Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Už jste někdy drželi půst? Kolik dní nejdéle?
Ano, max. 1 den.
40%
 40%  [ 6 ]
Ano, max. 3 dny.
26%
 26%  [ 4 ]
Ano, max. 10 dní.
13%
 13%  [ 2 ]
Ano, více než 10 dní.
6%
 6%  [ 1 ]
Ne.
13%
 13%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:05 am    Předmět: Citovat

Hyter napsal:
Proste zkus co vydrzis....ale pozor na extremy. Uvidis jak s tebou tridenni zacvici a ze budes rada ze uz konci. Very Happy


No já doufám, že se to tu nezvrhne na špičkování, protože já jako beran těžko odolávám výzvám Very HappyVery HappyVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Já slyšel tolika mýtů od mistrů jógy na průplach střev,jak člověk musí týden či mněsíc nejíst maso a pak mněsíc nejíst to či to,že bez odborného vedení si může ublížit.A já to vyzkoušel a už to dělám aspoň jednou či dvakrát do roka deset let a jediné,co se může stát,že se poseru. Je pravda,že se musí nutně dodržet určité pravidla,ale to je ve všem.Zeptéj se,nebo už je dostatek informací jak to dělat a neptéj se a jdi na to.Já ji poprvé držel týden.Klidně ji můžeš držet napůl,jen ovoce v minimálním množství několik dní,když jsi rozežraná,nebo třeba jen dva dni a pak sama rozhodeš jak příště.Tisíc informací nenahradí jednu zkušenost.Týdení půst ublíží jen diabetikům a asi dalším tisíce nemocem,ale ty sama nejlépe už víš,jak jsi na tom.Tak hr do toho.A co takhle skusit suchou dietu.To znamená nejíst a nepít.A co takhle nejíst a pít jen svou urinu,teda moč.Je to moč zdravé a doporučuji v případě každé těžké choroby.Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 12:36 am    Předmět: trochu moč moči Citovat

clovek napsal:
co takhle nejíst a pít jen svou urinu,teda moč.Je to moč zdravé a doporučuji v případě každé těžké choroby.Ahoj.


Teda člověku, ty dokážeš jednoho pobavit..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 1:24 pm    Předmět: Citovat

O víkendu jsem na něco zajímavého o půstu narazila v archivu rádia:

http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv?p_po=873&p_pattern=p%F9st&p_gt=1

Je to pořad s Jar.Duškem, já ho mám ráda, a taky vím, že je praktik. Samozřejmě se tam nedozvíte takové odbornosti, jako jsou například v knize "Hladovění pro zdraví" od Mudr.Partykové, která je lékařkou a půsty praktikovala na vlastní kůži/též praktikuje urinoterapii, Lendulko, můžeš se podívat zde: http://urinoterapie.sweb.cz/

Velmi zajímavou věc jsem si při poslechu Jar.Duška uvědomila:
kdo se chce postit, má to dopředu svému tělu oznámit a domluvit se s ním, s buňkami svého těla. Jo, to bylo možná to, proč já nikdy nevydržela, protože jsem to rvala jenom přes vůli. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 1:44 pm    Předmět: Citovat

Blankas: Děkuji ti, já vím, co je to urinoterapie. Mě pobavil ten člověkův překlep. Že je to moč dobré......... Laughing Laughing Laughing

Četla jsem si jeho příspěvěk v ne moc dobré náladě a ten překlep mě tak pobavil, že mi opravdu zvedl náladu. Není to nic k tématu. Pardon Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

Very Happy tak překlepu v "moč zdravé" jsem si všimla až teď Very Happy předtím jsem ho nepostřehla. je to fakt pěkný překlep Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lendulko,on to vlastně nebyl překlep.JÁ JSEM PROSTĚ TAKOVÝ,NIC NENÍ TAK VÁŽNÉ,ABY SE NA POHŘBU MUSELO BREČET.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

S tělem se každopádně domluvím, ale jak jsem asi trochu v obměně psala výše, mám spíš pocit, že to po mně chce tělo - tenhle půst - že já ( Very Happy ) bych se do toho asi sama nijak nehrnula. Prostě mám už pár let nazpět pocit, že se to po mě chce, jen že tou největší brzdou sobě je právě ta "rozumná" část Very Happy

Díky za další přibývající názory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 7:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Hanko,

před časem jsem nocoval u přátel v Praze a bylo mi naznačeno, že by potřebovali, abych se ráno už moc nezdržoval, protože se chystají na velice důkladnou očistu, viz níže:

http://www.kollinger.cz/other/Sankhapraksalana.zip

Sám jsem to zatím nezkoušel. Třeba Tě to osloví.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

Ahoj mrtvý brouku.Moje babička a maminka říkávali,kdo nechce dát nedá a kdo raychle dává dvakrát dává.Co je nutný udělat uděléj a když se ti do toho nechce,tak si vždy důvod najdeš.Toť rady mojich předků a já se jimi řídím.Přeji ti teď je ta nejlepší doba na čištění,tak ti přeji hodně úspěchů při očistě těla.A kdyby to byli jen dva dny ovocné,i málo je více než nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Budu psát zpětně, jsem někde za půlkou Wink Něco jako večerníček, (skoro) každý den trochu Wink

Vzhledem k tomu, že sama nedokážu přesně určit, kdy už začal samotný půst, jestli od tekuté stravy nebo až od samotné vody, budu číslovat každý den odsud dál:

Přípravná fáze: několik dní - cíl postupně redukovat stravu, vyhnout se těžkým jídlům typu maso, smažené, kafe atd.

Den první:
snídaně jogurt
oběd nudle s mákem, zhruba 2/3 porce, a hlavně to co bylo navrch
večeře syrová zelenina, kakao

Pocity: po obědě lehký pocit hladu, ale přešlo to, to je tak, když se jí jalová jídla Wink

Den druhý:
snídaně jogurt
oběd špagety po uhlířsku (s vajíčkem, tentokrát ani špek nebyl), snědla jsem opět tak 2/3 porce (vršek se sýrem Wink )

večeře platíčko cherry rajčat (250g)

Pocity: po obědě opět mírný pocit nenaplněného žaludku, opět to přešlo

Den třetí:
snídaně jogurt
oběd květák s vajíčkem bez přílohy
večeře platíčko cherry rajčat

Kolem čtvrté na mě padl hlad, ale překonala jsem to přes ťukání EFT - varianta "mám hlad" nepomáhala, ale po slovním spojení "když nejím, musím dostat hlad" hlad ustoupil. A pak že to není o vnitřním přesvědčení. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 8:37 am    Předmět: Citovat

Den čtvrtý:

Tak nějak nevím, jestli tenhle den už počítat do půstu nebo nikoliv. Už jsem nic nejedla, celý den jsem byla jen na čajích a na džusu od (asi) Relaxu, který jsem poměrně nedávno objevila, asi novinka - rajče + červená řepa. Denní chody jsem v tomhle režimu nedodržovala, pila jsem jen jak byla potřeba, takže průběžně celý den. Celkově to asi vyšlo na necelé dva litry čaje a asi 7 dl džusu.

Hlad se nedostavil.

Moje dřívější představa, že během půstu budu konzumovat koloidní stříbro nějak nevyšla, protože jsem se pro půst rozhodla nečekaně a nestihla jsem si ho včas opatřit. Nicméně jak to tak bývá, a asi to tak má být, jedna má dobrá duše mi poradila Aloe Vera Gel. Prý je lepší koupit nějaký ten dražší, že je tam zaručeno, že je tam minimum přidaných jiných látek. Tuhle radu jsem dostala pár dní před "nejedením", takže jsem se dívala do zdravé výživy a lékárny, ale tam všude měly ty levnější. No celkem problém, přes eshop jsou zase delší doručovací doby (pošta). No, nakonec jsem objevila jeden brněnský eshop a paní mi byla ochotná gel předat i osobně, přesto, že to u ní není standardní nabídka. Dokonce poradila s dávkováním Very Happy

Takže večer první dávka Aloe. (fakt to není dobrý Confused , ale co by člověk neudělal pro zdraví, že? Smile) Aloe Vera Gel pomáhá při detoxikaci organizmu, info je všude na netu. Já si koupila tenhle:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Broučku, do klasického půstu se počítají pouze dny, kdy piješ pouze čistou vodu, pokud nedržíš suchý půst, ale to je něco jiného. I bylinkové čaje aktivují trávicí proces. Hodně štěstí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 1:47 pm    Předmět: Ne destilku Citovat

Prosímtě, hlavně ne destilovanou vodu!

Ta ti vytáhne z těla minerály a mohla bys po větším vypitém množství i umřít !!!

Kdo může tohle radit Question Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

Destilku nepiju, obyč vodu Wink I když na pust.cz doporučují právě destilku, ale na to jsem, s prominutím, neměla koule Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund