Fórum - Zobrazit téma - Komunikace čaker - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Komunikace čaker
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Komunikace čaker
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Tak to nějak zatím vnímám. Neber to moc vážně a promiň za případný "učitelský tón".

Děkuji za překrásné vysvětlení. Jsem za to vděčná. Teď mi to vlastně začíná zapadat do sebe jako ozubená kolečka. Mám na mysli působení jednou rukou a pak oběma naproti sobě.
Mám konrétní příklad. Jak tu Damao napsal o pozicích na nohou, nejintenzivnější to bylo na vnitřní straně stehen a trochu i kolena, zkoušela jsem to několikrát. Nejdříve proti sobě ruce na jedné noze. Působení Reiki bylo intenzivnější a "rychlejší". Během noční směny jsem to tak nějak také zkoušela a učila se, poznávala. Zatím co dnes jsem v přírodě dala jednu ruku na jednu nohu a druhou ruku na druhou nohu. Vynořili se mi strachy a obavy - emoce. Byli ale docela malinkaté. V klidnu jsem si je "prohlédla" a s láskou je opustila.
Dokonce jsem si dnes uvědomila to mé přehlížení nohou, brala jsem je jako samozřejmost s pocitem lhostejnosti a dokonce i částečná nespokojenost.
Po včerejším a dnešním pacičkování mám jiné pocity. Začala jsem mít tuto část těla také ráda a dokonce (nesmějte se mi) se mi začali líbit. Necítím tu nespokojenost.

Psychedelicu a Damao jste opravdovými učitely a já před vámi smekám. Exclamation Idea Razz Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 12:38 am    Předmět: Citovat

Víš, důležité je, že jsi to zkusila. Já na to přišel vlastně jen náhodou, takže zas až takový génius nejsem. Narazil jsem na to, když jsem se pídil po příčině, proč Indové, indičtí jogíni tolik zdůrazňovali význam lotosového sedu. On totiž ty nohy úplně odblokuje. Proto se pak daří lépe meditace a tak vůbec.
Psychedelikovi díky za toto téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat

Také jsem na ruce zapomínal. Ramena, celá horní končetina a ruka šla dlouho kolem mě. A když už jsem si tam začal dávat reiki, stejně jsem zápěstí a hřbet ruky zase vynechával... Jednou když jsem byl v práci a dával si na ruce reiki, tak u zápěstí jsem si říkal, že snad není krásnějšího místa pro reiki (to si říkám skoro vždy, když objevím místo, kde reiki dlouho nebylo Smile ). Stejně tak když jsem si dával reiki na hřbet ruky. Je to jiné než když si člověk dává reiki tak, že spojí dlaně do modlitebního gesta a dává si reiki. Když jsem se zajímal o reflexologii, tak jsem na obrázkách viděl,že důležité reflexní plochy nejsou jen na dlani, ale i právě na hřbetě ruky a je pravda, že hřbet ruky má také své - je to moc hezké.
Také před Tebou smekám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 1:54 pm    Předmět: Citovat

Dík Psychedeliku za pošťouchnutí do experimentování. Člověk si tak nějak zvykl na ty svoje stereotypy a ani si nevšiml, že se to dá dělat i jinak.
Dnes jsem schválně zkoušel dávat reiky do rukou (jedna ruka rameno, druhá loket a obráceně, pak obě zápěstí najednou) a musím říct, že to bylo docela silný. Úplně se mi najednou rozbušilo srdce (tepna na solaru). Zdá se, že tady asi bude něco k řešení Smile .
Zdravím Brahman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út duben 28, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem včera večer zjišťovala, co je to brnění u první čakry. Pořád mám nad hlavou veliký otazník. Question
Ponořila jsem se nejprve do meditace (řízené). Poslouchala jsem a vysílala lásku ze srdeční čakry. Uprostřed meditace se mi objevil text a nahoře vlevo obličej muže s brýlemi v okně (zřejmě v autě). Nejprve jsem se ho lekla a pak jsem si ho prohlížela. Seznamovali jsme se pohledy. Negace v tom nebyli. Hlas u té meditace, jsem úplně přestala slyšet. Když se vše vrátilo do normálu, pokračovala jsem v meditaci. Po ní jsem usnula.
Když jsem se po chvilce vzbudila a probrala, začala jsem zkoumat tu energii u 1.čakry. Zkusila jsem se zeptat energie Reiki, co to je a kudy to vede. Jde u prostřed těla nahoru. Nejsilněji je cítit u kostrče. Připadá mi jako uschovaná a chráněná. Jako by čekala na správný čas. Mám z toho nedefinovatelný a nepopsatelný pocit. Stále mi vyskakuje slovo Kundaliní. Já oní ale skoro nic pořádně nevím. Jen tuším, že to nemám ovlivňovat.
S láááskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 10:24 am    Předmět: Citovat

Razz Ahoj všem, už jsem tu zase. Razz
S tím brněním u zadku si připadám občas jako včela. Hi, hi. Laughing Laughing Laughing
Na internetu jsem si našla pár podrobných článků o Kundaliní. Mohu to teď porovnat. Pořád stejně nevím. Trochu přibrzdím a nechám se překvapit, co to je. Občas se mi chvějí k tomu celé nohy, když jsem v klidu. Uvidím.
Nyní mi z toho pacičkování a léčení doznívají emoce - melancholie. Cítím smutno, samotu, klid a mír, zároveň radost, lásku, ... Cítím ty nejniternější pocity a uvědomuji si, že to jsem opravdu já a to, co jsem se snažila skrývat. Buď mi ty pocity byly nepříjemné nebo nepohodlné. Byla bych zranitelná. Vynořili se mi také staré vzorce, které jsem netušila, že v sobě ještě mám. Reiki, hudba, kameny, příroda a duchovno jsou fajné.
Mám vás ráda. Je mi ctí tu s vámi být. Přeji krásný den.
S lááááskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Damao:
..... jen pochopit princip, jak to jde. Stačí tedy vyzkoušet podle návodu prvních pár pozic, poté to člověk pochopí, neboť je to logické. Žádný návod netřeba. Přemýšlel jsem zda ho sem vůbec psát... v principu to je vždy jedna ruka stojí na jedné jedné čakře (či místě) a druhá postupně klesá dolů. atd.


Chtěl bych se zeptat, zda má nějaký význam, že levá ruka v Tvém popisu je vždy výš, než pravá. Nebo je to pouze tím, z jaké strany lehátka stojíš? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

Mrjohn:
Většinou se v publikacích uvádí, že to vliv nemá žádný. Iveta Woodová nám kdysi na kurzu říkala, že ruce při vyrovávání čaker střídá. Jak to s tím je, nevím. Levá-pravá v mém popisku nemá žádný důvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Já také při vyrovnávání čaker nerozlišuji levou nebo pravou ruku.
Poslední měsíc to malinko spíše jen sleduji při reikování jako takovém. Mám dojem, že jedna ruka (v mém případě levá) je citlivější. Tudíž zachytí lépe i malé signály, kde se při reikování pozdržet. Proudění energie však probíhá stejnoměrně. Nikdy se mi nepotvrdilo tvrzení, že jedna ruka přijímá a druhá vysílá. Nic se mi takového ani nic podobného nepotvrdilo.
Potvrdila jsem si, že jde reikovat jen s jednou rukou a také mám vyzkoušeno, že řetízky a prstýnky nijak vážně nepřekáží a ničemu při reikování nebrání. Je fakt, že pomocí Reiki jsem našla i šrouby v noze a různé podobné pomůcky či náhražky. Co se týče oněch šperků, sundavám je já i lidé, na které působím už jen kvůli úctě k Reiki, ...
Jaká je vaše zkušenost?
S láskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

Pořadí rukou nemá vliv na kvalitu působení Reiki - je spojeno spíše s působením na polarity lidského těla. Není to Reiki-technika. Přesto mám z terapeutické praxe potvrzeno nesčetněkrát, že působení na polarity a tedy dodržování určitého pořadí rukou má svůj význam.
Vyvážení polarit významně ulevuje od bolesti a někdy přináší překvapivé výsledky při terapeutickém působení. Zejména tam, kde jde o omezení hybnosti končetin, poruchy metabolismu nebo pocity stísněnosti až po depresivní stavy. Z těchto důvodů spojuji působení na polarity s působením Reiki a tyto zkušenosti předávám v rámci seminářů Reiki žákům jako doporučení pro jejich terapeutické působení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 11:24 am    Předmět: Komunikace čaker Citovat

Tak koukám, že poslední příspěvky jsou fuč.
Tak znovu : Ahoj Drako, děkuji ti za krásný příspěvek k tématu včela. Moc hezky napsané Laughing Laughing Laughing .
To brnění - včela u zadku - tak tu jsem měla už od února. Pak se mi spustila tzv.očista před Reiki 3a. Zda jsem si to spustila sama nebo to začalo samo, nevím, už to nezkoumám. Je zajímavé, měla jsem to od shora dolů a ukončila jsem to právě 1.čakrou. Brnění je pryč. Ještě mě brněly nohy a měla jsem jakési chvění nohou. Teď mohu říci, že jsem vděčná za předchozí diskuse s Damaem a Psychedelikem. Protože to brnění nohou jsem mohla poznávat a zjišťovat, co je příčinou - co bych měla dořešit nebo se zaměřit. Brnilo to : vnitřní strana stehen a šlo to dolů do lýtek. Tam se to ztrácelo. K tomu ještě, levé stehno nad kolenem. K tomu jsem zkoušela i Psychedelikovy metody. Také jsem si pomáhala vůněmi, léčivými kameny a červenou barvou. Nosila jsem občas červené části oděvu, ale Karkulka ze mne nebude.
To zvláštní brnění se ozvalo ještě v páteři v úrovni srdeční čakry. Tak jsem střídala Hematit s Avanturínem. Stále pacičkuji, zkouším, poznávám a učím se. Jsem vděčná těm dvěma úžasným človíčkům a tímto je zdravím.
Sečteno a podtrženo, super zážitky. Prožívám teď nejkrásnější období a stále u mne přetrvávájí pocity klidu, míru, harmonie a lásky. Rozdávám lásku kde se dá. Dokáži se teď kdykoliv naprosto sklidnit a zastavit.
To je asi vše, co jsem chtěla napsat. Laughing Snad to bude dávat nějaký smysl. Laughing
S Láááááskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Přesně jak říká Damao a jelikož jsem se u něj učila, tak to mám od něj.

Neřeším jaká ruka, ale dobře si všímám kam a proč. Přítel mě neustále opravuje (ale mě bolí to druhé rameno), když intuitivně ošetřuju to "zdravé". A celkově ve své práci se snažím o vyrovnání obou stran těla, ne jen léčení postižené strany.
Jedno jestli je to páteř, nohy, mozkové polokoule, levo-pravo, jin - jang. Nějak v tom prostě fungujeme a je potřeba to srovnat.

Řetízky a jiné ozdůbky neřeším, není to pro mě překážka. Co mi ale přijde zajímavým obohacením je ozdůbky sundat, očistit je (jedna prostá technika) a nabít Reiki. Takový bonus. pro klienta:) Myslím si, že u různých drahých kamenů je to dobrá přidaná hodnota.

Citlivost se dá cvičit, u obou rukou, ale sama asi taky preferuju spíše pravou ruku, ale rozhodně to není pravidlem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 1:10 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

"Pořadí rukou nemá vliv na kvalitu působení Reiki - je spojeno spíše s působením na polarity lidského těla.... Přesto mám z terapeutické praxe potvrzeno nesčetněkrát, že působení na polarity a tedy dodržování určitého pořadí rukou má svůj význam..... Vyvážení polarit významně ulevuje od bolesti a někdy přináší překvapivé výsledky při terapeutickém působení..... Z těchto důvodů spojuji působení na polarity s působením Reiki a tyto zkušenosti předávám v rámci seminářů Reiki žákům jako doporučení pro jejich terapeutické působení."

Je možné se o práci s polaritami pomocí rukou, dozvědět i jinde než na Tvém semináři? Pojednávají o těchto technikách konrétněji nějaké knihy? Myslím, že by bylo možné, že by jsi to zde alespoň ve stručnosti nastínil? Byl bych moc rád....

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

Určitě je těch knih hofdně, ale já je nečetl. Výjimkou je Všechny ženy jsou léčitelky od Diany Stein.Odtud je koncept - ovšem Diana Stein není autorka terapie polarit, jen ji do své knihy zahrnula. Pak se přidaly informace ze seminářů One Brain a zkušenosti z práce s dětmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 4:52 pm    Předmět: jeden tip Citovat

Ahoj Psychedelicu,

jeden tip z vyrovnávání polarit, který znám a který dělám:
vsedě na židli, rovná záda, ruce překřížit na hrudi-konce prstů mám na klíčních kostech, vždycky si s nimi najdu takovou plohu, kterou cítím jako nejvíc vyhovující. Př.levá ruka vespod, pravá nahoře.
Zároveň překřížit přes sebe nohy, ale opačně než ruce. Př. pravá noha vespod, levá nahoře. Křížím lýtka-kotníky, opět v místě, které cítím jako nejvíce vyhovující.
V pozici setrvat určitou dobu, tak na 3 minuty, někdy trochu déle a často se nedívám na hodiny, dělám to podle pocitů. A pak udělat to stejné, jenže pravá ruka vespod, levá nahoře; levá noha vespod, pravá nahoře.

druhý tip:
FO držení hlavy(jedna dlaň na čele, druhá dlaň vzadu na temeni), to znají snad všichni. A doufám, že se nepletu, když ho nazvu také tipem na vyrovnání polarit, jestli se to jmenuje jinak, tak se omlouvám, nejsem kineziolog. Ale FO držení používám opravdu často, a oba cviky mám moc ráda, dají se dělat v práci, i v MHD když na to přijde Smile

A taková Renata, která je kinezioložka, ta by těch cviků a jejich účinky věděla určitě více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund