Fórum - Zobrazit téma - Komunikace čaker - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Komunikace čaker
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Komunikace čaker
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 4:29 pm    Předmět: Citovat

gzam napsal:
No podle toho co si ze seminářů pamatuju já - je to jakobys přeložila trup v pase-,nebo se ohnula k nohám-vychází to zhruba 4. čakra na kolena...atd .Je to tak Damao?


jo takhle... Smile to by mělo logiku, ale radějibych to přesněji než jen vzpomínám, že to takhle nějak bylo... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

Džarmi: já cítím posílání do těla zaráz a ťapkání jinak. Když prozařuji tělo rukama, tělo je prostě opravdu prozářené a oživené. Když si reiki posílám do těla jako celku, je to jiné, zasahuje to jiné roviny.
Myslím, že je důležité vědomě každou část těla prožít, i když jde určitě vzít i celé tělo do Vědomí zaráz. Oboje je velmi účinné. Ale kdo to dělá? Většïna lidí dá záměr posílat reiki a hotovo. Tělo do Vědomí (jakoby si celé tělo uvědomit zevnitř, všechny jeho části a žít ho) u toho nevezmou. Jen tak si posílat reiki na dálku, to se tomu podle mého nevyrovná, pokud u toho tedy nemáme celé tělo ve Vědomí. Ale i tak - když mám na to místě ruce, dějou se prostě věci, které se bez rukou nedějí.... Nedám na to dopustit Smile
Myslím, že je super být s reiki pořád a stále a co nejvíc. Jakékoliv posílání nadálku, rychlodobíjení atd. je sice účinné, ale pokud to bereme tak, že máme potom díky tomu více času na "normální život", je to jaksi na hlavu postavené. Když čtu - "po druhém stupni, je terapie za 20 minut hotová"... Jedna paní mi řekla: "se Shamballou 12D, mi stačí pár sekund denně" . Sranda no Smile To je sice extrémní příklad (který se mi opravdu stal), ale jde mi o princip. Větší možnosti jak za určitý čas se energeticky posílit může vést k tomu, že jsme s reiki méně. Jaká škoda. Místo aby člověk byl s reiki co nejdéle a co nejintezivněji s ní spjat, tak je tomu někdy s přibývajícími schopnostmi naopak... tím nechci říct, že se to týká Tebe Smile
K reikování v leže. Takhle jsem dělal reiki asi tři roky. Je prima, že se u toho člověk krásně uvolní, zrelaxuje a reiki si vychutná. Je to skvělé. Hodně se mi taky osvědčilo reikování v sedě. Nehrozí u toho usnutí a všiml jsem si, že jsem u toho jaksi bdělejší, není to takové reiki až skoro spánek (jak to u mě často bylo). Jak jsem na to přišel, už si na reiki nelehám, jen velmi vyjímečně. Lépe se i tak pracuje s nohama, zádama (právě ležení svádí k vynechávání zad, což je velká škoda - když už , tak aspoň nevynechávat spodní část zad) atd. No, to jen tak Smile
A co se týče nepříjenosti. Já na reiki prožívám často hodně nepříjemností, balastu, špíny, černoty, krijí, katarzních pohybů atd. Kdybych díky tomu přestal dělat reiki, byla by to určitě škoda, naopak toto mě často povzbuzuje, neboť je jasné, že temnota se projevila a Světlo ji vyhání do Vědomí Smile Díky Bohu Smile


Naposledy upravil Psychedelic dne po duben 27, 2009 4:17 pm, celkově upraveno 11 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

Když už jsme u vynechávání Smile Vynechával jsem samozřejmě i záda (jak bedra, tak zezadu hrudník - i když je fakt, že se tam blbě dostává, ale každá troška dobrá)... ale vynechával jsem i ruce Smile Říkal jsem si, že právě jima teče reiki, tak musí být dost zreikované. Opak byl však pravdou, když jsem začal dávat reiki ramenům, loktům, pažím, předloktím a to ze všech čtyř stran, byl jsem velmi překvapen, jak se mi změnila psychika, kolik bizarností a temnoty tam sídlilo.... Chce to prostě každé místo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

Hoj Psychedelic,
dnes v buse do školy,cesta mi trvá hodinu a půl,jsem si inspirovaná tebou hrála právě s vědomím ,symboly...pěkně mě to samo vedlo kam a jak a co.Dostala jsem se i k nožkám a i při nich jsem jakoby udržovala mé vědomí k sobě jako k celku a bylo hezké si s tím hrát,nechat to v sobě rozeznít a být u sebe a nelítat myšlenkami na okamžiky budoucí či minulé.

Též ráda jsem s reiki kudy chodím a pravda,po přečtení tvých příspěvků to dostalo ještě širší rozměr. Smile

Poslední dobou zjišťuji,hehe po třech letech,že už mi takové to pohodlné polehávání přestává stačit a mam chuť být trochu kreativnější .

Jinak jsem to myslela,že přestanu reikovat pro tu chvíli,kdy cítím v nohách ty zvláštní vjemy,nechám to usadit a pak zase hurá do toho...
Též si nedokážu představit přestat s reiki a jsem též ráda za tyto všechny procesy.Jsou takovou reakcí na to,že se něco děje.

Dobrou noc a příjemné reikování Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:57 am    Předmět: Citovat

Paci sa mi na tomto fore,davanie vlastnych prezitych skusenosti a nie len teorie vycitane z knih,inak ,troska som scervenala po precitani prispevku,ja som sa noham velmi malo venovala ,chudatkam,vzdy len tak narychlo,vcera som sa uz poctivo sa venovala aj nozkam. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 11:26 am    Předmět: Citovat

Jo, jo, také se mi tu líbí. A nohám se začínám také více věnovat. Jak píše Damao, studené nohy mívám - pocit ledu. Dokonce jsem vyzkoušela zadní stranu stehen, a nějak mi připadá, jakoby to pomáhalo na hormonální nevyváženost ve spojitosti s 2.čakrou. Zatím je to jen domněnka. Budu více pacičkovat a objevovat, uvidím a vyzkouším.
Stále u mne trvá pročišťovací proces a jsem už u 1.čakry. Cítím to tak. Občas mám pocit, jakoby se u této čakry energie nějak zadržovala, takové vířivé brnění, když se sklidním, nebo své myšlenky nasměruji na duchovno, ezoteriku, sebepoznávání, Reiki a td. ... Nevím jak to popsat, přirovnala bych to ke Kundalini, jakoby měla vyběhnout nahoru. Zvláštní pocit.
Damao napsal:
Mám takovou zkušenost, že když se podaří manipulativně srovnat energii čakry (čaker) a nejsou "vyčištěny nohy, pak se vše poměrně rychle na hlavních řakrách obnovuje.

Z toho jsem docela vykulená. Tohle mě opravdu překvapilo. Tak to je fakt zajímavé. Vyzkouším si to a ověřím. Nejdu na to hrrr. Jdu pozvolna. Kdyby se mi uvolnily najednou všechny nebo většina bloků, emocí, umím být nesnesitelná a kousavá. Nejsem schopná vydržet sama se sebou.
A na ty ruce jsem ale úúúúplně zapomněla. Ani mě nenapadlo, na ně působit.
I já děkuji za inspiraci. Jsem ráda, že tu mohu být s vámi.
Ještě jednou díky, s láááááskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 3:28 pm    Předmět: Citovat

Ano ,s tymi blokmi je to tak,mala som intenzivne obdobia ,kedy sa spustali rozne vecicky ,uz som nevedela ,co s tym,bolest ,zurivost,hnev atd...troska som opatrnejsia,tak dnes som absolvovala Psychedelicov tzv .navodik a vysledok bol viac ,ako prekvapivy.Nohy mam teplucke-podobne ,ako Ty ,Edy,stale som mala studene a som tak faajn uvolnena,take lahucke telicko Very Happy ,diky!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 12:21 am    Předmět: Citovat

Edy napsal:
Jo, jo, také se mi tu líbí. A nohám se začínám také více věnovat. Jak píše Damao, studené nohy mívám - pocit ledu. Dokonce jsem vyzkoušela zadní stranu stehen, a nějak mi připadá, jakoby to pomáhalo na hormonální nevyváženost ve spojitosti s 2.čakrou. Zatím je to jen domněnka. Budu více pacičkovat a objevovat, uvidím a vyzkouším.
Stále u mne trvá pročišťovací proces a jsem už u 1.čakry. Cítím to tak. Občas mám pocit, jakoby se u této čakry energie nějak zadržovala, takové vířivé brnění, když se sklidním, nebo své myšlenky nasměruji na duchovno, ezoteriku, sebepoznávání, Reiki a td. ... Nevím jak to popsat, přirovnala bych to ke Kundalini, jakoby měla vyběhnout nahoru. Zvláštní pocit.
Damao napsal:
Mám takovou zkušenost, že když se podaří manipulativně srovnat energii čakry (čaker) a nejsou "vyčištěny nohy, pak se vše poměrně rychle na hlavních řakrách obnovuje.

Z toho jsem docela vykulená. Tohle mě opravdu překvapilo. Tak to je fakt zajímavé. Vyzkouším si to a ověřím. Nejdu na to hrrr. Jdu pozvolna. Kdyby se mi uvolnily najednou všechny nebo většina bloků, emocí, umím být nesnesitelná a kousavá. Nejsem schopná vydržet sama se sebou.
A na ty ruce jsem ale úúúúplně zapomněla. Ani mě nenapadlo, na ně působit.
I já děkuji za inspiraci. Jsem ráda, že tu mohu být s vámi.
Ještě jednou díky, s láááááskou Edy.

Na ruce? Asi jsi chtěla napsat na nohy, že?
S tou Kundaliní to beru jen jako přirovnání - má své sídlo v křížové kosti mezi 1. a 2. čakrou a dnes se s ní pracuje docela jinak, než se líčí ve většině starších knih o józe - situace se změnila někdy kolem roku 1979 - 1980. Hodně více by ses dozvěděla na setkání Sahaja (Sahadža) jógy, ale raději tam před nimi nemluv o Reiki - nemají to rádi. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 12:31 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Na ruce? Asi jsi chtěla napsat na nohy, že?


Hoj Kájo,
když pobrouzdáš hlouběji do vlákna,tak narazíš na Psychedelicovu zmínku o rukách. Smile Byla tu o nich krátce řeč,krom nohou.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 8:09 am    Předmět: Citovat

Ještě k té důležitosti nohou, např. z knih Květoslava Minaříka jsem pochopila, že nohy byly takový středobod duchovní praxe, kterou doporučoval svým žákům, soustředění na nohy, jejich zpřítomňování ve vědomí. Jednak z toho již zmiňovaného důvodu, že je tam opravdu co čistit a další důvod byl i ten, že nohy považoval za sídlo skutečně duchovních energií, asi proto kladl takový důraz na jejich "oživení"....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 8:36 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Damao napsal:

Na ruce? Asi jsi chtěla napsat na nohy, že?


Hoj Kájo,
když pobrouzdáš hlouběji do vlákna,tak narazíš na Psychedelicovu zmínku o rukách. Smile Byla tu o nich krátce řeč,krom nohou.

Džarmí

Tak to jo. To pardon. S rukama mám jinou zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 1:24 pm    Předmět: Citovat

Přeji všem hezký den.
Damao, ano je to jen přirovnání. Jakou máte zkušenost s rukama? Prosím. Já nemám u sebe žádnou a u druhých mě nenapadla souvislost - jako do nedávna s nohama. Na své ruce jsem úúúúplně zapoměla (spíš jsem si to neuvědomila, že to potřebují). Snad jen, pokud ze začátku zlobily karpální tunely nebo šlachy, popř.drobný úraz. Přitom ale pokud jsem působila na druhé pomocí Reiki na celé tělo, u nich jsem to dodržovala. Připadá mi, že nejčastěji je zvýšený průtok energie zejména v zápěstí. Nejčastěji jsem narážela na lidi s ucpanýma cévama nebo cukrovkáře. Ti zase měli tuto reakci na předloktí.

Už jsem se polepšila, co se týče nohou a je mi opravdu krásně. Bez nějakého očekávání výsledků či následků a obav jsem se do toho pustila. Vnímám teď pocity radosti, spokojenosti, vnitřního klidu a lásky.
Před 3 dny jsem použila léčivé kameny jako obvykle dělávám, ale nechala jsem výběr kamenů na intuici. Dostavily se ony zmiňované pocity a po včerejším působení na nohy se ty pocity ještě umocnily a přetrvávají.

Wink S lááááskou Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 2:10 pm    Předmět: Citovat

Nepoužila jsem tedy k reikování nohou ten zdlouhavý popis pozic rukou dle Psychedelica, ale jen obyčejné přikládaní rukou jak jsem naučená a k tomu i mezipozice - podle potřeby. Zastávám názor, že v jednoduchosti je síla. Mám ho přesto ten návod Psychedelica jakoby v záloze. Někdy ho vyzkouším. Co jsem se tu ale naučila, více reikovat bez symbolů. Použít je když to tak cítím. Dělala jsem to automaticky. Na stehnech u kolen jsem cítila zvýšený průtok energie a tak teprve tam jsem použila symboly. Když jsem došla postupně k chodidlům, bylo mi tak nějak hezky a něžně. Takové pocity bezpečí a radosti.
S láááskou Edy. Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Edy: jasné, já si také reikuji nohy co nejjednodušeji to jde. Vždy ze čtyř stran a snažím se tak, aby noha (v případě trupu - trup) byla mezi rukama - přijde mi to tak intenzivnější (ale vše má své - když je ruka jen na jedné části těla (třeba nahoře stehna), nebo naopak - když je noha (nebo trup) mezi dvěma rukama. Když si takto (ze všech čtyři stran s rukama proti sobě) prozářím nohu (trup), mám dojem jakési větší vycentrovanosti, něž když nejdřív prozářím nohu z leva, poté z prava, poté ze spodu a poté z vrchu (což se děje tehdy, když člověl levou rukou ošetřuje levé lýtko a pravou pravé lýtko - tedy obě nohy zaráz). Trošku mi to přípomíná techniku Jiřího Vacka - vnitřní pránájámu, jak ji uváděl ve svých starších publikacích - vždy v určité části těla zvolil její střed a poté ze všech stran nadechoval a vydechoval pránu. Tehdy jsem rovněž u toho cítil jakousi centraci. Když jsem začal dělat reiki ze všech čtyř stran, zjistil jsem, že dosahuji podobného stavu určité centrace těla. Nicméně vše má své - když dávám reiki jen na jedno místo - třeba levou část stehna, jakoby člověk dokázal pocítit mentální kvalitu jen této části, což je také prima, je to jiné a určitě to má své nezastupitelné místo.
Tak to nějak zatím vnímám. Neber to moc vážně a promiň za případný "učitelský tón".
Komunikaci čaker (lépe by asi bylo říkat "komunikace částí těla") vnímám jako metodu jak propojit všechny části těla. Je to velmi silné a na můj vkus moc dynamické a aktivizační. Třeba k tomu jednou najdu cestu...


Naposledy upravil Psychedelic dne út duben 28, 2009 1:38 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 4:58 pm    Předmět: Citovat

Ještě k reikování těla ze všech čtyř stran.
Walter Lubeck takhle krásně rozdělil hlavu. Obličej, spánky, hlava zezadu, uši, vrchol hlavy (ten tam myslím nemá,ale já to tam mám moc rád)... Ale trup, ruce, nohy? Získal jsem nejprve dojem, že jedna část těla stačí - že reiki to prozáří z jedné strany všechno. Nicméně je to samozřejmě naivní. Několik let jsem se přesvědčoval o tom, že když si dám reiki na obličej a uši, neprozářím se tím celá hlava, ale je třeba ji prozářit ze všech stran - i týl a temeno. Stejně tak tomu je i s ostatními částmi těla. Hruď jde hůře (dle možností každého), ale od žaludku je fajn si z toho udělat samozřejmost - jedna ruka na záda, druhá naproti a prozářit. Poté jednu na levý bok hrudníku, druhou ruku na pravý bok hrudníku (svírají mezi sebou tedy hrudník ) a opět prozážit a tak sestupovat a prozařovat ze všech čtyř stran každé místo až k chodidlům. Je to super být celý prozářený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund