Fórum - Zobrazit téma - Pomoc pro závislého - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pomoc pro závislého
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc pro závislého
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 5:00 pm    Předmět: Pomoc pro závislého Citovat

Ahojky všem,
mám takový dotázek. Dnes byl u mně na masáži klient, od pohledu dost zvláštní. Po masáži jsme si trochu povídali, vylezlo z něj, že je závislý na drogách a alkoholu a že mu nejde přestat s tím sám, říkal, že ještě ani není rozhodnutý, jestli přestat chce, což vidím jako ZÁKLAD.
Slíbil, že o tom začne přemýšlet a jestli bych mu potom pomohla. Zatím jsem mu doporučila nějáké kameny na detoxikaci a uvidím, s čím za měsíc příjde.
Nemáte s tím někdo zkušenost?
A jak vůbec působí drogy a alkohol na člověka z té duchovní stránky?
Díky za zkušenosti a hezký den.
Karol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 5:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
s drogami jsem leta experimentoval, z toho pět let na reiki. Snažil jsem se popsat a zaznamenat jednodlitvé účinky... Jednotlivé účinky jsou rozdílné...
Drogy každopádně způsobují v energetickém systému určitý zmatek a nepřirozenost a to není dobré pro duchovní život. Kde není harmonie, jsou mimořádnosti a těch je život s drogami plný. A kde jsou mimořádnosti, není řád a ten je třeba ke smysluplné duchovní praxi. Kde není smysluplná duchovní praxe, není duchovní pokrok a kde není duchovní pokrok, tam je duchovní úpadek...
Rovnice, kterou jsem výše vydedukoval: drogy rovná se duchovní úpadek je samozřejmě svým způsobem pravda. Na drogách na druhou stranu lze duchovní život žít, byť hůř než za střízliva. Jak jsem četl v jedné knize Nešpora: "Bůh je i pod víkem se syrečky". Já na drogách dával reiki, zasvěcoval, modlil se atd. Takže duchovní život a drogy dohromady jde a to proto, že duchovní život jde dohromady úplně se vším.
To co zde říkám, ale každý ví... nebo si může na sobě zkusit. Dát si pár piv, jeden, druhej ,třetí den a vcítit se do sebe.... žádná velká věda Very Happy
Také si myslím, že přestat je základ, bez toho žádné velké detoxikační kůry nejsou příliš platné. I když každá kůra určitě dobrá....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, děkuji za reakci,
s tou rovnicí naprosto souhlasím. Zasvěcovat a Reikovat "pod vlivem", to je fakt mazec Rolling Eyes Ale gratuluji, že jsi to zvládl, se z toho vyhrabat. Co byl spouštěč, kdy sis řekl, že s tím končíš? Ta poslední tečka?
Jinak jsem četla, že je u závislého narušená aura.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

...díky Bohu zatím abstinuji... nemyslím si , že ale v těchto případech je člověk někdy zcela za vodou....
Myslím, že právě žití Boha na drogách je jedna z možných záchran jak se z drog dostat... co se týče zasvěcování na drogách - zasvěcení jsou funkční Smile Jednoho kluka jsem zasvěcoval do Sha 1024 po 13ti pivech. Zasvěcení jsem tehdy cítil jak probíhá a ten kluk si Shamballu do dneška velmi chválí...
K narušené auře... je to energetický, i emoční zmatek, oslabení, vyčerpání atd... takže v auře z toho je někdy mega bordel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

Tenhle mladý muž mi říkal, že si těma drogama a alkoholem hledá dno, aby se mohl odrazit a začít nový život. Jeho život mu připadá nudný, tak si hledá toto, aby se s prominutím chvíli plácal ve sračkách a pak ho to vykopolo někam výš. Celkem tomu rozumím a věřím, že až si řekne, že už to stačilo, tak že to zvládne.
Vykládala jsem si na to Symbolon a třetí karta byla Upír - smrt, aby mohlo vzninkout něco nového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:42 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tomu zasvěcení po 13 pivech..je to síla, ale když má člověk trénink ... Shocked Very Happy znám z vyprávění příběh o paní, kterou odvezli na akutní příjem do Bohnic, kvůli halucinacím, měla 3 promile a šla rovně, odpovídala souvisle...prostě trénovala asi 15 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

"ještě k tomu zasvěcení po 13 pivech..je to síla, ale když má člověk trénink"
Já zasvěcení nechápu jako moji práci, ale práci Boha. Takže pokud něco mám, tak snad víru Smile Zasvěcení vůbec nerozumím a nesnažím se ho vůbec ovládat atd. Jen poprosím. Toď vše.
Mimochodem - teď jsem byl na masérském kurzu Smile Docela mě to obohatilo - dotýkat se druhých lidí,tělesnost, nahota bez studu (tedy zdálo se to tak)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cernoocka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 10:10 pm    Předmět: Citovat

A o jakou masáž se jednalo? Klasická relaxační? Nebo nějáká specialitka? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2009 10:55 pm    Předmět: Mazeeeec Citovat

Psychedelicu, ty bláho, dalo mi to zase trochu jiný rozměr - náhled na tebe..............

Doteď jsem si myslela, že jsi téměř svatý, ale najednou koukám, že jsi taky ČLOVĚK!!!! Wink

Ale každopádně ti z celého srdce přeju, ať ta abstinence "zatím" není "zatím", ale nafurt.

Jinak díky Bohu, že nás každýho miluje tak, jak jsme. I třeba jako ty syrečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 12:30 am    Předmět: Re: Pomoc pro závislého Citovat

cernoocka napsal:
Ahojky všem,
A jak vůbec působí drogy a alkohol na člověka z té duchovní stránky?
Díky za zkušenosti a hezký den.
Karol

Karolínko, na toto téma je skvělá knížka od paní Christiny Grofové: Žízeň po celistvosti viz odkaz: http://www.kfbz.cz/katalog/zaznam.php?detail_num=163564&strana=0&typhled=A&cis_pole=52&zpet=hh&heslo=809139&vers=9&lang=cze&user_has
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 8:42 am    Předmět: Citovat

Slíbil,že o tom začne přemýšlet a abych mu pomohla.Je to jen teoretizování,nevím jak dalece je závislí.Ale nikdo z venku mu nemůže pomoci.Musí chtít sám.Ale přemýšlením si nepomůže.Taky jsou časté výmluvy,já to ještě zvládám,já ještě nejsem připraven skončit(a kdy bude),ještě nejsem na dně,chci si hrábnout až na dno(když bude áž na dně,tak pak už jen přijde smrt,jinak není až na dně).Ale když jde na masáž,tak ještě není úplně závislí,ještě mu záleží na něčem.Přesvěč ho,aby sám začal hledat možnosti nápravy a hlavně motivaci proč přestat,najít důvod,proč má smysl přestat brát drogy.Ale ty osobně se citově neangažuj.Je to jeho volba,jeho život a ty máš svůj život,svojí cestu.Držím palce.Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 9:32 am    Předmět: x Citovat

Dospěla jsem k názoru, že neexistuje univerzální způsob léčby. Když to vezmete z vlastní zkušenosti, každému závislákovi pomohlo něco jiného. Moje sestra navštívila toho nejvěhlasnějšího ruského léčitele, který na počkání skoro každého zbaví kuřáctví a do nedávna bahňala dál jako divá.
Kupodivu u ní zabralo těhotenství a pomalu ze dne na den bez problémů přestala. Existuje spousta programů a metod, přesto u někoho to zabere u někoho ne, takže jako ve všem - přijde vhodná doba, změní se život člověka a třeba tuhle konkrétní závislost přestane potřebovat.
Dobrý je ptát se proč - proč zrovna tuhle závislost potřebuju, co mi nahrazuje?
Jedna z možností z našeho soudku je posílání do situací, které závislost způsobily. Ani není třeba konkretizovat které, buď se ozvou samy nebo se může stát, že najednou necítíte tak hrozně nutkavou potřebu a závisláctví se třeba alespoň zmírní. Protože ten důvod není tak lehké odhalit, ale už na něm můžeme pracovat. Nejhorší je si něco vyčítat a snažit se cosi násilím potlačovat.

Tohle je taková moje čerstvá zkušenost.

šamanka
PS: mluvila jsem s hodně lidma, kteří ze dne na den přestali mít potřebu kouřit, v klídku, bez absťáku a dodnes jim to nechybí. Zřejmě zmizel důvod, proč to potřebovali. Nejhorší je něco si vyčítat, nutit se násilím v čemkoliv. Protože to vede akorát k potlačení, ale příčina zůstává.
Takže je tu šance, že jednoho dne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 9:37 am    Předmět: x Citovat

cernoocka napsal:
Tenhle mladý muž mi říkal, že si těma drogama a alkoholem hledá dno, aby se mohl odrazit a začít nový život. Jeho život mu připadá nudný, tak si hledá toto, aby se s prominutím chvíli plácal ve sračkách a pak ho to vykopolo někam výš. Celkem tomu rozumím a věřím, že až si řekne, že už to stačilo, tak že to zvládne.
Vykládala jsem si na to Symbolon a třetí karta byla Upír - smrt, aby mohlo vzninkout něco nového.


To mi připadá jako snůška keců, proč s tím nic nedělat. A tuší, že tvoje snažení by mohlo být zpestření té nudy, protože by tě mohl u tvého snažení pozorovat. Na nudu je dobrý hledat novou náplň života a ne se vymlouvat, že až budu ve sračkách po krk určitě mě to nakopne k něčemu lepšímu - nenakopne, utopí. S vypáleným mozkem a nefungujícím organismem toho člověk už moc nevymyslí...
Bacha!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 9:40 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
cernoocka napsal:
Tenhle mladý muž mi říkal, že si těma drogama a alkoholem hledá dno, aby se mohl odrazit a začít nový život. Jeho život mu připadá nudný, tak si hledá toto, aby se s prominutím chvíli plácal ve sračkách a pak ho to vykopolo někam výš. Celkem tomu rozumím a věřím, že až si řekne, že už to stačilo, tak že to zvládne.
Vykládala jsem si na to Symbolon a třetí karta byla Upír - smrt, aby mohlo vzninkout něco nového.


To mi připadá jako snůška keců, proč s tím nic nedělat. A tuší, že tvoje snažení by mohlo být zpestření té nudy, protože by tě mohl u tvého snažení pozorovat. Viděla bych tam ještě pořádně nízké sebevědomí, protože chce být před tebou fakt děsný tvrďák, možná si tím taky realizuje touhu po pozornosti. Ale s tou pomocí bych byla opatrná.
Na nudu je dobrý hledat novou náplň života a ne se vymlouvat, že až budu ve sračkách po krk určitě mě to nakopne k něčemu lepšímu - nenakopne, utopí. S vypáleným mozkem a nefungujícím organismem toho člověk už moc nevymyslí...
Bacha!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 5:55 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím se Šamankou.
Někdy člověk na dně hledá dno, které je pro dotyčného dno dnoucí.
... a pokud si dotyčný vůbec někdy přizná, že na to dno už dávno dopadl, nemusí mít vůbec žádnou sílu a možná už ani chuť se z toho dna odrazit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund