Fórum - Zobrazit téma - Dikša - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dikša
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dikša
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 9:52 pm    Předmět: Citovat

Ano ano, já se tehdy na semináři ptal zda s tím lze pracovat jako s reiki a bylo mi řečeno, že se s tím následně po semináři pracovat dá. Nevím však kdo mi to již říkal, zda přímo pan Kořenek, nebo lidé, kteří tam byli na dikšu již po několikáté.
Nicméně - jak jsem řekl: zasvěcení jsem necítil, energii poté také ne.
K zde rozebíranému "spálení karmy či čemu za několik životů". Myslím, že každá taková věc je přiblížením Boží Milosti a ta je zatraceně hodně cítit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Šamanko,asi máš pravdu.Hodně se mluví o té či oné metodě jako jedině správné,jako jediné,která vede k zasvěceni a osvícení,o dikše mi praktikující člověk řekl,že vyčistí karmu z minulosti i budoucnosti a může to udělat komukoliv,když s ním bude praktikovat to jediné správné.Ale ani já jsem nepotkal člověka který zažil osvícení.Ale na druhou stranu,kdyby to bylo tak jednoduché a na každém rohu jsme potkávali osvícené budhy,asi by to byla nuda a já bych si musel hledat jiného koníčka.
Pravda asi bude ,že bez práce nejsou koláče. Vždy musíme něco dělat,něčeho se zříkat abychom něčeho dosáhli.Ale vždy to musíme dělat v souladu s našimi potřebami,a né potřebami někoho jiného.Kdo tvrdí,že jen on zná jedinou pravdu,jedinou cestu,jediný způsob tak prostě LŽE. Je tolik cest,kolik je lidí na světě.Nevěřte nikomu,dokud si sami neověříte,že i vám to funguje a pak to dál rozvíjejte podle sebe a svých potřeb.Já sám hodně studuji,hodně čtu,hodně medituji a cvičím abych aspoň občas někam letmo pohlédl,trochu pochopil a někam dál postoupil.Kurz mne jen naučí nový způsob,ukáže mi nový smněr, nebo mi otevře nový obzor,ale pak jen na mne záleží kam dojdu.A nikdo za mne nesrovná mé provinění a odpuštění,žádná karma není,jen my si to namlouváme.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 11:35 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ale ani já jsem nepotkal člověka který zažil osvícení


Ale potkal, jenom jsi nevěděl, jak se dívat.
Nerozpoznal jsi ho, jí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2009 5:06 am    Předmět: Citovat

Šamanko, ne tedy, že bys mi něco vymlouvala, ale už je to tu asi taková tradice... Kde se vyskytne nějaké "neobvyklé" téma, tam i Ty se svou kritikou. Ale nemyslím to nijak špatně. Smile

Možná sem pak něco napíšu, ale jsou pocity vodítkem toho, co je funkční? To je jako když by se mě zeptal někdo na reiki. Začala bych říkat, že občas něco cítím, ale většinou ne... A výsledky? Mno, pracuji na tom intenzivně už mnoho let, ale sama za sebe nemůžu říct, že bych se všimla něčeho, co bych mohla s určitostí s reiki spojovat. Takže vlastně upřímně nevím a občas pochybuji.
Když se mě ale zeptáš třeba na Imaru, už se budu tvářit trošičku jinak a rozpovídám se o něco víc, s mnohem větší důvěrou, protože tuhle energii vnímám a nejlépe se mi pracuje s ní. A výsledky? Ano, mohu říct, že za tu dobu, co s ní pracuji, jsou. Můžu to pozorovat třeba tak, že když se setkám s lidmi, se kterými pro mě není jednoduché se stýkat, tak cítím velké změny na sobě. Energetický systém je mnohem více průchozí, jsem více sama sebou, lepší intuice a vnímání...
Nepochybuji ale, že třeba Ty sama jako reiki mistr a vůbec většina lidí tu na webu důvěru v reiki máte... a máte určitě i výsledky, jinak byste to nedělali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 11:39 am    Předmět: x Citovat

rendyy: docela jsi mě zmátla a musela jsem znovu kouknout, jestli jsem v tématu dikša. Protože ty mi odpovídáš na otázku, kterou jsem nepoložila a na téma, které se na webíku probírá jinde.
Přesto děkuji a těším se, jak se ti dikša bude líbit.

Je náááádherné jaro, energie dělá divy a čáry, plní se přání a vůbec je to síla.
Všimli jste si té zvláštnosti, že dlouho bylo zima a pak najednou příroda jakoby vybuchla? Všechno kvete naráz, bleskově odkvétá a lidi mají co dělat aby to ustáli?

Nohy pevně postavené na té bouřící zemi a krásné jarní zážitky
všem báječným reiki lidičkám
přeje jarem opilá

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

Šamanko, ono to bylo obrazně míněno právě na tu dikšu, jakože co se jednomu může zdát nesmyslné, pro jednoho může mít smysl veliký. A jelikož tak ráda kritizuješ nové energie, tak jsem Ti chtěla říct i jak to mám já... že třeba až právě díky tomu, že jsem byla zasvěcena do Imara reiki, pro mě celá práce s energií začala mít smysl. A radši jsem Ti tam připsala i konkrétní výsledky, jaké s ní mám.... protože to byla zkrátka odpověď Tobě a Ty jsi v některých věcech specifická... Very Happy

No a stejně jako pro mě byla výjimečná Imara, tak pro někoho dalšího může být výjimečná dikša. Zkrátka některým lidem nové energie přinášejí to, co by klasická reiki dát nemohla... a možná proto tu jsou, mají své místo a snad není třeba je tolik kritizovat. Tak jsem to myslela. Smile

Jaro je opravdu krásné.... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

Jarem opilá Šamanko, pozor na kocovinu... Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 6:31 am    Předmět: x Citovat

Laughing Zipe, ty jsi jasnozřivý Laughing

Už ji mám.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Šamanko, ne tedy, že bys mi něco vymlouvala, ale už je to tu asi taková tradice... Kde se vyskytne nějaké "neobvyklé" téma, tam i Ty se svou kritikou. Ale nemyslím to nijak špatně. Smile


Víš Rendyy asi je to proto, že už toho je prostě moc, zasvěcení tamhle, zasvěcení tady, na tohleto, tamhleto, s tímhle, bez tamletoho. Prostě se pořád přibarvuje jedno a to samé, zrovna jak se to komu šikne do krámu. A tak žijeme v zajetí slov, nálepek, označení, moudých knih, zatímco "realita" se nám směje do obličeje. Takže ty sis zrovna vybrala nějakou příchuť, fajn. Každý je zaměřený trochu jinak, to je v pořádku. Ale předtav si lidi co furt někde něco uždibují, ochutnávají, míchají dohromady, trochu o tom jak pejsek s koččkou pekli dort a nebo o tom, kdo umí tisíc kopů, nebo tomu, kdo jeden kop trénoval tisíckrát.

Stejné je to s dikšou, krom jiného scénáře nevidím rozdíl mezi indickým učitelem udílejícím požehnání, japonským mistrem žehnajícím žáku na jeho cestě a knězem udílejícím požehnání ducha svatého ...opět nálepky pro jeden a ten samý jev.

Já se v tomhle zmatku naučila určité pragmatičnosti. Vžycky se ptám co mi k čemu bude dobré, jak mi to rozšíří život, jestli už náhodou něco podobného dávno nedělám, jestli si tou novou věcí nebudu všecko zbytečně komplikovat, jestli jde opravdu o přínos, nebo jen nějaké módní zaměření na určitou techniku nebo přístup.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 10:45 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
rendyy napsal:
Šamanko, ne tedy, že bys mi něco vymlouvala, ale už je to tu asi taková tradice... Kde se vyskytne nějaké "neobvyklé" téma, tam i Ty se svou kritikou. Ale nemyslím to nijak špatně. Smile


Víš Rendyy asi je to proto, že už toho je prostě moc, zasvěcení tamhle, zasvěcení tady, na tohleto, tamhleto, s tímhle, bez tamletoho. Prostě se pořád přibarvuje jedno a to samé, zrovna jak se to komu šikne do krámu. A tak žijeme v zajetí slov, nálepek, označení, moudých knih, zatímco "realita" se nám směje do obličeje. Takže ty sis zrovna vybrala nějakou příchuť, fajn. Každý je zaměřený trochu jinak, to je v pořádku. Ale předtav si lidi co furt někde něco uždibují, ochutnávají, míchají dohromady, trochu o tom jak pejsek s koččkou pekli dort a nebo o tom, kdo umí tisíc kopů, nebo tomu, kdo jeden kop trénoval tisíckrát.

Stejné je to s dikšou, krom jiného scénáře nevidím rozdíl mezi indickým učitelem udílejícím požehnání, japonským mistrem žehnajícím žáku na jeho cestě a knězem udílejícím požehnání ducha svatého ...opět nálepky pro jeden a ten samý jev.

Já se v tomhle zmatku naučila určité pragmatičnosti. Vžycky se ptám co mi k čemu bude dobré, jak mi to rozšíří život, jestli už náhodou něco podobného dávno nedělám, jestli si tou novou věcí nebudu všecko zbytečně komplikovat, jestli jde opravdu o přínos, nebo jen nějaké módní zaměření na určitou techniku nebo přístup.

M.


soulasím s tebou Naryo Smile jedná se ve své podstatě vždy o stejnou věc, ale každý ji jinak prezentuje... pokud ovšem to nezklouzne někam jinam, kde na to mají zvláštní talent právě v náboženství... ale všeho s mírou a někdy moc škodí... a i ze své zkušenosti vím, že je lepší si vybrat nějaký směr a jít než hltat furt věechno... pak je člověk pěkně zmatený a nemá z toho nic... a někdy je taky potřeba čas na strávení.. takový to uležení v hlavě... a po nějakým čase najednou zjistíš, že některý věci ti jdou jakoby sami a některý věcem najednou rozumíš.. je ti to jasný... prostě se to uleželo... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem zde o Diške psal jako o zasvěcení, které jsem vůbec necítil. Jelikož jsem se setkal nyní se zkušeností zcela odlišnou, nedalo mi to a rozhodl jsem se o ni podělit. Nedávno jsem na masérském kurzu potkal pána (znali jsme se z kurzu hatnamon reiki - jak je ten svět malý Smile ), který mluvil o panu Kořenkovi a o Dikše, na které u něj byl. Vyparávěl mi, že na Dikše byla i slečna, která při zasvěcení dostala orgasmus...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 6:55 pm    Předmět: Citovat

Hele Filipe, abys mu tam teď na dikšu nenalákal orgasmuchtivé ženy Very Happy. Dávej bacha na to, co píšeš Laughing.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:22 pm    Předmět: Citovat

A proč si za orgasmus nezaplatit.A možná to bude jediný skutečný který zažijou.Nezávidme jim pánové.My na to nemáme.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
betty
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 5.5. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Deeksha – tak byla v indickém sanskrtu nazvána láskyplná energie, která pramení z nejvyšších a nejčistších míst zdroje celého vesmíru. Je to velmi jemná, ale zároveň silná léčivá energie plná čisté lásky, moudré pomoci, požehnání, milosti, odpuštění, štěstí a té nejvyšší inteligence. Je tu, aby nám pomohla a je pro nás vším.

Kdo může dávat Deekshu?
Deekshu je schopen předávat člověk, který prošel příslušným procesem. Jedná se o transformační, silně očistný a zasvěcovací proces, při kterém je energetický systém člověka přizpůsoben pro průchod vysokých vibrací této léčivé energie.Já osobně jsem prošel tímto procesem v šramu “Golden City” v jihovýchodní Indii. Dnes tyto procesy probíhají také v Itálii a na Fiji.

Je to převzaté vyjádření jednoho mého známého. Loni jsem jednou dostala nabídku jestli chci přijmout energii, proč ne?...řekla jsem si. Taky jsem nic necítila, ale vím z vyprávění, že někteří to velmi silně prožívali.
Jinak jsou to pobytové víkendy, kdy se dikša jen předává. Nic mi to neříká, navíc vidím, že ten člověk stále zůstává člověkem s chybami jako ostatní, jen si myslí,že je asi něco víc....vím já jestli je? Na můj vkus to vzal trochu hopem, během dvou let má snad všechno, co se dá. Straní se "normálních lidí" protože mu nerozumějí a říká, že mu mohou rozumět jen lidé na vyšším stupni uvědomění. Já se mezi ně neřadím, je to docela na palici s ním mluvit. Ale to je můj problém... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund