Fórum - Zobrazit téma - zase vztahy - úvaha - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zase vztahy - úvaha
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zase vztahy - úvaha
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 4:02 pm    Předmět: zase vztahy - úvaha Citovat

Vážení přátelé,
potkávám čím dál víc osamělých zklamaných lidí, obou pohlaví a skutečně rozmanitého věku (např. včera pěkný a zajímavý kluk, 23 let, před tím děvče 26, připomínající Dzarmi, báječná ženská kolem 40...), kteří si mi stěžují, že nemůžou najít kvalitního partnera a než být klamáni a využívání pro různé hry, tak raději jsou sami.
Jakoby jaro - nejaro byla mezi lidmi pořád zima.
Co vy si o tom myslíte?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

já nemůžu najít pořád důvod proč mít partnerku. Asi zima ve mně Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 5:07 pm    Předmět: Re: zase vztahy - úvaha Citovat

samanka napsal:
Vážení přátelé,
potkávám čím dál víc osamělých zklamaných lidí, obou pohlaví a skutečně rozmanitého věku, kteří si mi stěžují, že nemůžou najít kvalitního partnera


Ahoj Šamanko,
Kdo je to kvalitní partner ? Co si pod tím představujeme ? Když řeknu kvalitní, tak příměr je dokonalý. Také bych si přála dokonalého partnera. Nemám ho. Ale asi proto, že sama také dokonalá nejsem.



P.S. Ty vždycky vyšťouráš nějaké zajímavé téma Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, z vlastní zkušenosti:
už to mám ke 40 skoro blíž než k 35, ohavná a smradlavá snad nejsem, mám zajímavé zájmy a veselou mysl, doma nevysedávám a v kolektivu jsem oblíbená. Přesto nemám partnera, což nikdo z mého okolí nedokáže pochopit.
Před nějakou dobou jsem to začala opravdu řešit (a přestala se vnímat jako obět smutného osudu). Rozhodla jsem se to změnit resp. změnit sebe, aby se změnilo i to kolem mě. A ono se to pomalu daří.
A světe div se, najednou kolem sebe VIDÍM spousta zajímavých chlapů A ONI VIDÍ MĚ. A to aniž bych se snažila, prostě se najednou sami objevují v mém okolí. Najednou zjišťuji, že jsem pro chlapy přitažlivá a cítím, že mě vnímají jako ženu, protože já sama se CÍTÍM být ženou. To mě fakt hodně baví Embarassed . Ačkoliv jsem přibrala na váze, jsem na své tělo pyšnější než dřív.
Současně se kolem mě vyrojilo spoustu holek, který jsou na tom jako já před rokem, dvěma, třema. Hledají a nevidí, když vyberou, je to fiasko. Chce se mi s nima zacloumat a probudit je z jejich nazlobenosti na nepřející osud, ale už vím, že k téhle zkušenosti si musí každý dojít sám. Snažila jsem se je nasměrovat, ale nechápaly, co to blekotám. Takže dál řeší celulitidu, jedí potravinové doplňky a mluví o hubnutí a smutně vyzařují šeď a zimu a máchají kolem sebe šavlí.

Nedovedu doporučit nic otřepanějšího než "změňte sebe a změníte tím své okolí (a přitáhnete si do života fajn chlapy)". Není to tak jednoduché a nejde to přes noc. Sama bych to nezvládla, ale když spadnete dostatečně hluboko a opravdu se rozhodnete, že to chcete jinak, tak se průvodci/učitelé/pomocníci vždycky objeví. Za což jim tímto děkuji.
Jsem pořád na cestě ale už mě to baví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

Nejtěžší na celé věci je, že člověk hledá něco, co neví, jak vypadá.

jak se má stát člověk ženskou, když neví, co to je být ženská

Question Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 8:21 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
já nemůžu najít pořád důvod proč mít partnerku. Asi zima ve mně Idea


Jaká zima ? Proč zima ? Tak důvod nehledej. Až ten důvod mít budeš, tak ho sám ucítíš Wink
A nebo ho nenajdeš nikdy. Nevidím na tom nic špatného. Je to férovější, než se do nějakého vztahu mermomocí nutit . Proč ?

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 9:33 pm    Předmět: Citovat

No hezké mi to téma,stále mě provázející,hlavu si lámající nad vztahy každý den......
Všimla jsem si,že se stále honím za nějakým ,samozřejmě skvělým a harmonickým vztahem,aniž bych si pořádně ukončila poslední a odpojila se s porozuměním co mi měl přinésti za poselství.Hehe,naposled jsem si říkala,však Džarmi,buď v klidu a sama,makej na sobě jak to jde,třeba ještě pár let a pak si někoho přitáhni,někoho kdo ti odpovídá a protože už budeš docela uvědomělá a budeš mít toho spousty zpracovaného,už se s tím mužem bude dát žít.....hehehehehehe.Nu velmi vtipné.

Na mé aktivní cestě za ženstvím ,si ujasňující co to je a jak se to žije se pídím po jakékoliv informaci dopomáhající mi nalézt hledané a to krásnou,spokojenou ženu v sobě,protože mam pocit,že právě tohle je základem dobrého vztahu.Díky tomu zrovna čtu knihu MUŽ nebo ŽENA od Zdeňky Jordánové a tam věnuje kapitolu tomu,proč lidé raději žijí sami,bez risku dalšího nevydařeného vztahu.

Píše :

Tak jak to doopravdy je?Jsme donuceni žít ve věčných sporech,nenaplněni a nepřijati,nepochopeni a nemilováni?Kde jsi ty můj jediný či jediná,koho hledám?
Prozradím vám tajemství!Ten jediný či jediná,které hledáte jste vy sami.Sebe hledáte!Toužíte po potvrzení sebe sama,toužíte po pocitu jednoty,který jste ještě někde ve skrytu duše nezapomněli,a chcete ho dosáhnout skrze prožitek přicházející z vnějšího světa.Domníváte se,že když najdete někoho,kdo bude stejný jako vy,dosáhnete tohoto zatraceného pocitu.Ano,ale i ne.

Dále píše,že i pokud dosáhneme dokonalému porozumění sami sobě a z toho by mohlo plynout dokonalé porozumění s partnerem,tak nás to nebude dlouho bavit.

Vidí to nakonec asi tak,že je dobré aby jsme si k sobě dle svého vlastního druhu,jako jsou různé druhy zvířátek,nalezli partnera svého druhu.
Takže želvička si hledá želvičku,ježeček ježečka......Pak se želvička nediví ,že jí ježeček píchá bodlinkami a jí to otravuje......

Snaží se nasměrovat nás ženy a muže,aby jsme došli k poznání svých potřeb,životních postojů a pak si najít někoho podobného do páru.
Nemusíme pak tedy spolu bojovat o své přežití a to,co se nám líbí,ale můžeme spolu růst.Základní postoje máme vyřešené a možnost nekonečné tvorby leží před námi.

Nu samozřejmě je toho na té cestě za příjemným partnerstvím mnohem více a rozhodně stojí za to si to projít,protože sklizeň může být přece jenom velmi sladká.

Jak tak na to koukám,co jsem tu napsala,tak ta moje první vtipná úvaha nebude zas až tak od věci.Nu ještě se k ní vrátím a trochu si s ní pohraju,hehe.

Tak zdárek a hodně štěstí ve vztazích Džarmí



Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:09 am    Předmět: x Citovat

Evik: slovo kvalitní jsem tam dala schválně. Definovala bych tak lidi a vztahy, které se alespoň pokouší (neříkám že jsou ideální) o jakousi kvalitu, která dneska všeobecně není moc populární. Tedy férovost, snaha neutéct od prvních problémů, ale něco s nimi dělat, snaha cosi smysluplného vytvořit, nepodvádět, nelhat a co já vím co všechno.
Je hodně zvláštní, že se pořád vymýšlí čím, dál víc technických zařízení a systémů (od mobilu přes mail po icq a jiné možnosti), které mají komunikaci urychlit a zjednodušit, ale čím dál víc mám pocit jakoby se lidi jeden druhému spíš vzdalovali. Ještě že nejsou virtuální čajovny a hospůdky. Nebo spíš, ještě že se chodí do těch skutečných!

Hlavně co se s tím dá dělat, že?
Otázka ženství, souhlas. Ale docela mě překvapilo, že stejný problém
se svým mužstvím mají i chlapi. Ženy se hodně změnily a muži si s tím tudíž musí poradit a taky něco v sobě změnit.

Někdo tu naťukl téma seznámení s druhým pohlavím. Tak to si myslím, že je dneska to nejjednodušší. Možností je moře, jenže teprve pak nastupuje ten malér - kvalitní výběr. Pak ta euforie pomalu pohasíná...
Proč nebýt i sám (Psychedelic), pokud ti to vyhovuje a není to jen
vynucená situace, která by tě trápila. Být sám, že chci a být sám, protože není vhodný partner je velký rozdíl.

šamanka

Otázka na tělo: Dzarmi, smart a ostatní - co byste chtěly? Jaký by měl být partner, vztah podle vašich představ? Jaké by tam měly být kvality podle vašich osobních představ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:41 am    Předmět: Citovat

Ahoj Šamanko,

jo, vím jak jsi to myslela s kvalitním partnerem. Very Happy .
Citace:
Ještě že nejsou virtuální čajovny a hospůdky.

Napsala jsem takovou malou úvahu, kde říkám, že komunikujeme s celým světem, ale sami mezi sebou a mezi svými nejbližšími to nedokážeme.

Ale háček může být i v tom, že my pořád něco očekáváme. Čekáme, jak nás hned každý bude milovat, aniž bychom pro to něco dělali. Čekáme, jak nám budou všichni říkat, jak jsme úžasní a přitom to musíme nejdřív říkat sami sobě. Pak třeba přitáhneme zájem těch druhých.

Jsme nastaveni na to, abychom stále něco brali. Ale nejdříve musíme dát, abychom dostali. Láska není být milován, ale milovat. Abychom mohli dostat, musíme nejdřív dávat, ale nic za to očekávat. Dáváme proto, že z toho máme radost, ne proto, že za to něco čekáme.

A vůbec není důležité, jak dlouho jsme v nějakém vztahu. Jestli rok nebo 30 let. I ve svém vztahu jsem se začala učit. Nikdy není pozdě na nic Wink .

ahoj

P.S.Na tvůj dovětek si musím ponechat víc času Very Happy . Naše příspěvky se ,,minuly".


Naposledy upravil Evik dne st duben 22, 2009 10:23 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

já jsem si vždycky partnerku našel, když jsem ji zrovna nehledal a byl spokojený se stavem volnosti.

Když jsem hledal, tak nic moc výsledky.

Prostě to tak funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 9:37 am    Předmět: x Citovat

Evik: jen dávat a nic neočekávat - moc nefunguje. Pokud jen pořád dávám (a co si budeme povídat, tak stejně nakonec kdesi v hloubce duše po tom i dostávat prahneme), tak za chvíli začnu pociťovat nedostatek a nespokojenost. Nejsem si jistá, jestli taková nerovnováha v dávání a dostávání může přinést uspokojení v praxi.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:47 am    Předmět: x Citovat

Nerozumím jedné věci: proč je potřeba dostávat vnímána jako něco špatného, nepatřičného. Mám-li ráda sama sebe, je to jako mít rád někoho jiného. I já si zasloužím dostávat. Učíme se ze všech sil dávat, neučíme se dostávat. Na dávání si můžeme najít věčného průseráře a do té černé díry můžeme dávat do aleluja, budeme z toho spokojeni?
Znám sama ty staré vzorce typu nezasloužím si, nejsem dost dobrá, hlavně ostatní, hlavně dávat, braní je sobecké,.... a co já vím co ještě.
Asi jen svatí jsou už na úrovni, kdy žijí jen z nadpozemské lásky, my ostatní potřebujeme tu obyčejnou.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:48 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
já jsem si vždycky partnerku našel, když jsem ji zrovna nehledal a byl spokojený se stavem volnosti.

Když jsem hledal, tak nic moc výsledky.

Prostě to tak funguje.


To si také myslím. Kdo usilovně hledá partnera, je jako v křeči. Upne se na tu jednu myšlenku, očekává nějaký výsledek a ten když se nedostaví, tak ten člověk je z toho frustrovaný a trápí se. Je z toho třeba nešťastný a vytváří kolem sebe atmosféru, která moc lidí nepřitáhne.

Braní a dávání ...hm. Možná ti lidé se bojí milovat jako první. Moc lpí na tom, co za to dostanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

smart napsal:
Šamanko, z vlastní zkušenosti:
už to mám ke 40 skoro blíž než k 35, ohavná a smradlavá snad nejsem, mám zajímavé zájmy a veselou mysl, doma nevysedávám a v kolektivu jsem oblíbená. Přesto nemám partnera, což nikdo z mého okolí nedokáže pochopit.
Před nějakou dobou jsem to začala opravdu řešit (a přestala se vnímat jako obět smutného osudu). Rozhodla jsem se to změnit resp. změnit sebe, aby se změnilo i to kolem mě. A ono se to pomalu daří.
A světe div se, najednou kolem sebe VIDÍM spousta zajímavých chlapů A ONI VIDÍ MĚ. A to aniž bych se snažila, prostě se najednou sami objevují v mém okolí. Najednou zjišťuji, že jsem pro chlapy přitažlivá a cítím, že mě vnímají jako ženu, protože já sama se CÍTÍM být ženou. To mě fakt hodně baví Embarassed . Ačkoliv jsem přibrala na váze, jsem na své tělo pyšnější než dřív.
Současně se kolem mě vyrojilo spoustu holek, který jsou na tom jako já před rokem, dvěma, třema. Hledají a nevidí, když vyberou, je to fiasko. Chce se mi s nima zacloumat a probudit je z jejich nazlobenosti na nepřející osud, ale už vím, že k téhle zkušenosti si musí každý dojít sám. Snažila jsem se je nasměrovat, ale nechápaly, co to blekotám. Takže dál řeší celulitidu, jedí potravinové doplňky a mluví o hubnutí a smutně vyzařují šeď a zimu a máchají kolem sebe šavlí.

Nedovedu doporučit nic otřepanějšího než "změňte sebe a změníte tím své okolí (a přitáhnete si do života fajn chlapy)". Není to tak jednoduché a nejde to přes noc. Sama bych to nezvládla, ale když spadnete dostatečně hluboko a opravdu se rozhodnete, že to chcete jinak, tak se průvodci/učitelé/pomocníci vždycky objeví. Za což jim tímto děkuji.
Jsem pořád na cestě ale už mě to baví.


Ahoj Smart,

víš, ono to prostě nejde.. každý má svou cestu a je na jiným vývojovým stupni... neí prostě možný a jak píšeš, když budeš někomu něco vnucovat budou na tebe koukat jak na blázna... buď sama šťastná a užívej života... když na to budou připravený a budou chtít dostanou se k tomu taky jako ty...

a mimo to něco někomu vnucovat je špatně -> člověk má svobodnou vůli a tu by mu neměl nikdo brát, jinak by se ti taky mohlo stát, že se ti to vrátí, protože vesmírný zákony fungují ať chceš nebo ne, takže když se ti to vrátí v obdobný podobě aspoň budeš vědět proč... a že se ti všechno vrátí, tím si můžeme být naprosto jistý...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

smart napsal:
Nejtěžší na celé věci je, že člověk hledá něco, co neví, jak vypadá.

jak se má stát člověk ženskou, když neví, co to je být ženská

Question Question Question


ale víš Smile zkus se zeptat svého nitra... není to zas takový problém.. ono většinou když se zeptáš opravdu sama sebe a nebudeš do toho pouštět svou mysl, která ti to přetvoří a vytvoří bludy, tak přesně víš všechno na jakoukoliv otázku... stačí se zeptat a věřit Smile

např. když budeš před nějakým důležitým rozhodnutím, tak už jen to, že tě tělo bude varovat nervozitou, různým tlakem po těle a tak, tak taky když si položíš otázku vyvstane ti odpověď co bude pro tebe nejlepší a tím směrem by ses měla vždycky vydat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund