Fórum - Zobrazit téma - Reiki okolo těla a mimo něj - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki okolo těla a mimo něj
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki okolo těla a mimo něj
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 11:34 am    Předmět: Reiki okolo těla a mimo něj Citovat

Rozhodl jsem se s Vámi podělit o techniku, o které jsem nikde nečetl a jenž mě napadla asi před dvěma lety.
Abych to trošku uvedl Smile ... Reiki se často chápe jako léčení příkládáním rukou. Ruce od těla se zvedají jen při tzv. byosenu. Alespň většinou. V literatuře jsou i zmínky o tzv. masáži aury - kdy ruce intuitivně necháme nad pacientem "pobíhat". Na kursech Hatnamon reiki Ivety Woodové jsme si říkali o možnosti najít "blok" v auře třeba metr od těla a tam začít a pokračovat až k tělu. O podobné práci v auře jsem četl ve skriptech Taishy Taumy. Nicméně tyto techniky se týkají situace, kdy my léčíme někoho. Technika jak to dělat u sebe je logická a zřejmá, přesto se o ní nikdy nepíše (tedy pokud vím), tak jsem se toho shostil já Smile
Jak jsem se k tomu dostal.... Když u mě nastala chvíle, kdy má oblíbená hra "najdi na těle místo kam sis ještě nedal reiki" došla do cíle, neboť tělo bylo již prozářeno ze všech čtyř stran na každém místě, jediné pokračování které se nabízelo bylo aura.
Cvičení jsme pojal stejně, jako když se dává reiki na tělo. Tedy snažím se nevynechat žádné místo. Pro práci jsem auru rozdělil na pomyslné čtyři vrstvy. Začínám tak, že odtáhnu od obličeje ruku na cca 10 cm a poté nechám reiki zářit (oddám se jí a prožívám), poté přejdu na spánky, uši, temeno hlavy..hruď atd. Vše se vzdáleností cca 10 cm. Jakmile je takto prozářena kompletně aura, přejdu na další "vrstvu aury" (vzdálenost). Začínám tedy u obličeje se vzdáleností 30 cm, poté dejme tomu 40 až mám nakonec napřažené celé ruce. Postup je vždy stejný. Začínám u hlavy se zvolenou vzdáleností a tu udržuji na všech místech na těle. Tímto počínáním se začne oživovat, zvědomovat aura.
Zjistil jsem, že to chce chvilku praxe. Po delší práci jsem vždy začal v auře nahmatávat objekty, duševní útvary, kterým je možné dávat reiki, jako jsem dával reiki různým disharmonickým místům na těle.
Když jsem prozářil takto tělo, uvědomoval jsem si okolo těla životní energii, čistotu a jas, který tam nebyl. Zároveň jako bych se již tolik neomezoval na tělo, ale "byl i okolo těla" cca 80 cm. Poté jsem přitstoupil k závěrečnému, poslednímu kroku. Opět jsem natáhl zcela ruce a tentokrát, místo aby dlaně směřovaly k obličeji jsem je otočil směrem od těla a oddal se reki. Postupoval jsem dále stejně jako vždy. Ruce stále natažené s dlaněmi otočenými směrem od těla jsem jen posouval a nechal zářit. tento závěrečný krok jsem vždy vnímal jako jakési prolomení hranic. Snad mezi tělem a okolím. Ono prolomení hranic, narušení ztvrdlého "pseudojá" spouští jakýsi dynamický léčivý proces velmi podobný holotropnímu dýchání, které zpopularizoval Stansilav Grof. Nezřídka jsem při této technice byl konfrontován s hlubokými emocemi, třesy, silnou agresí a vizemi, které jsem při klasické terapii reiki nikdy nezažil. Mimo konfrontace s hlubokými traumaty, jsem mnohdy prožíval extatickou radost, nebo pocity splynutí se Vším či výrazné pocity Boží blízkosti a zmizení indentity. Stav byl většinou prostý myšlenek. Do učité míry i pocit ztráty orientace v čase a prostoru, zapomenutí kde jsem a co jsem a útlum freudevského superega ve smyslu hodnocení to se s mí a to ne - prožívání emocí. Všiml jsem si, že tento léčivý proces spuštění pomocí reiki mimo tělo přesně navazuje na to, kde skončilo holotropní dýchání minulé. Zdá se, že je nutné mít místo, kde je možné emoce svobodně a naplno vyjádřit. Často jsem u toho křičel, bědoval, měl svalové křeče, prováděl různé katarzní pohyby, gesta, prožíval znovu průchod porodními cestami atd. Jelikož bydlím v paneláku, snažil jsem se to tlumit, což není vhodné. Nedoprožité emoce přetrvávají. Druhý den i přesto že jsem musel být v práci jsem se při spuštění reiki okamžitě upadal do mimořádného stavu vědomí, zažíval spontánní otáčení těla, nucení tvořit grymasy, kroucení krukama, extatický smích či náříkání. Někdy byl další den tak dramatický, že jsem měl obavy si dávat reiki na tělo. V té chvíli se osvědčilo nechat reiki sebou proudit jen tak - s rukama svěšenýma u těla či sepnutnýma. Ke zklidnění, harmonizaci a ztělesnění se osvědčily Deep red reiki a Tachyon reiki. Jako nejlepší se mi však osvědčila stálá a dlouhotrvající modlitba, která měla schopnost mě vycentrovat v srdci. Myslím si, že pokud by byly emoce řádně doprožity, tyto následné projevy by nevznikaly. Tyto projevy odcházely v průběhu dní. Do tří dnů se velmi zmírnily až ustaly.
Jakmile jsem se těmto technikám začal věnovat mnoho, zdálo se, jakobych se decentralizoval a vnitřní život v těle se přesunul do aury. Prožívat reiki tak jako dřív se zdálo nemožné. Reiki na těle bylo jaksi matné a jalové, kdežto při terapii aury jsem dosahoval mimořádných extatických prožitků. Na toto jsem se ptal Taishy Taumy. Taisha mi řekla, že při této technice se člověk dostává do astrálu a že chvilku trvá než se člověk vrátí spátky. Techniku mi nedoporučila a řekla mi, že s reiki pracuje tak, že ji nechá proudit do těla s tím, že "přebytek" jde i do aury. Když jsem tuto techniku konzuloval s Vyššíma Já přes Iťing, Vyšší Já mě od ní odrazovali. Ptal jsem se asi 30x, z toho mi to bylo doporučeno jen dvakrát. Vyšší Já mluvili o tom, že je třeba mít střed, jakoby poukazovali na přílišnou decentralizaci této metody. Možná však tato metoda má smysl v určitých případech a myslím, že je dobré aby se o ní vědělo. Možná by Vyšší Já mluvili o tom jinak u někoho jiného než u mě, třeba toho negativního bylo prostě na mě příšliš. Nevím. Někdy trvalo až týden, než se obnovilo přirozené vědomí.
Za zmínku možná stojí ještě jedna věc. Zaznamenal jsem odlišnost různých druhů reiki při tomto působení. Jako mimořádně účinné se mi jeví Plamen Centrálního Slunce a Velmistr Seichim Isis. Také jsem si všiml, že je možné při tomto změném stavu vědomí vnímat jak působí dotyčná energie na úrovních, kterých si člověk za normálního vědomí není tolik vědom. Člověk si tak o energii může udělat ucelenější obrázek. Alespoň se mi to tak jeví.
Možná je dobré se ještě zmínit o čase. Technice jsem většinou věnoval cca 3 hodiny v kuse. Po pár minutách je škoda klesat na mysli, pokud "se nic nestane".
Výše uvedené prožitky, kdy popisuji okamžiky bez myšlenek, prolomení hranic a ztáty indentity mohou dělat dojem, že se jedná o samadhi. Podle mého tomu tak není. Jakmile člověk ruce svěsí k tělu, během několika minut se rozběhnou myšlenky. Vše probíhá ještě příliš v projevu, alespoň se mi to tak jeví, když to srovnám s meditací nebo s neustálou modlitbou, jenž v meditaci spontánně přechází.
Věřím, že to pro mnohé není nic nového a ani převratného. Jen jsem si říkal, že když toto téma zde na reikiwebíku bude, třeba se to bude někomu hodit a napíše sem k tomu své zajímavé postřehy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Mozno to nie je nic prevratne a nove ,ale pre mna je kazda info dobra a s radostou ju vyskusam.Som rada,Psychedelic,ze vkladas tieto techniky,napr..Tvoj prispevok ,co sa tyka symbolov,som velmi pozorne nastudovala a vyskusala.Nadhera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

To je docela náročné pak ustát, když se staré emoce takhle derou na povrch. Je to ale zajímavá zkušenost. Nadneseně mi to připadá jako Reiki naruby.
Psychedelic napsal:
Přemýšlel jsem teďkom nad symboly a jejich učením. Někdy mi přijde, že symboly jsou energie v energii, ale to to by bylo asi divné... Spíš se mi zdá, že symboly jsou další energie. Často si říkám, že Usuiho reiki je vlastně systém o pěti energiích. Energie Usuiho - sama o sobě. Poté energie Seheiki, Dai ko Myo, Čoukurei, Henšazenšounen. ...
... Myslím, že nejlepší je přicházek k symbolům jako dítě. Bez předsudků, bez teorií, bez očekávání - prožívat. Symboly sami sebe budou prezentovat. Není třeba na to mistra. ...

Tohle je sice na vláknu s RA SHEEBOU, ale reaguji na to raději tady. Dospěla jsem k podobnému zjištění. Cítím to také jako rozličné energie. Idea Jen mne překvapilo, že to někdo cítí také tak.

Psychedelic napsal:
... Co se týče techniky práce se symboly, nejlepší mi přišlo jejich prožívání v těle. Tím se podle mého nejlépe člověk dozví - co je symbol zač. Praktikuji to vždy tak, že si symbol představím v hlavě, potom v krku a pokračuji dále a tak postupně prozářím celé tělo. Snažím se to dělat celý den. Nevynechávám ruce, nohy nic. Myslím, že tahle práce se symboly má velkou hodnotu. Když si člověk vizualizuje symbol v hlavě a nechá ho s důvěrou působit, zároveň působí oživující moc Vědomí, která oživuje celou hlavu. Zvědomím tedy celou část hlavy, oživím ji a prozářím. Tak Vědomím cestuji po celém těle. Pozornost se tedy drží v těle, kde je fixována na zářící symbol, dostavuje se klid, čiré Vědomí a člověk pozornost netříští po okolí. Část pozornosti zůstává stále v těle a to vědomě. Takto se prozáří a oživí celé tělo. Zlepší se tím i koncentrace, je snadné poté tělo celé zaráz uchopit Vědomím a tím ho vyživovat. Tím člověk do značné míry uklidní samozřejmě i mysl. Mysl netěká, nýbrž pozornost je přiváděna na vizuazlizaci posvátného symbolu a prožívání života v těle. Takhle se to dá dělat pořád. Při chůzi, při vaření atd. Lze tak oživovat i okolí těla - auru, je to zábava a dá se to dělat po celý den aniž by si kdokoli čehokoli všiml Smile. Člověk takhle celý den žije se symboly a může se z jejich přítomnosti těšit. Takový člověk bude o symbolech vědět víc než za deset osobních seminářů, kde s mistrem rozpráví o všem možném a nemožném.

Tohle jsem vyzkoušela a je to úžasné. Je to jako hra a trochu meditace. Úžasné uvolnění. Jenom mi nezářili ty symboly, ale otáčely se. Super zážitek. Co mne ohromilo, bylo, s jakou lehkostí jsem si prošla se symboly své tělo zevnitř. Laughing Laughing Laughing

Mám dotaz, snad hloupý, ale nikde se o tom nepíše. Jak se používají různé druhy Reiki během působení? Myslím třeba RA SHEEBA a Kundaliní a Ushuiho Reiki. Jak ten přechod při pacičkování funguje? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

ať vezmete jaký chcete systém - uvědomte si, že se jedná o nástroje kterými můžete zkvalitnit bytí Teď a Tady, tady nohama na Zemi. Jinak můžete mít jaké chcete prožitky, ale otázka je Jak to všechno využíváme, abychom plnohodnotně prožili vědomě každý den svého života.
Nechci tady bagatelizovat různé systémy, sama jsem na několik naladěná a pracuji s nimi. Ale žádný systém za nás nevyřeší to, co máme pochopit my sami a vědomě se rozhodnout k jakékoli změně, převzít zodpovědnost za svůj život a rozhodování do svých rukou. A ty systémy jsou jen báječné nástroje. Ale pokud nevíme co zpracováváme a soustředíme se na prožitky, na proudění energie, neřešíme proč se nám něco děje.
Stačí se jen napojit na své vlastní tělo a zeptat se jej, kde máme uloženy negativní emoce. Když se na ta místa naladíme, dokážeme je sami pojmenovat, sami uvolňovat, zpracovávat a ty systémy to jen urychlí. To nám pak pomůže jít v naladění na sebe sama ještě dál a hloub a rozpoznat všechny neužitečné vazby k druhým i k sobě a uvědomit si je, pojmenovat je, naladit se na všechny ty příběhy a prožitky a máme pak znovu možnost se rozhodnout, jaké vazby si ponecháme a jaké propustíme.
Ty systémy jsou fajn, silné,. efektní ale žádný z nich nemůže natrvalo vyřešit něco za nás, co máme pochopit my. Může nám jen pomoci to efektně a rychle zpracovat a pročistit až když my dáme vědomě pokyn co s tím. Jinak je to práce dokolečka dokola, kdy to jde chvilku nahoru a pak zas bum dolů ,nahoru a dolů.

Takže nakonec dojdeme k poznání, že jde všechno velice jednoduše, stačí jen opravdu chít poznat, to co se ukrývá uvnitř našich vlastních sklepení. není to sice tak lákavé a netřpytí se to, jsou to většinou slzy, bolest, strachy ale tím, že je pustíme na světlo je můžeme osvobodit a pak nám to naladění na cokoli může pomoci opravdu efektně.
O to nádhernější jsou pak prožitky při meditacích a další práci s těmito systémy. Bez nohou na Zemi, pochopení hlavních témat dolních 3 čaker budeme jen ulítávat , občas nádherně uchváceni různými energiemi ale stále jen jako hadr ve větru.
Když by se nás pak někdo zetpal: A jak to co umíš vědomě používáš na poznání svého života a jeho zkvalitnění, abys za každý den mohl upřímně poděkovat že byl opravdu dar (ne jen poděkování hubou ale srdcem), za všechna setkání, byť byly na první pohled nasírací, co bychom odpověděli, ale upřímně?

Při práci v auře budeme cítit různé útvary. Někdo je bude cítit rukama, někdo je bude vidět vnitřním zrakem, někdo jim dá tvar a barvu vnitřním zrakem nebo je uvidí. O tom žádná. Ale jak se jmenují? co je to za útvary? S čím souvisejí? CO nám připomínají? Mnohdy zjistíme, jak jsou provázané, jak se mění . Jsou přece naše, my jsem jejich autory, alespoň ve většině případů. Když už je vidíme, cítíme, tak toho využijme a zeptejme se napřímo co jsou zač . Možná se zarazíme, když dostaneme odpověď ne tu kterou bychom tak rádi slyšeli. Většinou. Budou o strachu, bolesti, naší neschopnosti se postarat o to, abychom žili v souladu se sebou , o našich negativních energetických programech, kterým se říká třeba nenávist, strach z..., žárlivost, pomlouvání, neplnění slibů, urážlivost, vzteklost, využívání, ustupování, zneužívání moci, ....těch je.
A to je příležitost, kdy cíleně pracovat s těmi silnými nástroji které jsme získali.

Čím "silnější" nástroj, tím větší citlivost dává. Jenže pokud nejsme nohama na Zemi, tak se citlivost měni na přecitlivělost a to je pak o něčem jiném.



Omlouvám se, pokud někoho urazím,možná jsem celou debatu pochopila špatně, ale pokud někdo hledá univerzální a nejsilnější nástroj na to aby se "vyčistil", aby to za něj ten nástroj udělal, aniž by majitel naladění takovou práci chtěl zodpovědně řídit, tak je to jen sbírání velice hezkých a silných naladění ale je to o nevyužití toho co mám. Jako když si koupím super terénní auto a budu ho parkovat před barákem, oblejskávat ho a maximálně se s ním projedu okolo po asfaltce rychlostí max.90km/h. Ten stroj to zvládne, ale na to jsem si mohla pořídit úplně jiné auto protože tohle je nevyužito.

Pokud byla debata vedena směrem na vnímání rozdílu - "Takové prožitky mám u používání Rasheeby a takové u Reiki, takhle to se mnou cloumá když používám Reiki a takhle to zacloumá když používát toto či ono", pak ten můj příspěvek berte jako bezpředmětný a přijměte, prosím, mou omluvu.

Citace:
Mám dotaz, snad hloupý, ale nikde se o tom nepíše. Jak se používají různé druhy Reiki během působení? Myslím třeba RA SHEEBA a Kundaliní a Ushuiho Reiki. Jak ten přechod při pacičkování funguje?

No, já to nechávám na svém vyšším Já, aby pro mne vybralo co je momentálně pro mne z těch všech systémů nejlepší. A u druhých to taky nechávám na jejich vyšším vedení. Zkrátka "vezmi si co cheš, kolik chceš a udělej si s tím co chceš". Osobně preferuji nemíchat se do toho, co komu zprostředkovat, ale nechat to na něm. Když na někoho položím pře léčení ruce, fakt nevím, jestli si bere Reiki, SHeebara, andělské Reiki, Shamballu nebo recconection nebo kundalini Reiki. Prostě položím ruce a neřeším, řídím se jen vjemy v rukách a tím, kam mě to tlačí abych ty ruce dala. Vždycky dostanu odpověď kdy ten dotyčný už nepotřebuje.
Ale co si bere, to mi je fakt šuma fuk...Třeba si namíchá speciální koktejl Wink Very Happy [/b]


Naposledy upravil Renata dne ne duben 19, 2009 7:00 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 3:07 pm    Předmět: Citovat

Renatko,preco by sa mal niekto urazat?Naladenie do energii predsa nie je o tom,ze odteraz mi bude dobre ,super atd..Vnimam to ako hlboku spiritualnu cestu a cestu k sebapoznaniu.I ked sa vyplavi kadeco na povrch je to moje a tesim sa ,ked zistim korene mojich veciciek a potom s nimi pracujem.Tvoj prispevok mne sadol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

Hoj Psychedelic,ty si jedeš pěkný pecičky hehe




Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

Neočekávám, že za mne někdo nebo něco bude řešit. To určitě ne. Reiki si užívám s láskou a mnohdy si to užívám i jako hru s energií. Mnohdy vyplavou na povrch staré emoce a pro mne je to plus. Mohu se opět přiučit a dozvědět se, ale i pochopit, co jsem nezpracovala, případně si něco dořešit. Ne vždy je to nepříjemné, ale já bych tomu snad ani přídavné jméno nedávala. Není potřeba to pojmenovávat, ale pochopit, co se mi nabízí k dořešení nebo pochopení. S Reiki to není jen o slzách a smutku, mnohdy se i zasměji. Samozřejmě nesmí chybět pokora a poděkování.
Na ten první příspěvek bych raději reagovala, že je to na mne silné kafe. Připadá mi to jako Reiki na ruby, tak nějak proti srsti. Ale snad je zkušený a ví co dělá. Nápady tu uvítáme. Mnohdy Psychedelic přišel s krásnými nápady jak použít Reiki. Budu ráda, když se někdo podělí o své zkušenosti jako on. Proč si s Reiki nehrát jako děti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Jojo, hrát si, proč ne. Když si hrajem my, tak pak jo, to se dá leccos, jen pak bacha, aby se to pak nezvrtlo a nehrálo si to s náma Wink Už jsem se s tím taky setkala a dotyčným moc do smíchu nebylo. Hraní si s energiemi už chce taky trochu zodpovědnější přístup než mají děti Wink Tu hranici si ale musí každý objevit sám na sobě a je fakt, že někdy je potřeba si navdory moudrým radám nějaký ten menší kopanec prožít, pak si dovedem spíš představit, co jsme schopni byť s vyplaženým jazykem a oroseným čelem ustát a co může zavánět hodně velkými nepříjemnostmi. Smile KDe to je pro nás NENENE..tytyty Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 3:40 pm    Předmět: x Citovat

Psychedelic: Laughing Laughing Laughing člověče ty jsi klasik! Možná, že to tvoje zarputilé zaměření na makrobiotiku je vlastně tvoje štěstí a záchranná kotva. Jinak ses už mohl jen tiše vznášet nad našimi ryze pozemskými hlavami a makrobiotika tě k té naši zemi vrací zpátky. Něco ti mockrát řekne, že to není dobrý dělat, ale ty nedbáš. No já vím, rád balancuješ na ostří nože, určitě to není pro každého.
Musím ti pochválit cvičení se symboly, to bylo fakt pěkné.

Renatka: moc se mi líbil tvůj příspěvek, jak se dalo čekat, tak s ním hodně souzním.
A co se mi stalo při jejím čtení? Skutečně jsem dostala při jeho čtení pěknou porci, jak ty jsi to hezky vyjádřila, nevím čeho, ale bylo to silné a moc příjemné. Takže tímto ti veřejně děkuji.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 5:49 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Smile jsem rád, že práce se symboly potěšila Smile
Mé postřehy, které jsem zde sepsal ohledně reiki mimo tělo pochází z doby, kdy jsem byl přesvědčen o skvělosti této metody a ani mě nenapadlo to konzultovat s VJ. Jakmile však začaly prožitky přesahovat i do dalších dní začal jsem to konzulovat s VJ přes Iťing. VJ mi řekli 30x ne a já je třicetkrát poslechl Smile (někdy si případám jak blázen, že svůj život řídím podle mincí Smile ) Ale je pravda, že k extrémům mám (měl jsem?) blízko, ale snažím se (učím se) víc žít v klidu a pohodě Smile A stejně velká pravda je, že MB mně hodně pomohla se uzemnit a zharmonizovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 6:23 pm    Předmět: Citovat

"mám dotaz, snad hloupý, ale nikde se o tom nepíše. Jak se používají různé druhy Reiki během působení? Myslím třeba RA SHEEBA a Kundaliní a Ushuiho Reiki. Jak ten přechod při pacičkování funguje?"

Já to dělám následovně:
Když chci pracovat s nějakou reiki, řeknu: "prosím Vás, mé Vyšší Já, přelaďte mě a zasvěťte mě do "XXX" (druh reiki)"
Tato forma prosby u mě vznikla v době, kdy jsem pracoval s Kundalini reiki a v manuálech je napsáno, že se zasvěcuje pouhou prosbou Vyšších Já. Tehdy jsem si zkusil několikrát sám sebe zasvětit, požádal jsem Vyšší Já o zasvěccení a opravdu, během pár minut se rozběhl proces, který trval zhruba 20 minut. Zvýšila se u toho aktivita srdeční čakry, cítil jsem okolo sebe "že se něco děje" atd. V té době jsem pracoval na stavbě a shodou okolností jsem hodně meditoval. Otloukal jsem zeď a práce to byla velmi monotónní, tak jsem u toho trénoval meditaci na pozorovaltele. U toho jsem se několikrát nechal zasvětit jen tak, abych pozoroval co se děje. Vždy nastoupil proces trvající oněch 20 minut. Jelikož jsem těmito experimenty nabyl jistoty, že toto stoprocentně funguje, aplikoval jsem tuto prosbu i na "přechody mezi reiki". Nevím zda Vyšší Já mě vždy do dotyčné reiki zasvěcují, nebo jen naladí na frekvenci energie, ať to či ono, jistě chápou můj záměr a tak udělají co je třeba. Možná je to pro mě již jen taková "magická formulka", které věřím. Nevím.

Přístup, který zde uvádí Renata, kdy člověk pouze přiloží ruce a nechá proudit energii jaká je třeba, tedy bez vědomé práce s jednotlivou energií, ale naopak s důvěrou v moudrost Vyšších Já, že pustí tu správnou energii zřejmě funguje, ale má zkušenost je následující. Před dvěma lety jsem měl období, kdy jsem reiki opustil a jen se modlil. Když jsem se po čtyřech měsících k reiki opět vrátil, neměl jsem vůbec chuť řešit s jakou energií budu pracovat. Protivilo se mi ono neustálé přemýšlení "hm, teď si dám to a potom ono", tak jsemsi tedy přiložil ruce a nechal ať proudí co má. Tak jsem to praktikoval asi měsíc? Jednou, když jsem čekal na pracáku až mi nahlásí pořadové číslo, napadlo mě, že si dám na chvilku Ra Sheebu (po pěti měsících první vědomá volba reiki). Požádal jsem výše zmíněnou formou VJ o přelazení na ni a začal si ji dávat. Přišla nesmírná změna, cítil jsem lásku a to jak to zcela mění můj pohled na lidi, sebe. Říkal jsem si: proč mi tuhle energii Bůh nedal, když jsem ho nechal aby šlo to co nejvíc potřebuji? Od té doby jsem opět začal pracovat s každou energií zvlášť. Nedávno mě napadlo: "řekni mi s jakou energií pracuješ a já Ti řeknu kdo jsi". Všiml jsem si, že když se věnuji určité energii, jsem na její frekvenci a do značné míry ovlivňuje mé vnímání světa. Příkladem budiž, že Archandělská Seichim mě vede k určité vážnosti, kdežto Plamen Centrálního Slunce k snad větší uvolněnosti a láskyplnosti. Dejme tomu. Člověk se bude cítit určitě jinak když celý den bude pracovat se sei hei ki nebo naopak čou ku rei. Stejně jako je rozdíl mezi jablkem a jáhlami. Po jablku je člověk víc rozjařenej a po jáhlách upnutej. Zvolit jídlo pro jeho určitý efekt na psychiku, stejně jako zvolit určitou reiki je pro mě vědomé tvoření psychické (a fyzické) "kondice".


Naposledy upravil Psychedelic dne po duben 20, 2009 7:04 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Psychedelicu, napadlo tě, že ti ji Bůh nedal proto, že jsi jí vůbec nepotřeboval ? Přece nebude lít vodu tam, kde už před chvílí zalil, následně jsi však svojí vědomou vůlí reiki rozproudil tak, jak sis ty představoval. Tudíž jsi zalil tam, kde již bylo vydatně zalito. Tudíž Ti musím pogratulovat, dal sis to, co ti samotné universum nedalo Laughing

Reiki považuji za inteligentní energii, když neteče, tak jí nenutím téct, většinou když jí nutíš, neteče reiki, ale tečeš ty sám, což je velice vysilující pokud nejsi proškolený terapeut. Mír s Vámi, bu´dte s bohem a chraňte se zla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

Filio: jo, napadlo. Nicméně výrazné navýšení lásky, nesobeckosti a radosti mě vedlo k tomu, že jsem u Ra Sheeby zůstal na dobrého půl roku a volil jsem vědomě ji.
Chápu prekérnost mého tvrzení, zní to možná jako "já volím lépe než Bůh" (ne Tvá, ale má vůle). Má zkušenost je taková, že vědomá volba energie mi přinesla výraznou úlevu. Proto vědomě volím a tak trochu pochybuji,že vždy teče co je pro mě nejlepší Smile, ne že by se Bůh mýlil, ale že je prostě potřeba vždy zvolit, jinak teče třeba ta energie, kterou jsme si vzvolili naposled vědomě Smile.. ale to už jsou spekulace. Opravdu nevím. Já chtěl napsat jen moji zkušenost s vědomou volbou Ra Sheeby oproti nevolení a výhody vědomého volení - když vědomě pracujeme s určitou energií, určitým (dejme tomu předvídaným) způsobem nás mění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 10:25 am    Předmět: Citovat

Psychedelicu děkuji za hezké vysvětlení. Wink Wink Wink
Budu-li zasvěcená do dvou druhů energií, tak vlastně můžu nechat volbu na Bohu, na Reiki, kterou energii si vybere, jaká je v tu chvíli za potřebí. Mohu si dokonce i vědomě vybrat, chci-li si konkrétní energii použít, abych si vytvořila zkušenost, stejně jako se učím Usuio Reiki.
Nechám-li to na Bohu, tak vlastně ucítím, jaká energie protéká a dle toho volím symboly (pokud u toho jsou).

Ta forma prosby do zasvěcení do Kundalini reiki mě také napadla. Četla jsem o tom na internetu. Až dodělám to, co mám nyní rozděláno, zkusím to. Líbí se mi to. Zrovna Kundalini mě oslovuje zatím nejvíce. Věnuje se i spodním čakrám. Krom toho mě prostě oslovila.
Snad někdy do budoucna bych mohla zkusit i Amaru. Snad raději pomocí zasvěcení. To je ale ještě daleko a nic se nemá uspěchat. To je samé snad, snad, ...

Momentálně se učím pracovat s vlastními čakrami, bloky a odstraňování. Je mnoho možností. Přesto jsem malinko zaškobrtla na 1. a 2. čakře, ale na to přijdu. Zároveň s tím mi v mysli vyvstala otázka ohledně dalších druhů Reiki popř. Shambally 1024. Spousta se jich věnuje aktivaci horních čaker, ale na základ se mnohdy zapomene. Abychom tzv.neulítávali, jak píše Renata.
No, uvidím po Reiki 3.


Naposledy upravil Edy dne út duben 21, 2009 10:38 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 10:34 am    Předmět: Citovat

Edy napsal:
Snad někdy do budoucna bych mohla zkusit Amaru. Snad raději pomocí zasvěcení.


Myslím, že došlo k nedorozumění. Já do kundalini reiki byl klasicky zasvěcen Mílou Bubníkem. To, že jsem "sám sebe" poté zasvěcoval, to již je jiná věc. Byl jsem klasicky zasvěcen a poté jsem zasvěcoval sám sebe jen pro radost a experimentování.

Edy napsal:
zároveň s tím mi v mysli vyvstala otázka ohledně dalších druhů Reiki popř. Shambally 1024. Spousta se jich věnuje aktivaci horních čaker, ale na základ se mnohdy zapomene. Abychom tzv.neulítávali, jak píše Renata. Je mi jasné, že se nějaká energie věnující se spodním čakrám najde.


Myslím si, že uzemění není až tak záležitost energie se kterou se pracuje, ale spíš záležitost toho kam energii směřujeme. I se Shamballou 1024 člověk může věnovat mnoho času své první, druhé, třetí čakře a nohám. Já to tak dělám vždy. Prozářím celé tělo, aby byl vývoj harmonický a abych byl dostatečně uzeměný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund