Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Už jste někdy drželi půst? Kolik dní nejdéle?
Ano, max. 1 den.
40%
 40%  [ 6 ]
Ano, max. 3 dny.
26%
 26%  [ 4 ]
Ano, max. 10 dní.
13%
 13%  [ 2 ]
Ano, více než 10 dní.
6%
 6%  [ 1 ]
Ne.
13%
 13%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 1:28 pm    Předmět: Půst Citovat

Chtěla bych výhledově koncem jara, začátkem léta držet cca 7-10ti denní půst. Nemáte někdo osvědčenou metodu jak na to?

Jak se nachystat předem? - jídelní změna než to propukne.
Jaký půst držet? (zda u toho pít ovocné a zeleninové šťávy, čaje, nebo jen voda, někde se doporučuje i destilka?!)
Jak se vrátit k normálu?
Co během půstu? (další případné "očisty" střev, atd.)

+ co dalšího vás napadne...

Nejradši bych konkrétní poznatky, zkušenosti a návod. Nikdy jsem předtím půst v jakékoliv formě nezkoušela a už druhý rok mám "pocit" (znáte to Wink), že bych do toho měla jít, jen zatím jsem neměla asi dostatečnou odvahu Smile

Cílem je očista primárně střev a sekundárně i zbytku organizmu, samozřejmě to je asi závislé i na délce půstu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Před delším půstem je nejlepší nachystati se dopředu vegetariánskou či veganskou stravou, tři dny před zahájením nejlépe jen ovoce a zeleninu, večer klystýry. K pití jen vodu nebo destilku, s čímkoliv jiným už to není klasický půst, s klystýry se dá pokračovat i v průběhu. Obecně se doporučuje jeden den přechodové stravy na každé dva až tři dny půstu, kdy se jí zase ovoce a zelenina, nebo čerstvé šťávy.

Je lepší si na to najít období, kdy je člověk v klidu, nemusí se moc namáhat a ani nic řešit, chodit hodně do přírody...

Mno, ale pokud jsi nikdy žádný půst nezkoušela, tak doporučuji začít s těmi kratšími a třeba i častěji, aby si člověk procvičil sebeovládání. Co já vím, tak většina lidí to má tak, že není problém držet půst, ale zvládnout tu návratovou fázi, tak si může člověk i hodně ublížit, když není trénovaný.

Anebo ještě lépe, místo půstu vyzkoušet ty šťávičky + syrovou stravu. Teď na jaře jsou skvělé i nějaké ty čajíky, nebo kúry s mladým ječmenem a chlorellou.

Hodně štěstí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 3:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Hanko Wink , zdravím Tebe a všechny v Brně Very Happy .

Mrkni se tady na to www.pust.cz . A ještě se podívej sem :

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=561

Já jsem zkoušela jednodenní půst vždy 1x týdně. Brala jsem to spíš jako trénování pevné vůle, než jako půst. Destilku jsem nepila, ale vodu a kopřivový a nebo jiný čaj. Většinou jsme byli domluveni ještě s Rosem, protože ve dvou se to lépe táhne.

Ale ještě lepší je být domluvena se svým tělem. Já ho na to předem připravila, takže o nic neškemralo, vědělo, že stejně nic nedostane. Je fakt dobrý, komunikovat se svým tělem. Tělo s tebou mluví, tak ho poslouchej, co Ti říká. My jsme se ho odnaučili poslouchat. Naopak ho umlčujeme.

Pustila bych se do toho s Tebou, ale před pár týdny jsem najela na takový můj prográmek, který zkouším na sobě. Chci si něco dokázat a půst by mi to narušil. Tak Ti přeju úspěch v půstu.

Pamatuješ si na mě ? Já jsem Tvé jméno slyšela jen jednou v Brně, ale jestli jsi opravdu Hanka, tak to s tou mojí pamětí začíná být krapánek lepší Very Happy . A jestli nejsi Hanka, tak promiň Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

Já bych si udělal třeba rýžový půst. Rýži natural hodinu vařit, k tomu přidat napařovanou nebo vařenou zeleninu našeho klimatického pásma a je to. Pít vodu nebo čaj banča.
Myslím, že půst úplný je extrém. Je to podle mého z extrému do extrému. Jíst všechno a najednou nic. A pak zase všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

Filipe, co má tohle společného s půstem? ... Smile Toto je normální jídlo, dalo by se říci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 6:20 pm    Předmět: Citovat

No jak pro koho Smile
Podle mého to za zkoušku stojí, pro tělo to je výrazné odlehčení, celozrnná rýže se zeleninou pročišťuje, nezatěžuje a zároveň člověk není hladový.
Další věc je jak se stravovat po půstu. Člověk se jinak dostane tam, kde byl před půstem a půst se stal jen takovou "zkouškou silné vůle". Nic víc.
Půst se využívá také k tomu, že se na něm lépe medituje. Pro mně je však cesta rýže schůdnější. Nemám hlad a rýže je jídlo sattvické, harmonické., pročišťující, nezahleňující atd.
Myslím, že půst je v reálu větší oříšek než na papíře a to samé je s rýží - člověk když jí jenom ji, nakonec zjistí, že je to stejně jakoby nejedl - jen nemá hlad. Ale pocit čistoty je výrazný. Pro jedlíka, jenž se dosud ládoval vším je to možná pocit až výrazně nezvyklé čistoty a třeba se bude cítit i psychicky "nesvůj" (jsme to co jíme). Je to ale schůdnější. A když už mermomoci půst, zkusil bych nejdřív týden celozrnnou rýži (+ případně napařovanou zeleninu a vodu) a když by to bylo málo, zkusil bych pak půst. Myslím si, že to ale málo nebude. Já to tedy tak vždy měl. Velké oči na začátku a nakonec zjistím, že jsem si toho naložil moc.
Podle mého není třeba si dokazovat (nebo v počtu dnů soutěžit), že dokážeme týden hladovět. Možná jen dostaneme pocit, že jsme se očistili a můžeme dál jíst cokoli - protože jsme přeci očištění. Jako jet dvakrát za rok na meditační seminář (kde stejně moc člověk nemedituje, protože kdo nemedituje často, najednou se nerozmedituje až kamsi - stejně tak u očisty těla týdenním půstem) a pak z toho být půl roku duchovní. No a to je další téma. Podle mého očista těla není o jednorázových akcích, ale o tom jak žijeme den za dnem. Ani za dva týdny půstu se tělo prostě nevyčistí... a i kdyby (čistě hypoteticky), hned se zapajcuje zpět. Význam půstu bez následné změny stravy - to jest nejezení toho (kvůličemu vlastně půst držíme), co organimus zahleňuje, vnáší toxiny a nevím co všechno, mi uniká. Zůstává se pak jen u řešení důsledků a ne příčin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

Mám zkušenost s "půstem", při kterém piju vodu/přefiltrovanou/ a vývar ze zeleniny, celozrnnou rýži střídám s jáhlami, to abych to měla pestřejší. Vše bez použití tuku,soli a koření. Většinou to držím tak týden-dva, pak mám chuť třeba na ovoce nebo na kousek masa, nebo na těstoviny se špenátem, tak to skončím.
Z koření výjimka=rýži a jáhly si posypu zelenou natí petrželky, protože mi to chutná. Člověk se pak fakt cítí dobře. A u sebe osobně jsem vypozorovala, že mi obecně dělá velmi dobře, když vynechám lepek/tj.zejména pečivo/.
Klasický půst bez jakéhokoliv jídla mi nedělá dobře, nemám dobré pocity, takže ten jsem vzdala. Ráda ale např. v létě zařazuju ovocné dni/např jím pouze meloun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za příspěvky všem přispívajícím Wink

Rendy, takového něco co popisuješ jsem si představovala. Ten klystýr doporučíš jaký - něco z lékárny nebo něco podomácku vyrobeného / přírodního..? Smile

Zaslechla jsem, že při půstu může být člověk "cítit"..? Jak to je???

Eviku, pamatuješ si dobře Wink To s domluvou s vlastním tělem je hodně zajímavý nápad, to rozhodně zkusím, ale asi mu budu domlouvat posléze i přes EFT Very Happy Každopádně i po téhle stránce jsem zvědavá na výsledky Smile Jinak já se na TO chystám až za několik měsíců, v té době budu mít v práci hodně velký klid Smile To kdyby ses chtěla přece jenom přidat Wink

Psychedelicu, o té rýži jsem už taky četla, ale v tuto chvíli mě zajímá půst jako takový a to jak to budu prožívat a jak se u toho a poté budu cítit. Je fakt, že asi začít se po půstu ládovat kdečím asi není to pravé ořechové, ale zatím tyhle věci moc neplánuju... chci to celé nejdřív poznat, osahat si to a pak se uvidí co jak dál. Přiznám se, že si v tuto chvíli nedokážu představit radikální (jako pro mně by to asi bylo radikální) změnu jídelníčku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

mrtvybrouk napsal:

Přiznám se, že si v tuto chvíli nedokážu představit radikální (jako pro mně by to asi bylo radikální) změnu jídelníčku Wink


Jasné, to chce všechno postupně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 8:46 am    Předmět: Citovat

Broučku, u nás se používá klasika to, co mají v lékárně. Možno do té vody dát nějaký bylinkový odvar, nebo urinu, ale to jsem nezkoušela. Nebo zkus vygooglit šankaprakšalanu, to také hodně lidičky používají, ale k tomu jsem ještě nedozrála... Smile

Při půstu je prý hodně cítit hlavně dech po acetonu a tak celkově se organismus čistí, takže doprovodné čichové vjemy jsou tak nějak samozřejmostí...

Ale jak jsem řekla, pokud nemáš s půsty zkušenosti, delší půst rozhodně nedoporučuji. Možná je lepší začít v malém a pravidelně, např. každý týden jedničkový půst, můžeš si k tomu přidat ovoce a zeleninu den před a den po. A třeba za tři měsíce vyzkoušet trojku. I v tomhle případě jako se vším je třeba se hodně o sobě učit, trénovat...

Po třech dnech půstu začíná organismus přecházet na vnitřní výživu, takže do těch třech dnů s přechodem na pevnější stravu není až zas takový problém. Potom už to chce zodpovědnost a kontrolu, takže pokud bys opravdu chtěla delší půst, jdi do toho s někým, kdo Tě podpoří a celým půstem provede.

Ale jak říká Filip, pokud nemáš ustálený jídelníček blíže k těm zdravějším stravovacím zásadám, nebo nechceš řešit nějaký zásadnější zdravotní problém, je lépe začít těmi malými kroky a naučit se nejdřív to. A potom až třeba časem jít hlouběji, třeba do delšího půstu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:22 am    Předmět: Citovat

Zajimave clanky kolem jarnich ocistnych kur jsou na jitrni zemi:
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2009020002

Tam je take dokonaly navod k šankhaprakšalane, z mnoha dovodu je i davana prednost pred klystyrem.
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2005022302

a k samotnemu klystyru je vlakno s uzitecnymi radami a zkusenosti na starem reikiwebu.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

rendyy, já ti nějak nevím, ale jednodenní půst pravidelně je pro mě horší představa než jednou za "čas" (no uvidíme Very HappyVery HappyVery Happy) týdenní nebo desetidenní. Jednak je tohle věc, na kterou už se chystám zhruba druhým rokem a prostě tak nějak mám pocit, že ten desetidenní (max.) je ten "správný".

Každopádně dík všem na tipy, tak nějak se mi to v hlavě začíná tvarovat s tím, že deset dní není každopádně dogma, a když zkombinuju takový ten "pocit" a zároveň nechám to celé plynout vlastním životem - když to nepůjde, skončí se dřív, když jo, tak vytrvám. Jsem hodně zvědavá na výsledek, pocit "na těle", který po absolvování budu mít. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

10 dni se mi pro zacatek zda dost velike sousto....myslim tim bez radne pripravy a treninku. Tim te samozrejme nechci odradit....vyzkousej a uvidis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 5:33 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Hyterem naprosto. Když chceš jít do delšího půstu, je nezbytné mít cvik v sebeovládání. A to ani tak nemluvím o sebeovládání z toho důvodu, aby člověk nejedl. Pro mnoho lidí je nejíst ta nejjednodušší část půstu...

Víš, Broučku, nemáš žádné zkušenosti. Vůbec nevíš, jak budeš reagovat, jak bude Tvoje tělo reagovat. Doporučuji promluvit si o tom s někým, kdo podobnou zkušeností už prošel.

Ale dělej, jak myslíš. Není nad vlastní prožitek.. Jen někdy je lépe brát v úvahu rady zkušenějších, zejména těch, co se také řídili svým nadšením a měli pocit, že pro dlouhodobý půst přišel ten správný čas... znám takových lidí mnoho.
Sama jsem zkoušela tuhle cestu, mám své zkušenosti, včetně pádů "na hubu". Dlouhodobé půsty jsou pro mě pasé. Zatím jsem nezvládla na výbornou ani jedničkový půst. Opět ne z důvodu nejezení, ale toho celého procesu před a po.

Přeji hodně štěstí a držím palce, ať už se rozhodneš jakkoliv.

R.*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 5:47 pm    Předmět: Citovat

Proste zkus co vydrzis....ale pozor na extremy. Uvidis jak s tebou tridenni zacvici a ze budes rada ze uz konci. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund