Fórum - Zobrazit téma - Existuje zlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Existuje zlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje zlo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Jo sanmoon,

taky jsem si prolistoval některé jeho knihy a určitě se v tom najde i hodně užitečného.

Ty charakteristiky sefirotů: Tiferet - Krása atd. také tak znám, jen jsem to zestručnil.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

sanmoon,

snad ještě: www.navlnachmeditace.wz.cz Tam to mám v rozvinutější podobě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Mirku děkuji,

pročtu si Tvůj web, už se těším, jen ještě dám pro jiné znovu Tvou adresu, tedy aspoň mně se to podle toho zadání napoprvé nepovedlo Rolling Eyes

Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...

http://www.navlnachmeditace.wz.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

Taky děkuji. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 8:16 pm    Předmět: Citovat

Sanmoon napsala:
Máme se podobat Stvořiteli a vše, co zakoušíme, jsou jen lekce, bez nichž bychom k poznání nedošli. A že zde žijeme lidé všech duchov. úrovní a zakoušíme i to dobro a zlo? Má to svůj smysl.

"Zlo" a námi označované špatné věci jsou z hlediska vyšší úrovně jen částečky stvoření, které neposlechly hned na první pokus Hybatelovu výzvu směřovat ke světlu, k rovnováze.
Taky jednou poslechnou, někdo rychleji, jiný pomaleji.

Nemáme se podobat stvořiteli,my ho máme prostřednictvím játství v sobě objevit a splynout s ním.Naplnit jeno vůli.
Možná ty částečky neposlechly hybatelovu výzvu proto,že my máme svobodnou vůli a poručily jsme jím to my.Jinak by to znamenalo,že Bůh je nedokonalý a nedokáže prosadit svou vůli.To je ale platné pro lidi,kteří ještě vidí kolem sebe zlo.Tomáš říkal,že vše kolem nás je jen sen sen,je to mája a vše kolem nás se děje z vůle hybatele a kdo toto vnímá,tak naplnuje jeho vůli pokorou.A už nikdy neuvidí dualitu,světlo,tmu,radost a smutek,zlo a dobro.Je jen láska.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Damao děkuji ti,že jsi mi jako správný mistr ve správnou chvíli doporučil 999 otázek a odpovědí od E.Tomáška.Máme ji doma,tak jsem ji začal hned číst.Znám to,došel jsem k tomu jinými cestami,většinou co píše jsem už prožil ale díky jemu vím,čeho se mám držet,k čemu směřovat a kam jít.Já to prostě bral normálně a nepřikládal jsem tomu význam.To co jsem zažíval při meditacích jsem po meditacích odložil a nevěděl,že to mám podržet a žít v tom celý den.Je to úžasný.To je ta pokora,kterou jsem hledal.Díky tobě jsem už pochopil smysl pokory.Stan se vůle tvá.Až mne z toho mrazí jak je to jednoduché ale tu odvahu co musíme mít to udělat.Děkuji.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

Člověk:

Já si s panem Tomášem psala a byl to můj nejlepší učitel. Umřel v červnu 2002 pár dní před tím, než jsem přijela do Lucerny na jeho přednášku a ta už byla jen ze záznamu.

Přece v sebedotazování, v Atmavičáře učil jednoduchou věc. Kdo jsem Já? Nejsem tělem, protože ho vlastním, nejsem myšlenkami, protože je mám...atd. Kdo tedy jsem ? Jsem Já. Jsem světlo.
Jsem jako paprsek ze Slunce, jsem jiskra Božího ohně a vše kolem sebe osvětluji.
Máme se podobat Stvořiteli, tedy sami sobě. Rabbi Ješua říkal učedníkům: Vy jste Bohové a myslel to vážně. Bůh tvoří, Já tvoří, Já osvětluje a Já se vracím ke středu. Jen v tom středu jsem to opravdu já.
Ve svém středu jsem doma, v náručí Boží,v meditaci se sebou a vším, bez myšlenek a přece v plnosti všeho. Jsem jedním a přitom vším.

Proč myslím, že zlo jsou jen částečky, které neposlechly na první povel JHVH vrátit se domů ?

Protože kdyby všechny hned najednou poslechly, skončil by Brahmův den. Tvoření je život a netvořit je smrt.

Žijeme ve světě duality a proto musíme rozlišovat na + a -. Jinak to nejde. Je to jako na baterce, kde teče proud- tam je život. Až se baterka vybije, tak zmizí i + a - .

Tarotová Velekněžka ( Papežka) -podle Lasenica sedí v noci na trůně mezi 2 sloupy, bílým a tmavým. Je ztělesněním prvního a absolutně nezbytného stupně na žebříčku k vrcholným, člověku dosažitelným metám, alegorií vnitřního Světla, bez něhož by neofyt tápal na své daleké pouti v temnotách.
_____________
V 108 meditací Tomáš píše na str. 247:

Je to Já. Je to pravý zdroj pozornosti i pozornost sama.
Je to Já-Já, plynoucí, jako tok oleje, nepřerušovaný a samovolný. Můžeš tomu říkat třeba Bůh, to už je tvoje věc, ale je to TO, co hledáš.

Máme se snažit podobat Stvořiteli, pokud jsme těmi částečkami, které ještě na 100% neposlechly a máme se se Stvořitelem stotožnit až to na 100% budeme umět.

Proto je Desatero, proto kázal Rabbi Ješua na hoře, proto mluvil zevně pro davy a skrytě pro učedníky. Proto sv. Jan Teolog sepsal knihu Zjevení - Apokalypsu - správně přeloženo Knihu o naději.
_________________________________
Jako bych nedržela nic. Motýl v hrsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 9:41 pm    Předmět: Citovat

šaman:

"To je ale platné pro lidi,kteří ještě vidí kolem sebe zlo.Tomáš říkal,že vše kolem nás je jen sen sen,je to mája a vše kolem nás se děje z vůle hybatele a kdo toto vnímá,tak naplnuje jeho vůli pokorou.A už nikdy neuvidí dualitu,světlo,tmu,radost a smutek,zlo a dobro.Je jen láska."

"Díky tobě jsem už pochopil smysl pokory.Stan se vůle tvá."

Já bych řekl, že jsi nepochopil vůbec nic. Pokora neznamená nevidět zlo. Popírat jeho existenci. Pokora znamená to zlo přijmout jako součást života, znamená porozumění, soucítění. V žádném případě však neznamená, že vůči němu zůstaneme slepí a apatičtí. To je symbolismus sefirotu Gevurah na kabalistickém Stromě života.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Já jsem ale nenapsal,že zavírám oči a nevidím,že nejsem účasten toho děje.Právě naopak.Ale záleží jak to vnímáš,zda osobně či neosobně.
Je to podobné,jako strašení všech církví peklem a hříchem,aby jejich ovečky zůstali strachy s nimi,že jen oni je ochrání.Záleží jak ten hřích vnímáš,zda osobně či neosobně.A je vůbec.Není to taky jen sen.Záleží jestli ten sen vnímáš jako sen a nebo sníš.Nedá se to obhájit ani popsat,prostě to tak je.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 9:49 am    Předmět: Citovat

Ahoj sanmoon.Já nepopírám tvrzení,že žijeme ve světě dualit.Ale Tomáš také říkal,když chceš vidět pravdu jaká je(nechci o sobě napsat cítit ji v sobě a kolem sebe)tak musíš myslet jednobodově,Když chceš odejít,vystoupit z kola abredu,reinkarnací,tak musíš přijmout dualitu a nechat ji rozpustit v jediné síle,v Pravdě.Nejdříve to nejspíše dokážete přijmout intelektem a pak to přijmete jako ...jak to napsat,nemám slov.
Intelektem jsem to pochopil dávno,vše co jsem dělal k tomu směřovalo a ted už jen medituji a snažím se ji udržet po celý den.Je dobře,že mám před sebou...ani nevím co,Stan se vůle tvá,má...Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Odevzdanost, důvěru, lásku, ... ? Wink
Mysl to nemusí chápat. Život v dualitách, které tvoří nááádherný Celek. Jsi pozorovatelem i účastníkem. Spousta slov a pořád je to málo. Bytí nepopíšeš, můžeš se o to pokusit. Ale raději se tím staň, buď v tom. Staň se součástí toho Celku. Jsi tím, už teď a byl jsi tím vždy. Dívej se a pozoruj, poslouchej a slyš, věř svým pocitům a nech se vést. Užívej si to. Jsi toho součástí.
Wink Wink Wink
S Láskou Edy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Děkuji.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 11:17 pm    Předmět: Citovat

clovek:

"Ale záleží jak to vnímáš,zda osobně či neosobně."

No jasně. Ale copak já tvrdím od samého začátku něco jiného?

Je to jen slovíčkaření, jak už jsem psal dříve, že mám z celé této diskuse takový dojem.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so červen 27, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Edy:

"Staň se součástí toho Celku. Jsi tím, už teď a byl jsi tím vždy. Dívej se a pozoruj, poslouchej a slyš, věř svým pocitům a nech se vést. Užívej si to.
Jsi toho součástí."

Jasně. Užívám si to. Jsem součástí Celku. Jsem tím už teď a byl jsem tím vždy.

Ale jestli mi nějaký pedofil sáhne na dítě, tak ho vlastnoručně vykastruju!

A pokud budu už dost "daleko", tak to nebudu ani brát osobně. Jsme přece součástí jednoho Celku. Já, moje dítě i pedofil. Jenom on teď už vykastrovaný.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 9:05 am    Předmět: Citovat

Je to v pořádku.Taky jsem si tím prošel.Patří nám ale ty děti?Nejsou jen taky součástí celku?Stejně jako Já?Jedno jsme.Stan se vůle tvá.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund