rozjetého vlaku zemřel.V nebi ho soudí a jako svědka si pozvali pána Boha.On se divil,proč není soudce a on řekl,že ví o všem a vše chápe.I důvody a příčiny jeho skutků.Já vůbec nejsem jako on,nechápu zatím nic, ale snažím se složit svou mozajku z mého poznání.A kde je láska,přichází porozumnění důvodů a příčin a nebo aspoň neodsuzování.NEODSUZOVÁNÍ.A když řeknu,že něco je zlo,tak odsuzuji skutek,který nejsem schopen přijmout a pochopit.
A jak jsem psal,že pohled na Boží tvář nás spálí.Přesně jsi to vystihl Mirku.Spálí naše ego,v přeneseném slovu naše tělo,zabije nás to,protože už jen ten pohled nám asi postačí ke vzpomenutí si něčeho a nebo nás posune tak daleko,že naše fyzické tělo nedokáže přijmout naše nové vibrace a nebo v našem těle nejsme schopni přijmout takovéto poznání.Je to stejné,jako silný cit nás zabije.Třeba když se vrátil 5 let po válce již oplakaný syn a jeho matka stále na něj čekala.A když se vrátil z ruského zajetí a ona ho uviděla tak prý ji puklo radostí srdce.Zemřela.Mám to z vyprávění mojí maminky.očité svědkyně.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

člověk:

"A když řeknu,že něco je zlo,tak odsuzuji skutek,který nejsem schopen přijmout a pochopit."

Jestliže pojmenuji věci pravým jménem, tak to neznamená, že odsuzuji.

Jestliže napomenu malé dítě, které utrhává mouchám nožičky, a třeba mu dám i jednu výchovnou, tak to ještě neznamená, že ho za to odsuzuji. Mohu na jeho počínání pohlížet s pochopením, s vědomím toho, že to dělá z nevědomosti. To však naznamená, že tomu budu jen nečinně přihlížet.

Existuji rozdíl mezi odsuzováním a rozlišováním.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 12:57 am    Předmět: Člověkovi Citovat

Tohle je myslím poměrně časté – tj. že je prosté rozlišování zaměňováno se souzením a odsuzováním.
Zaměňují se zde dvě rozdílné věci, tj. naše přijímání toho co právě je (co se zrovna děje), s naší svobodnou volbou toho,co je pro nás v určitém stádiu a situaci dobré (spásné), a co nikoliv.
Toto se s plynutím neustále mění.

Tím, že volím mezi několika možnostmi (a to neustále) to neznamená, že tím neguju Vyšší smysl toho, co probíhá.
Člověče, uvedu tu s malou nadsázkou příklad (ve smyslu Tvého posledního příspěvku..) - kdyby se např. dalo tvoje dítě na Heroin, tak mu na to řekneš „Dobře chlapče děláš, když loupíš, abys měl na drogy…fajn, že se dostaneš do kriminálu, a nakonec tě to zabije, to je taky móc prima, protože v nebi tvoje konání pochopí, a tak je tohle tvoje počínání naprosto v ažůru, jen tak dál!?“ Question

Takže nejde o to, situaci popřít, či popírat, ale prostě neustále rozlišovat, mezi těmi zmiňovanými jablíčky a hruštičkami.
A zároveň taky toho „levelu“ ze kterého právě na věc nahlížím, a vyjadřuju se k ní.

Třeba se Člověče shodneme alespoň na tom, že ono pomyslné „pohlédnutí do tváře“ se setká s takovou „reakcí“, která přesně odpovídá tomu „kde“ zrovna jsme, tj. celkovému stupni naší zralosti.
Ta je různá, proto jsou zde Ti tzv. „osvobození“, kteří z vlastní zkušenosti vědí, že jednou ze základních podmínek pokročení na cestě, je naučit se bdělému rozlišování, tj. vidět věci takové jaké jsou.
Tvrdit v jisté fázi, že vše je dobré, tudíž je všechno „jedno“ je předčasné.
To hlavně z toho důvodu, že je toto tvrzení v přímém rozporu s tím co dotyčný žije. Vzniká tím jen schíza „dvou v jednom“, kdy jeden tvrdí, že vše je dobré a zlo že neexistuje, a ten druhý zase, že vesmír, člověk a kdovíco ještě, jsou nedokonalé. Tedy je to asi jako sedět jedním zadkem na dvou protiběžných koních.

A tak - jestliže je tu ještě nějaký záměr, jakékoli chtění, třebas jen uvařit dobrou polívku, nebudu tvrdit, že v ledové vodě se ten hovězí vývar udělá stejně dobře, jako v té, co ji přivedu k varu. A jestli ano, tak si pak jen koleduju o to, že mi „někdo“ z čistě praktických důvodů bude chtít ten rozdíl ukázat, a v tom vařícím mi pěkně smočí čumáček. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund