Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Už jste někdy drželi půst? Kolik dní nejdéle?
Ano, max. 1 den.
40%
 40%  [ 6 ]
Ano, max. 3 dny.
26%
 26%  [ 4 ]
Ano, max. 10 dní.
13%
 13%  [ 2 ]
Ano, více než 10 dní.
6%
 6%  [ 1 ]
Ne.
13%
 13%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

Jsi borec Very Happy . Chci někdy zkusit aspoň 3 dny. Někdy Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

Dík Embarassed Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
No nic. Večer jdu spát a na ráno se těším, už mám v lednici nachystáno Wink


Hani a napíšeš nám ještě, jak se tvářil žaludek na jídlo ? Předpokládám, že oči by jedly, ale žaludek odmítal. Ćím jsi začínala ?
V současnosti mi chybí shodit ještě mizerný 3 kila k dosažení horní hranice mojí optimální váhy. Takže ta kila ti ,,závidím". Ale je jasný, že půst není o shazování kil, ale o detoxikaci Very Happy . Takže se ještě zdokonalím v trpělivosti a vytrvalosti atd. i když ta netrpělivost mi je prostě daná. Nic s tím neudělám.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 6:15 pm    Předmět: Citovat

jen pro uplnost, co se pise na serveru pust.cz

pokud clovek behem nejedeni pije caje nebo ovocne/zeleninove stavy, nejedna se o pust ale o dietu; pust je definovan jako nejedeni a piti jen vody, nejlepe destilovane
duvod pro to je ten, ze kdyz clovek pije caje a stavy, tak dale probihaji nejake travici (?) procesy, pokud pije vodu, tak se i toto zastavuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 8:18 am    Předmět: Citovat

Den třináctý:

Ten už byl ve stádiu mentálních příprav na první jídlo Embarassed Embarassed Embarassed
2x aloe

Váha: -5 kg.


Den čtrnáctý:

Hurá, dneska už "jím" Very Happy Začala jsem ranní aloí a od tohoto dne pokračuju jen v ranní dávce dokud nedojde balení, což bude cca ještě něco přes měsíc... Ráno zase sušák, ale byl už poslední. Ráno jsem začala pár hlty bílého kefíru a čekala co bude. Žaludek si začal chrochtat. Já si začala číst... Laughing Po chvíli opět pár hltů, opět chrochtání a takhle asi než jsem vypila asi 1,5 dl. Po hodině mě přestalo čtení bavit a vybavena v lednici jahodami jsem je šla prozkoumat Smile Dala jsem si jich pár, přestávka, v průběhu dopoledne zase a tak nějak pořád Smile Nicméně, nebyla jsem vybavena jen jahodami. Večer předtím jsem byla na ohňostrojích a donesla jsem si z jednoho stánku svůj oblíbený trdelník. Takže k "obědu" půlka trdelníku a do půl hodiny další (nedá se jíst jenom pořád zdravě Razz ) A pak zase v průběhu dne kefír a jahody a tak. Musím říct, že až na to, že jsem se až do večera cítila plná, tak dobrý. Smile

Ranní váha: -5,5 kg.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 6:48 pm    Předmět: Citovat

Broučku, gratuluji k půstovací zkušenosti... Smile Nicméně ten trdelník, to nebyl dobrý tah, i z toho důvodu se doporučuje více zkušeností před delšími půsty, protože ne všichni lidičky by to tímhle způsobem zvládli stejně dobře jako třeba Ty...

Jinak při půstu se opravdu pije jen voda, bylinné čaje a cokoliv jiného způsobují stav podvýživy, ty procesy v organismu potom probíhají trošičku jinak, než když to proběhne tak, jak má.

Mmch. nevíte náhodou, jak je to se sportováním, když se drží půst? Myslím konkrétně třeba běhání, jestli to podpoří detoxikaci, nebo spíš v tomhle případě spotřebuje energii, kterou by organismus využil na očistu...?

Nebo zasvěcení do reiki v době půstu? To je také zásah do energetického systému... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

Je mi jasný, že trdelník nebyl to pravý ořechový, ale jsem jen člověk Smile

Co se týče tvé otázky na sportování, asi ji mohu zčásti odpovědět. Chodila jsem mezitím na orientální tance, mívám dvě hodiny týdně, trvají něco přes hodinu každá. Pokud tam byla vložená pasáž, kdy se víc pohybovalo (někdy se jen ladí pohyby, takže se člověk moc nezapotí, když se jede, tak je to něco jiného), tak jsem to po chvíli měla problém udýchat, což byl přímý následek půstu, tělo nemělo dostatek energie (cca po 4 dnech půstu se tyhle stavy objevily). Proto myslím, že běh není úplně to správné, jseš pak slabá, hned se zadýcháš a může se spustit slabost v oblasti žaludku. V kombinaci s nižším tlakem by sebou mohl pak člověk i někde "seknout". Při běžněm nenáročném fungování se dá chodit do práce, pokud sedíš celý den za počítačem, ale při práci, kdy se hodně chodí (třeba po dílně atp.) bych půst během pracovních dní asi příliš nedoporučovala.

Ohledně otázky zasvěcení během půstu se budu spíš dohadovat. Vzhledem ke skutečnosti, že se po zasvěcení u některých lidí spustí jakýsi samoočistný proces, který je někdy doprovázen poměrně výraznými fyzickými projevy, tak bych to asi nedoporučila. Možná spíš zasvěcení v kratší době po půstu. Asi to bude hodně individuální, já jsem během ani jednoho zasvěcení neměla fyzické projevy žádné... Nic, jen moje spekulace na dané téma... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 2:29 pm    Předmět: Citovat

Mrtvybrouk: Nj, jenže ty jsi nedržela delší půst, ale něco podivného... Wink

Při delším půstu jsou taková období, kdy má člověk energie přebytky a rád by si třeba i zasportoval, otázka je, jestli i když by to fyzicky zvládl, tak jestli tím nenaruší to, proč ten půst dělá, pokud jsou to tedy důvody zdravotní a ne jiné.

K tomu zasvěcení. Fakt je, že půst je určitá součást některých duchovních praktik, určitě je známo, že se před některými rituály provádí očista, kde je tohle součástí. Mě jde spíš o to, jestli když bych třeba přišla na zasvěcení v tomhle období, jestli by mě nemohli z nějakého důvodu kvůli tomu odmítnout, i když bych tam jela přes půl republiky... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:16 am    Předmět: Citovat

Něco podivného? To jako kvůli té aloe vera? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

kolem definice pustu jsou diskuze, ktere najdes napr. na www.pust.cz
podle jednoho nazoru je pust nejedeni a piti jen vody nejlepe destilovane
pokud pijes caje a stavy, neni to uz pust ale dieta
pro delsi obdobi nejedeni se doporucuje pit opravdu max vodu, potom zacina organismus fungovat jinak a misto unavy z hladu ma naopak clovek energie dost
to mam vycteno z diskuzi, osobni zkusenost zatim nemam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:13 am    Předmět: Citovat

Proboha lidi, vzpamatujte se.

Intelektuální řeči o tom, zda je půst jen to, či ono, jsou nesmysl.
A asi ho vedou lidé, co buď chtějí mít razítko, že ho jen oni sami prodělali,
nebo neprošli nikdy žádným.

Půstů je vícero druhů.

Můj přítel se postil 40 dní a pil přitom něco málo ovocné šťávy.

Myslím, že kdyby mu někdy řekl, že to byla dieta

Laughing Rolling Eyes

tak by si asi zaklepal na čelo a vůbec se s ním nebavil.

Edit: já jsem sama prošla půstem, kdy jsem dobrovolně 3 dny nic nejedla ani nepila, je to jeden z těch klasických, ovšem těžkých půstů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:20 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, jak píše Smart.

Ale když se ptáš, tak já se na to mrknu víc, ber to s rezervou, ale je to vlastně moje zaměstnání a lidičkové mi v tomhle směru dávají někdy pěkně zabrat.

Den 1., 2. a 3. Pochopila jsem to jako přípravu na 10-ti denní půst.

Před půstem by se měla několik dnů jíst čistě rostlinná strava a očistit střevo.

Den 4. - aloe, čaje a džusy asi od Relaxu (brrr).

Den 5. - čaj + olej. Mmch. ten olej se také většinou používá jako součást různých procedur, které opět vyžadují určitou přípravu.

Den 6., 7., 8., 9. - voda a aloe

Ta pouze voda - jak už bylo zmíněno, se pije z toho důvodu, aby ustaly trávicí procesy. Deseti denní půst je takové hezké období, kdy si můžeš prožít většinou ten krásný půstovací start, potom narůstající acidotickou krizi a její ústup opět k větší energii, radosti a vyrovnanosti. Když to tedy proběhne ideálně.
Tím, že všechno neproběhne tak, jak má a organismus neměl možnost plně odpočívat, znamená to, že nemuselo dojít k tomu, čemu mělo a byl narušen celý efekt půstu. To Tobě až zas tak vadit nemusí, protože jsi ten půstík, podle toho, co jsi psala, držela spíš za účelem vlastní zkušenosti z takových věcí.

Klasický 10-ti denní půst vypadá asi takhle: 1.-10. den, pouze voda. Smile

10. - 13. den, nenašla jsem aloe, takže jenom voda?

14. den, první jídlo. Jsou lidičkové, kteří by mohli mít vážnější problémy, když by po 10-ti denním půstu snědli podobné věci. Po půstu má být několika denní návratová fáze, kdy stále pokračuje detoxikace organismu. Bez toho se opět ruší ten původní účel a efekt, který by to mělo mít.

Je tam i hodně to, a už jsem o tom psala, že pro spoustu lidiček není problém držet půst, ale ovládat se při té návratové fázy, protože organismus má někdy prudkou tendenci k všežravosti. Proto se doporučují zkušenosti a určitá disciplína, aby nedošlo k případným ublížením si....

Takže teď už máš maximum informací k důvodu, pro který jsem použila označení "podivný". Také jsem neřekla, že jsi nedržela půst, ale delší půst. Smile

A pití šťáv má tuším že také svůj speciální název...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:57 am    Předmět: Citovat

Myslím, že zmíněný a několikrát výše citovaný půst.cz naprosto zaměňuje půst s hladovkou.
Když si pročtete jiné stránky, uvidíte, že hladovka je pouze
jedna varianta půstu.

Např tato stránka, říká

http://www.pravoslav.gts.cz/kalendar/jak_pust.htm

Citace:
Půst je podle akrivie přijímání „suché stravy“ (tj. nemastného jídla: chléb, voda, sůl, vařená zelenina) bez (olivového) oleje a vína - jen jednou denně a to až po deváté hodině církevního času (myslí se tím po třetí hodině odpolední). Přijímání stravy - i když je to jen chleba - vícekrát než jednou denně se nazývá rozvázání půstu. Podle obvyklé ikonomie se v současnosti suchá strava nahrazuje běžným postním jídlem (tj. takovým, které neobsahuje živočišné bílkoviny a živočišné tuky), přijímaným dvakrát za den. Běžnou postní stravou rozumíme tedy pokrmy bez masa, mléka, sýrů, tvarohu, másla, vajec apod. Není-li svátek či označený významný den, neměli bychom požívat olivový olej a víno (tj. alkoholické nápoje) ani ryby. Povoleny jsou vždy chobotnice (i tzv. „plody moře“), med.

Jíme-li také olej a pijeme-li víno, konáme jeden ze způsobů zmírnění půstu. Jsou čtyři stupně zmírnění půstu:

1.) jíme vše;
2.) kromě postní stravy jíme i vejce a mléčné výrobky (myslí se tím: vše kromě masa);
3.) jíme i rybu;
4.) jíme i víno a olej (tedy bez ryby, bez vajec a mléka a bez masa; je to nejslabší stupeň zmírnění půstu).

Vždy, když se hovoří o zmírnění půstu povolením oleje, myslí se tím olivový olej (který je považován za pochoutku, a proto je podle akrivie v půstu zakázán); ostatní oleje a margaríny se mohou jíst vždy (tak vysvětluje biskup Kallistos Ware).


Takže vůbec nevím, proč stránka, která tvrdí, že se má přijímat pouze
destilovaná(!) voda by měla být brána jako konečná autorita v tom, co je, či není půst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

Ok, tak tedy půstu bez jídla můžeme od teď říkat hladovka.

I když by to chtělo asi ještě úplně jiný název, protože o hladu to není... Smile

A není to ani o jedné stránce viz pust.cz, ale o názorech mnoha odborníků na ozdravné hladovění, kteří se ve spoustě věcí shodují. Nicméně tedy přiznávám, že jsem se zmýlila a možná zaměnila pojmy, možná měla Brouček opravdu v úmyslu získat zkušenosti s půstem ve smyslu zvláštní diety a k tomu už nemám co říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 2:29 pm    Předmět: Citovat

Annako,
neslo mi o skatulkovani a precizni nazvoslovi ale o uvedomeni si, ze muze byt rozdil v tom, jestli piju jen vodu anebo stavy a caje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund