Fórum - Zobrazit téma - Komunikace čaker - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Komunikace čaker
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Komunikace čaker
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 4:57 pm    Předmět: Komunikace čaker Citovat

Zdravím Vás,
jelikož jsem zde viděl mnoho příspěvků a povzdechů ohledně uzemnění, napadlo mě podělit se s vámi o techniku, kterou jsem si pro sebe nazval "komunikace čaker".
Jak jsem se k ní dostal. Z počátku dlouho pracoval se systémem vyrovnání čaker, jak nás učila Iveta Woodová 1-7,2-6,3-5,4-4. Walter tuto základní vyrovnávání dělal 1-6,2-5,3-4 (vynechával 7.čakru).
Ve své pozdější knize Walter Lubeck ke každému "pravidlu reiki" udělal určitou "reiki techniku" - dám příklad: jednu ruku na 1. a další na 5. čakru u "dnes se nebudu zlobit" (nevím zda to tam tak přesně je, nicméně - jde mi o princip toho, že se nákres vymykal klasickému pojetí "vyrovnávání čaker"). Když jsem toto cvičení začal dělat, všiml jsem si významných změn. Přišlo mi, jakoby čakry o sobě začaly navzájem více vědět, jakoby byly mezi sebou více provázány. Napadlo mě, že by bylo zajímavé mezi sebou provázat všechny části těla - jakoby jedna část dávala té druhé o sobě vědět. A opravdu, po níže uvedeném cvičení jsem začal mít pocit, jakoby se z těla stal jakýsi monolyt. Cvičení je velmi aktivizující. Snad bych řekl, že až ne-relaxační. Zaznamenal jsem u toho i lepší koordinaci těla.
Vymyslel jsem si tři způsoby, jak toto cvičení provádět. První způsob je VELMI UZEMŇUJÍCÍ. Nenašel jsem zatím žádnou jinou techniku, která by mě dokázala tak výrazně uzemnit jako toto. Nicméně zjistil jsem, že pokud jsem dělal jen toto, byl jsem se zemí spjat až příliš. Proto jsem začal dělat i následující dvě techniky. Začínám tedy první technikou, jenž mě uzemní, poté druhou technikou, jenž energii zase vyvede k hlavě a další ji vede do srdeční čakry.
Přemýšlel jsem jak sem toto cvičení uvést. Rozhodl jsem se, že ho sem celé rozepíši. Snad to nebude vadit.
Nejedná se o nic mimořádného, snad to ale někoho obohatí.


Levá ruka na temeno hlavy (7. čakra) a pravá ruka na čelo (6. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na krk (5. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na hrudník (4. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na plexus (3. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na pupek (3. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na podbříšek (2. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na stehna
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na kolena
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na chodila
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na čelo (6. čakra) a pravá ruka na krk (5. čakra).
Levá ruka na čelo a pravá ruka na hrudník (4. čakra)
Levá ruka na čelo a pravá ruka na plexus (3. čakra)
Levá ruka na čelo a pravá ruka na pupek (3. čakra)
Levá ruka na čelo a pravá ruka na podbříšek (2. čakra)
Levá ruka na čelo a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na čelo a pravá ruka na stehna
Levá ruka na čelo a pravá ruka na kolena
Levá ruka na čelo a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na čelo a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na čelo a pravá ruka na chodila
Levá ruka na čelo a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na hrudník (4. čakra) a pravá ruka na plexus (3. čakra)
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na pupek (3. čakra)
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na podbříšek (2. čakra)
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na stehna
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na kolena
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na hrudník a pravá ruka na chodila
Levá ruka na hrudník a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na plexus (3. čakra) a pravá ruka na plexus (3. čakra)
Levá ruka na plexus a pravá ruka na pupek (3. čakra)
Levá ruka na plexus a pravá ruka na podbříšek (2. čakra)
Levá ruka na plexus a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na plexus a pravá ruka na stehna
Levá ruka na plexus a pravá ruka na kolena
Levá ruka na plexus a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na plexus a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na plexus a pravá ruka na chodila
Levá ruka na plexus a pravá ruka směřující k zemi (čakra
Levá ruka na pupek (3. čakra) a pravá ruka na podbříšek (2. čakra)
Levá ruka na pupek a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na pupek a pravá ruka na stehna
Levá ruka na pupek a pravá ruka na kolena
Levá ruka na pupek a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na pupek a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na pupek a pravá ruka na chodila
Levá ruka na pupek a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na podbříšek (2. čakra) a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na podbříšek a pravá ruka na stehna
Levá ruka na podbříšek a pravá ruka na kolena
Levá ruka na podbříšek a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na podbříšek a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na podbříšek a pravá ruka na chodila
Levá ruka na podbříšek a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)



Levá ruka na perineum a pravá ruka na stehna
Levá ruka na perineum a pravá ruka na kolena
Levá ruka na perineum a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na perineum a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na perineum a pravá ruka na chodila
Levá ruka na perineum a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)



Levá ruka na stehna a pravá ruka na kolena
Levá ruka na stehna a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na stehna a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na stehna a pravá ruka na chodila
Levá ruka na stehna a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na kolena a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na kolena a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na kolena a pravá ruka na chodila
Levá ruka na kolena a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na lýtka a pravá ruka na kotníky
Levá ruka na lýtka a pravá ruka na chodila
Levá ruka na lýtka a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na kotníky a pravá ruka na chodila
Levá ruka na lýtka a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)


Levá ruka na chodila a pravá ruka směřující k zemi (čakra adhára sahasrádala kamala)

Obě ruce směřují k zemi

Nyní celý postup principielně opakujeme, jen začínáme od země a směřujeme k vrcholu hlavy.

Začínáme pravou rukou u země


pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na kotníky
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na lýtka
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na kolena
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na stehna
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na na perineum (1.čakru)
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na podbříšek
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na pupek (či plexus)
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující k zemi a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)


pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na lýtka
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na kolena
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na stehna
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na na perineum (1.čakru)
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na podbříšek
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na pupek (či plexus)
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na kotníky a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)


pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na kolena
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na stehna
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na na perineum (1.čakru)
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na podbříšek
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na pupek (či plexus)
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na lýtka a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)

pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na na perineum (1.čakru)
pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na podbříšek
pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na pupek (či plexus)
pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na stehna a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)

pravá ruka směřující na perineum a levá ruka směřující na podbříšek
pravá ruka směřující na perineum a levá ruka směřující na pupek (či plexus)
pravá ruka směřující na perineum a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující na perineum a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na perineum a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na perineum a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)


pravá ruka směřující na podbříšek a levá ruka směřující na pupek (či plexus)
pravá ruka směřující na podbříšek a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující na podbříšek a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na podbříšek a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na podbříšek a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)

pravá ruka směřující na plexus a levá ruka směřující na střed hrudi ( 4. čakra)
pravá ruka směřující na plexus a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na plexus a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na plexus a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)

pravá ruka směřující na 4. čakru a levá ruka směřující na krk ( 5. čakra)
pravá ruka směřující na 4. čakru a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na 4. čakru a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)

pravá ruka směřující na na 5. čakru a levá ruka směřující na čelo (6. čakra)
pravá ruka směřující na 5. čakru a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)


pravá ruka směřující na 6. čakru a levá ruka směřující na temeno hlavy (7. čakra)

obě ruce na sedmou čakru




na závěr můžeme svést energii do srdečního centra, pokud nám nevyhovuje v sedmé čakře:

Levá ruka na temeno hlavy (7. čakra) a na pravá ruka na zem (čakra adhára sahasrádala kamala)
Levá ruka na temeno hlavy a na pravá ruka na kotníky
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na lýtka
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na kolena
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na stehna
Levá ruka na temeno hlavy a pravá ruka na perineum (1. čakra)
Levá ruka na čelo (6. čakra) a pravá ruka na podbříšek (2. čakra)
Levá ruka na krk (5. čakra) a pravá ruka na plexus (3. čakra)
Obě ruce na střed hrudi (4. čakra)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Víš, připadá mi to strašně komplikované. Jako pořadí pozic pro terapii to může mít určitě svůj význam.
A pak - velmi často navrhuješ kombinaci působení na lýtka + čakru atp. Proč zrovna lýtka? Uvědomuji si, že kotníky jsou "obrazových prostorem" - nebo jinak - "registrem" - 5. a 6. čakry, kolena 4. čakry - lýtka jsou někde mezi....
To, co je pro mne nepohodlné, je pamatovat si takové množství poloh - musel bych to mít někde na papírku nebo ještě lépe na plakátu před sebou, abych to nepopletl. Každé čtení "pokynů" je u mne na úkor prožitku - přespříliš se aktivizuje levá mozková hemisféra a u mne to znamená otevření se koloběhu myšlenek.
Každopádně děkuju za podnět k přemýšlení - a možná, že si v tom najdu něco nového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 6:04 pm    Předmět: Citovat

Damao:
Díky, jsem rád, že jsi se k tomu vyjádřil. Když jsem to psal, říkal jsem si, že by bylo fajn, slyšet na to Tvůj pohled...
Ono je to velmi jednoduché, jen jsem to rozepsal, není třeba si nic pamatovat, jen pochopit princip, jak to jde. Stačí tedy vyzkoušet podle návodu prvních pár pozic, poté to člověk pochopí, neboť je to logické. Žádný návod netřeba. Přemýšlel jsem zda ho sem vůbec psát... v principu to je vždy jedna ruka stojí na jedné jedné čakře (či místě) a druhá postupně klesá dolů. atd. Lýtka jsou velká a důležitá součást nohy. Jakub Minařík, Míla Tomášová a Jiří Vacek mluví o tom, že je nohy potřeba čistit a věnovat jim patřičnou pozornost. Jiří Vacek a Míla Tomášová to zdůvodňují tím, že do nich klesají pokleslé energie. Myslím, že s lýtkami pracoval i Drtikol a podle něj poté i Jarka Kočí. Možná právě Drtikol to naučil Mílu Tomášovou a ta poté Jiřího Vacka. Rovněž pracují i s mnou zmíněnou čakrou pod nohami. Já z počátku vynechával dokonce celé nohy, což byla velká chyba, neboť jsem v nich nechával spoustu špíny. Když jsem chodíval na holotropní dýchání, často jsem měl v lýtkách křeče (což postupně odeznilo a poté se již v dalších sezeních neopakovalo) a v nich mnoho hnusu. I v reiki terapiích vždy cítím jak jsou lýtka potemnělá a že je v nich spousta nepořádku. Když je vynechám, stačí jeden týden dva a při reikování jsou lýtka většinou plná jakýchsi šedavých osin, divných někdy až bizarních myšlenek (i když tohle se týká všeho, ne jen lýtek - vše, co přestanu prozařovat, začíná prostě chřadnout). Proto vždy lýtka, stejně jako každou část nohy i rukou prozařuji ze všechy čtyř stran, aby byly celé prosvětlené.
Stejně jako prozařuji i celé tělo. Vždy ze všech čtyř stran (jak jsem zjistil, z jedné strany to prostě nestačí), a pokud to jde tak dám příslušnou část mezi ruce, aby to bylö silnější.
Zřejmě to všechno víš a nosím dříví do lesa... jen jsem chtěl říct jak to dělám a proč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

ad nohy- kamarádka na mne zkoušela terapii podle Ann Brennan z kurzu Ruce světla a působení na nohou-holeně, stehna, to byla opravdu síla a nikdy bych neřekla, že se mohou uvolnit takové velké emoční bloky....fakt síla. Jen malý rozdíl, nepracuje se s Reiki ale energií Země. Je taková hutnější.ALe ono je asi jedno s čím na sobě člověk pracuje, hlavně že něco dělá. Myslím, že bude určitě dobře pracovat cíleně s působením na nohy, jak píše Psychedelic, taky jsem nohy hodně opomíjela. Jenže nohama se držíme Země.... Wink Nojo, furt se člověk učí Very Happy Notoricky známé ale není nad vlastní prožitek a poznání Very Happy

Jinak si myslím, že to je moc dobře, že jsi to sem takhle dost podrobně a hezky popsal, Psychedeliku - sakra to se tak blbě skloňuje ta tvoje přezdívka, skoro si vykloubím prsty Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Damao:
Díky, jsem rád, že jsi se k tomu vyjádřil. Když jsem to psal, říkal jsem si, že by bylo fajn, slyšet na to Tvůj pohled...
Ono je to velmi jednoduché, jen jsem to rozepsal, není třeba si nic pamatovat, jen pochopit princip, jak to jde. Stačí tedy vyzkoušet podle návodu prvních pár pozic, poté to člověk pochopí, neboť je to logické. Žádný návod netřeba. Přemýšlel jsem zda ho sem vůbec psát... v principu to je vždy jedna ruka stojí na jedné jedné čakře (či místě) a druhá postupně klesá dolů. atd. Lýtka jsou velká a důležitá součást nohy. Jakub Minařík, Míla Tomášová a Jiří Vacek mluví o tom, že je nohy potřeba čistit a věnovat jim patřičnou pozornost. Jiří Vacek a Míla Tomášová to zdůvodňují tím, že do nich klesají pokleslé energie. Myslím, že s lýtkami pracoval i Drtikol a podle něj poté i Jarka Kočí. Možná právě Drtikol to naučil Mílu Tomášovou a ta poté Jiřího Vacka. Rovněž pracují i s mnou zmíněnou čakrou pod nohami. Já z počátku vynechával dokonce celé nohy, což byla velká chyba, neboť jsem v nich nechával spoustu špíny. Když jsem chodíval na holotropní dýchání, často jsem měl v lýtkách křeče (což postupně odeznilo a poté se již v dalších sezeních neopakovalo) a v nich mnoho hnusu. I v reiki terapiích vždy cítím jak jsou lýtka potemnělá a že je v nich spousta nepořádku. Když je vynechám, stačí jeden týden dva a při reikování jsou lýtka většinou plná jakýchsi šedavých osin, divných někdy až bizarních myšlenek (i když tohle se týká všeho, ne jen lýtek - vše, co přestanu prozařovat, začíná prostě chřadnout). Proto vždy lýtka, stejně jako každou část nohy i rukou prozařuji ze všechy čtyř stran, aby byly celé prosvětlené.
Stejně jako prozařuji i celé tělo. Vždy ze všech čtyř stran (jak jsem zjistil, z jedné strany to prostě nestačí), a pokud to jde tak dám příslušnou část mezi ruce, aby to bylö silnější.
Zřejmě to všechno víš a nosím dříví do lesa... jen jsem chtěl říct jak to dělám a proč...

Pokud jde o nohy - pokusím se rozvést, co jsem jen načrtl. Čištění nohou je skutečně velmi, velmi důležité - na nohou jsou významné plochy, který, říkám "pracovně" zrcadla čaker - jsou to místa, kam jsou přenášeny emoce související s nezpracovanými tématy jednotlivých čaker - vyjímkou je jen ta první, která svůj zdrcadlovou plochu má sama v sobě. Další zrcadlové plochy jsou pak rozmístěny od perinea dolů kl chodidlům. Mám z¨takovou zkušenost, že když se podaří manipulativně srovnat energii čakjry (čaker) a nejsou "vyčištěny nohy, pak se vše poměrně rychle na hlavních řakrách obnovuje.
Jde te'd o to, že lýtka jsou mimo tyto zrcadlové plochy (registry) čaker. V podstatě si můžete uvědomit, že v případě "zamrzlých emocí" nalézáme velmi studené plochy, kde jakoby pod kůží byly kousky ledu na nohou a to zejména na kolenou a na stehnech nad koleny a u kotníků. Nejde o studené nohy, ale o pocit ledu pod kůží a zamrzlé energie. Kdyá na takové místo při terapii narazím, snažím se vždy velmi pečlivě a trpěli minimálně energii "rozproudit" - používá se drenáře vhodným kamenem (nejlepší je rubín ve fuchsitu - takové ty tyčinky ale s rubínem na špičce, dobrý je krystal křišťálu ři ametystu). Hodně dobrý je za tím účelem kousek hadího jaspisu - jak zní obchodní název - který energii "netočí", ale "fouká" jedním směrem (kyvadlo ukazuje výkyv vždy pouze na jednu stranu od svislé polohy - je to zajímavý jev).
Pokud to tak cítíte, že nevadí takové ty složitější postupy, tak je to asi pro vás OK.
Křeče v lýtkách podle mých zkušeností způdonuje především náběh na křečové žíly - psychosomaticky v okamžiku, kdy narážíme nebo překonáváme "křečovité" životní postoje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Jsem sice zelenáč a knihy tohoto typu jsem bohužel nečetla. Ale plně s vámi souhlasím, co se týče lýtek. Je to právě ono, pro mne překvapivé zjištění, o kterém jsem psala na jiném vláknu, co se týče nejen spodních čaker, ale právě nohou. Vždy jsem na nohy přikládala ruce tak nějak dle stanovených pozic, případně se nechala vést Reiki. Poslední dva lidičkové, na které jsem působila, měli ošklivé křečové žíli a pán ještě dokonce problém s cévami. Poznala jsem to podle průtoku energie. Tak jsem ruce na nohách přikládala intuitivně (mnohdy mi připadalo i trochu nezvykle, ale rozum tu neléčí). Zjistila jsem právě dle této mé zkušenosti, že lýtka hrajou při reikování také svou roli. Zařadila jsem tedy pozici na lýtkách do pozic, které používám při reikování celého těla. Když mi ty lidi ukázali, jak jejich lýtka vypadají, ... Hned po prvním reikování nastaly úžasné změny nejen na nohou, ale ti lidé jsou uvolněnější a veselejší. Nejsou tak upjatí a strnulí.
U paní v léčbě celého těla pomocí Reiki pokračujeme, bereme to i jako chvilku na oddech a pro radost. Dokonce má teď i jasnější pleť. Jo a už nemá ostych nosit sukně. Mám z toho opravdu radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

Psychodelic ďakujem! Ešte otázočka - v úvodnom popise si preskočil piatu čakru - schválne? Prečo?
Ďakujem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:31 pm    Předmět: Citovat

Hexa:
Díky za připomínku, pátá čakra chybí. Snad není netřeba doplňovat, neboť princip je u ní stejný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Díky Damao, zajímavé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Psychedelic napsal:
Damao:
Díky, jsem rád, že jsi se k tomu vyjádřil. Když jsem to psal, říkal jsem si, že by bylo fajn, slyšet na to Tvůj pohled...
Ono je to velmi jednoduché, jen jsem to rozepsal, není třeba si nic pamatovat, jen pochopit princip, jak to jde. Stačí tedy vyzkoušet podle návodu prvních pár pozic, poté to člověk pochopí, neboť je to logické. Žádný návod netřeba. Přemýšlel jsem zda ho sem vůbec psát... v principu to je vždy jedna ruka stojí na jedné jedné čakře (či místě) a druhá postupně klesá dolů. atd. Lýtka jsou velká a důležitá součást nohy. Jakub Minařík, Míla Tomášová a Jiří Vacek mluví o tom, že je nohy potřeba čistit a věnovat jim patřičnou pozornost. Jiří Vacek a Míla Tomášová to zdůvodňují tím, že do nich klesají pokleslé energie. Myslím, že s lýtkami pracoval i Drtikol a podle něj poté i Jarka Kočí. Možná právě Drtikol to naučil Mílu Tomášovou a ta poté Jiřího Vacka. Rovněž pracují i s mnou zmíněnou čakrou pod nohami. Já z počátku vynechával dokonce celé nohy, což byla velká chyba, neboť jsem v nich nechával spoustu špíny. Když jsem chodíval na holotropní dýchání, často jsem měl v lýtkách křeče (což postupně odeznilo a poté se již v dalších sezeních neopakovalo) a v nich mnoho hnusu. I v reiki terapiích vždy cítím jak jsou lýtka potemnělá a že je v nich spousta nepořádku. Když je vynechám, stačí jeden týden dva a při reikování jsou lýtka většinou plná jakýchsi šedavých osin, divných někdy až bizarních myšlenek (i když tohle se týká všeho, ne jen lýtek - vše, co přestanu prozařovat, začíná prostě chřadnout). Proto vždy lýtka, stejně jako každou část nohy i rukou prozařuji ze všechy čtyř stran, aby byly celé prosvětlené.
Stejně jako prozařuji i celé tělo. Vždy ze všech čtyř stran (jak jsem zjistil, z jedné strany to prostě nestačí), a pokud to jde tak dám příslušnou část mezi ruce, aby to bylö silnější.
Zřejmě to všechno víš a nosím dříví do lesa... jen jsem chtěl říct jak to dělám a proč...

Pokud jde o nohy - pokusím se rozvést, co jsem jen načrtl. Čištění nohou je skutečně velmi, velmi důležité - na nohou jsou významné plochy, který, říkám "pracovně" zrcadla čaker - jsou to místa, kam jsou přenášeny emoce související s nezpracovanými tématy jednotlivých čaker - vyjímkou je jen ta první, která svůj zdrcadlovou plochu má sama v sobě. Další zrcadlové plochy jsou pak rozmístěny od perinea dolů kl chodidlům. Mám z¨takovou zkušenost, že když se podaří manipulativně srovnat energii čakjry (čaker) a nejsou "vyčištěny nohy, pak se vše poměrně rychle na hlavních řakrách obnovuje.
Jde te'd o to, že lýtka jsou mimo tyto zrcadlové plochy (registry) čaker. V podstatě si můžete uvědomit, že v případě "zamrzlých emocí" nalézáme velmi studené plochy, kde jakoby pod kůží byly kousky ledu na nohou a to zejména na kolenou a na stehnech nad koleny a u kotníků. Nejde o studené nohy, ale o pocit ledu pod kůží a zamrzlé energie. Kdyá na takové místo při terapii narazím, snažím se vždy velmi pečlivě a trpěli minimálně energii "rozproudit" - používá se drenáře vhodným kamenem (nejlepší je rubín ve fuchsitu - takové ty tyčinky ale s rubínem na špičce, dobrý je krystal křišťálu ři ametystu). Hodně dobrý je za tím účelem kousek hadího jaspisu - jak zní obchodní název - který energii "netočí", ale "fouká" jedním směrem (kyvadlo ukazuje výkyv vždy pouze na jednu stranu od svislé polohy - je to zajímavý jev).
Pokud to tak cítíte, že nevadí takové ty složitější postupy, tak je to asi pro vás OK.
Křeče v lýtkách podle mých zkušeností způdonuje především náběh na křečové žíly - psychosomaticky v okamžiku, kdy narážíme nebo překonáváme "křečovité" životní postoje.


Damao, o kterých plochách na nohách mluvíš? dají se někde vyhledat? kdeje najdu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:05 pm    Předmět: Citovat

Hoj Psychedelic,
často při reikování vrchní části těla cítím jakési napětí v nohách,od kolen dolu,přijde mi,že se to centruje ke kotníků.Jsem lenoch a nejraději reikuju v leže a tedy kam si dosáhnu a málokdy jdu právě k těm kotníkům a že občas jasně říkají,že by také stály o reiki.Občas poslechnu a občas se mi vlastně stává,že reikovat přestanu,protože je mi ten zvláštní a nepříjemný tlak v nohách nepříjemný.Někdy mi noha až nadskočí či sebou trhne.
Tak díky za vysvětlení,myslím,že se nožkám budu věnovat více a nebudu lenošit jen na pohodlných pozicích.
Ráda tuto svojí lenost řeším tak,že si posílám jakoby dálkovou technikou reiki do celého těla,aj třeba při harmonizaci čaker a podobně,když se nechci nějak nepohodlně kroutit.

Zajímal by mě váš názor na rozdíl mezi opackováváním a posíláním reiki naráz do celého těla,harmonizaci čaker a podobně.

Díky Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:45 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:

Damao, o kterých plochách na nohách mluvíš? dají se někde vyhledat? kdeje najdu?

Myslím, že je najdeš maximálně někde v nějakých manuálech mistrů původně z brněnské líhně. Je to výsledek "bádání" a terapií z 90-tých let v Brně.
Jde o tyto plochy: vnitřní strana stehen (třísla), stehna nad koleny, kolena, kotníky a holeně, kotníky a nárty , chodidla. Jsou uspořádány zrcadlově k hlavním čakrám. První čakra zrcadlový obraz má sama v sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 11:16 pm    Předmět: nohy Citovat

Psychedelicu, díky. Včera jsem začala cíleně (ručně) Reikovat nohy. Pro jistotu celé Embarassed Laughing . Nějak jsem je holky moje dvě důležitý opomíjela. Jak píše Džarmi: v leže to bylo, kam si dosáhnu. No a ty nohy jsou tochu daleko............ Ještě jednou díky za připomenutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
fdh napsal:

Damao, o kterých plochách na nohách mluvíš? dají se někde vyhledat? kdeje najdu?

Myslím, že je najdeš maximálně někde v nějakých manuálech mistrů původně z brněnské líhně. Je to výsledek "bádání" a terapií z 90-tých let v Brně.
Jde o tyto plochy: vnitřní strana stehen (třísla), stehna nad koleny, kolena, kotníky a holeně, kotníky a nárty , chodidla. Jsou uspořádány zrcadlově k hlavním čakrám. První čakra zrcadlový obraz má sama v sobě.


aha a víš to nějak přesněji, která kam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

No podle toho co si ze seminářů pamatuju já - je to jakobys přeložila trup v pase-,nebo se ohnula k nohám-vychází to zhruba 4. čakra na kolena...atd .Je to tak Damao?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund