Fórum - Zobrazit téma - Z deníku závisláka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Z deníku závisláka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Z deníku závisláka
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 9:33 pm    Předmět: Z deníku závisláka Citovat

Z deníku závisláka - 1

Byli jste někdy na něčem a nebo na někom závislí ? Pokoušeli jste se své závislosti zbavit ? A s jakým úspěchem ? Závislost nás vždycky omezuje. Zdroj závislosti nám přináší, úlevu, adrenalin, krásný pocit a nebo třeba rituál. Ale běda, když pramen vyschne. Stáváme se popudliví, nervózní, protivní, někdy agresivní a v lepším případě smutní.

Vnímám každou závislost, jako útěk někam. Touhu někam patřit, vyrovnat se někomu. Jasně že v sedmnácti, kdy jsem začala kouřit jsem si neuvědomovala žádné důsledky. Naopak. Byla jsem v partě spolužáků, kuřáků.....Cigareta, ta smradlavá bílá tyčinka mi dodávala na důležitosti, dodávala mi sebevědomí, připadala jsem si velice dospělá.

Postupem času jsem bohužel zjistila, že ta moje kouzelná, bílá berlička, o kterou jsem se stále opírala, mi už přestala dávno chutnat a dodávat sebevědomí. S cigaretou jsem se oddávala svým myšlenkám, svým pochybnostem a křivdám, o kterých jsem byla přesvědčená, ža na mě byly spáchány. Tu berličku jsem používala 20 let a pak jsem si řekla, že zkusím přestat. Bohužel, už to slovo ,,zkusím" mě mohlo varovat, říct mi, že k tomu rozhodnutí jsem byla donucena sama sebou. A já v podvědomí věděla, že přestat nechci. Člověk neumí dělat to, co sám nechce. Nejde to vymodlit. Nedá se s tím dělat nic. Jen trpět jako kůň a já jsem trpěla.

Za pár dní jsem ve schránce našla leták: Chcete se zbavit své závislosti ? Pomocí jehličky vás zbavíme kouření. Podmínkou je, že 18 hodin před tím si nezapálíte !!!

Tak jsem zase začala trpět. 18 hodin !!! Celou dobu jsem sledovala hodiny, kdy už to konečně bude a já budu vysvobozená. Hodina H nastala. Vracela jsem se domů, plná euforie a nadšení, že je ze mě nekuřák a já ušetřím 9 korun za krabku. Blížila jsem se k domovu. Jsem u vrátek, hledám klíče a můj pohled sklouzl na chodník. Přesně před naším domem byla nová, nenačatá krabička Peter. No, neseberte jí, když 20 let kouříte a nekuřák jste sotva hodinku....!!! Tak jsem znovu začala. Byla to nádhera. Hned jsem si k tomu udělala pořádného turka a byla jsem na chvilku zase šťastná.

Po čase přišla kolegyně s tím, že by mi pomohla hypnóza. Že všem jejím známým pomohla. Opět jsem se chytila stébla jako tonoucí. Rozjela jsem se na nábřeží do Prahy. Bláhově jsem se domnívala, že po hypnóze nebudu vůbec vědět o tom, že jsem kdy kouřila. Každý, kdo tam byl - přestal. Když jsem opuštěla ,,ordinaci ", v první chvíli mě napadlo, že najdu nějakou lavičku, sednu si a v klidu si konečně zapálím. Pak jsem si vzpomněla na 500 korun, které jsem zaplatila a řekla jsem si, že vydržím. Aspoň do té doby, než se mi ,,vrátí " to pětikilo zpět.

Vydržela jsem rok. Za rok jsem přibrala 20 kilo. Přestala jsem pít kafe. Přestala jsem se stýkat s kamarády. Přestala jsem s kýmkoliv komunikovat. Moc jsem si přála umřít .

Ano, už tenkrát jsem věděla, že to nedokážu. Byla otázka času, kdy to vzdám. Bylo to totální selhání. Víc prohrát už jsem nemohla.




Eva Schneiderová|úterý 28. duben 2009 22:36|karma článku: 15,34|přečteno: 772 x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 10:08 pm    Předmět: Citovat

Evi, je zřejmé, že to sama nezvládneš a manipulativní metody to u Tebe také nevyřešily. Až se rozhodneš s tím doopravdy něco udělat, znáš na mě spojení. Až se rozhodneš....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 11:00 pm    Předmět: ... Citovat

Evičko, pochopila jsem to správně, že to není z tvého deníčku, ale že jde o shodu křestních jmen, že?

Myslím, že ty to máš už zvládnuté, ne? Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 11:11 pm    Předmět: Citovat

Evi, díky, za tento příspěvek, v podobném tématu.
Jak jsem tu psala o tom svém klientovi, on se rozhodl dopadnout až na dno a z něj se odrazit, aby v tom viděl smysl.
Dost jsem váhala, jestli sem mám téma závislosti vnášet. Pokaždé, když se sejdu s nějákým duchovně založeným člověkem, tak je pro něj jakákoliv závislost nepřípustná a odsuzuje ji. Ale čím dál víc pozoruji, že si právě každý z nich prošel buď závisolstí na cigaretách, alkoholu a jiných drogách a mnohé z nich to dovedlo k duchovnu.
Nevěs hlavu, že se to napoprvé, napodruhé, napotřetí nepovedlo
Příjde to, uvidíš..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 1:57 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Evi, je zřejmé, že to sama nezvládneš a manipulativní metody to u Tebe také nevyřešily. Až se rozhodneš s tím doopravdy něco udělat, znáš na mě spojení. Až se rozhodneš....


Jak se tohle Kájo pozná.......je to též mé téma,nefungují na mě manipulační techniky a netuším,jak poznám,že DOOPRAVDY chci.
Říkala jsem si,v létě uvidím Káju,mohla bych ho poprosit o průvodcovství,ale chci opravdu?Nedopadne to zase jako v loni?
Alespoň se na sebe za kouření nezlobím a beru to tak,že tu se mnou je.
Vím,že se musím dotknout příčiny,proč si ubližuji.To je vše co vím.

S pozdravem Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Evik je štíhlá, změnila barvu vlasů, takže je z ní kočka a stále nekouří!!!!!!!!
Tohle je deník závisláka psaný před 2lety, tuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 5:34 pm    Předmět: Re: ... Citovat

Lendulka napsal:
Evičko, pochopila jsem to správně, že to není z tvého deníčku, ale že jde o shodu křestních jmen, že?

Myslím, že ty to máš už zvládnuté, ne? Wink Wink Wink


Lendulko, nejde o shodu jmen, jsem to já. Ale máš pravdu. Zvládnuté to mám.

Článek jsem napsala asi před 14 dny a publikovala na jednom blogu. Ale je to z doby asi před 10 ti lety, nevím už přesně, kdy krabička Peter stála 9 korun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 5:38 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:
Evik je štíhlá, změnila barvu vlasů, takže je z ní kočka a stále nekouří!!!!!!!!
Tohle je deník závisláka psaný před 2lety, tuším.


Jééé, to se hezky poslouchá. Pravda, ještě bych potřebovala někde přitesat Wink . Tato závislost je zhruba před 1O lety. Pokud si chceš přečíst pokračování, za chviličku ho sem vložím. Máš pravdu, nekouřím 1 a 3/4 roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 5:50 pm    Předmět: Citovat

cernoocka napsal:
Evi, díky, za tento příspěvek, v podobném tématu.
Jak jsem tu psala o tom svém klientovi, on se rozhodl dopadnout až na dno a z něj se odrazit, aby v tom viděl smysl.
Dost jsem váhala, jestli sem mám téma závislosti vnášet. Pokaždé, když se sejdu s nějákým duchovně založeným člověkem, tak je pro něj jakákoliv závislost nepřípustná a odsuzuje ji. Ale čím dál víc pozoruji, že si právě každý z nich prošel buď závisolstí na cigaretách, alkoholu a jiných drogách a mnohé z nich to dovedlo k duchovnu.
Nevěs hlavu, že se to napoprvé, napodruhé, napotřetí nepovedlo
Příjde to, uvidíš..


Přiznám se Ti Černoočko, že článek jsem původně napsala pro jiný blog. Trochu jsem se rozmýšlela, jestli ho sem mám dát, ale když už téma závislosti tady zaznělo...
Popisuju svoje nejniternější pocity. Aby i nekuřák pochopil, co se může v hlavě závisláka vylíhnout.

Citace:
Jak jsem tu psala o tom svém klientovi, on se rozhodl dopadnout až na dno a z něj se odrazit, aby v tom viděl smysl.


Připomělo mi to známého, který říkal, jak jsou lidé nevšímaví. Chtěl upozornit na lhostejnost lidí. A že klidně ukradne stěrač z auta za bílého dne a nikdo si toho nevšimne. Dopadlo to tak, že známý dostal podmínku Wink .

S klientem buď obezřetná.

Eva


Naposledy upravil Evik dne út květen 12, 2009 6:03 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 5:55 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Evi, je zřejmé, že to sama nezvládneš a manipulativní metody to u Tebe také nevyřešily. Až se rozhodneš s tím doopravdy něco udělat, znáš na mě spojení. Až se rozhodneš....


Děkuji Damao, ale vyřešené to mám. Jinak si o sobě myslím, že se dám ,,utáhnout na vařený nudli ", ale v tomto případě jsem byla silnější.
Pokud tě tedy zajímá pokračování, je tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

Pokračování :

i
Z deníku závisláka - 2

Existuje mnoho závislostí a já jsem zrovna dostala do vínku přidělenou závislost na kouření. A protože dnes už vím, že nic se neděje náhodou, pátrala jsem po tom, co mě tato závislost měla naučit. Jakou lekci jsem měla dostat...

Závislost na cigaretě vystřídala závislost na jídle. Měla jsem šílený hlad. Tak jsem jedla a jedla a potom jsem žrala a žrala. A při tom jsem brečela. Nad tím, jak jsem tlustá, jak je ten svět nespravedlivý, proč zrovna já musím tak trpět. Brečela jsem sama nad sebou.

S poslední cigaretou jsem přišla i o všechny přátele. Měla jsem pocit, že jsem na světě úplně sama. Izolovaná. Nekuřáky jsem neznala. Ke kuřákům jsem jít nemohla - záviděla bych jim. Bohužel ten pocit, že mě všichni opustili, to byl pouze můj pocit. Ve skutečnosti jsem se odvrátila já od nich. Ale to jsem tenkrát nevnímala.

Moje rodina byla nadšená, jaká jsem šikovná holka, že jsem přestala kouřit. Nemohli vidět do mého nitra a já jsem o tom nemluvila. Začalo se mi paradoxně špatně dýchat. No, jakpak by ne ? Tahat takovou zátěž v podobě sádla...Dávno jsem nedopnula ani kalhoty, ani sukni, připadala jsem si jako neforemná hrouda tuku, ze které koukají dvě smutné oči. Nedokázala jsem si představit, že bych měla umřít a nikdy, nikdy už si nezapálit. Už jsem slevila. Nemusela bych mít ani Spartu, ani Petru. Vzpomínala jsem, jak jsme jako puberťáci kouřili ,, cigára" z bezinek. Štípaly do jazyka jako čert. Už si nedokážu přesně vybavit ten okamžik, kdy jsem se konečně rozhodla. Rozhodla jsem se, že už to takhle dál nevydržím. Že začnu zase kouřit.

Okamžitě jsem pookřála. Jenom tou myšlenkou !!! Jenom tím rozhodnutím !!! Byla sobota a já jsem byla sama doma. V okamžiku mého rozhodnutí jsem začala hledat cigaretu. Kdo z vás kouří, tak si určitě vybaví chvilku,

kdy mu dojdou cigarety, nebo neškrtá zapalovač, nebo najde v karabičce poslední vypálenou sirku. Tak v tomhle stádiu jsem právě byla. Začala jsem usilovně prohledávat všemožné skrýše. Začala jsem šacovat kapsy. Byla jsem tou touhou tak posedlá, že jsem pro jistotu šla prohledat zimní bundy. A to i manželovu, který nekouřil už 15 let !!!

Nakonec jsem udělala to nejjednodušší. Zavolala jsem mojí kamarádce ať postaví na kafe, že za 10 minut jsem u ní. Kafe už bylo na stole, cigarety také a Ivana mě přivítala slovy: ,, No to je dost ! Už jsem se na tebe nemohla dívat. Už jsi to nebyla ty. Nebyla s tebou žádná legrace. Tak už si konečně zapal!."

Na ta slova jsem čekala. Motala se mi hlava jako blázen, ale ráda jsem to překonala.

Byl to konec mého utrpení.


Zítra to dořešíme Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

No to Tě Evíku obdivuji, přestat kouřit, to musí mít člověk opravdu hodně odvahy, trpělivosti, vůle a sebezapírání. Zvládnout všechny ty pocity kolem, no prostě Ti gratuluji. Moje maminka, jak říká, začala kouřit z frajeřiny a tak ráda by se toho zbavila. Říká však, že nemá tu vůli přestat. Nevím, ale snad každý inklinuje k nějaké té závislosti. Nesmí nás to však přerůst. A jak se to pozná. Mně osobně ted štve kafe, ikdyž ho zas tak moc za den nevypiju, ale někdy si to vyčítám. Holt člověk musí pěstovat vůli a disciplínu a radovat se ze života zároven.
Všechny zdravím Mirek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
moc pěkný čtení, hlavně to moc dlouho nenatahuj, nebo prasknu netrpělivostí Very Happy . Tuším dobrý konec, tak se těším.
Jinak závislost je téma, které shodou okolností právě řeším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

riki napsal:
Zvládnout všechny ty pocity kolem, no prostě Ti gratuluji.


Díky Míro, na kafi jsem také závislá, ale to už si vzít nenechám!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Citace:
hlavně to moc dlouho nenatahuj, nebo prasknu netrpělivostí Very Happy .

Neboj, ještě jednou se vyspíš ....ale jinak Hanko taky děkuju.


A ještě pro pamětníky -kuřáky, aby si mohli zavzpomínat na ,,zlatý komunisty " jak bejvalo levně Very Happy .

Předpokládám v dalším díle, že se Vám to povede.... (Fery Mara, mail, 29.04.2009 06:02 )

Píšete totiž krabičku cigaret za 9 Kč. Tak to už je hodně dlouho, ale přesně to nedokáži odhanout. Osobně jsem přestal kouřit na základě sázky, na Silvestra, v roce 1973. A od té doby nekouřím a jsem tomu rád. Když potkám některé své vrstevníky a spolužáky, tak žasnu, jak jsou staří. Hlavně kouřící něžné pohlaví. Tam se to pozná hned na obličeji a to i přes různé naplácaniny. Tehdy stála krabička Startek 4 Kč (Lípy 2Kč, Letky 2Kč, Partizánky 1,60Kč......)

Přeji, aby se Vám to nakonec povedlo Smile

Re: Předpokládám v dalším díle, že se Vám to povede.... (georgína, mail, 29.04.2009 20:37 )
Děkuji za Vaší reakci:-).To co popisuji tak je asi před 10 lety. Když jsem začínala, stály Sparty 8 Kčs a tvrdé pod pultíkem 10 Kčs. Musím se pousmát nad tím, jaké blbosti si pamatujeme tak dlouho.

Georgína = Evík, Evík už byl obsazenej. Nehledejte v tom logiku. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Pro ty, kteří měli tu trpělivost to dočíst až sem.
Znovu říkám, že jsou to mé zážitky a pocity, ale ta slova nebyla určena pro reikiwebík. Ale když už to téma tady zaznělo, řekla jsem si, že třeba moje ,,zpověď závisláka " někomu pomůže něco překonat a někomu pomůže něco pochopit.

Hezké čtení vám přeji.
Eva - (Georgína )

Z deníku závisláka - 3 Den nezávislosti

Moderní je nekouřit ! Kouření způsobuje rakovinu ! Kuř, bude ti hůř ! Spousta takových sloganů na krabičkách od cigaret mě nechávalo úplně lhostejnou.

Po roce šíleného absťáku jsem se konečně zase ,, zvedla" . Kouřila jsem tajně a dařilo se mi to docela dobře. Mrzelo mě pouze to, jak obelhávám svoje okolí. Začala jsem mít pocit viny . Bylo až s podivem, že si mých nikotinových orgií nikdo nevšiml. Navíc polibek od kuřáka není také to pravé ořechové. Ale zřejmě jsme se tenkrát moc nelíbali.

Jednou konečně padla kosa na kámen. Byla jsem odhalena, přistižena při činu. Nikdo si neumí představit tu úlevu, když to konečně ,,prasklo " a já si znovu mohla důstojně zapálit. Pár výčitek jsem si musela vyslechnout, ale jinak mi bylo odpuštěno.Zařekla jsem se, že už nikdy neudělám tu blbost přestat kouřit.A tomu jsem dostála dalších 10 let.
Já přesně nevím, co mě vedlo k rozhodnutí s cigaŕetami přestat. Začala jsem si připadat jako jejich otrok. Měla jsem na sebe vztek, že si zapálím cigaretu a vzápětí druhou, i když mi už nechutnala.

Jednoho dne jsem se rozhodla, že už si prostě nezapálím. A chtěla jsem to dokázat a věděla jsem, že to dokážu. A to je to jediné, co k tomu bylo potřeba. Chtít. Jenom chtít a vědět že to chci. Je to tak jednoduché. Vědět to není to samé jako věřit. Mohu věřit, že to dokážu. Ale když to vím, tak o tom už nepřipouštím žádné pochybnosti. Když vím, že kouřit přestanu, tak se tak skutečně stane. Možná to vycítili i lidé kolem. Místo aby mě zpochybňovali, tak mi fandili. Měla jsem podporu doma i na pracovišti. Nekouřit - to bylo moje svobodné rozhodnutí. Moje rozhodnutí, že to udělám, protože to sama chci. Ne proto, že to chce moje okolí.
DEN NEZÁVISLOSTI na nikotinu po 30ti letech.Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Bez pocitu lítosti, zklamání a křivdy. Nekouřím skoro dva roky a vím, že už to je navždy.

Mohla bych psát o tom, co všechno jsem musela změnit, abych obstála. Musela jsem se na to trochu připravit a vypořádat a také to vždy nebylo lehké.

Ještě tedy zmínka o tom, co mi to mělo přinést. Kouření se nejvíc vztahuje k plícím a dýchacím cestám. Dýchání zase souvisí se svobodou a komunikací. Nikdy jsem nedokázala s nikým moc komunikovat. A ta cigareta byla krásná náhražka té komunikace.
Když nevíš, co s rukama, zapálíš si. Když nechceš mluvit, potáhneš trochu dýmu...Kouř zahalí naše skutečné cíle.

Pro mě přestat kouřit znamenalo asi naučit se skutečně komunikovat. Vylézt ze své ulity. Projevit se nějak. Je jedno jak. Ale konečně už začít něco dělat !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund