Fórum - Zobrazit téma - Prosím o radu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prosím o radu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prosím o radu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 1:28 am    Předmět: Prosím o radu Citovat

ahoj, všechny Vás zdravím a předem říkám,že mě zachvátila panika...včera jsem prodělala zasvěcení do Reiki II.,měla jsem toho plnou hlavu,jako asi každý, snažím se přesně zapamatovat symboly,jejich názvy,a pak otevřu knihu Kompletní průvodce Reiki od Diane Steinové a najednou vidím,že první symbol je nakreslený trochu jinak, já se ho učila kreslit zrcadlově a 3.symbol nejenže jsem byla naučena kreslit poněkud jinak,ale i jinak vyslovovat....prosím, byl byste někdo tak moc hodný a třeba po vzkazech mi sdělil, jak se vlastně 3.symbol SKUTEČNĚ vyslovuje,jestli se 1.symbol kreslí jednou nebo nebo opravdu zrcadlově nebo za sebou...víc bychom si řekli v těch vzkazech....předem děkuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 8:03 am    Předmět: Citovat

Ahoj Paniko,

taky jsem včera byla zasvěcena do dvojky a taky jsem si přinesla krásně symboly. Hlavinka to vstřebává a neví, co dřív vyzkoušet. Je to moje druhá dvojka, chtěla jsem si trochu rozšířit obzory, ujasnit mnohé a hlavně jsem narazila na človíčka, který mě a nejen mě bude vždy ochoten poradit a vysvětlit.
Mohu tedy srovnávat své dvě dvojky a symboly, všechny tři se malinko liší i výslovnost je jiná, v auře mám oboje a tak si vlastně můžu vybrat. Mě osobně první symbol vyhovuje kreslený ve směru hodinových ručiček, na druhou stranu ho prostě nenamotám Embarassed , ale ty si to musíš sama vyzkoušet. Ono je to nejspíš jedno, důležitý je záměr, používej ty svoje a pokud nemáš jasno, zeptej se svého učitele. Taky mám knihu o které mluvíš, ale beru jí spíše jako inspiraci, ne návod, který mám dodržovat.
Užívej si dvojku a nech tomu volný průběh, všechno co uděláš má svůj význam a pokud se dopustíš malé nepřesnosti, tví pomocníčci ti jistě budou nablízku. Nech pracovat svou intuici, která se teď krásně probudí, možná to neucítíš hned, ale opravdu to funguje Very Happy

Přeju ti krásné zžívání se se symboly, přijmi je do svého srdíčka a oni ti budou fungovat. Já bych se pro tuto chvíli držela toho, co jsi dostala od svého učitele a nekomplikovala si život, tím, co kde najdeš v knížkách. Čas sám ti ukáže, co je pro tebe nejlepší.

Dnes mám své první Reiki narozky, před rokem jsem šla na jedničku, to to letí Smile Smile Byl to úžasný rok, myslela jsem, že nedojdu ani k dvojce a dnes vím, že za rok či dva požádám o trojku Embarassed

Vše je na dobré cestě, obě jsme se nechali zasvětit krátce po Novoluní, měsíc roste a vše co je teď započato, bude se zdárně vyvíjet, takže vidíš, že tvá panika s malým pé je zhola zbytečná Wink

S láskou Draka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 9:11 am    Předmět: Reiki symboly Citovat

Zdravím vás:-) měly by se používat symboly ty, které váim zasvětil člověk u kterého jste na Reiki byli. Ale stejně jde o to jak to myslíte a ani ne o to co tam píšete. A později zjistíte, že symboly jsou jen berličky na Vaší cestě, a že je k léčení nepotřebujete:-) Otevřete se vyššímu vedení, kterého máte při léčení a lečte v odevzdání, aby proudili ty energie, které pro nejvyšší dobro toho člověka mají:-)
www.harmoniesrdce.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 9:45 am    Předmět: Pro Draku Citovat

ahoj Drako,
moc děkuju za Tvoje krásné psaní,musím říct,že jsem ani moc nemohla spát,protože jsem opravdu měla velký zmatek v duši a najednou plno pochybností,jestli jsem vůbec zasvěcená, když symboly jsou špatné,jestli to teda vůbec funguje na dálku,atd...a tvoje krásná slova mě ty myšlenky pohladily a zklidnily...opravdu moc děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 9:47 am    Předmět: Re: Reiki symboly Citovat

Mandys: I Tobě moc děkuju,protože sice trochu jinak,ale potvrzuješ to, co píše Draka,takže je to pro mě jakoby stvrzující...děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 2:12 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Paniko,

vzhledem k tomu, že jsem Průvodce reiki přeložil, tak vím, že Diane Steinová tam píše, že jednotlivé symboly mají různé variace, a že všechny fungují. Záleží na našem záměru (str. 128-129 a 138).

Také píše, že průvodci reiki ty symboly opraví tak, aby byly správně. O tom, jestli průvodci existují nebo ne nemá smysl se přít. Kdo je vnímavý, tak to ví. Kdo tak vnímavý není, ale je otevřený, tak to přijme nebo připustí, že to je možné. A kdo není ani vnímavý, ani otevřený, tak se tomu vysměje. S tím nikdo nic nenadělá.

Když už se bavíme o symbolech, tak bych ještě zmínil, že D. Steinová je velkou propagátorkou tzv. moderní verze mistrovského symbolu. K tomu bych napsal tolik:

Kdysi jsem se nechal opětovně zasvětit do symbolu Dai-ko-myo tak, jak se používá tradičně a vzápětí do jeho "moderní" verze, abych si mohl procítit ten rozdíl. Pocitově to bylo přesně tak, jak to popisuje D. Steinová. Začátek a výsledek stejný, průběh u "moderního živější, svižnější.

Na str. 202 píše o magnetofoném záznamu ze seance s jedním médiem, kde na dotaz jedné studentky na novou podobu tohoto symbolu průvodci reiki odpověděli, že nové Dai-Ko-Myo lépe vyhovuje dnešním nárokům na výuku. Starší symbol rezonuje s energií starší doby. "Prohlásili, že se možná setkám s lidmi, pro něž by bylo vhodnější použít původní symbol, ať pro zasvěcení či pro léčení, a že se mám řídit intuicí. Doporučili však, aby se nový symbol používal přednostně."

Prakticky totéž mi bylo řečeno při "seanci" s Kalyáni, když jsem se jí před několika lety ptal na to, jak to vnímá ona. V "moderní" verzi vnímala hravost, spontánnost, otevřenost... Duch věku Vodnáře.

Nicméně, ve snaze předávat reiki maximálně zodpovědně, jsem svým žákům Dai-Ko-Myo předával v obou podobách a vedl je k tomu, aby používali obě.

Loni jsme s přítelkyní a s naším mistrem Seichim začali podrobně zkoumat symboly Seichim a porovnávat je s informacemi z jiných zdrojů. Je to velice zajímavá práce. Úžasné na tom je, že přitom spolupracujeme s bohyní Isis, která nám naše poznatky následně doplní a zkoriguje.

Poprosil jsem tedy přítelkyni, aby zjistila informace i o symbolu Dai-Ko-Myo (který je mimochodem mistrovským symbolem i v Seichim). Získané poznatky jsou následující:

"Moderní" Dai-Ko-Myo vskutku rezonuje s moderní dobou. A v tomto kontextu je důležité to, že moderní doba je rychlejší, netrpělivější a povrchnější. Informace se šíří vysokou rychlostí, nejsou již tutlané "pod pokličkou" tak, jako dřív. Jejich využití však většinou sklouzává po povrchu.

A tak lze charakterizovat i rozdíl mezi tradiční a "moderní" verzí symbolu Dai-Ko-Myo. Tradiční nás vede do větší hloubky. Je pro lidi, kteří touží proniknout až k samotné podstatě.

"Moderní" Dai-Ko-Myo plní svoji funkci. Pro širší masy lidí je plně dostačující. Kdo chce jít hlouběji, tradiční verze mu nabídne rychlejší cestu.

Samozřejmě, není nad vlastní prožití. Ale tím, že jsem tu knihu přeložil, jsem se chtěl o své poznatky podělit, když už tady na to přišla řeč.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:37 am    Předmět: Citovat

ahoj Mirku
tak to mě moc těší,že tě mám takhle možnost poznat.Chtěla bych ti říct,že jinak ta kniha je přeložná úžasně, ty doplňující informace, i to,že s ní kolikrát nesouhlasíš, se mi moc líbí..já jsem nejdřív tvoje poznámky nečetla,ale pak se mi zalíbily,že jsem je četla zpětně...opravdu je to dobrá práce!!!!!!!

Děkuju za tvůj výklad,abych to ještě dovysvětlila, před iniciací do II.stupně jsem ji dočetla jen k té kapitole,kde to začíná a říkala jsem si,že až po zasvěcení budu číst dál...no a jak jsem přijela domů,tak jsem večer otevřela knihu,koukla na symboly a zůstala paf...takže až jsem se uklidnila, tak jsem se to tam dočetla taky...

Někde vedle jsem se dnes dočetla, jak ses jí snažil kontaktovat,tak teda musím říct,že mě její přístup nemile překvapil...i z Tvého psaní bylo znát,že tě to dost mrzí, ale doufám,že neotráví,že budeš překládat dál,protože proti jiným knihám se tahle ve Tvém překladu opravdu perfektně čte! Takže děkuju a ahoj,Romana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Kniha je to velmi zajímavá, oceňuju Paniko to samé co si napsala o Mirkově překladu. I když s obsahem samotné knihy už až tak nesouhlasím.

Jelikož Hawayo Takata nedovolovala si symboly pořádně zakreslit nebo opsat, tak vzniklo mnoho variací. A i v Japonštitě ti každá kaligrafie přeci jen bude vypadat trochu jinak.

Stejně jako jména jde o výslovnost. Anglický přízvuk zní uplně jinak než německý, a japonská výslovnost už vůbec. Byla jsem upřímně překvapena jak je vyslovoval David King (čo ku re, sé he(k)) mě to sedlo, tak to používám.
Obrázky symbolů jak je učili bezprostřědní Hajašiho žáci najdeš tady:
http://www.threshold.ca/reiki/sample/traditional_versions.html

Podstatnější než uplně přesně jakou verzi, tak je pracovat a trénovat s jednou a vnímat ten symbol jako určitý význam. V Reiki nejsou symboly jako tvarové zářiče (někdo je až pedant ve správném kreslení), ale kódy k zaostření, koncentraci mysli a energie na určité vlastnosti.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Romano,

děkuji Ti. Jsem rád, že se Ti můj překlad líbí, protože jsem si s tím dal opravdu hodně práce. To, jak se paní Steinová zachovala, když jsem si chtěl porovnat výslovnost symbolů, mě opravdu docela šokovalo, dnes už to ale beru s nadhledem.

Určitě je dobré přečíst si víc knížek, Narya má velký přehled, může Ti doporučit to, co je kvalitní. Díky Naryo za informace, na něž tady odkazuješ.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 12:46 pm    Předmět: Citovat

ahoj Naryo...jak jsi sem dala ten odkaz, tak takhle přesně ty symboly kreslím...akorát ten první dělám zrcadlově, tak mě to naučila moje Mistrová..a tak to budu používat,jak mi radili výš...děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Panika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 12:47 pm    Předmět: Poděkování Citovat

Chtěla bych Vám všem,kdo jste mi odpověděli, moc poděkovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund