Fórum - Zobrazit téma - Zdravá výživa - otázky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zdravá výživa - otázky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zdravá výživa - otázky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 8:05 pm    Předmět: Zdravá výživa - otázky Citovat

Založila jsem tohle téma, protože mě někteří lidičkové někdy překvapí otázkami, se kterými si nevím rady. Tak snad se tu najde někdo více zkušený, kdo mi nějak poradí.

Dnes jsem mluvila s paní, která by ráda nějak změnila svoje stravovací návyky. Ovšem "problém" je v tom, co zdravého má jíst, když chodí jaksi rychle na záchod. Když bude tedy jíst např. celozrnné pečivo a jiné hodnotné potraviny, přirozeně je v nich více vlákniny a na záchod bude chodit tím rychleji. Ještě větší problém je zkrátka v tom, že má hodně povolený svěrač, takže když by chodila rychleji na záchod, měla by ještě větší riziko, že se někde pokaká.....

Vůbec nevím, co s tím a co jí poradit...... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 8:08 pm    Předmět: x Citovat

Trenovat svěrač a svaly pánevního dna.
Je to jednoduché a dá se to dělat kdekoliv (svěrače) a zlepší to situaci v celé oblasti.

Na jídlo jsou tu jiní, hehe

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

no já tak úplně nesouhlasím s tím, že kdo jí celozrnné pečivo, tak musí nutně chodit "rychleji" na záchod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 7:47 am    Předmět: Citovat

Šamanko, o "svírání" paní pochopitelně ví, jenže patří spíš k těm, co dávají přednost spíš tomu, jakou pilulku na co slupnout, nebo jaké vyříznutí čeho tomu zdravíčku pomůže. Přece nebude sedět a pořád svírat, taková blbost. Nemá ráda jaro, protože vždycky na jaře je jí špatně, teď se zrovna nemohla narovnat kvůli ischiasu a na stehnech, kde má křečové žíly, se jí začal dělat nějaký zánět a bolelo jí to. Přišla s tím, že by chtěla nějak zlepšit svůj zdravotní stav, jenže prý mám počítat s tím, že je důchodce a nemá na ty zdravé věci peníze. Ale má na cigarety a spoustu jiných věcí... Mám takový dojem, že v tomhle případě "moje lekce" spočívá spíš v tom, jak si uvědomit, že ne každému bych měla za každou cenu pomáhat, a že člověka zkrátka můžu nechat tam, kde je... když tam chce být. Kdyby chtěla opravdu změnu, mluvila by jinak...

Smartíku, to byl její argument k tomu, aby mi vysvětlila, proč raději pečivo bílé, než to drahé celozrnné...

Mmch. jsem jí také řekla, že všechno to, co mi říká, je především o ní.... kdyby se měla ráda, vážila si sama sebe a svého zdraví, její přístup by byl úplně jiný. Bylo takové hezké, že když jsem s ní mluvila o lásce k sobě, tak jakoby se na mě dívala úplně jiná bytost, zářila z ní taková krása, celistvost. Nakonec jsem jí nabídla to, že s ní uvařím jedno zdravé jídlo, aby viděla, jakým způsobem se dá také vařit, a že je to dobré...

Třeba jí to bude v něčem prospěšné... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 8:37 am    Předmět: Citovat

Ahoj Rendy Wink ,

než začneš plýtvat na tu paní svojí energii, kterou bys mohla využít pro někoho jiného, zkus si s ní znovu promluvit. Zkus se jí zeptat, co jí vedlo k tomu tě vyhledat a zajímat se o zdravou výživu.
Je to typ člověka, který chce všechno a pokud možno hned. A když to nebude mít, bude hledat chybu všude jinde, ( v Tobě ) , jenom ne u sebe.

Uvidíš, jestli v ní probudíš nějaký zájem. Potom bych postupovala po malých krůčcích. Ale to už sama budeš vidět, jestli opravdu chce. Třeba jenom neví, jak má začít...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 9:13 am    Předmět: Citovat

Evi, ona přišla původně jako doprovod a nějak se v ní probudil zájem... Tak uvidíme. Děkuju... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 11:07 am    Předmět: x Citovat

Tohle stejně nechápu. Jen ta představa "inkontinence", která je podle lékařů dost rozšířená, je natolik děsivá, že svírání je proti tomu maličkost. Já vím, že je to info běžně prezentované, ale nedoceněné. Třeba opakovat.
No jestli ti přišla hlavně sdělit co nejde, pak je asi opravdu nejlíp si na rovinu vyříkat, jestli je vůbec ochotná něco dělat.
Nakonec to ty rozeznáš nejlíp sama, jestli tam je nebo bude prostor
pro tebe nebo se smířit, že kde není rady...

šamanka
PS: mě se osvědčilo zeptat se "vrchního velení". Může se dostavit i odpověď : ano, je tu prostor, ale jen omezený. Pak je to velká lekce, jak se smířit s tím, že cosi se začne, ale dál si to jde svou cestou...
Praktici asi znají - chybí zpětná vazba, jak a kam se věci vyvíjí, co se dělo. Je to škoda, dalo by se z toho hodně naučit pro příště. To mi chybí někdy i tady - rozjede se příběh, sledujeme chvíli méně či více dramatický začátek a pak jako když utne a už se nikdy nedozvíme jak to dopadlo nebo aspoň účinek toho, co si dotyčný z místních rad vybral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Časté chození na stolici, extrémně dilatované střevo atd. makrobiotika řeší tím, že se drží tzv. pásma zdraví a vyhýbá se potravinám, které jsou příliš JIN - tedy příšliš uvolňující, dilatujicí, rozšiřující. Uvolňují extrémně psychiku i tělo a tedy i střeva.... Co mezi to patří je v tabulce následujícího odkazu:
http://www.svetenergii.cz/index.php?page=my-a-energie
Konzumace syrové zeleniny je také poměrně dost JIN, proto je lépe ji upravovat tepelně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 7:23 pm    Předmět: Citovat

Nj, Filipe, jenže i v tom pásmu zdraví jsou potraviny, které jsou bohaté na vlákninu, nebo výrazně podporují střevní peristaltiku. Vlastně všechny. Very Happy
Naproti tomu bílé pečivo, houskové knedlíky a všechny možné podobné běžné potraviny takové účinky nemají, že jo. Tak jak bys tomu člověku vysvětlil, že je to pro něj lepší než běžná strava? A je to pro něj tedy v tom případě vůbec lepší? Třeba jsou starší lidé navyklí na to své a když by změnili jídelníček, bylo by to pro ně příliš... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 8:24 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tohle stejně nechápu. Jen ta představa "inkontinence", která je podle lékařů dost rozšířená, je natolik děsivá, že svírání je proti tomu maličkost. Já vím, že je to info běžně prezentované, ale nedoceněné. Třeba opakovat.


chichi...při čtení tohoto vlákna sedím a hezky svírám svěrač... Laughing
Pravidelné intervaly anebo držet sevřený. Moje maminka s tím měla svého času problém, když se jí ve 40ti letech narodila moje sestra a tak svírala jak o život. Za chůze, vsedě, vleže, při vaření, v MHD, prostě všude. Svírala a svírala a pak zjistila, že ten problém odešel a ani si toho nestihla všimnout kdy...

Jinak souhlasím s Evikem. Rendyy, buď si ta paní chtěla jenom postěžovat a politovat, nebo s tím chce vážně něco dělat.
Myslím, že to poznáš brzy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so květen 09, 2009 12:31 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lendulko a všem doporučení.Svěrače svíráme všude kde zrovna jsme buď cyklicky,napnu a povolím a nebo nejúčinější je několikrát za den maximálně sevřít na cca 15 vteřin a povolit a opakovat tak 10x.Je to cvičení doporučované i při práci s kundalíni.Patří i mezi cviky pěti tibeťanů a td.Pa broučkové
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
akjam
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.12. 2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 11:01 am    Předmět: Citovat

Rendyy, zkus se ještě zeptat, asi kyvadlem nebo jiným způsobem, jak jsi zvyklá, jestli ta paní nemůže mít Crohnovu nemoc. Ona sama o tom nemusí vědět, pokud nebyla na speciálním vyšetření.
Pokud ano, pak s tou stravou je třeba opatrně, tam se nemá sice bílé pečivo, má se jen tmavé, ale také se nesmí cereální věci nebo syrová zelenina.

Majka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

Rendyy: Řekl bych jim nevýhody bílého pečiva, knedlíků atd. a vysvětlil výhody makrobiotiky. Řekl bych jim, že v těle souvisí vše se vším není to tedy jen o peristaltice, ale o celém těle. Že bílé pečivo organismus zahleňuje, překysleuje a demineralizuje, kdežto obiloviny se zeleninou organismus alkalizují, mineralizují a nezahleňují. Vysvětlil bych, jak je důležité jíst právě stravu, která má tyto pozitivní vlastnosti a zdůraznil bych negativní vlastnosti té "normální stravy". Nastínil bych, že zlepšení by se tedy netýkalo jen jejich střev ale organismu jako celku.
A kdyby dotyčný člověk měl vztah k energiím, zkusil bych mu snastínit i energetický aspekt makrobiotiky... atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 9:55 am    Předmět: Citovat

Energeticky aspekt markobiotiky? Co to je? Question Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 10:10 am    Předmět: Citovat

Filipe, nevyplatilo by se založit o makrobiotice vlákno ? Bylo by to hezky ucelené. Neříkám, že se všichni tak začnou hned stravovat, ale každý si může pro sebe vybrat něco, co by mu vyhovovalo. Prostě řídit se zdravým selským rozumem.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund