Fórum - Zobrazit téma - Absťáček nekuřáka. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Absťáček nekuřáka.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Absťáček nekuřáka.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Lendulko nekuřák?Já vlastně ani nevím,nekouřím teprve pátý rok.Kouřil jsem okolo 50-ti,brr.Přestal jsem najednou.


ZIPE, jsi kabrňák. Já jich sice neudělám tolik, ale taky dost.



SLUNEČNICE, jak je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

Lendulka napsal:
Zip napsal:
Lendulko nekuřák?Já vlastně ani nevím,nekouřím teprve pátý rok.Kouřil jsem okolo 50-ti,brr.Přestal jsem najednou.


ZIPE, jsi kabrňák. Já jich sice neudělám tolik, ale taky dost.



SLUNEČNICE, jak je?


Tak zkus Leni využít tohoto kolektivního duchu a zkus to také ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Kolektivní duch tu nasávám ............. Laughing



No jo, Stáničko, taky jsi kabrňačka......... Těším se, i když bydlíme 3 minuty od sebe, že se aspoň uvidíme na Mantrách. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
slunecnice07
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 11:26 pm    Předmět: Jak je???? Citovat

Děkuji za optání, ujde to.Dá se fakt říct, že dnes 8. den je to lepší než 7 a 6 atd.Mám noční , to byly vždy slabé chvilky , ale dávám to.Vždy jsem se bála- protože tu pár druhů cigaret prodáváme, že mě bude lákat si znova koupit, ale neláká.Spíše ta čokoláda co jsem nikdy nejedla.Takže zatím O.K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 11:31 pm    Předmět: Citovat

Slunečnice, fandím ti. Sama u sebe nechápu, když jsem přestala kouřit a 10 let jsem nekouřila, nedělalo mi to problémy...........

Pak jsem znovu začala a od té doby 10 let kouřím s malými pauzami, kdy jsem se pokoušela nekouřit a vydržet.
Jednou měsíc, jednou dva, jednou tři týdny, jednou týden......atd.....

Kdybych si nedala "tu první" vždycky, tak nekouřit mi šlo dobře, ale po té první se vše vrátilo do starých kolejí.

Drž se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 7:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lendulko.

Lendulka napsal:
Sama u sebe nechápu, když jsem přestala kouřit a 10 let jsem nekouřila, nedělalo mi to problémy...........



Chápu to tak, že Ty prostě nechceš přestat Very Happy . Nikdy neděláme to, co sami nechceme. Děláme jen to, co dělat chceme a Ty chceš kouřit. A to je celý.

Citace:
Pak jsem znovu začala a od té doby 10 let kouřím s malými pauzami, kdy jsem se pokoušela nekouřit a vydržet.
Jednou měsíc, jednou dva, jednou tři týdny, jednou týden......atd.....


No jo, přestáváš kouřit Very Happy Very Happy Very Happy . Takhle můžeš přestávat ještě dalších 10 let Very Happy .

Citace:
Kdybych si nedala "tu první" vždycky, tak nekouřit mi šlo dobře, ale po té první se vše vrátilo do starých kolejí.


Když ,,ta první " ale chutná nejvíc, viď ?
Ale vážně. Pokud se někdy opravdu rozhodneš nekouřit, prostě nekuř . Nekouřit znamená tady a teď. To je ten správný okamžik. To není ani včera, ani zítra.

A až si půjdeš zapálit, tak si na mě vzpomeň. A užij si to. Nelanařím Tě, neboj, vím jaká to byla i pro mě kdysi vášeň.

E.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

Evíku, máš pravdu.
Musela jsem se pousmát nad tím, jak jednouduché to je. Chci přestat kouřit ze zdravotních důvodů, kvůli penězům, kvůli tomu, že to smrdí, kvůli tomu, že mě to omezuje a otravuje.....Ale vlastně přestat nechci. Máš pravdu, kdybych chtěla, tak přece nekouřím.
Laughing Laughing Laughing

Nemám to tak zpracované jako třeba Džarmi, která si z kouření udělala příjemný rituál a já jí obdivuji, že to má takhle.
Štve mě to.............ale asi málo.

Zkrátka fandím všem, kteří se rozhodli, že přestanou kouřit a nekouří!!!!

Doufám, že to taky jednou budu mít tak.

Líbám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Lendulko, tak mě napadlo, co by jsi musela udělat nebo se muselo stát, aby jsi mohla přestat ne "jednou", ale třeba do tří neděl?Smile... nemusíš odpovídat, ale zkus si to tak v hlavě nějak poskládat ...

Každému pomůže nebo ho nakopne něco jiného...ale každý si to dokáže poskládat, občas s pomocí někoho, ale při dobré otázce a troše snahy bez problému i sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
slunecnice07
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 3:29 pm    Předmět: Slunečnice Citovat

Stále se držím!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 7:23 pm    Předmět: Citovat

Skvělé Slunečnice,jen tak dál,krásná nádhera.
Dáváš mi hodně síly tím,že to zvládáš.Sranda,co?

Hehe papáček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 10:28 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Lendulko, tak mě napadlo, co by jsi musela udělat nebo se muselo stát, aby jsi mohla přestat ne "jednou", ale třeba do tří neděl?Smile... nemusíš odpovídat, ale zkus si to tak v hlavě nějak poskládat ...


Naryo, podnětné............skládám si to v hlavě...............a těším se, že se brzy přidám ke Slunečnici. Wink

Slunečnice, jsi dobrá, vydrž.......... Jsi pro mě velkou inspirací...... Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 6:07 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že otázka "chci - nechci" přestat atd. Je přílišné zjednodušení. Stejně jako je naopak přílišné zjednodušení druhý extrém, že to je jen otázka návyku.
Myslím si, že to není otázka jen toho, zda se máme dost rádi, zda chceme přestat atd. ... Podle mého je to otázka i chemická. Je to závislost, nutkavé obsedantní chování, naučený zvyk a chemická závislost.
Sám vím, že po chemickém vyabstinování se člověk náhle na spoustu věcí ohledně drog dívá jinak (spousta argumentů proč potřebuji kouřit se sama od sebe vypaří). Zjistil jsem, že spousta věcí byla hodně psycho-FYZICKÝCH. Něco jen pouhá otázka zvyku.
Další věc je také tato - zda hovět tomuto zlu ("nemám rád své tělo" - "sebe" , "nechci přestat kouřit" atd.), nebo nehovět. I když to nemám vyřešené. Neznamená to, že něco nemám vyřešené, že tomuto zlu hovím. Myslím si, že nejlepší je utnout to počínání alespoň na fyzické rovině - neubližovat. A poté na té náročnější psychické. Když například nemám vyřešenou svou agresivitu k druhým neznamená to, že jim nadávám, ale alespoň vnější projev tlumím. To stejné může být u cigaret. Alespoň nekonám, když už "špatně smýšlím". Argument, že "špatně smýšlím", proto konám je šílený. Hlavně proto, když vím, že špatně smýšlím. Je to tedy vědomé konání zla s argumentem - konám zle, protože smýšlím zle. První krok je alespoň se zlými myšlenkami neřídit, když už je mám. Tedy nekouřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
slunecnice07
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 11:46 pm    Předmět: Slunečnice, Citovat

Tak myslím, že mé téma absťáček je za mnou.První týden hodně těžký , u druhého jsem cítila, že se to ze dne na den lepší.Nyní 3 týden a je to za mnou.Už vím co s rukama, už vím co po probuzení i u té reklamy u filmu.I ten balkon už mě ,,chudák" neprovokuje.Je pravda, že jsem začala o to víc pít kávu,ale už to opět snižuji k normálu.Děkuji všem a pěkný den přeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 1:24 pm    Předmět: Re: Slunečnice, Citovat

slunecnice07 napsal:
Tak myslím, že mé téma absťáček je za mnou.První týden hodně těžký , u druhého jsem cítila, že se to ze dne na den lepší.Nyní 3 týden a je to za mnou.Už vím co s rukama, už vím co po probuzení i u té reklamy u filmu.I ten balkon už mě ,,chudák" neprovokuje.Je pravda, že jsem začala o to víc pít kávu,ale už to opět snižuji k normálu.Děkuji všem a pěkný den přeji.



JSI DOBRÁÁÁ!!!!!! Držím pěsti, ať už to máš takhle napořád. A neber si příklad ze mě, ať nedopadneš jako já, co pořád přestává a začíná!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
slunecnice07
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2009 4:49 am    Předmět: Slunečnice. Citovat

Lendulko a všichni ostatní, je to fajn, nekouřím a je mi fajn.Pá a díky všem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund