Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Už jste někdy drželi půst? Kolik dní nejdéle?
Ano, max. 1 den.
40%
 40%  [ 6 ]
Ano, max. 3 dny.
26%
 26%  [ 4 ]
Ano, max. 10 dní.
13%
 13%  [ 2 ]
Ano, více než 10 dní.
6%
 6%  [ 1 ]
Ne.
13%
 13%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj mrtvýbrouku.Dobře že jsi nemněla ty koule.Takhle nám chybí díky chlorování vody minerály a ještě je odebírat destilkou.
Jakákoliv hladovka,třeba i jen ovocný dny někdo může brát za hladovku,tak jsou dobré.Po pravidelných jednou za týden ovocný den se stejně časem dopracuji k tomu nějakému hladovému dni.Držím ti palce at dostaneš to pro co jsi si šel.Světlo s vámi.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 5:52 am    Předmět: Citovat

K té destilce. Myslím, že víme prdlačky, jak to funguje. Ti, co jí pijí denně dlouhodobě a mají třeba i doma svůj destilátor, zatím žijí a daří se jim dobře. Jednou jsem zažila v práci takový paradox, můj kolega půstař a vododestilář, další kolegyně molekulární biolog s naprosto vědeckým myšlením, prorokující mu ne příliš příznivé vyhlídky do života. Každý měl svoji pravdu, ale jen jeden alespoň nějakou vlastní zkušenost.

Jinak v neděli je tuším že nov. Příznivý čas pro jednodenní půstíky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 8:02 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
K té destilce. Myslím, že víme prdlačky, jak to funguje. Ti, co jí pijí denně dlouhodobě a mají třeba i doma svůj destilátor, zatím žijí a daří se jim dobře. Jednou jsem zažila v práci takový paradox, můj kolega půstař a vododestilář, další kolegyně molekulární biolog s naprosto vědeckým myšlením, prorokující mu ne příliš příznivé vyhlídky do života. Každý měl svoji pravdu, ale jen jeden alespoň nějakou vlastní zkušenost.


No Rendyy, tak treba nemam zkusenost s heroinem a myslim si, ze to neprispiva ke zdravi.

Kdyby si lide porad jen overovali vsechny poznatky svych predchudcu, tak by jen overovali a k pokroku by nedoslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 9:34 am    Předmět: Citovat

Den pátý - fičák Smile

Tento den jsem už chtěla pít jen vodu, ale ještě mi zbyl čaj od včerejška, který jsem asi jednu sklínku do sebe hrkla "k snídani" a asi 1/4 litru toho džusu. Ten mi kupodivu vydržel průběžně na celý den (jo, ta jedna sklínka), prokládala jsem už jen vodou. Jinak opět ráno a večer aloe.

Kdesi na netu jsem četla, že k očistě střev je dobrý i proplach nebo vypít olej. Klystýr jsem zavrhla, vyhrál to olej. Kolem poledne jsem tedy vypila asi 2 dl olivového oleje ( Confused never more) a čekala co se stane.

Za něco přes 2 hoďky se přihlásila první "potřeba". No nebudu zdržovat přílišnými detaily. Konzistence byla naprosto tekutá sem tam nějaký kaštánek. Takhle to probíhalo asi co půl hodiny (fakt jsem neriskovala a pokaždé jsem šla hned na první "pocit" Laughing ) při stejném průběhu. Přes den se mi začalo kolem žaludku dělat zvláštně, přesně ten pocit, kdy se ráno po opici houpe žaludek a celkově jsem byla taková slabší. Vzhledem k tomu, že trénuju na orientální tanec za 3 týdny na vystoupení, nemohla jsem si pomoci, ale musela jsem i něco dál popojít, což situaci nijak zvlášť nepřispělo. Po tanci mě polil takový ten studený pot jako při nemoci. Kolem sedmé jsem vypila asi 1/4 litru vody. Následoval rychlý úprk na záchod a ups Embarassed vrchem. Samá mastná voda... Říkala jsem si, že na moji konstituci je asi 2dl moc, ale s odstupem si říkám, že to bude příště spíše klystýr, i když nevím co obnáší tohle Laughing Uvidíme. Pak už vše ok, chození na záchod taky ustalo a celkem brzy jsem si šla lehnout... Dle mých skromných propočtů za tohle mohl hlavně ten olej, ne to že jsem nejedla, uvidíme co bylo dál... zítra? Wink

Hlad jsem neměla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 10:46 am    Předmět: Citovat

Kristepane, Hanko Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes , 2 deci oleje, to by snad zabilo i vola.
Mě by dělaly problém 2 lžíce, brrr.
Ale jak napsal naš Šaman - Člověk :
Citace:
jediné,co se může stát,že se poseru.


Držím Ti palce a těším se na pokračování. Píšeš to tak procítěně Laughing Laughing Laughing .

Ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Hanko citim ze olej takhle nalacno neni to prave orechove. ..
S timhle jsem se ani nikde nesetkal....jen v celkovych ocistnych kurach (dle Zentricha) trvajicich nekolik mesicu je uzivani oliv oleje spolu s medem a citronovou stavou uzivano k cisteni zlucniku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Hele Hanko, a pri tom chodis do prace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

Zbultrane chodím, ale ten poslední výše zmíněný den byla sobota Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 1:00 pm    Předmět: x Citovat

Olivový olej: používá se k očistě jater, ale nejlíp s citronovou šťávou a nahříváním. Je to hodně silné, žlučník reaguje taky. Ale nevím, jestli má smysl jen vypít olej, po tom by se asi p... každý.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:
Zbultrane chodím, ale ten poslední výše zmíněný den byla sobota Wink


Aha, ja myslel, ze to je jako online Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 10:01 am    Předmět: Citovat

Den šestý:

Teď už to asi začne pomalu být samá nuda... teda vlastně VODA Laughing
Ráno, večer aloe.
Ráno jsem se ještě po předešlém olivovém dni cítila taková slaboulinká jako po nemoci. A sušák. Během dopoledne jsem ho dopila a stav byl ok. Sem tam se objevily chutě na některá jídla, ale pak zase zapadly v zapomnění Smile Odpoledne mě jednu chvíli bolelo kolem břicha, ale to mě pak po pár minutách zase přešlo. Jinak se nic moc významného nedělo. Celý den jsem byla mimo domov.

Váha: -2 kg


Den sedmý:

2x denně aloe, nastupuje zase ranní sušák (tak už to bylo každý další den, prostě tělo si žádá vodu). Hlad nemám, jediné co je jinak je to, že se snadno unavím, stačí rychlejší pohyb na chvíli a je to znát. Odpoledne se mi na chvíli zase stáhl solár (ne žaludek, bylo to těsně pod hrudními kostmi), ale připisuju to tomu, že jsem zrovna táhla středně těžký balík a venku bylo celkem vedro.

Váha: -2,5 kg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 10:02 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Olivový olej: používá se k očistě jater, ale nejlíp s citronovou šťávou a nahříváním. Je to hodně silné, žlučník reaguje taky. Ale nevím, jestli má smysl jen vypít olej, po tom by se asi p... každý.

šamanka


No stalo se, příště bych to udělala nejspíě jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 10:03 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
mrtvybrouk napsal:
Zbultrane chodím, ale ten poslední výše zmíněný den byla sobota Wink


Aha, ja myslel, ze to je jako online Laughing


Nene, je to ze záznamu Smile

Jinak v reálu už mám naštěstí "po" Smile Ještě to se budu postupně posílat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Den osmý:

Dneska po ránu se mi zdálo, že se mi lepší akné - teda ne ta klasická forma, ale trpím takovou "krupičkou", kterou mám prostě pořád. Ráno zase sušák, ale hlad nebyl (celý den). Zase aloe 2x denně. Dokonce jsem se někde na netu dočetla, že déletrvající půsty jsou ideální v době, kdy měsíc ubývá, kouknu do kalendáře a TREFA Very Happy Vedlejší efekty - snadno se zadýchám při dynamičtějších pohybech, i když se je snažím obejít, jak to jde Smile
Vzhledem k tomu, že jsem nedávno absolvovala první kurz autopatie a měla jsem chuť to ozkoušet, tak jsem si ji odpoledne namíchala. Sice nevím, jestli v kombinaci se vším ostatním poznám "co za co může", ale na škodu to rozhodně nebude Wink

Váha: -3 kg.


Den devátý:

2x denně aloe a jinak opět samá voda a ranní sušák Smile Dneska jsem měla tance, ty jsem si nemohla nechat ujít, i přesto, že vím, že to může být makačka. Nakonec jsem tu hodinu a čtvrt nějak přežila, ale vědomě jsem se flákala. Dohoním to "pak" Smile Dodělávali jsme choreografii, vystoupení bude za 3 týdny. Je to dosti komplikované, prostě, nemohla jsem tam nebýt Wink V hopsacích pasážích docházel dech (to jsem vydýchávala až na konci "výstupu") a dýchání provází divný pocit na soláru. Nedivím se, ale kdybych cítila, že je to na mě moc, nešla bych do toho. Večer mi bylo trochu divně kolem žaludku, tak jsem šla spát už v devět, ať to zaspím.

Dneska jsem dostala pocit, že by to chtělo ještě propláchnout střeva, uvažuju o klystýru. Uvidím. Zase se to nějak samo vystříbří Wink Olej nemůžu vidět ani na obrázku, tudy tedy ne Wink

Váha: -3,5 kg. (v rysech to vidět není, břicho už je placatý Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:18 am    Předmět: Citovat

Den desátý:

Ono už se toho moc neděje, pořád piju vodu, přemýšlím, co si "pak" dám a už začínám v mysli stříhat pomyslný metr Smile Odpoledne jsem byla na druhém kurzu tance, musela jsem se zase šetřit Rolling Eyes , ale proběhlo to v pohodě. Začínají mi padat rifle, když mám dobrý pásek, tak utahuju o dírku víc (na některých už na poslední dírce jsem standardně, pak už není kam utahovat Cool ) Večer mi bylo zase trochu divně.

Váha: -4 kg (vypozorovala jsem, že je to tak cca půl kila za den), je to už na mě i vidět. Občas se někdo zeptá Smile


Den jedenáctý:


V myšlenkách jsem čím dál více u prvního jídla. Fakt ty chutě člověka pěkně prohánějí Smile Všímám si, že se mi pleť zlepšila, krupička se nová netvoří. Taky jsem v oblasti kolem pusy často mívala suchá místa, která se měla tendenci mírně loupat. To taky zmizlo. A na omak heboučká, jen se ještě musí dohojit ranky, které tam mám odpředtím. Večer jsem čekala, že mi bude zase divně, ale nic.

Váha: -4,5 kg.


Den dvanáctý:

Počínaje zítřkem začínám jíst. YESSSSSSS Razz Razz Razz Sama nevím jak to půjde, trochu mám obavy, jak to bude žaludek zvládat až dolů dojde něco jiného než voda. Jinak se cítím jako normálně každý jiný den, odpoledne jsem šůrovala lodžii Smile Někdy když se rychleji postavím, zatočí se mi hlava, ale protože tohle znám už díky nízkému tlaku zdřívějška, tak tomu nijak nepřikládám důležitost. No nic. Večer jdu spát a na ráno se těším, už mám v lednici nachystáno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund