Fórum - Zobrazit téma - Jóga pro začátečníky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jóga pro začátečníky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jóga pro začátečníky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 6:50 pm    Předmět: Jóga pro začátečníky Citovat

Pěkně prosím, nevíte náhodou, z jakého zdroje čerpat, když bych chtěla začít cvičit nějaké asany, nejlépe třeba nějakou sestavu sedmi cviků, každý zaměřený na jednu čakru?

Mám doma literatury v téhle oblasti poměrně hojnost, ale vše je tam zaměřené vždy spíš na konkrétní zdravotní problémy, tak vůbec nevím, kde hledat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Rendyy mňa oslovilo cvičenie dľa knihy Joga v dennom živote - je tam aj cvičenie Khatu pranám - niečo podobné ako pozdrav slnku - pôsobí na celé telo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

A co třeba Pozdrav slunci, rendyy? Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 6:21 am    Předmět: Citovat

Díky za tipy, ale já měla namysli opravdu sestavu 7 asan, každou na jednotlivou čakru... Jestli něco takového opravdu existuje.

Mirku, Tys sice říkal, že když se cvičí Pozdrav slunci správně, nahradí to další cvičení, ale veškerá literatura, co mám, to bere "jen" jako skvělé protahovací cviky před dalším cvičením...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 7:30 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
asi před rokem se mi dostala do ruky poměrně stará kniha (vrátila jsem jí, tak ani neznám autora) jogy a tam byla sestava asan v tomto přadí.

Dýchání (břišní hrudní, podklíčkové), svíčka, pluh, ryba, kleště, kobra, kobylka, kolíbka, torze, stoj na hlavě, vpíjení se do podložky.

Nevím, která asana je ke které čakře, ale při cvičení dochází k masáži vnitřních orgánů a následně k jejich správné funkci.
Mě osobně se narovnala záda, upravil tlak, zmizely špíčky a celkově se cítím líp.
Zkusím zjistit autora a dám vědět…

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 10:10 am    Předmět: Citovat

"Mirku, Tys sice říkal, že když se cvičí Pozdrav slunci správně, nahradí to další cvičení..."

Říkal jsem, že jak můj duchovní učitel, který cvičí jógu od mládí, tak nezávisle na něm i jeden Ind, mi oba říkali, že v Indii existuje "movement", prostě velké množství lidí, kteří věří, že tato sestava cviků je naprosto kompletní. Toho Inda jsem společně s jeho kamarády na jeho žádost Pozdrav slunci učil v Johannesburgu.

"ale veškerá literatura, co mám, to bere "jen" jako skvělé protahovací cviky před dalším cvičením..."

Literatura, kterou mám já, konkrétně kniha Suriya Namaskar z Bihárské školy jógy, říká něco úplně jiného.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 10:21 am    Předmět: Citovat

Vynikající je také sestava Pět Tibeťanů.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

Ziki, jo joo, to už se více blíží tomu, co jsem si představovala.... Děkuji Ti i za případné zjištění, kde se toto nalézá. Smile Spoustu těch pozic mi tak letmo něco říká, tak zatím budu cvičit alespoň něco...

Mirku, pokud bys měl čas, tak nám sem můžeš dát nějaké informace. Předpokládám, že literatura z Bihárské školy jógy je v běžném knihkupectví těžko k dostání... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 11:28 am    Předmět: Citovat

Pozdrav Slunci, který jsem se naučil u Sunnyiho na kurzu, cvičím každé ráno 12x a je to "the best" Smile
Z ásán jsem dříve cvičil rišikéšskou sestavu uvedenou v knize Královská jóga od Jiřího Vacka nebo zmíněných pět tibeťanů.
Ale Pozdrav Slunci mi, zdá se, zatím vyhovuje nejvíce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 1:30 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to zjistila Laughing , autor je Andre van Lysbeth, ale žádnou knihu od něj na netu nemůžu najít, byla to hodně stará knížka, možná v antikvariátu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 10:52 am    Předmět: x Citovat

Psychedelic: člověče, čím ty se vlastně živíš? Ty snad žiješ v jiné časové dimenzi než my ostatní, kteří nic nestíháme.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 11:01 am    Předmět: Citovat

Šamanka:
Živím se makrobioticky Smile
Ale jinak více méně chodím po brigádách Smile Takže mě živí rodiče...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 7:32 am    Předmět: Citovat

Ziki napsal:
Tak jsem to zjistila Laughing , autor je Andre van Lysbeth, ale žádnou knihu od něj na netu nemůžu najít, byla to hodně stará knížka, možná v antikvariátu...


Ahoj,

já mám doma nově vydanou knihu od tohoto autora, ale jedno písmenko a co to udělá Smile , správně se píše ANDRÉ VAN LYSEBETH. Když si vyhledáš jeho tituly na www.kosmas.cz, který distribuuje nakladatelství Argo, tak se objeví hned sedm titulů. Já mám Učím se z jógou a je tam pořádí ásan svíčka, torze, luk, kobylka, kobra, kleště, ryba, pluh, svíčka.
Pro začátečníky je to dobrá volba, vše je vysvětleno velice podrobně. Ale nejlepší je podle mě začít s Pozdravem slunce.

Velice dobře se mi cvičí doma v klidu podle Václava Krejčíka, Powerjóga krok za krokem, varianta pro začátečníky, kdo nemá žádné zkušenosti a nenajde v blízkosti vhodný kurz, může začít takto. Výhoda je, že já si určím dobu, kdy mám čas. Po nějaké době už jsem schopná cvičit bez DVD, ale pro začátek mi to dalo hodně. Několikrát jsem se v klidu podívala, jak má která ásana správně vypadat, na co si dát pozor a pak pěkně svým tempem začít objevovat blahodárné účinky jógy. Myslím, že dnes se hodně lidí k józe dostane přes powerjógu, hlavní je vůbec začít. Postupem času dostaneš chuť jít dál a najdeš si svojí cestu, někdo zůstane u powerjógy a někdo objeví duchovní rozměr jógy, v kombinaci s reiki je pravděpodobnější druhá možnost Wink
Jeden můj postřeh, při cvičení jógy začnu vidět zlatorůžovou auru u rostlin v místnosti Shocked , to je moc příjemný a povzbuzující zážitek, chtělo by to vyzkoušet v přírodě.

S láskou Draka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Drako, děkuji Ti, děkuji... Smile Teď už vím, že nemusím do antikvariátu. Knížku "Učím se jógu" si určitě koupím. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 8:47 am    Předmět: Citovat

Tak už mám knížku doma. Sice to není to vyloženě čakrové, co jsem chtěla, ale i tak je to super, děkuji... Smile Spoustu těch asan už jsem cvičila před tím, tak jsem ráda, že je to takhle v kompletu. Ale je tam jeden cvik, "kobylka" se jmenuje, to mi z té radosti trochu zkysl obličej, protože nožky nezvednu zezadu od země skoro ani o kousek..... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund