Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Už jste někdy drželi půst? Kolik dní nejdéle?
Ano, max. 1 den.
40%
 40%  [ 6 ]
Ano, max. 3 dny.
26%
 26%  [ 4 ]
Ano, max. 10 dní.
13%
 13%  [ 2 ]
Ano, více než 10 dní.
6%
 6%  [ 1 ]
Ne.
13%
 13%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj smart,

rozumím.

Přemýšlela jsem nad tím, z čeho asi slovo půst vzniklo a napadlo mě,
že možná ze slova pustit, vypustit.
Takže něco vypustíme.

V dietě něco vypustíme... či přidáme,
ale hlavní rozdíl mezi půstem a dietou je v tom,
že půst ze zaměřuje na ozdravný a duchovní rozměr jedince,
narozdíl od diety, které jde většinou jen o zhubnutí, popřípadě upravení jídelníčku na základě nemoci.

Půst může být na vodě, na šťávách, čaji...atd.

Jde o to, co všechno se jeden rozhodne vypustit.

Myslím, že Brouček projevila mimořádnou sílu vůle svým půstem, který
velmi zdárně prošla a myslím, že nebyl rozhodně krátký.

Tady dobrá zahraniční stránka o půstu
http://www.howtofast.net/
Citace:
What is Fasting

Fasting in its most general sense is some form of depriving yourself of certain foods for set periods of time. Not eating meat for a week, only drinking water from sunrises to sunset for forty days, or not eating or drinking anything for a portion of a day are all considered fasting. Most of the examples just given are rooted in spiritual and religious practices.

A variation on the selective deprivation theme is to abstain from solid foods and only drink juices. This can be done for a single day or for many days. Juice fasting is primarily done to detoxify the body rather than for spiritual reasons. There are though some spiritual fasting guides that advocate a juice fast if a person is considering a long fast.

Only drinking water for a day or many days is one of the most restrictive types of voluntary fasting (some religious fasting traditions call for total abstinence but this is only done from sunrise to sunset). Water fasts may be done for part of the day, a single day, or many days. The motivation may be spiritual, for health reasons or a combination of the two.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 2:58 pm    Předmět: Citovat

Třeba při půstu můžeme vypustit jídlo úplně, anebo upustit přebytky z našeho těla, mysli... zkrátka je to ideální způsob, jak se zbavit toho, co k nám nepatří, co nám dosloužilo...

Dieta nemá dle mého mnoho společného jenom s hubnutím, ale představuje úpravu jídelníčku, která není pro člověka běžná, na přechodnou dobu, za určitým účelem. Ať už jde o zmíněné důvody hubnoucí, zdravotní, nebo třeba duchovní. Ale tomu už se zase říká u některých lidí půst, mno jo...

Ve finále je to vlastně ale totéž, obdobný princip, tak proč slovíčkařit. Každý se díváme ze svého úhlu na stejnou věc, jen trochu jinýma očima. Ještě že tohle fórum není moderované. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 1:13 am    Předmět: půst Citovat

Sama osobně mám s půstem jedinou zkušenost. Byl to půst NEDOBROVOLNÝ a to, když ode mne odešel manžel, nebyla jsem schopna osm dní vzít sousto do úst. Jenom jsem pila a to taky málo, bylo mi na zvracení ze všeho.

Jinak já chápu slovo půst, jak psala Rendyy, také z několika úhlů. Hubnoucí, zdravotní, duchovní.
A myslím si, že třeba duchovní půst se dá držet i třeba tím, že se člověk na nějaký čas zřekne něčeho, co má velmi rád. Dá se držet půst třeba tím, že člověk vynechá čokoládu. Nebo bůček, či ananas...........to je jedno, každý si dosaďte to své zamilované. A přitom jinak normálně jí a přesto se postí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 6:04 am    Předmět: Citovat

Ještě jsem o tom hodně přemýšlela, jestli třeba nejsem na ty lidičky v tomhle směru rázná i normálně, ale asi svým způsobem jsem.

Já to mám totiž tak, že je mi nejbližší filozofie živé stravy a snažím se k tomu ve svém životě blížit. Ovoce a zelenina je pro mě vlastně normální jídlo, ale poslouchám své tělíčko a to zatím nechce být na takové úrovni, takže jím i spoustu pevného, vařeného, většinou v podobě základních surovin.
Také jsem se hodně pohybovala mezi podobnými lidičkami, kteří takto už mnoho let žijí a ať člověk vypustí ze stravy cokoliv, tak stále je to pro ně "normální" životní styl. Poslední dobou se také množí informace o lidičkách, kteří nejedí vůbec a nejsou odnikud zdaleka. Takže pro mě jediná představa půstu je ozdravné hladovění, jak je popisováno u odborníků na tohle téma. Vždy pro mě bude půstem ten proces, který vede k tomu, že organismus přechází plně na vnitřní výživu, ale zároveň už mám prostor i pro to, že jiní lidé mají své představy, co pro ně tohle slůvko znamená.

Na mě třeba velmi blahodárně působí kratší půstíky, cca do tří dnů. A vím, že když bych cokoliv jedla, třeba i jen málo, nebo pila čaje, tak už tam nebude taková ta dimenze toho, proč lidi půsty milují. Alespoň tedy u mě, možná, že někdo jiný to má jinak. Je to vždy zážitek, velké prohloubení klidu, lásky, vyrovnanosti, vnímání krásy...

Teď jsem hodně začala pracovat s lidičkama právě v téhle oblasti. Vždy jsem se naivně domnívala, že to tak má většina lidí, že všichni mají tu snahu o zlepšení své životosprávy. Ale když je někdy tak poslouchám, tak mám pocit, že bych nejraději utekla, ztrácím trpělivost a říkám si, jestli to, co dělám, má vůbec smysl.

Tahle diskuze mi hodně dala, měla jsem možnost procítit si různé věci z různých úhlů a myslím, že jsem z toho vyšla mnohem laskavější a tolerantnější, než jsem byla před tím a budu milejší i k těm lidičkám. Je opravdu zvláštní, jak mnoho může člověku dát internetová diskuze, a že k některým věcem dojde snáz, než v realitě a třeba i skutečné praxi. Alespoň tedy, co se těch vnitřních záležitostí týká... Takže děkuji, děkuji mnohokrát... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

Děkuji rendyy.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, tak jsem tu zase pár dní nebyla, protože se mi pár věcí, kterým se věnuju, nakupilo a aby toho nebylo málo, dvě mi vrcholí tuto neděli, takže moc nestíhám Smile Ale tak nějak dobrovolně, to zase jako jo.

V tuto chvíli asi už se k půstu jako takovému navracet nebudu, už jej vnímám jako něco co bylo a za čím se zavřely dveře, alespoň virtuálně v mojí hlavě Smile Nevím, jestli mám ještě něco psát k tomu co je a co není půst, koukám, že i beze mně se nakonec došlo k jakémusi řešení. Každopádně pro mě to půst byl (a to teda pořádný Laughing ) a tak nějak jsem jej neměla striktně naplánovaný - jak by měl probíhat, ale nechala jsem to otevřené. Prostě, co ke mně v tu dobu přišlo, tak jsem to nechala stát se Wink

Jinak v tuto chvíli jsem cca na své původní váze, hádám tak asi kilo míň.

A co budoucnost? No teď to nechám zase chvíli být, ale asi sem tam něco bych mohla. Ale pro tentokrát mám chuť zkusit zase něco jiného a řekla bych, že dobu nejspíš zkrátím. Ale jak říkám, ono si tělo řekne samo, až bude zase chtít Wink

Děkuju všem za příspěvky a podporu (i krititku Wink) a vůbec Very Happy (škoda, že tu nění objímací chumáčovací smajlík)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund