Fórum - Zobrazit téma - Alzheimerova nemoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Alzheimerova nemoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Alzheimerova nemoc
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stirka
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne březen 22, 2009 7:35 pm    Předmět: Alzheimerova nemoc Citovat

Dobrý den,
u mojí tety zjistili Alzheimerovu nemoc, je nějaká možnost pomoci léčením reiki? Mám RI a II. Díky za odpověď. Chodím sem na web na rozumy už delší dobu a musím říct, že mi moc pomáháte. Děkuji všem, přeju krásné jaro a mějte dušičku pěkně v peříčku po celý rok.
Štírka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

Bereme-li že Alzheimerova nemoc je stav, kdy kdy dochází k rozpadu nervových buňek a spojení, je to záležitost dlouhodobá, nezvratná a v pozdějších fázích odkazuje postiženého vyloženě na pomoc okolí.
Nejčastějším projevem je úbytek poznávacích schopností (demence), změny osobnosti až její rozpad, nárůst potíží se sebeobsluhou. Nejčastěji postihuje staré lidi, ale i mladší nejsou úplnou vyjímkou.

To a další si ale přečteš kdekoliv na webu. Takže tě už jen odkážu na tenhle web: http://www.alzheimer.cz/ Asi nejlepší zdroj a možnost se kontaktovat s lidma, kteří opravdu vědí jak a co dělat.
Počti si tam a až já budu mít večer více času zkusím něco doplnit, co s Reiki a tak. Každopádně dobře, že se ptáš, myslím že toho jde udělat hodně už teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Zkusil bych makrobiotiku. Kniha Zbytečné choroby od Jarmily Průchové. Mezi nimi je uvedena i Alzheimerova choroba. Jsou tam napsány energetické důvody proč se tak děje, které potraviny ji způsobily (nebo se na ní spolupodílely - jsou jistě i duchovní příčiny) a zároveň nástin, kterým se tedy vyhýbat a které jíst, abychom vyrovnali energetickou kondici. Určitě je ale potřeba navštívit makrobiotického odborníka, aby přesně individuálně sestavil jídelníček. Myslím si, že kombinace duchovního léčení a léčení pomocí energie stravy je nejlepší, byť třeba někdy pomůže jen to či ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 4:42 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Psychedelic: no už jsem se lekla, že snad nedoporučíš léčbu makrobiotikou Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

Šamanka: jsem si říkal, že na to určitě všichni čekají Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Šamanko,nebyla jsi sama hehehehe.

Nu když je něco ,,boží'',proč ne.Já si tu taky vesměs omílám jednu a tu samou písničku,jen to není tak očividně jednoznačné.

Najděte příčinůůů Twisted Evil Laughing


Páček Džarmí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 10:34 pm    Předmět: ......... Citovat

Nu, Džarmi, já když jsem zahlédla, že jsi sem přispěla, vážně jsem si myslela, že navrhneš marijuánu. A ani bych se tomu nedivila.....slyšela jsem, že lidé s tímto onemocněním můžou "hulit" ze zdravotních důvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

No vidiš to a mě to ani nenapadlo.To by bylo asi reálnější před několika léty.
Jojoj,už nejsem to ,co jsem bývala hehe.

Každopádně by nemuselo být na škodu přidávat trošku do jídla,opravdu jen trochu...... Cool

Alzheimer: lékem je asi marihuana

Vědci přišli s docela zajímavým zjištěním. Účinná látka marihuany, tetrahydrocannabinol – THC, účinně potlačuje tvorbu amyloidových plaků, které jsou hlavním znakem Alzheimerovy choroby. Ve studii, kterou ústav vydal, se doslova říká, že “THC je vynikajícím inhibitorem tvorby amyloidových plaků”.

Vědci se sice zatím neshodli, zda tvorba amyloidových plaků je symptomem či příčinou Alzheimerovy choroby, z výzkumu ale vyplývá, že THC potlačuje enzym acetylcholinesterázu (AChE), která právě tvorbu plaků urychluje. Autoři studie opatrně říkají, že THC může přinést lepší léčbu Alzheimerovy choroby, a to jak příznaků, tak postupu choroby. “Naše poznatky přinášejí přesvědčivý důkaz, že THC má pozoruhodné účinky, zejména ve srovnání s léky, které jsou nyní pacientům dostupné,” tvrdí doktorka Kim Jandová. “Existuje dosud nepoznaný molekulární mechanismus, jímž může THC přímo ovlivnit rozvoj Alzheimerovy choroby.”

Není třeba dodávat, že jakýkoli lék, který by zastavil nebo zpomalil rozvoj choroby, by přinesl obrovské zlepšení života pacientů a současně by ušetřil miliardy za péči o ně. Takže se možná dočkáme okamžiku, že babičky pěstující konopí pro léčebné účely nebudou souzeny jako nyní, ale zdravotní pojišťovna jim bude platit setbu nebo hnojiva.

Hezký den Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 12:16 am    Předmět: Citovat

V případě této choroby je skutečně konopí (marihuana) nejúčinnějším lékem. Podobně je to s parkinsonovou chorobou. Jj, časy se mění - a to je dobře. Takže se třeba fakt dočkáme, Jamilko.
Moje maminka má také Alzheimerovu nemoc. Reiki má - jedničku a dokonce i dvojku. Možná proto to nepokračuje tak rychle. Letos pro ni na zahrádce zasadím pár semínek konopí. Uvidíme, jak to půjde. Už to moc pokročilo. Každopádně Reiki postup nemoci brzdí. Chce to pravidelně a co nejčastěji reikovat. Kontaktně tělo - ošetření celého těla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 12:52 am    Předmět: konopí Citovat

Jůůůůů, ani mě nanapadlo, že se tu to konopí tak ujme.
Tak Damao, ať se ti takhle hezky konopí ujme i na zahrádce.... Wink

Mamince přeju hodně zdraví a vám okolo ní hodně sil.

Vím, o čem mluvím. Moje babička (85) má stařeckou demenci. Naši se o ni starali skoro 4 roky, ale už to nešlo. Je to veliký nápor na lidi kolem, když se to rozvine moc. Teď je babička skoro rok v ústavu. Ona je tam v podstatě šťastná. Je ve svém světě. A na to kolik jí je, je jinak v docela dobré kondici. Pomáhá ostatním. Je tak trochu jako jednooká mezi slepými. Dlouho se s tím celá rodina vyrovnávala, než jsem pronesla: (pardon, je to trochu vulgární) "Babička si hovno pamatuje, ale je s ní sranda". Od té doby to všichni s úsměvem rádi opakují, trošku to odlehčilo situaci...... Myslím, že dlouho trvalo, než se srovnali s tou myšlenkou, že už to sami doma nezvládnou. Vyčítali si to, že babičku takhle "vyšoupnou". Ale nakonec, s každou jinou nemocí, která není pro domácí léčení vhodná, by taky byla v nemocnici.

Babička je úžasná. I když si nás nepamatuje, vždycky pronese nějaké moudro. Opravdu moudro. Každá návštěva za ní mě obohatí nějakou myšlenkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirec43
Nováček
Nováček


Registrace: 27.6. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 12:53 pm    Předmět: Re: Alzheimerova nemoc Citovat

Stirka napsal:
Dobrý den,
u mojí tety zjistili Alzheimerovu nemoc, je nějaká možnost pomoci léčením reiki? Mám RI a II. Díky za odpověď. Chodím sem na web na rozumy už delší dobu a musím říct, že mi moc pomáháte. Děkuji všem, přeju krásné jaro a mějte dušičku pěkně v peříčku po celý rok.
Štírka

Ahoj Stirka,
ja si myslím, že Alzheimer je program ktorý sa dá zrušiť,vymazať, so SRT.
Je to program ktorý sa spúšťa v určitom veku života, aj som si ho
vytestoval a vymazal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

Ahojček,
a co že je to za program?Jak vypadá,jak se projevuje,nějaké přesnější indicie?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 5:40 pm    Předmět: Re: Alzheimerova nemoc Citovat

Mirec43 napsal:

ja si myslím, že Alzheimer je program ktorý sa dá zrušiť,vymazať, so SRT.
Je to program ktorý sa spúšťa v určitom veku života, aj som si ho
vytestoval a vymazal.

Pokud jde o "zrušení či vymazání" Alzheimerovy nemoci pomocí SRT, je to odvážné - snad až poněkud lehkovážné tvrzení. Mám praktickou zkušenost se svojí maminkou, která touto chorobou trpí. Pravda je v tom, že v určitém věku začala jakoby rezignovat ve svých životních zvyklostech. Maminka vždy byla svým založením optimistka a "sluníčko", jenže najednou jako by ji začalo unavovat zvládat změny před které ji život staví.
Sama má Reiki 1 i 2, dokáže na sebe působit - ale nedělá to - zapomněla, je moc unavená, asi tak. Při působení na ni vnímám, že schází její vůle.
Vidím, že ty životní procesy, které se opakují zvládá relativně dobře, avšak setrvačnost v rozvoji této choroby postupně začíná "polykat" i dlouholeté návyky.
Souhlasím s tím, že to, co se při rozvoji choroby odehrává, je jakýmsi mentálním programem. Domnívám se, že je neopodstatněné tvrdit, že se tato choroba dá "vymazat" pomocí SRT.
Neznamená to, že se nedá nic dělat. Bylo by jistě možné podporovat její rozhodnutí uzdravit se - pokud by tak učinila - a pak posilováním její vůle k uzdravení.
Rozhodnutí o tom, že se člověk chce uzdravit však musí vzejít od nemocného, ne od terapeuta či léčitele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 8:23 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Rozhodnutí o tom, že se člověk chce uzdravit však musí vzejít od nemocného, ne od terapeuta či léčitele.


S tím souhlasím a protože pracuji taky s metodou SRT, stavím se za názor Karla že nelze vše "vymazat" pomocí jakékoli metody.
Bylo by to upření svobodné vůle každého jedince a je třeba brát v potaz taky to, že každá nemoc či obtíž má nějakou příčinu. Nemůžu jako terapeut zbavit člověka toho, co sám nechápe, čemu nerozumí, protože pak , i když provedu energetické čištění (jedno jestli pomoc SRT, Reiki apod), tak tím nemůžu změnit jeho myšlení, postoje a chování a tak je to pomoc jen na krátkou dobu. Je to stejné, jako když někdo má problém s tím, že má špinavý kabát, sám to nevnímá a nevidí, potká někoho kdo mu řekne "Hele, máš špinavej kabát" nebo se uvidí v zrcadle, koukne po lidech a tak jde do čistírny. CHvilku chodí čistý po světě a pak, pokud si nedá pozor na cesty, tak může do čistírny znova. Tak je to stejné s naším tělem. A stejně jako majitel špinavého kabátu se musí rozhodnout sám jestli vůbec do čistírny chce, tak stejně nemůžu nikomu přikázat,
že se musí uzdravit.
Kdyby to totiž takhle fungovalo, tak by stačilo s každou nemocí zajít na takovou očistu a byli by všichni ok.
Sama vnímám všechny terapie hlavně jako způsob, jak přivést klienta k nadhledu a síle k rozhodnutí aby změnil něco, co s jeho obtížemi souvisí. To, co pochopí, čemu porozumí, o tom může pak na různých úrovních rozhodnout, do jaké míry a kolik toho "hodí do stoupy" a vzdá se svých vlastnických práv.Taky určitě záleží na stupni poškození, protože všechno má svoje hranice. Určitě se dá hodně pročistit i pomocí čištění duše, ale domnívám se, že veškeré programy a negativní energie můžeme pomoci pročistit jen do té úrovně, kde z vnějšku, Vesmírem, je cosi co jsme v minulých obdobích napáchali "odpuštěno, vyrovnáno, splaceno" ale uvnitř jedince vůči sobě samému existují podmínky, neodpuštění,zloba, kdy se člověk trestá jen sám sebe a jen sám za sebe si drží neužitečné vazby k okolí, neužitečné programy, tyhle blokace pak projektuje ven a věří jím, ačkoli realitě neodpovídají. Jednoduše řečeno, to co jsme si už odmakali a zaplatili ale nějak to vědomě nevíme a nebo tomu nevěříme, tak s tím se pohnout dá. Myslím že i dost rychle. Ale pokud jsme ještě nevyrovnali to co vyrovnat máme, to bychom jeli na dluh, což jaksi nejde.Kdyby totiž šlo vyčisit a zrušit takhle všechno, tak bychom narušili vesmírnou rovnováhu, začli ovlivňovat zákony příčiny a následku, což nejde. O svobodné volbě nemluvě. Asi úplně nejtěžší je respektovat svobodnou volbu svých nejbližších na to, jak se ke své nemoci postaví a přesto stát při nich, držet je za ruku, s touto volbou se smířit.

Ale možná má někdo jinou zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

Mirec43

"ja si myslím, že Alzheimer je program ktorý sa dá zrušiť,vymazať, so SRT.
Je to program ktorý sa spúšťa v určitom veku života, aj som si ho
vytestoval a vymazal."

Nikde v tomto příspěvku nevidím, že by Mirec popíral skutečnost, že rozhodnutí se uzdravit musí vycházet od nemocného.

Renata:

"Jednoduše řečeno, to co jsme si už odmakali a zaplatili ale nějak to vědomě nevíme a nebo tomu nevěříme, tak s tím se pohnout dá. Myslím že i dost rychle. Ale pokud jsme ještě nevyrovnali to co vyrovnat máme, to bychom jeli na dluh, což jaksi nejde.Kdyby totiž šlo vyčisit a zrušit takhle všechno, tak bychom narušili vesmírnou rovnováhu, začali ovlivňovat zákony příčiny a následku, což nejde..."

Kdyby byla pravda to, co píšeš, tak zákon karmy rovnal by se trest. Moje zkušenost je úplně jiná.

Nechci se do toho moc pouštět, mám moc práce a jsem utahaný. Ale nedá mi to, tak aspoň krátce:

Karma nás má vést k pochopení. Jestliže pochopíme, kde jsme se odchýlili od Řádu, ještě předtím, než přijde "odplata", tak za svoje pochybení již platit nemusíme nebo aspoň ne tolik.

Prakticky každý den jsem svědkem toho, jakou ohromnou sílu má modlitba. I SRT je pro mne modlitbou, ačkoli teď s tabulkami a kyvadlem pracuji spíše vyjímečně.

Jestliže upřímně poprosíme, aby nám bylo pomoženo, ukázáno vše, co nám být ukázáno, abychom pochopili to, co máme pochopit, tak se nám dostává úžasné pomoci, vedení, požehnání. A v tom Světle se spousta naší nevědomosti rozpustí. Kdo potom může říct, že něco nelze "vymazat"?

Věřím, že stačí poprosit a odevzdat. Zázraky se dějí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund