Fórum - Zobrazit téma - Nízký tlak - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nízký tlak
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nízký tlak
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 10:39 pm    Předmět: Nízký tlak Citovat

Ahoj lidi,

zkoušela jsem prohledat RW, ale nepodařilo se mi najít nic o nízkém tlaku. Nějaký čas se zase necítím "ve své kůži" a pochopitelně jsme to já i moje okolí přičítali mým předchozím a dosud nedoléčeným potížím.
O víkendu napadlo mojí sestru, jestli nemám třeba kolísavý tlak, když se cítím pořád unavená a "nemožná". Tak jsem si po dva dny měřila na vypůjčeném tlakoměru tlak a ukázalo se, že mi nekolísá, ale je spíš hodně hodně nízký.
Na netu jsem našla, že by na to mohl být dobrý čaj z kopřivy či zázvoru.
Také doporučují hodně tekutin, kávu a alkohol. Vody vypiju za den 2,5 - 3 litry. Kávy piju dost Embarassed , alkohol vůbec Rolling Eyes . Ne, že bych byla zapřísáhlý abstinent, ale pořád ještě beru dost léků, které se s alkoholem nemají rádi. A navíc jsem někde četla, že není dobré používat Reiki s alkoholem v krvi.

Tak bych moc ráda uvítala vaše rady a "babské" recepty na zvýšení tlaku.

Moc děkuju dopředu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 10:59 pm    Předmět: Citovat

Lendulko, co Reiki? Jednu ruku na krk - na krkavici a druhou naproti ní na spánek - působit tak 2 minuty, ne moc dlouho. Pak ruce vystřídat.
Nejlepším bylinným prostředkem na úpravu tlaku je medvědí česnek.
O čem vypovídá kolísání tlaku? Obecně vysoký tlak naznačuje přemíru podnětů, které nejsme schopni zpracovat - nízký tlak je příznakem spíše rezignovaných postojů - nedokážeme se pro nic nadchnout.
Kolísání tlaku je podnětem k zamyšlení, zda žijeme svůj životní příběh, nebo jsme se někde cestou ztratili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 1:33 pm    Předmět: ... Citovat

Damao, děkuji za typ na medvědí česnek. Wink

Jinak jak píšeš o nízkém tlaku, že je příznakem spíše rezignovaných pocitů.............hmmmmmm, něco na tom bude. Mám poslední dobou pocit, že v určitých věcech opravdu přešlapuju na místě. Jen je velmi tenká hranice mezi rezignovaností a vyčkáváním. Jsem tak trochu v zajetí okolností, ale to by bylo na dlouho to rezepisovat. V určitých oblastech svého života jsem dlouho "tlačila na pilu" a nyní jsem se zcela vědomě rozhodla odevzdat některé věci do Božích rukou. Neee, že bych teď seděla v koutku a čekala, kdo že mě nebo co že mě přicupitá spasit, ale intuitivně vyčkávám na určitá řešení.

Jinak i v té zdánlivě nečinnost či stagnaci se se mnou dějí VELIKÉ věci. Laughing Laughing Laughing A vypapdá to za posledních pár dní, že se věci dávají do pohybu. Tak uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

Přispěl bych asi tímto:
než se začne opravdu řešit zvyšování, či jakákoli úprava tlaku, doporučuji ověřit si to měření, např. porovnáním u lékaře. Úpravy tlaku "podomácku", na základě nějakých víceméně doměnek, můžou být nebezpečné.
Pracuji i s tonometry a proto vím, že zvláště ty levnější někdy měří doslova hovadiny a je jedno, zda je ručičkový, či digitální. Nejsou výjimečné případy, že si člověk naměří nějaký nesmysl a tím, jak následně panikaří, si teprve nějaký problém vytvoří.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 2:28 pm    Předmět: Citovat

Lendulko, právě nějaký takový stav jsem měl na mysli. Jako Viselec v tarotu - "je to věc jistá, něco se chystá....!" - jde jen o to, zda se ladíš na to jít změnám = životu vstříc, nebo jestli Tě to ochromuje. Otevři se životu = změnám a životu, nepochybuji, že to zvládneš. Ten medvědí česnek je skvělý tím, že tlak harmonizuje.

Kamo, máš na 100% pravdu - pokud by šlo o nějakou (jakoukoliv) manipulaci. U Reiki to tak není a medvědí česnek je zvláštní bylinka, která působí na harmonizaci. Chce to asi vyzkoušet. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 5:11 pm    Předmět: Citovat

Moje poznámka byla čistě technicko-praktického rázu vycházející ze zkušeností.

Medvědí česnek škubeme každé jaro a Reiki? To je to jak se ohýbají ty lžičky ve sportovních halách?
Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 5:16 pm    Předmět: tlak Citovat

Pro Kama: včera jsem byla u lékaře pro výsledky hormonů a při té příležitosti mi také měřili tlak 105/58 a to cca takhle mám po celou dobu i mého měření. Konzultovala jsem to s tímto lékařem a ten mi právě doporučil zjistit nějaké ty babské rady. Ale za tvou připomínku o domácím měření děkuji. Je mi 39 a mám skoro 70kg, takže ten tlak by měl být určitě o něco vyšší.

Pro Damaa: Viselec mi vyšel minulý týden jako moje momentálně ústřední karta!!! Jak ty to, člověče děláš? Idea Idea Idea

JDU ZMĚNÁM VSTŘÍCT.......... Wink


Děkuju, chlapi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 5:16 pm    Předmět: tlak Citovat

Pro Kama: včera jsem byla u lékaře pro výsledky hormonů a při té příležitosti mi také měřili tlak 105/58 a to cca takhle mám po celou dobu i mého měření. Konzultovala jsem to s tímto lékařem a ten mi právě doporučil zjistit nějaké ty babské rady. Ale za tvou připomínku o domácím měření děkuji. Je mi 39 a mám skoro 70kg, takže ten tlak by měl být určitě o něco vyšší.

Pro Damaa: Viselec mi vyšel minulý týden jako moje momentálně ústřední karta!!! Jak ty to, člověče děláš? Idea Idea Idea

JDU ZMĚNÁM VSTŘÍCT.......... Wink


Děkuju, chlapi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 5:16 pm    Předmět: tlak Citovat

Pro Kama: včera jsem byla u lékaře pro výsledky hormonů a při té příležitosti mi také měřili tlak 105/58 a to cca takhle mám po celou dobu i mého měření. Konzultovala jsem to s tímto lékařem a ten mi právě doporučil zjistit nějaké ty babské rady. Ale za tvou připomínku o domácím měření děkuji. Je mi 39 a mám skoro 70kg, takže ten tlak by měl být určitě o něco vyšší.

Pro Damaa: Viselec mi vyšel minulý týden jako moje momentálně ústřední karta!!! Jak ty to, člověče děláš? Idea Idea Idea

JDU ZMĚNÁM VSTŘÍCT.......... Wink


Děkuju, chlapi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 5:17 pm    Předmět: tlak Citovat

Pro Kama: včera jsem byla u lékaře pro výsledky hormonů a při té příležitosti mi také měřili tlak 105/58 a to cca takhle mám po celou dobu i mého měření. Konzultovala jsem to s tímto lékařem a ten mi právě doporučil zjistit nějaké ty babské rady. Ale za tvou připomínku o domácím měření děkuji. Je mi 39 a mám skoro 70kg, takže ten tlak by měl být určitě o něco vyšší.

Pro Damaa: Viselec mi vyšel minulý týden jako moje momentálně ústřední karta!!! Jak ty to, člověče děláš? Idea Idea Idea

JDU ZMĚNÁM VSTŘÍCT.......... :wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 5:32 pm    Předmět: technika Citovat

omluva za zabírání prostoru.... nějak mi tu selhala technika a moje zpráva vylezla na webíku 4x Laughing Laughing Laughing

Zas tak moc zdůraznit jsem to tedy nechtěla......chichichi Wink

Kamo, s těma lžičkama jsi mě tedy pobavil. Laughing Laughing Laughing Asi to večer zkusím chichííííííííííííííííííííí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lendulko,
já mám nízký tlak celý život, v pubertě jsem dokonce ve sboru musela zpívat vsedě, protože jsem omdlívala, 90/50 byl můj normální tlak. Často se mi stalo, že jsem ráno vůbec nemohla vstát z postele, protože jak jsem se zvedla, tak jsem ležela na zemi.. Chodila jsem radši pěšky, protože stát v přeplněné MHD prostě nešlo..atd..
Pak jsem začala ve 35 letech s Reiki a dostala se k Oshovým pohybovým meditacím. Jedna z nich je dýchání do čaker, ta mi pomohla do začátku, pak se mi tlak upravil postupem času a Reiki a začala jsem cvičit jogu....
Chce to hodně pohybu a srovnat čakry, Oshovky jsou na to jako dělané.
tak zdar a sílu..
Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 2:55 pm    Předmět: díky Citovat

Ahoj Ziki, děkuju za další typy. Wink

Od pátku se "prolévám" zázvorovým čajem. Cucám zázvorové bonbony. Zatím jsem neměla příležitost sehnat ten medvědí česnek.

Přítel mi dává Reiki, jak mi poradil Damao - krkavice + spánek.

Pohyb potřebuju. V sobotu jsme našlapali pár kilometříků s lidičkama z RW, krásný zážitek, ještě teď mě bolí nohy......... Laughing

Na jógu se chystám chodit od příštího týdne. Tenhle týden zrovna chybí lektorka.

Potřebuju se ROZPOHYBOVAT celkově. Nejen fyzicky, ale i psychicky.

Hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:20 pm    Předmět: Citovat

Lendulko jsme na tom zřejmě podobně,jen ten tlak mám vysoký... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Lendulko: dobrý start !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund