Fórum - Zobrazit téma - kledba na rodině?? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - kledba na rodině??
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

kledba na rodině??
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 12:34 am    Předmět: Citovat

Tooro, to byla reakce na to, co mi napsal Mirek. Idea



sunnyi napsal:


Pochopila jsi, co jsem se snažil říct? Nebo ses snad jen šťourala v minulosti a věříš, to je můj model? Když dva dělají "totéž", není to totéž.

Mirek



Asi opravdu pod pojmem "přijetí okolností" máme na mysli každý něco jiného....

Jasně, že se člověk může poučit z minulých chyb. A někdo k tomu potřebuje třeba právě regresi, či jiné metody.

Chápání souvislostí je dobré to zcela určitě. Já jen po mých zkušenostech netlačím na pilu. Snažím se život brát s nadhledem.

Když si přečteš moje dva předchozí příspěvky a budeš brát v úvahu to, že jsem obyčejná, ale upřímná ženská, třeba ti to pomůže kouknout se na to malinko mýma očima, co jsem chtěla Evině říct já.

Někdy je potřeba vzít do hrsti trochu selského rozumu než za vším hledat "bubáky".

No, nic, svět a jeho obyvatelé jsou velmi rozmanití. Nesnažím se nikomu vnucovat svojí "pravdu", protože kolik lidí na světě, tolik pravd.

A já mám ráda lidi i sebe...... Wink A každý má na svou pravdu nezadatelné právo.


A Evině se omlouvám, že se její vlákno kvůli mě zvrhlo jiným směrem.......... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 1:07 am    Předmět: Citovat

sunnyi:

"Je přirozené ptát se proč. Pochopení toho proč nás může hodně posunout, vysvobodit z karmických vazeb, které nás často nutí opakovat tytéž chyby a tytéž vzorce chování.

Snadno se řekne: "Přijmi to!" Ale naše duše potřebuje vědět, co vlastně by měla přijmout. Potřebuje rozřešit věci, které ji tíží, které nemá zpracované. Teprve tehdy, když k takovému rozřešení, a tedy přijetí dojde, je z jejich vlivu plně osvobozena."

Lendulka:

"Model výše uvedený v příspěvku Sunyiho jsem taky zkusila, ale na mě to funguje negativně."

"Sunyi, asi hovoříme každý trochu jiným nářečím. Nerozumím ti."

Hm, to je zajímavé. Píšeš, že jsi moji metodu zkoušela. Jak jsi ale mohla zkoušet, když mi nerozumíš? Když nechápeš, o čem to je?

A co na Tebe působí negativně? Dotazování se proč? Snaha rozřešit to, co si říká o rozřešení?

To, že mi nerozumíš, je evidentní. Tak proč se tedy k tomu vyjadřuješ? Když vlastně, jak sama přiznáváš, sama pořádně ani nevíš k čemu. Samoúčelná negace? Proč?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 1:23 am    Předmět: Citovat

Sunyi, velmi zajímavé. Já jsem dosud jako toho negativního z nás dvou brala tebe.
A nechápu, proč bych nemohla k něčemu vyjádřit? Shocked

Jsi asi hodně dobrý, viď?

Ráda bych ukončila debatu mezi námi dvěma a budu si dávat velký pozor, abych se ke tvým příspěvkům příště nevyjadřovala. Zřejmě nejsem dostatečně na "výši"........Nemám ráda konflikty a už vůbec konflikty pro nic za nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 9:10 am    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Tooro, to byla reakce na to, co mi napsal Mirek. Idea....

Ano, Lendulko a já jsem zase reagovala na to, co píšeš Ty.
Tak to už ve veřejné diskusi chodí...


Lendulka napsal:
...neabsolvovala jsem žádné speciální terapie, jako třeba regrese....

Zřejmě nemáš momentálně žádný důvod, proč by jsi měla něco takového podstoupit.


Lendulka napsal:
Nemám to zapotřebí...

V téhle větě (pokud ji myslíme vážně) je dost informací... Wink

Konflikty, jako živelný gejzír emocí opravdu nikam nevedou. Pokud ale v diskusi dojde ke skutečné konfrontaci odlišných názorů, pak může být tato debata nadmíru prospěšná, dovádí nás totiž k setkání se sebou samými.
Tedy k pravdě. Idea

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Len tak v kratkosti,nikdy som na kliatby nejak neverila,ani som sa tym nezaoberala,naco.Pokial sa to nestalo mne.Nechcem Vas tu obsirne zatazovat,opisem len stav ,z jedneho dne na druhy sa z veselej zdravej baby stala doslova babka,telo skolabovane,nejedla som ,nepila,jasne ,ze som okamzite zariadila si vsetky mozne vysetrenia ,ake existuju,vse bolo negativne,ale ja som nevladala nic ,absolutne nic.Zacala som hladat a nasla som odbornika,ktory sa tymto veciam venuje,porobil ,co bolo treba,a mne sa ulavilo,ten tlak na hrudi a mory zacali byt uz neunosne.Tie veci okolo mna zopakoval 3 krat,ulava neskutocna,zacala som znova fungovat,zas som to bola ja.bolo to pred 5 rokmi.Rodina bola ok ,tykalo sa to len mna.Hm,neprezijem ,neuverim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 11:15 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


Konflikty, jako živelný gejzír emocí opravdu nikam nevedou. Pokud ale v diskusi dojde ke skutečné konfrontaci odlišných názorů, pak může být tato debata nadmíru prospěšná, dovádí nás totiž k setkání se sebou samými.
Tedy k pravdě. Idea

Smile


Tooro, máš pravdu. Pro mě to bylo velmi poučné a vlastně jsem Sunyiovi vděčná. Přemýšlela jsem hodně o tom, co mě vlastně tak nadzvedlo a proč jsem si to brala tak osobně. Nastavil mi fakt hustě zrcadlo a mě na tom během dneška došlo moc věcí.............. Nebudu se tady detailně rozepisovat, ale bylo to poučné.

Tím nechci říct, že se teď ztotožňuju plně a bez výhrad s tím, jak a co Sunyi píše. Ale každé "setkání", byť elektronické (a v tomto případě jsem ráda, že ne osobní) je pro nás důležité. Vypovídá to cosi o nás. Není to náhoda. Idea Idea Idea


Děkuju za tuhle zkušenost. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:17 pm    Předmět: Lendulce Citovat

Koukala jsem před chvílí na tu vysokou stařičkou hrušeň, co máme kousek za domem…
Nikdo se už dávno o ni nestará, plody se nedají jíst, ale stále tu ve své důstojné kráse stojí, každý rok kvete a voní…říkám si, že bych se jí měla pořádně všimnout, jinak než loni, jinak než včera, tak-nějak nově a pořádně.

A teď jsem si přečetla Tvoji odpověď na tomhle vlákně, Ledulko a tak Ti hned poděkuju, že jsi se zastavila a všimla si. Smile

Ona tahle naše ochota „vyskočit sami ze sebe“, ztišit se, a podstoupit o pár kroků, dává nám možnost, uvidět věci v jiné „optice“. Tedy hlavně můžu uvidět sama sebe, a pak se taky sám sobě třeba i zachechtat. A když se tohle povede, je šance to kdykoliv zopakovat.
Příležitost nebrat se tak moc vážně...
A to je docela fajn, ne?

Přeju Ti Ledul krásné sluníčkové dny. Smile

Katka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Lendulka:

"Tím nechci říct, že se teď ztotožňuju plně a bez výhrad s tím, jak a co Sunyi píše."

To by snad byla nuda, ne, kdybychom všichni souhlasili se vším, co píší všichni ostatní. Vždyť proto je svět tak krásný, že je tak rozmanitý. Každý máme svoji cestu.

Jde mi prostě o pozornost. O pozornost k tomu, co se ten druhý snaží říct. A nevytvářet si kolem toho domněnky, nepodsouvat něco, co v tom vůbec není. Buď si to sám opravdu prožít, anebo to vůbec nehodnotit. (Tím nechci říct, že mně se to vždy daří).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

dáma v bílém

- tohle je ona-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 2:28 pm    Předmět: Citovat

Ta je nádherná. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 2:35 pm    Předmět: Mirkovi Citovat

Viď Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 6:44 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Díky Filio,

no, lišíme se např. v tom, že já bych nikdy prvoplánově nenakopal ty "černé" do pr....., jak radíš ivikovi v tématu "Pomoooc!" Smile

Za prvé, chrání Tě zřejmě tvoje nevinnost. Jako batole zloby velkého psa, kterého tahá za uši, ocas, strká mu klacík do nosu a jinak ho "týrá".

Za druhé, Temnota respektuje Světlo. A Světlo respektuje Temnotu. Obojí má ve vesmíru své nezastupitelné místo.

Mirek


No, nejsem nějáký super zkušený exorcista, ale jsem vyznavač rovnováhy (miluju Constatina Very Happy). Ten můj případ byl složitější, nechci to tu rozebírat, ale přece když oni na mě zautočí, tak se nebudu modlit a prosit je at odejdou. Vím, že zlo plodí zlo, ale po tom mém brutálnějším zásahu jsem se s nimi nepotkal, takže to zjevně zabralo. Rok mám obraného servitora, myslím že i docela schopného, to, že se říká, že jsou ty obraný čáry na nic je kec Smile. Kdyby někdo měl zájem, dám mu přístupové informace Laughing Mějte se fajn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

V tom ostatním se již diametrálně rozcházíme. Pro mě karma rodiny je daleko širší pojem než to, co uvádíš Ty. Moje vlastní zkušenosti, ať už z terapií, které jsem prodělal sám nebo jichž jsem se zúčastnil jako terapeut, jsou podobné, jako zkušenosti, o nichž hovoří např kniha Sai Bába promlouvá o vztazích nebo životní dílo Edgara Caceyho, např. kniha The Soulmates (spřízněné duše).

V tomto se ale, vzhledem k naprostu odlišnému světoznázoru, nikdy neshodneme. Ty máš své zkušenosti a já zase své. A ani jeden z nás není se svými zkušenostmi sám. Já se ve svém vnímání světa mohu opřít, mimo jiné, o veliké duše Indie, ty máš svoji oporu zase někde jinde.

A i když mnoha lidem to může připadat jako klišé, prázdná fráze apod., já to opravdu cítím tak, že jsme tu na Zemi proto, abychom se naučili žít v Lásce. Věřím ve Světlo a v Krista, vesmírnou Lásku. Znám lidi, kteří mají intimní vztah s Ježíšem, znám lidi, jimž se Ježíš zjevil, jedné paní se i zhmotnil, stál před ní jako obyčejný člověk a ona mu klečela u nohou. Promlouval k ní, dal jí požehnání. Všechna ta Mariánská zjevení, o nichž lidé vědí, Turzovka, Lurdy... jsou jen nepatrný zlomek toho, kolika lidem se takového požehnání dostalo. Pro většinu z nich je to ale natolik intimní prožitek, že se s ním svěří jen svým nejbližším.

Jsou mezi námi lidé - a není jich málo - kteří Ježíše, Panenku Marii a další zástupce Světla vidí a rozmlouvají s nimi. A pokud jsme otevření, vedou a učí nás. Ukazují nám tajemství a Zákony vesmíru. Pomáhají nám v léčení. Mám štěstí, že od určitého věku jsem takovými lidmi obklopen. A oni mi zprostředkovávají důkaz toho, že mé cítění je správné.

Mirek


Mirku není to poprvé, co já píšu o jednom a Ty mi odpovídáš o jiném. Nechápu, kde se v Tobě bere ta jistota, pokud jde o můj světonázor. Jsem si jist, že o ničem takovém jsme spolu nikdy nediskutovali.
Vedeš diskusi úplně někam jinam a já nemám chuť Ti na tohle, co jsem z Tvého příspěvku ocitoval, odpovídat.
Mým krédem je vést lidi k řešení praktických problémů života, o nichž píšou. nejde mi o nějaké eskamotérství se slovy. To není otázka světonázoru. Piš si co chceš, ovšem o tom, o čem je řeč, prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 11:15 pm    Předmět: Citovat

Evino,máš pravdu,prokletí rodu existují.Někdy nás někdo prokleje ale také si někdy bereme na sebe neštěstí rodu sami a tím ho předáváme dál.Ale za prvé,neříkéj dopředu,že to je to či ono.6e je to náhoda či prokletí.Zkus třeba rodiné konstelace u dobrého odborníka.Tam ti možná ukážou,kde je příčina.Ale taky ro může být jen učení vašeho rodu,nebo tebe.Třeba někdo ve tvém okolí to potřebuje zažít,aby se něco naučil.Kdo ví.Filozofovat o tom nemíním.A taky ptát se proč nikam nevede.Je to stejné,a nechci to zlehčovat,ptát se proč jsem si zlomil nohu.Nemusím vědět proč,ale vím,že když jsem si zlomil nohu tak mám zůstat v klidu a odpočinout si.Když to neudělá,tak si třeba uženu infarkt a zemřu.Na zlomenou nohu nezemřu.Chápeš jak to myslím.Spíše se ptéj,jak tě to ovlivňuje,kam tě to posouvá a vede,co máš pochopit,co se naučit.Jsi li věřící modli se,nejsi-li věřící, tak se klidně ptéj Boha proč tě tak zkouší.Víš,jak se ho na to začneš ptát,tak vítej mezi námi,připouštíš že je,a možná pak pochopíš,že...Držím ti palce,at se vše v dobré obrátí.Bůh to s námi myslí vždy dobře,jen mi to nechápeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 12:26 am    Předmět: Citovat

Já to Karle vidím úplně jinak. Eskamotérství se slovy, to vnímám tak, že to je spíš Tvoje doména. Moje práce rozhodně praktická je, ať už to vidíš nebo ne. Ale nemám teď pocit, že bychom se shodli. Mrzí mě to, byl bych rád, kdybychom si k sobě našli cestu. Spíš už jsem na to ale rezignoval.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund