Fórum - Zobrazit téma - Existuje zlo - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Existuje zlo
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje zlo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:06 am    Předmět: Citovat

Lendulka

"...chápu to tak, že si to zlo nepustím do srdce, do duše, do mysli, aby tam mohlo páchat škody."

Tak to chápu já. A pro mě je to dobře. Také si vážím lidí, kteří se staví nepravostem. Ale to se přece nevylučuje.

Carl Gustav Jung údajně uvedl, že každý symbol má nekonečné množství významů. Pro každého z nás ty opice mohou představovat něco úplně jiného. Mohou představovat i víc věcí současně, ale v určitém okamžiku jedna z těch interpretací může vystoupit do popředí, v jiném zase jiná.

Nemyslím si, že v tomto bychom se neshodli.

"A ještě k tomu, že bys nechtěl žít ve světě plném lidí, takových jako je Šaman.............Kvůli čemu, jestli se můžu zeptat? Kvůli tomu, že neumí pravopis? Nebo kvůli tomu, že jeho vyjadřování je sice nedokonalé, ale je upřímné? Nebo kvůli tomu, že něco vidí jinak než ty? V čem je Šaman horší než ty?"

Bylo by mi smutno ve světě, kde by lidé byli nevšímaví k bolesti toho druhého, s tím, že je to jeho věc, a že si to musí vyřešit sám. Kde by se vraždilo na veřejnosti, aniž by kdo hnul prstem (ne, že by se to nedělo) a podobně.

Byla to reakce na šamanova slova, že když vidí zlo, tak třeba jen projde netečně kolem a hned na to zapomene.

Ve světě takto lhostejných lidí bych opravdu žít nechtěl. V dalším příspěvku, ale vysvětlil, že to bylo nedorozumění, že i on dokáže bojovat za spravedlnost.

Z těch příspěvků to bylo úplně jasné. Proč do toho pleteš pravopis? Opět účelová manipulace?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

šaman:

"Ted mi vlastně došlo,že on je to vtělené naše zlo.Ale já ho tam necítím.Když pochopíte jeho důvody jako já poprvé při styku s nim,tak zjistíte,že je to jenom naše temné zrcadlo.A zrcadlo nemůže za to co já v něm vidím."

Ano, to je krásné poznání. To má ale z lidí málokdo. A tak potřebují pomoc. Protože, když se setkají s Temnotou, tak jsou často ochromeni strachem, nemohoucní, sami si s tím často neporadí.

A lidé, kteří toto již prohlédli, jim mohou pomoci otevřít oči, pomoci jim ukázat příčiny toho, proč se jim děje to, co se jim děje a zpracovat to.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 11:06 am    Předmět: Citovat

Ještě bych k tomu chtěl něco říct. V tom posledním příspěvku jsem se asi nevyjádřil úplně srozumitelně:

To, o tom temném zrcadle, vnímám spíše jako princip. Ta Tvoje slova šamane:

"Když pochopíte jeho důvody..." nevnímám jako důvody přímo té konkrétní bytosti, ale jako záměr, s nímž byla stvořena.

I když, je zajímavé, že moje známá mi vyprávěla, jak ji bytosti Temnoty pokoušely, a když jim na to neskočila, tak že byly rády.

My máme zase opačné zkušenosti.

Život je zřejmě daleko složitější než si mnozí z nás připouštíme a neexistují jednoduché odpovědi. Princip však vnímám jako jednoduchý.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 11:32 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se konečně dostal k tomu tohle vlákno přečíst.

Dodám jen:

- žijeme v duálním světě a tedy dobro a zlo existuje, možná až se oprostíme od dualit, už tomu tak nebude. Jenže my všichni, kteří si tu píšeme, a můžeme si o sobě myslet, kdovíjací jsme duchovní, nejsme na té úrovni, abychom se zbavili dualit.

- obávám se Šamane, že tvoje cesta, vidím zlo (ono totiž tvoje srdce ti řekne, že to je zlo), a projdu kolem bez povšimnutí, není správná.

- jo, ještě Šamane, ti křesťanští svatí ... ja mám takový pocit, že mají ssebou tzv. atributy, tedy třeba ten meč a znamená to, jakým způsobem sešli ze světa a nevypovídá to o jejich agresivitě.

- jsem rád, že se najdou ve světě lidé jako sunnyi, ochotni se postavit zlu a případně i za to položit život (jasně, jsme nesmrtelné duše Smile .. ale i tak je vzdání se života nepříjemné.

- no ale vždyť Toora to tu už taky uvedla na pravou míru Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
A jak jsem psal,křestanství je agresivní náboženství a je otázkou,zda Izajáš toto skutečně řekl a nebo zda to řekl zámněrně


Šamane, nějak nechápu rozdíl (jak píšeš) mezi tím, když něco řekneš záměrně, a něco řekneš skutečně. Question
Už to, že se vyjadřujeme je záměr, tj. záměr se k čemusi vyjádřit. Proč to děláme, k tomu máme každý ty svoje vlastní motivace.

Dobré by bylo neplést si křesťanství a Písmo.
Jedna věc je záznam apoštolských evangelií a druhá, naprosto odlišná, je výklad a manipulace církve s nimi (a jsme zase u toho bdělého rozlišení).

Tu citaci z Bible jsem chtěla poukázat na to, co jsi napsal – tj.:“ Nekázal o zlu,že je něco špatného.Jen říkal pravdu…“

O životě Ježíšově můžeme číst, můžeme spekulovat, o jeho slovech přemýšlet, ale poměry v době, ve které žil jsou obecně známým faktem.
Tedy si také můžeme udělat dostatečnou představu o společnost, tj. poměrech ve kterých Ježíš žil a učil. Schopnost chápání tamní tehdejší společnosti vylučuje, aby to pro ně spásné nebylo označeno jako „dobro“, a to nespásné jako „zlo“ . Potřebovali naprosto jasná pravidla, know-how pro život, pro lepší život než znali, a vedli do té doby, a Světlo, které„vyhání“ tmu, s Ježíšem opravdu přišlo.

Ježíš se samozřejmě vyjadřoval také v symbolech a jinotajích, do nichž „ukryl“ poklad, který je plně odhalitelný pouze někomu, a právě v dnešním čase vodnářském, otvírá se trochu jiná dimenze, tedy i možnost chápání tohoto odkazu, který je v naprostém souladu s učením starším, tj. Východním, až nyní běžně dostupným.

Šamane, neber to osobně (tuším, že to, co píšu ani tak nebereš..) , ale myslím, že jsi se začal učit létat dříve, než jsi se vůbec stačil naučit pevně stát a chodit po zemi. A ono to jedno bez druhého v té naší nynější existenci není možné. Ta nám nebyla dána abychom ji „přeskočili“, ale plně využili.
Mám pocit, že se Šamane před tou tzv. „praxí všedního dne“ trochu schováváš.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

"Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soudem totiž soudíte, takovým budete souzeni a jakou mírou měříte, takovou vám bude měřeno.
Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáš?
(Matouš 7-1)
"Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci Poznáte je po jejich ovoci. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí? Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce. Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce, stejně tak jako špatný strom nemůže nést dobré ovoce. Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně. A tak tedy poznáte je po jejich ovoci. (Matouš 7-15)
Cítím potřebu zde uvést tyto citáty Ježíšova "horského kázání" z Bible, překladu pro 21. století.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Cítím potřebu zde uvést tyto citáty Ježíšova "horského kázání" z Bible, překladu pro 21. století.


Ahoj Damao. Smile

Nezpochybňuji obsah samotného sdělení uvedených citací, ale v tomto konkrétním případě mi zřejmě nějak unikají souvislosti....

Mohl by jsi říct trochu víc o tom, jak u Tebe tato potřeba právě v souvislosti s tímto vláknem vznikla?

Díky.

Smile

Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 4:46 pm    Předmět: odpověď Citovat

Mirku, děkuji za odpověď, celkem mi to stačí.
Jinak - ne má slova o pravopise skutečně nebyla účelová manipulace. Zas tak dobrý manipulátor nejsem. Jenom jsem se zeptala slovy, která mě prostě napadla.

Šaman si to s tebou vysvětlil, to je v pořádku, ale mě to prostě zajímalo. Nic na tom nevidím špatného. Už vás nebudu rušit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 4:48 pm    Předmět: ... Citovat

Rozumím Damaově potřebě vyjádřit se zrovna těmi dvěma citacemi z Bible.

Někdy má člověk prostě potřebu se nějak vyjádřit a nemusí svoje potřeby druhým zdůvodňovat..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 4:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Nezpochybňuji obsah samotného sdělení uvedených citací, ale v tomto konkrétním případě mi zřejmě nějak unikají souvislosti....
Mohl by jsi říct trochu víc o tom, jak u Tebe tato potřeba právě v souvislosti s tímto vláknem vznikla?
Díky.
Smile
Katka

Katko, měl jsem takový pocit, že se pozornost posouvá k tomu co kolem nás je zlo a dobro. Myslím, že musíme začít u sebe. Sami v sobě si utřídit, co je dobré a co zlé - a podle toho s tím naložit. My sami budeme pak vnímání jako strom dobrý - co nese dobré ovoce, nebo strom nedobrý - a pak "budeme vytrženi" ze života tím, že např. k nám nebudou už chodit lidé učit se od nás, nebo na terpaie atp.
Kéž bychom mluvili ve smyslu "dobro - zlo" hlavně o sobě samotných a méně už o tom, co ti druzí....!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Tooro jako vždy máš pravdu.Já si občas tak jednou za mněsíc udělám spíš diagnosticky automatickou kresbou stav mých čaker.Zrovna předevčírem jsem se chtěl zeptat.jestli někdo z vás nezná význam nebo souvislosti s 8,9 a 10 čakrou.Já jsem kdysi slyšel,že jsou jakoby nástavba našeho duchovního centra.A poslední dva mněsíce mám prvních 6 čaker úplně stejné,vyrovnané,koncentrované ale 7 je zvětšená a 8.9 a 10 jsou pěkně velký.Přitom ještě loni,jsem byl moc uzemněný,první tři čakry byly velyký.Tak že máš pravdu že někde lítám,ale přitom jsem uzemněný,stojím pevně na zemi,dokonce v poslední době jsem poprvé sylně cítil proudění energie v tělě.Skutečně žila a napadlo mne,že je to dračí síla co ve mne koluje.Jen pro doplnění,žiju v přítomnosti,když jdu s Mirkou na procházku neustále ji něco ukazuji,upozornuji na lidi,dokonce v poslední době prakticky plánuji obyčejné věci.Já nepraktický chlap.Řeším obyčejné věci,jak sehnat prachy,zaplatit složenky.Svoje věci si řeším sám.
Damao.Tvá moudrá poznámka...skutečně,když já budu čistý,budu čistotu přitahovat až mne obklopí a nečisté se ke mně nedostane.Platí to i na opak.Když jsem negativní,tak vše kolem mne je negativní.A dokonce to,že strom,který dává špatné plody se musí vymítit je pozitivní.Jenom tak příroda zachovává čistotu a sílu druhu.Musí to tak být.
Lendulko,možná by jsi se zasmála,kdyby jsi viděla moje napsaná cvičení před tím,než je odešlu.Vynachané koncové slabyky,nebo přehozená písmenka.Už jednou mne napadlo vás potrápit a nechat to tak.Ale asi by jste to nedočetli,každé druhé až třetí souvětí by vám nedávalo smysl.Neznámá slova..chi..chi..šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Katko, měl jsem takový pocit, že se pozornost posouvá k tomu co kolem nás je zlo a dobro. Myslím, že musíme začít u sebe. Sami v sobě si utřídit, co je dobré a co zlé - a podle toho s tím naložit.....

Ano, teď chápu, Karle. Smile
Tohle „sami v sobě“ je jediný funkční princip, který nám ale dochází většinou tak-nějak postupně, někdy i hodně bolestivě, řekla bych... Všechny tak dokonale zaběhané mechanismy lidské mysli dělají přesný opak, a přitom tyhle naše. veškeré nevědomé „vrstvy“ zcela určují náš způsob myšlení, naše emoce a reakce, a my si bláhově myslíme, že první housle hraje neokortex.


Damao napsal:
My sami budeme pak vnímání jako strom dobrý - co nese dobré ovoce, nebo strom nedobrý - a pak "budeme vytrženi" ze života tím, že např. k nám nebudou už chodit lidé učit se od nás, nebo na terpaie atp....

Každý člověk, který cokoliv nejdříve odhalí, a zpracuje u sebe, tj. dostane do vědomí tyto svoje nevědomé „spouštěče“ („pouhou“ pozorností k nim), stává se tak nejúčinnější pomocí svému okolí.
A potom nemusíme být zrovna proroky, abychom vnímali „stav“ z kterého k nám někdo hovoří.
Čtu tu některé reakce (většinou stále stejných „čertíků z krabičky“), ale zeptáš-li se jich, co tím, co napsali míní, tak se kroutí jako lejno v proutí, protože mluví z povrchu a zamyslet se hlouběji nad tím (tj. nad produktem vlastního myšlení) nechtějí, prostě ego tvrdě brání svoji pozici, bodejť, vždyť mu taky jde o život. Crying or Very sad


Damao napsal:
Kéž bychom mluvili ve smyslu "dobro - zlo" hlavně o sobě samotných a méně už o tom, co ti druzí....!

Však taky při tom napřažení ukazováčku trčí ven jen jeden prst, a minimálně tři směřují k nám samotným.

Díky za odpověď, Karle.
Přeju Ti hezký večer. Smile

Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Šamane.
Asi dva dny nazpět jsem Ti něco psala na SZ, jukni, jeslti Ti to tam dorazilo.
Dík.
K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 9:17 pm    Předmět: Citovat

Ahoj juknul a už odepsal.šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 5:16 pm    Předmět: ... Citovat

Děkuju ti Šamane, že jsi zůstal nad věcí a nedotkla se tě moje poznámka o pravopise......... Embarassed Embarassed Embarassed

Něco mi včera večer došlo. Jsem jako prvňák, který se sotva naučil sčítat a odčítat a dělá tady chytrýho mezi lidma, co už počítají integrály. Ale když já mám z toho sčítání a odčítání takovou radost. Laughing

Jinak Tooro, Nevím jestli jsi tím čertíkem z krabičky myslela mě, ale já jsem se v něm poznala. Včetně toho ega, co na mě ze mě do mě vykukuje 24 hodin denně....... Děkuju ti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund