Fórum - Zobrazit téma - Dikša - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dikša
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dikša
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 1:09 am    Předmět: Dikša Citovat

Tak jsem se dnes zatoulala na internetu. Našla jsem tento článeček :

Dikša je přenos energie velmi vysoké úrovně, která má vlastní inteligenci. Její působení otvírá v člověku možnost dostat se do stavu, kdy je schopen uvědomit si svou skutečnou podstatu. Dikša rovněž umožňuje uvědomit si jak mysl člověka ovládá, uvědomit si své strachy, fobie, falešné představy a všechny negativní pocity a programy, které brání člověku k plnému a šťastnému prožívání života.

Přenos energie může proběhnout různými způsoby. Nejčastější, ne však jediný způsob, je přikládání rukou na hlavu.

Najdete povídání na toto téma na stránkách :
http://zivotni-energie.cz/deeksha-diksa-neuveritelne-jemna-ale-silna-energie.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 12:36 am    Předmět: Citovat

Myslím, že by bylo dobré si připomenout, jak je "energie" definována - myslím fyzikálně. Ono se pak děje to, že používají lidé určitý termín a dávají mu naprosto nepříslušné atributy. Ještě toho využije ČEZ a začne prodávat fialovou elektriku s vlastní inteligencí - samozřejmě za patřičně vyšší poplatky. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 9:13 am    Předmět: Citovat

Předává dikšu také někdo jiný než pan Kořenek? A kolik takové předání vůbec stojí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Hledala jsem na netu a jediné, co jsem objevila, byla nějaká skupinová meditační sezení, průměrně tak za 300Kč s předáním energie dikšy a někde ještě s přednáškou. Tohle jste mysleli tím Vaším zasvěcením? Zajdu se tam podívat... Smile

Píšou tam, že pokud chce člověk dikšu předávat dál, měl by absolvovat nějaké 21-denní pobyty přímo v Indii, ale tam nevím, jestli jste byli. Řekla bych, že to stojí hodně penízků, ale určitě je to moc pěkné...

Potom nerozumím tomu, co ale píšete... Ono se dá s dikšou pracovat ještě nějak dál, než že to člověk přijme formou jakoby požehnání? Třeba jako s reiki?

Pokud Zdrojový ČEZ produkuje i tuhle formu energie v Indickém kabátku, tak se mi to líbí moc, čím dál víc... Smile

To je nádhera. Moc se těším na poznávání oceánu dikšy... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 5:27 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing
Damao: tak jsem si to představila - strčím ruku do zásuvky, pár minut vibrací, 1500 EUR a jsem do konce života nejen osvícena, ba mám splněný sen o vysokovibrujících jedincích, možná bych mohla i šířit světlo poznání... Jen nevím, jestli by mi v Bohnicích dávali vycházky!
Laughing Laughing Laughing

Idea šamanka Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 8:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Rendy,
tady Honza Kalabza se věnuje Dikše.Byl právě v Indii ,kde strávil těch požadovaných 21 dní v klášteře atd atd...
U něj jsem měla mojí první zkušenost s Dikšou,ale nic jsem necítila,snad možná proto,že jsem ten samý den byla zasvěcena do reiki II.
Pamatuju si,že říkal,že Dikšu provozuje,ale nevím kde.Však se dočteš na jeho stránkách a nebo mu můžeš napsat a optat se,je to moc milý a ochotný človíček.

http://mukti.esence.biz/

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 11:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Upozorňuji,že o dikše nic nevím.Jen jsem se doslechl,že je potřeba se vyhýbat určitým věcem v jídle,že se nemá člověk stýkat se špatnými lidmi atd.Taková normální doporučení.Jenže já zastávám názor,když někdo tvrdí,že jedna věc funguje pro všechny,tak mne to odrazuje.Když někdo bude vegetarián,tak může onemocnět.Záleží na jeho konstituci a zdravotním stavu.Co je vhodné pro jednoho,nemusí být dobré pro druhého.Jestli se nepletu,tak dikša nedovoluje se stýkat s lidmi,kteří nejsou košér.Kdo by ale zachránil a přivedl k víře Máří Magdalénu kdyby Ježíš nevyhledával ty,jenž potřebují pomoc.Je to nádherné,21 dní meditovat a pak prostřednictvím někoho budu zasvěcen a dojdu osvícení.Tak jednoduché,možná i pravdivé, ale já za sebe spíše věřím tomu,že jsem se narodil abych se něco naučil.A když někdo ze mne sejme tento úkol,neznamená,že jsem pochopil a naučil se,co jsem si vybral.Já nemohu posoudit účinnost této metody,nic o ní nevím a moc jste se o ní nerozepsali.Znám ale jednu osobu,která už přes 30 let praktikuje a vyučuje Osho meditace a sám ani pořádně nedokážu určit, jak daleko je a kolik toho umí,protože ona o tom nemusí mluvit, ale to co mi prakticky ukázala je dost dobré.Sama ale řekla,že by si mohla založit nějakou skupinu,ašrám a odtajnit,že je avatar,protože umí stejné věci, a mněla by do smrti vystaráno. ale raději jezdí po světě po seminářích a předává své učení pomalu zadarmo (z čeho by platila své cestovní výdaje a drobnosti).Teda né učení,ale učí nás samostatně myslet,přemýšlet a ukazuje nám způsoby jak co dělat.Ale nezakazuje,nenařizuje,učí jen prožívat,naslouchat sám sobě.A je zajímavé,že v její blízkosti prožíváte dost dobrý věci a teprve když odejde si uvědomíte,že to nebyla jen vaše zásluha ale i její pomoc,jen jakoby mimoděk zapomněla vás na to upozornit.Mistr se má od žáků učit a naslouchat jim a né nařizovat.To je moje filozofie a možná proto jsem ještě nevyhledal mistra dikši.Můžete mne odsoudit a nebo opravit můj názor na dikšu,ale stejně budu dál zvát k sobě pekelníky na pokec a nebudu se jich bát.Když bůh s námi tak kdo proti nám.Totiž,když zavřu oči před okolním světem,tak chudí,vrazi,bezdomovci a pokušení satanů přece nezmizí.Je tam dobré,že člověk má meditovat a odříkat nějaké modlidby či mantry,ale nemněl by zapomínat na svou individualitu.A jestli se pletu,prosím opravte mne vy kteří znáte dikšu osobně.Já skutečně ji nehaním,ale chci vás vyprovokovat,aby jste mi ukázali,že se mýlím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 11:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko.Nechci zlehčit tvůj povedený sarkasmus.Strčit ruku do zásuvky a být do konce života...
Spíš si mmně připomněla,že osud nám může prostřednictvím někoho hodně pomoci.Říká se,že v přítomnosti mistra si lepšíš svou karmu a spaluješ pár dalších životů.Když ho budeš následovat a poslouchat jeho učení,tak spálíš stovky životů a když budeš praktikovat jeho rady a doporučení,můžeš zažít osvícení.A někdy stačí i jen krátká přítomnost aby jsi spálila stovky svých příštích životů..Můj osobní zážitek.Tak nevím,jestli tvůj sarkasmus možná,ale jen možná nebude daleko od pravdy.Tomu se říká vtip na entou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 12:07 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Ještě pro plnou objekrivitu se teď hodně pouštím na tenký led,protože zjištuji,že neovládám dostatečně bibly.
Totiž nevím,jestli to byl svatý Petr,který křtil Ježíše.On mu řekl,že on je ten,kdo ho má pokřtít,ale Ježíš trval na tom,že ho Petr musí pokřtít.To znamená,že on a nebo někdo druhý může být určen jako ten,jenž křtí, nebo zasvěcuje jiné přiložením ruky či polití vodou.A možná dikša o tom je.Prosím napište o ní více a nebo doporučte internetový odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 12:14 am    Předmět: Citovat

Ježíše křtil Jan Křtitel. Vkládání rukou na hlavu je prastarý způsob požehnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 7:15 am    Předmět: Citovat

Člověk: Hledala jsem hodně informací, ale na nic takového ohledně "omezení", o kterých jsi mluvil, jsem nenarazila. Odkud to máš? Smile

Džarmí, děkuji.... Nedávala jsi mi takový odkaz už kdysi? Tam jsem našla, kam mám jít na tu přednášku... Smile

Jinak pořád ještě nikdo neřekl, jak to vlastně funguje. Z toho, co říká Psychedelic vyplynulo, že se s tou energií dá pracovat jako s reiki... A z to, co jsem si kde přečetla to chápu spíš tak, že energii předává pouze ten Procesem prošlý s tím, že kdo chce dikšu rozvíjet ve svém životě, tak když bude chtít takto na sobě pracovat, buď sám projde Procesem, anebo bude odkázaný na pravidelné společné meditace, což bude stát určitě nějaké další penízky...

Tedy nic proti penězům, ale já jsem třeba v situaci, kdy to pro mě není tak snadno realizovatelné, i když je mi tahle cesta velice blízká... a dikša nedikša, radši budu hledat způsoby, které jsou pro mě dostupnější.

A nebo je to myšleno tak, že tu energii stačí prostě jen přijmout...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 7:32 am    Předmět: Citovat

Jo aha, už to asi chápu. Takže ty přednášky s předáváním dikšy jsou asi něco jako třeba Mílovo "Přednáška o šambale s léčením šambalou". Znamená to tedy, že když někdo půjde na předání dikšy, tak je to jako když si zajde na ošetření reiki. Dostane se mu požehnání té energie, ale sám ji pak nemůže využívat. Leda že by si zašel na zasvěcení, nebo v případě dikšy odjel do Indie, Itálie, nebo na Fiji. Smile

Člověk: ...a fakt nepsali nikde nic o žádném omezením. Jen možná tak tohle: http://www.deeksha.cz/content/view/94/88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 9:49 am    Předmět: x Citovat

clovek: neboj, to byl pokus o vtip inspirovaný Damaem.

Jinak na bleskové osvícení nevěřím. Nebo spíš, pokud je to někomu dáno, tak že se mu to "přihodí" než nějakou metodou, kurzem.
Četla jsem už tolik, tolik nabídek z různých ezoterických směrů, ale v praxi jsem zatím nikoho takto osvíceného neviděla. A to někteří už
mají za sebou pořádnou porci zázraků.
Ty ano?
Možná ta tvoje přítelkyně?

šamanka
PS: kam pořád tolik lidí tak spěchá? Proč je jim málo smysluplně
a tvořivě prožít tenhle život, který máme? Možná je to ta jediná
cesta, jak si na to osvícení zadělat pro příště...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

Ty, Šamanko, já chápu, že Tvoje rozumné a někdy rýpavé názory mají svoje místo, ale vezmi si to i z té druhé stránky, že jsou lidé různí...

Pro mě třeba je dikša něco, co souzní s něčím velmi hlubokým, posvátným, niterným. Ne všechno je vždy honění za osvícením, nebo čímkoliv jiným. Také patřím k těm, co mají tendenci spoustu věcí nejprve zkritizovat, ale v tomhle případě si raději udělám vlastní názor a půjdu si pro konkrétní zkušenost, což je právě součást té životní smysluplnosti a tvořivosti, o které mluvíš.

Na svém příkladu - i kdyby mě neoslovila přímo dikša, tak vím, že tam, kam na tu přednášku půjdu, se setkám s vzácným člověkem, se kterým mám mnoho společného, ráda se nechám obohatit o jeho zkušenosti a budu ráda, že jsem ho poznala. Když bych šla na jiný seminář nebo přednášku kamkoliv jinam, už to nebude totéž...
Stejně tak se někdo může stejně radostně těšit na přednášku nebo seminář k Mílovi, protože ti lidé si mají hodně co předat, nebo k Tobě... Jaké by to bylo, kdyby každý někoho stále jen kritizoval za to, že si vybírá takové a takové učitele, nebo používá takové a takové metody... A ještě k tomu ten, kdo kritizuje, o těch metodách nic moc neví. A když by mluvil z pozice toho, kdo došel tam, kam ty metody vedou.... anebo při nejmenším tam, kam vedou alespoň ty jeho metody, které sám používá, možná by mluvil úplně jinak. Ale takhle to vypadá, že neví nic moc o tom cizím, ani o tom svém... Hlavně ale, že řeč nestojí.

Jistě jsou i lidé, kteří mají právě to osvícení jako hlavní smysl svého života a berou lidský život jako vzácnou příležitost, jak právě k tomuto dojít. Takoví lidé se nebudou spoléhat na to, že se jim "to snad nějak přihodí", protože i kdyby se nepřihodilo, tak ty snahy a metody, které tomuto zasvěcují, mají svůj smysl a mnoho jim přinášejí.

Proto by byl možná zajímavý názor nebo zkušenost s dikšou od lidí, kteří k takovým energiím mají blíž... Třeba někdo jako Zbultran, Sunnyi,... zkrátka někdo, kdo má k východu blíž. Když se podívám třeba na své vnímání energií, tak vnímám vodopády požehnání Indie, oproti potůčku reiki... a každý jsme jinak založený, jinak uzpůsobený, zkrátka máme to jinak. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 8:22 pm    Předmět: x Citovat

Milá rendyy, víš, že ti nic nechci vymlouvat nebo brát. Jen mě mrzí, že nafouknutá reklama platí nejen v TV.

Však až vyzkoušíš, jistě sem svoje pocity napíšeš!

Hodně hezkých duchovních zážitků

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund